r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL AKMENĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. lapkričio 24 d. Nr. T-233(E)

Naujoji Akmenė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 4 straipsnio 3 dalies 1 punktu, Socialinių paslaugų įstatymu, atsižvelgdama į Akmenės rajono socialinių paslaugų namų 2016 m. lapkričio 10 d. raštą Nr. S-670 „Dėl Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatų naujos redakcijos patvirtinimo“, siekdama plėtoti nestacionarias socialines paslaugas socialiai pažeidžiamoms asmenų grupėms ir jų šeimoms, Akmenės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatus (pridedama).

2. Įpareigoti Akmenės rajono socialinių paslaugų namų direktorių Valdemarą Paškevičių pasirašyti nuostatus ir pateikti Juridinių asmenų registrui dokumentus bei atlikti kitus veiksmus, susijusius su įstaigos nuostatų įregistravimu.

3. Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gruodžio 29 d. sprendimą Nr. T-256(E) „Dėl Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatų patvirtinimo“.

4. Nustatyti, kad šio sprendimo 3 punktas įsigalioja nuo šio sprendimo 1 punktu patvirtintų nuostatų įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Vitalijus Mitrofanovas


 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2016 m. lapkričio 24 d. sprendimu Nr. T-233(E)

 

 

AKMENĖS RAJONO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ NAMŲ

N U O S T A T A I

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Akmenės rajono socialinių paslaugų namų nuostatai reglamentuoja Akmenės rajono socialinių paslaugų namų (toliau – Socialinių paslaugų namai) veiklos tikslą ir uždavinius, funkcijas, socialinių paslaugų gavėjus, darbo organizavimo principus, teises ir pareigas, valdymą, finansavimą, reorganizavimą ir likvidavimą.

2. Socialinių paslaugų namai – Akmenės rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga, Savivaldybės gyventojams teikianti bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas, integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos) asmens namuose paslaugas, atliekanti asmenų, prašomų pripažinti neveiksniais arba ribotai veiksniais, gebėjimo pasirūpinti savimi ir priimti kasdieninius sprendimus, vertinimą.

3. Socialinių paslaugų namų veikla grindžiama bendražmogiškomis vertybėmis ir socialinio darbo principais, teikiant socialines paslaugas tiems Akmenės rajono savivaldybės gyventojams, kurių gaunamos pajamos yra nepakankamos, o gebėjimas pasirūpinti savimi dėl objektyvių priežasčių yra ribotas.

4. Socialinių paslaugų namai yra viešasis juridinis asmuo, turintis savo nuostatus, antspaudą su Savivaldybės herbu ir savo pavadinimu, einamąsias biudžetinių ir specialiųjų nebiudžetinių lėšų nacionaline ir užsienio valiuta sąskaitas pasirinktuose Lietuvos Respublikos bankuose.

5. Socialinių paslaugų namai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Biudžetinių įstaigų ir kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais bei kitais teisės aktais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos norminiais teisės aktais, Savivaldybės tarybos sprendimais, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymais bei šiais nuostatais.

6. Socialinių paslaugų namų savininkas yra Akmenės rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė), kodas 111100056, adresas: L. Petravičiaus a. 2, LT-85132 Naujoji Akmenė.

7. Socialinių paslaugų namų savininko teises ir pareigas įgyvendina Akmenės rajono savivaldybės taryba. Jos kompetencija:

7.1. tvirtina biudžetinės įstaigos nuostatus;

7.2. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos buveinės pakeitimo;

7.3. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos reorganizavimo ir likvidavimo;

7.4. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos filialo steigimo ir jo veiklos nutraukimo;

7.5. skiria ir atleidžia likvidatorių arba sudaro likvidacinę komisiją ir nutraukia jos įgaliojimus;

7.6. tvirtina Socialinių paslaugų namų teikiamų socialinių paslaugų kainas;

