ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2019-10-31 SPRENDIMO NR. T-316 „DĖL ŽMONIŲ PALAIKŲ LAIDOJIMO ALYTAUS MIESTO KAPINĖSE, JŲ TVARKYMO IR LANKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m. birželio 22 d. Nr. T-169

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 41 punktu, Kapinių tvarkymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008-11-19 nutarimu Nr. 1207 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo įgyvendinamųjų teisės aktų patvirtinimo“, 16, 17, 20, 21, 24 ir 31 punktais ir Nenustatytos tapatybės žmogaus palaikų laidojimo organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011-09-30 įsakymu Nr. 1V-725 „Dėl Nenustatytos tapatybės žmogaus palaikų laidojimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 13 punktu, Alytaus miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

Pakeisti Žmonių palaikų laidojimo Alytaus miesto kapinėse, jų tvarkymo ir lankymo taisykles, patvirtintas Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2019-10-31 sprendimu Nr. T-316 „Dėl Žmonių palaikų laidojimo Alytaus miesto kapinėse, jų tvarkymo ir lankymo taisyklių patvirtinimo“ 1 punktu:

1. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5. Leidimą laidoti išduoda vykdomosios institucijos įgaliotas valstybės tarnautojas vieno langelio principu.“

2. Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

10. Naujas kapas esamoje kapavietėje gali būti formuojamas tik tuo atveju, jeigu kapavietė turi aiškiai suformuotas ribas. Formuojant naują kapą esamoje kapavietėje arba laidojant kape pakartotinai, kapavietės ribas leidžiama pakeisti leidimo laidoti išdavimo metu tik tuo atveju, jeigu toks pakeitimas būtinas laidojimui, galima pagal kapinių planą ir tik tiek, kiek tai būtina laidojimui, kitu atveju kapavietės ribos gali būti keičiamos, kaip tai numatyta šių taisyklių 16 punkte. Pakartotinai laidoti žmogaus palaikus kape, kuriame jau yra palaidoti žmogaus palaikai, galima ne anksčiau kaip pasibaigus kapo ramybės laikotarpiui, t. y. 25 metams. Pakartotinai laidoti žmogaus palaikų kape, kuriame jau yra palaidoti kremuoti žmogaus palaikai, negalima.“

3. Pakeisti 11.2.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.2.1. sutuoktinis arba partneris;“.

4. Pakeisti 11.2.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.2.2. jei nėra sutuoktinio arba partnerio – pilnamečiai vaikai (įvaikiai);“.

5. Pakeisti 11.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.3. Jeigu asmuo, įrašytas žurnale atsakingu už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą, miršta arba dėl kitų priežasčių negali rūpintis kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūra, jo giminaičiai, sutuoktinis (-ė), partneris (-ė) arba kapavietėje ar kolumbariumo nišoje palaidotų mirusiųjų giminaičiai ir sutuoktinis (-ė) arba partneris (-ė) turi susitarti, kas bus atsakingas už kapavietės ar kolumbariumo nišos priežiūrą, ir raštu apie tai pranešti už leidimų laidoti išdavimą atsakingam savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus valstybės tarnautojui ir kapinių prižiūrėtojui bei nurodyti keistinus už kapavietės priežiūrą atsakingo asmens duomenis.“

6. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Kapavietės ribos gali būti pakeistos, jei toks pakeitimas yra įmanomas, tačiau būtina kreiptis į savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus valstybės tarnautojus su prašymu pakeisti kapavietės ribas. Prašymas nagrinėjamas savivaldybės administracijoje nustatyta tvarka. Ribos gali būti pakeistos tik gavus teigiamą atsakymą.“

7. Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. Nenustatytos tapatybės ir vienišų asmenų palaikų laidojimus registruoja kapinių prižiūrėtojas. Nenustatytos tapatybės asmenų palaikų laidojimus – Nenustatytos tapatybės žmogaus palaikų laidojimo registravimo žurnale, vienišų asmenų palaikų laidojimus – Laidojimų ir kapaviečių statinių registravimo žurnale. Žurnalai saugomi neribotą laiką, eilės tvarka.“

8. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Ant nenustatytos tapatybės asmens karsto pritvirtinama nerūdijančio metalo lentelė su numeriu. Numeris įrašomas kapinių, kuriose laidojama, Leidimų laidoti žurnale.“

9. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:

28. Kapo paminklai, antkapiai, kapavietės tvora ir kiti statiniai statomi, rekonstruojami ir prižiūrimi pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą ir kitus Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius minėtų statinių statybą. Statant ir (ar) rekonstruojant kapo paminklus, antkapius, aptvarą ir kitus statinius, kapavietę prižiūrintis asmuo privalo informuoti kapinių prižiūrėtoją ir pateikti jam kapo statinių schemą, kurioje nurodyti statinių pagrindiniai matmenys, medžiagos, ir nurodyti, kurioje kapavietėje bus statomi ir (ar) rekonstruojami statiniai. Rekonstruojant kapavietės aptvarą privaloma išlaikyti tas pačias kapavietės ribas, kapavietę praplėsti galima tik gavus raštišką savivaldybės administracijos pritarimą. Kapinių prižiūrėtojas žurnale įrašo kapavietės statinių statymo ir (ar) rekonstravimo datas.“

10. Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:

34. Savivaldybės vykdomosios institucijos sudaryta Kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis komisija (toliau – Kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis komisija) parengia ir teikia vykdomajai institucijai tvirtinti Neprižiūrimos kapavietės aprašą, jame nustato kriterijus, pagal kuriuos kapavietė įtraukiama į Galimai neprižiūrimų kapaviečių sąrašą. Vadovaudamasis Neprižiūrimos kapavietės aprašu, kapinių prižiūrėtojas ne rečiau kaip kartą per metus vykdo kapinių apžiūrą. Duomenis apie galimai neprižiūrimas kapavietes kapinių prižiūrėtojas registruoja Neprižiūrimų kapaviečių žurnale. Kapinių prižiūrėtojas, nustatęs, kad kapavietė, išskyrus kapavietes, įrašytas į Kultūros vertybių registrą, yra neprižiūrima, raštu įspėja už jos priežiūrą atsakingą asmenį, kad būtina ją sutvarkyti, ir nurodo kapavietės nesutvarkymo pasekmes.“

11. Pakeisti 36 punktą ir jį išdėstyti taip:

36. Sprendimą dėl kapavietės pripažinimo neprižiūrima kapaviete ne anksčiau kaip po 2 metų ir ne vėliau kaip po 3 metų nuo duomenų apie galbūt neprižiūrimą kapavietę paskelbimo savivaldybės interneto svetainėje dienos, apžiūrėję kapavietę ne rečiau kaip 3 kartus per metus ir ne dažniau kaip kas 3 mėnesius, priima Kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis komisija. Po kiekvienos apžiūros kapavietės būklė užfiksuojama Galimai neprižiūrimos kapavietės apžiūros akte. Galimai neprižiūrimos kapavietės apžiūros akto formą tvirtina vykdomoji institucija. Vykdomosios institucijos patvirtintas Pripažintų neprižiūrimomis kapaviečių sąrašas skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje www.alytus.lt.“

12. Pakeisti 37 punktą ir jį išdėstyti taip:

37. 34–36 punktuose nustatyta tvarka pripažintų neprižiūrimomis kapaviečių priežiūrą organizuoja savivaldybė:“.

13. Pakeisti 37.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

37.1. Neprižiūrimos kapavietės gali būti skiriamos asmenims, pageidaujantiems prižiūrėti neprižiūrimas kapavietes. Asmenys raštu kreipiasi į Savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus valstybės tarnautojus su prašymu įrašyti kapavietę prižiūrinčiuoju asmeniu, nurodydami pageidaujamos prižiūrėti neprižiūrimos kapavietės duomenis, paskelbtus interneto svetainėje. Savivaldybės vykdomosios institucijos sudaryta Kapaviečių (kapų) identifikavimo komisija (toliau – Kapaviečių (kapų) identifikavimo komisija) priimdama sprendimą pirmenybę teikia kapavietėje palaidotų asmenų giminaičiams ir (ar) tose kapinėse, kurioje yra kapavietė, palaidotų asmenų giminaičiams. Asmuo, kuriam suteikta teisė prižiūrėti neprižiūrimą kapavietę, turi prižiūrėti nurodytą kapavietę ir gali gauti leidimą laidoti joje arba, jam mirus, būti palaidotas šiose taisyklėse ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1207 patvirtintame Leidimo laidoti neprižiūrimose kapavietėse išdavimo tvarkos apraše nustatyta tvarka.“

14. Pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:

39. Asmenys, norintys identifikuoti kapinėse artimųjų giminaičių, sutuoktinio (-ės) arba partnerio (-ės) kapą ir tapatybę jame palaidotų asmenų, kurių palaidojimo vietą žyminčių kapo paminklų, užrašų ant paminklų ar duomenų apie kapavietę (kapą) žurnale neišliko, turi pateikti:“

15. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:

40. Sprendimą dėl kapavietės (kapo) identifikavimo priima Kapaviečių (kapų) identifikavimo komisija posėdžio metu balsų dauguma pagal pateiktą medžiagą ir pagal poreikį apžiūrėjusi kapavietę (kapą). Šiuo atveju palaidoto asmens tapatybei nustatyti ekshumacija ir biologiniai-medicininiai tyrimai neatliekami.“

16. Pakeisti 41 punktą ir jį išdėstyti taip:

41. Kapaviečių (kapų) identifikavimo komisija apie priimtą sprendimą informuoja prašymą pateikusį asmenį, už leidimų laidoti išdavimą atsakingą savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus valstybės tarnautoją ir kapinių prižiūrėtoją, kuris identifikuotos kapavietės (kapo) duomenis įrašo Leidimų laidoti žurnale, jeigu priimant sprendimą buvo identifikuota kapavietė (kapas).“

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                Nerijus Cesiulis

 

part_1281a6f034f849d494992894c466029a_end