7.7. esant galimybėms ir poreikiui, leidžia parduoti kitoms savivaldybėms ilgalaikės socialinės globos paslaugas;

7.8. priima sprendimą asmeniui skirti (neskirti) ilgalaikę socialinę globą Socialinių paslaugų namuose tuo atveju, kai ilgalaikės socialinės globos poreikis nustatytas asmeniui, kuris Akmenės rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaruoja mažiau kaip 5 metus, ar (ir) turi įsiskolinimų paslaugas teikiančioms įmonėms už komunalinius patarnavimus ir pan., ar (ir) turi nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto, kurio dėl objektyvių priežasčių negalima likviduoti (parduoti, dovanoti ir pan.) ir kitais šiame punkte neįvardytais ypatingais atvejais;

7.9. sprendžia kitus Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatyme, kituose įstatymuose ir biudžetinės įstaigos nuostatuose jos kompetencijai priskirtus klausimus.

8. Socialinių paslaugų namų veiklos rūšis pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių:

8.1. kita stacionarinė globos veikla, kodas 87.90;

8.2. kita žmonių sveikatos priežiūros veikla, kodas 86.90;

8.3. bendrosios praktikos gydytojų veikla, kodas 86.21;

8.4. viduriniojo medicinos personalo paslaugų teikimas ligoniams ne ligoninėse, kodas 86.90.10.

9. Socialinių paslaugų namų adresas: Respublikos g. 28, LT-85154 Naujoji Akmenė.

 

II SKYRIUS

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

10. Socialinių paslaugų namų tikslas – socialinėmis paslaugomis ugdyti ir stiprinti socialiai pažeidžiamų rajono gyventojų gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, padėti įveikti socialinę atskirtį.

11. Socialinių paslaugų namai įgyvendindami tikslą:

11.1. teikia Savivaldybės gyventojams bendrąsias, socialinės priežiūros ir socialinės globos socialines paslaugas, atsižvelgdami į asmeniui nustatytą socialinių paslaugų poreikį;

11.2. senyvo amžiaus asmenims su sunkia negalia teikia integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos) asmens namuose paslaugas;

11.3. atlieka asmenų, kuriuos prašoma pripažinti neveiksniais arba ribotai veiksniais, gebėjimą pasirūpinti savimi ir priimti kasdieninius sprendimus, vertinimą, rengia ir suinteresuotoms institucijoms teikia išvadas, esant poreikiui, dalyvauja teismo posėdžiuose, teikia siūlymus Savivaldybės administracijai dėl galimos pagalbos asmeniui suteikimo, jei tokios pagalbos negali suteikti asmens artimieji, bendruomenės nariai ir pan.

11.4. bendradarbiauja su rajono gyventojams socialines paslaugas teikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis ir kt. institucijomis, siekia didinti socialinių paslaugų įvairovę, prieinamumą ir veiksmingumą;

11.5. stiprina ir efektyviai panaudoja materialinę bazę, reikalingą bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų teikimui;

11.6. rengia ir įgyvendina projektus, skirtus socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrai ir pan.;

11.7. sudaro sąlygas personalo nuolatiniam profesiniam tobulėjimui, rūpinasi, kad specialistų komandoje dirbtų tinkamas asmenines savybes dirbti su pensinio amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ir kt. grupių asmenimis turintis personalas.

12. Socialinių paslaugų namų veikla grindžiama skaidrumo, atskaitomybės, viešumo principais.

 

III SKYRIUS

FUNKCIJOS IR VEIKLA

 

13. Socialinių paslaugų namai, įgyvendindami savo tikslą ir uždavinius, Savivaldybės gyventojams teikia bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas, atsižvelgdami į asmens poreikius socialinėms paslaugoms.

14. Bendrosios socialinės paslaugos – be nuolatinės specialistų priežiūros teikiamos paslaugos, skirtos ugdyti ar kompensuoti asmens (šeimos) gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

15. Socialinių paslaugų namai teikia šias bendrąsias socialines paslaugas:

15.1. informavimas;

15.2. konsultavimas;

15.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

15.4. sociokultūrinės paslaugos;

15.5. transporto organizavimas;

15.6. aprūpinimas labdaros būdu gautais būtiniausiais drabužiais ir avalyne;

15.7. asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas;

15.8. kitos bendrosios socialinės paslaugos, atsižvelgiant į specifinius asmens poreikius ir Socialinių paslaugų namų galimybes.

16. Socialinių paslaugų namų teikiamų bendrųjų socialinių paslaugų gavėjai yra Akmenės rajone gyvenantys asmenys, priklausantys šioms socialinėms grupėms:

16.1. vaikai su fizine negalia ir jų šeimos;

16.2. suaugę asmenys su fizine negalia ir jų šeimos;

16.3. senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos;

16.4. kitų socialinių grupių asmenys, kuriems dėl objektyvių priežasčių reikalingos bendrosios paslaugos.

17. Socialinių paslaugų namai teikia asmeninės higienos ir priežiūros paslaugas asmenims (šeimoms), kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali (neturi galimybės) pasirūpinti savo higiena. Socialinių paslaugų namų teikiamų asmeninės higienos ir priežiūros (pirtis, dušas) paslaugų gavėjai yra Akmenės rajone gyvenantys asmenys, priklausantys šioms socialinėms grupėms:

17.1. vaikai su negalia ir jų šeimos;

17.2. suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos;

17.3. senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos;

17.4. socialinės rizikos vaikai ir jų šeimos;

17.5. socialinės rizikos suaugę asmenys ir jų šeimos;

17.6. socialinės rizikos šeimos;

17.7. kiti asmenys ir šeimos (daugiavaikės šeimos; skurdžiai gyvenantys asmenys ir šeimos; ir pan.).

18. Socialinių paslaugų namai turi teisę parduoti asmeninės higienos ir priežiūros paslaugas (pirtis, dušas) ir kitiems Savivaldybės gyventojams, kurie nepriklauso šių nuostatų 17 punkte įvardytoms socialinėms asmenų grupėms.

19. Bendrosios socialinės paslaugos teikiamos Socialinių paslaugų namuose ir asmens namuose. Bendrųjų socialinių paslaugų teikimo trukmę ir dažnumą nustato Socialinių paslaugų namai, atsižvelgdami į asmens poreikius.

20. Socialinių paslaugų namai Savivaldybės gyventojus aprūpina techninės pagalbos priemonėmis pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigų rekomendacijas.

21. Specialiosios socialinės paslaugos – kompleksinė pagalba asmeniui (šeimai), tenkinant asmens gyvybinius poreikius ar siekiant grąžinti asmens (šeimos) gebėjimus pasirūpinti savimi ir integruotis į visuomenę.

22. Socialinių paslaugų namai Savivaldybės gyventojams teikia šias specialiąsias paslaugas:

22.1. socialinė priežiūra (pagalba namuose, socialinės priežiūros paslaugos neįgaliųjų dienos centre, savarankiško gyvenimo paslauga);

22.2. socialinė globa (dienos, trumpalaikė ir ilgalaikė).

23. Pagalba į namus – asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje bei dalyvauti visuomenės gyvenime.

24. Socialinių paslaugų namų pagalbos į namus paslaugų gavėjai yra asmenys, priklausantys šioms socialinėms grupėms ir negaunantys nuolatinės slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos:

24.1. suaugę asmenys su fizine negalia ir jų šeimos;

24.2. senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos;

24.3. vaikai su fizine negalia ir jų šeimos;

24.4. kiti asmenys ir šeimos, dėl ligos ar kitų priežasčių laikinai netekę savarankiškumo.

25. Socialinių paslaugų namai teikia šias pagalbos į namus paslaugas:

25.1. informavimas;

25.2. konsultavimas;

25.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

25.4. bendravimas;

25.5. korespondencijos tvarkymas;

25.6. laikraščių, knygų skaitymas;

25.7. pagalba rūpinantis asmenine higiena;

25.8. maisto produktų nupirkimas, pristatymas ir pagalba ruošiant maistą;

25.9. pagalba buityje ir namų ruošoje;

25.10. lydėjimas į įvairias įstaigas,

25.11. kitas socialines paslaugas, kurios yra reikalingos asmeniui, siekiant jam sudaryti sąlygas gyventi savo namuose.

26. Socialinių paslaugų namai pagalbos į namus paslaugas teikia asmens namuose. Pagalbos į namus paslaugų sudėtis konkrečiam asmeniui gali būti skirtinga, atsižvelgiant į jo poreikius.

27. Socialinės priežiūros paslaugos dienos centre – tai paslaugos, teikiamos asmeniui (šeimai) dienos metu, siekiant palaikyti ir atstatyti asmens savarankiškumą, atliekant įvairias visuomeniniame ir asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas, padidinti integraciją ir sumažinti socialinę atskirtį.

28. Socialinių paslaugų namai socialinės priežiūros paslaugas dienos centre teikia suaugusiems neįgaliems asmenims.

29. Dienos centre yra teikiamos šios socialinės paslaugas:

29.1. informavimas;

29.2. konsultavimas;

29.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

29.4. bendravimas;

29.5. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (namų ruošoje, tvarkant pinigų apskaitą, apsiperkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus ir pan.);

29.6. darbinių įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, dailės dirbiniai ir pan.);

29.7. kitos paslaugos, kurios yra reikalingos asmeniui, atsižvelgiant į jo poreikius.

30. Socialinės priežiūros paslaugos dienos centre yra teikiamos darbo dienomis, paslaugų asmeniui teikimo trukmė – iki 8 valandų per dieną, iki 5 dienų per savaitę.

31. Dienos centre teikiamų socialinių paslaugų sudėtis konkrečiam asmeniui gali būti skirtinga, atsižvelgiant į jo poreikius.

32. Apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose – namų aplinkos sąlygų ir reikalingų paslaugų suteikimas asmeniui, kuriam nereikia nuolatinės intensyvios priežiūros, sudarant sąlygas savarankiškai tvarkytis savo asmeninį (šeimos) gyvenimą.

33. Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos gavėjai yra asmenys, priklausantys šioms socialinėms grupėms:

33.1. suaugę asmenys su fizine negalia;

33.2. senyvo amžiaus asmenys.

34. Socialinių paslaugų namai teikia šias apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas:

34.1. apgyvendinimas Socialinių paslaugų namuose;

34.2. informavimas;

34.3. konsultavimas;

34.4. tarpininkavimas ir atstovavimas;

34.5. bendravimas;

34.6. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (tvarkantis buityje, apsiperkant ir mokant mokesčius, tvarkant pinigų apskaitą, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus ir pan.);

34.7. kitos paslaugos, atsižvelgiant į asmens poreikius ir Socialinių paslaugų namų turimas galimybes.

35. Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų sudėtis konkrečiam asmeniui gali būti skirtinga, atsižvelgiant į asmens poreikius.

36. Dienos socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu.

37. Dienos socialinės globos paslaugų gavėjai yra šių socialinių grupių asmenys:

37.1. suaugę asmenys su fizine negalia;

37.2. senyvo amžiaus asmenys;

37.3. vaikai su fizine negalia.

38. Socialinių paslaugų namai teikia šias dienos socialinės globos paslaugas:

38.1. informavimas;

38.2. konsultavimas;

38.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

38.4. bendravimas;

38.5. laisvalaikio ir užimtumo organizavimas;

38.6. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas;

38.7. maitinimo organizavimas (kai paslauga teikiama ilgiau nei 5 val. per dieną);

38.8. sveikatos priežiūros paslaugas;

38.9. asmeninės higienos paslaugų organizavimas (maudymas, skalbimas ir pan.);

38.10. kitas paslaugas, reikalingas asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

39. Dienos socialinės globos paslaugos teikiamos Socialinių paslaugų namuose. Dienos socialinės globos paslaugų sudėtis konkrečiam asmeniui gali būti skirtinga, atsižvelgiant į asmens poreikius.

40. Trumpalaikė socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui, dėl objektyvių priežasčių laikinai negalinčiam gyventi savo namuose, teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba, taip pat šeimos nariams, globėjams, rūpintojams laikinai dėl objektyvių priežasčių (ligos ir pan.) negalint prižiūrėti asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė slauga ar nuolatinė priežiūra.

41. Socialinių paslaugų namų trumpalaikės socialinės globos paslaugų gavėjai yra šių socialinių grupių asmenys:

41.1. suaugę asmenys su fizine negalia;

41.2. senyvo amžiaus asmenys.

42. Socialinių paslaugų namai teikia šias trumpalaikės socialinės globos paslaugas:

42.1. informavimas;

42.2. konsultavimas;

42.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

42.4. bendravimas;

42.5. apgyvendinimas Socialinių paslaugų namuose;

42.6. laisvalaikio ir užimtumo organizavimas;

42.7. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas;

42.8. maitinimas;

42.9. sveikatos priežiūros paslaugos;

42.10. asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas;

42.11. sveikatos priežiūros paslaugas;

42.12. kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

43. Trumpalaikės socialinės globos paslaugos asmeniui teikiamos Socialinių paslaugų namuose iki 6 mėnesių per metus trukmės. Šiame punkte įvardytų paslaugų sudėtis konkrečiam asmeniui gali būti skirtinga, atsižvelgiant į asmens poreikius.

44. Ilgalaikė socialinė globa – visuma paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba.

45. Socialinių paslaugų namų ilgalaikės socialinės globos paslaugų gavėjai yra asmenys, kuriems nustatytas visiško ar dalinio nesavarankiškumo lygis, ir priklausantys šioms socialinėms grupėms:

45.1. suaugę asmenys su fizine negalia;

45.2. senyvo amžiaus asmenys.

46. Socialinių paslaugų namai teikia šias ilgalaikės socialinės globos paslaugas:

46.1. informavimas;

46.2. konsultavimas;

46.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

46.4. apgyvendinimas Socialinių paslaugų namuose;

46.5. maitinimas;

46.6. laisvalaikio ir užimtumo organizavimas;

46.7. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas;

46.8. sveikatos priežiūros paslaugos (slauga);

46.9. asmeninės higienos paslaugų organizavimas;

46.10. kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

47. Ilgalaikės socialinės globos teikimo trukmė kiekvienu konkrečiu atveju nustatoma Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymu pagal Savivaldybės socialinių klausimų komisijos teikimą.

48. Socialinių paslaugų namuose teikiamas ilgalaikės socialinės globos ar apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas gali gauti asmuo, kuris gyvenamąją vietą Akmenės rajono savivaldybėje deklaruoja ne mažiau kaip 5 paskutiniuosius metus. Šiame punkte išvardytų socialinių paslaugų gavėjas, apsigyvendamas Socialinių paslaugų namuose, negali turėti jam nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto ir įsiskolinimų paslaugas teikiančioms įmonėms už komunalinius patarnavimus ir pan.

49. Skiriant trumpalaikę ar ilgalaikę socialinę globą Socialinių paslaugų namuose, pirmumo teisė gauti minėtas paslaugas suteikiama asmeniui, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir visiško nesavarankiškumo lygis.

50. Integrali pagalba namuose – tai slaugos ir socialinių paslaugų visuma, kurias teikiant asmeniui tenkinami slaugos ir socialinių paslaugų poreikiai, teikiama nuolatinė kompleksinė specialistų pagalba ir priežiūra. Integralios pagalbos sudedamosios dalys:

50.1. socialinė globa namuose - tai visuma socialinių paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė pagalba namuose dienos metu, skatinant asmens savarankiškumą;

50.2. slauga namuose - tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos asmeniui namuose, kur jis gyvena, siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą ir tęstinumą, tenkinant asmens slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinant paciento savirūpą.

51. Socialinių paslaugų namų teikiamos integralios pagalbos paslaugų gavėjai yra senyvo amžiaus asmenys su sunkia negalia.

52. Integralios pagalbos paslaugas teikia mobili socialinių paslaugų srities ir slaugos specialistų komanda.

53. Socialinių paslaugų namai teikia šias integralios pagalbos paslaugas:

53.1. informavimas;

53.2. konsultavimas;

53.3. tarpininkavimas ir atstovavimas;

53.4. bendravimas;

53.5. laisvalaikio ir užimtumo organizavimas;

53.6. kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas;

53.7. maisto produktų nupirkimas, pristatymas į asmens namus;

53.8. maisto paruošimas ir maitinimas;

53.9. sveikatos priežiūros paslaugas;

53.10. asmeninės higienos paslaugų organizavimas (maudymas, skalbimas ir pan.);

53.11. kitas paslaugas, reikalingas asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

54. Integralios pagalbos paslaugos teikiamos asmens namuose darbo dienomis. Integralios pagalbos asmeniui teikimo trukmė – iki 4,5 valandų per dieną, iki 5 dienų per savaitę.

55. Asmens konkrečios integralios pagalbos poreikį savarankiškai nustato mobilios komandos nariai pagal kompetenciją, dalyvaujant pačiam asmeniui, jo šeimos nariams (artimiesiems).

56. Teisės aktai, reglamentuojantys Socialinių paslaugų namų teikiamų socialinių paslaugų, integralios pagalbos paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkas Akmenės rajono savivaldybės gyventojams, tvirtinami Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymais.

 

IV SKYRIUS

DARBO ORGANIZAVIMAS

 

57. Socialinių paslaugų namams vadovauja direktorius, kuris į pareigas skiriamas atviro konkurso būdu. Direktorių skiria pareigoms ir atleidžia iš jų Savivaldybės meras. Darbo sutartį su juo pasirašo Savivaldybės meras.

58. Socialinių paslaugų namų direktorius:

58.1. telkia kolektyvą Socialinių paslaugų namų tikslui ir uždaviniams įgyvendinti, kūrybinei veiklai ir profesiniam tobulėjimui;

58.2. užtikrina Socialinių paslaugų namuose gyvenančių asmenų teisių bei teisėtų interesų apsaugą, efektyvų globos namų materialinių, finansinių bei žmogiškųjų išteklių panaudojimą, atsako už įstaigos ūkinę ir finansinę veiklą;

58.3. atstovauja Socialinių paslaugų namams valstybės ir Savivaldybės institucijose ir įstaigose;

58.4. leidžia įsakymus jo kompetencijai priskirtais klausimais;

58.5. rengia ir teikia steigėjui tvirtinti Socialinių paslaugų namų nuostatus, įstaigos teikiamų paslaugų sąrašus ir kainas, mitybos, medikamentų, materialinių vertybių atsargų, inventoriaus finansinius normatyvus ir kt.;

58.6. teikia pasiūlymus Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui dėl įstaigos darbuotojų pareigybių steigimo, sudaro pareigybių sąrašą, neviršijant nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus;

58.7. įstatymų nustatyta tvarka priima į darbą ir atleidžia iš darbo darbuotojus, rūpinasi jų profesiniu tobulėjimu, skatina juos ir skiria jiems drausmines nuobaudas, užtikrina darbuotojams saugias darbo sąlygas, sudaro sąlygas kelti kvalifikaciją ir atestuotis;

58.8. tvirtina Socialinių paslaugų namų darbuotojų pareiginius nuostatus, vidaus darbo tvarkos taisykles, saugos darbe instrukcijas ir kt.;

58.9. atsako už teisingą įstaigos lėšų panaudojimą ir savalaikį atsiskaitymą už panaudotas lėšas;

58.10. teikia informaciją visuomenei apie Socialinių paslaugų namų veiklą, vykdomas programas bei įstaigos veiklos efektyvumą;

58.11. rūpinasi Socialinių paslaugų namų tarptautiniais ryšiais;

58.12. rengia ir įgyvendina įvairius projektus, skirtus socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrai ir pan.;

58.13. stiprina įstaigos materialinę bazę, reikalingą socialinių paslaugų teikimui;

58.14. analizuoja ir vertina įstaigos valdymo ir veiklos išteklių (intelektualinių, materialinių, finansinių) būklę, rūpinasi tikslingu jų panaudojimu, išsaugojimu, kaupimu;

58.15. teikia steigėjui ir kitoms įstatymų numatytoms institucijoms savo veiklos ataskaitas;

58.16. teikia ataskaitas apie suteiktas socialines paslaugas;

58.17. įgyvendina saugos darbe, priešgaisrinės saugos, aplinkosaugos ir kt. reikalavimus.

58.18. vykdo kitas įstatymų ir teisės aktų jam pavestas funkcijas.

 

V SKYRIUS

TEISĖS IR PAREIGOS

 

59. Socialinių paslaugų namai turi teisę:

59.1. naudotis patikėjimo teise perduotu Savivaldybės turtu;

59.2. nustatyta tvarka gauti informaciją iš Savivaldybės institucijų, paslaugų gavėjų ir kt.;

59.3. dalyvauti pasitarimuose, svarstymuose ir pan., susijusiuose su Socialinių paslaugų namų veikla;

59.4. palaikyti ryšius su rajono, šalies ir užsienio socialinės paskirties įstaigomis, paramos ir labdaros fondais, nevyriausybinėmis organizacijomis ir pan.;

59.5. pasitelkti savo darbui reikalingus specialistus pagal sutartis;

59.6. gauti paramą ir labdarą;

59.7. į kitas įstatymų ir teisės aktų suteiktas teises.

60. Socialinių paslaugų namai privalo:

60.1. vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teisės aktais, ir kitais teisės aktais, Savivaldybės tarybos sprendimais, Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymais bei šiais nuostatais;

60.2. naudoti lėšas tik nuostatuose nurodytiems uždaviniams vykdyti ir tik pagal asignavimų valdytojų patvirtintas programas;

60.3. teikti steigėjui ir kitoms įstatymų numatytoms institucijoms savo veiklos ataskaitas.

61. Socialinių paslaugų namai gali turėti kitas įstatymuose ir kituose teisės aktuose numatytas teises ir pareigas.

 

VI SKYRIUS

FINANSAVIMAS. DARBO SANTYKIAI IR DARBO APMOKĖJIMAS

 

62. Socialinių paslaugų namai finansuojami iš Savivaldybės biudžeto ir kitų finansavimo šaltinių pagal asignavimų valdytojų patvirtintas programas, laikantis nustatytų finansavimo taisyklių ir iždo procedūrų.

63. Socialinių paslaugų namų darbuotojų darbo santykiai reglamentuojami ir darbo užmokesčio dydis nustatomas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, kitais įstatymais ir teisės aktais bei Savivaldybės tarybos sprendimais.

 

VII SKYRIUS

TURTAS IR LĖŠOS

 

64. Socialinių paslaugų namų turtą sudaro veiklai naudojamos pagrindinės priemonės, finansiniai ištekliai ir kitas su Socialinių paslaugų namų veikla susijęs turtas, kurį valdo ir juo naudojasi patikėjimo teise ir pagal panaudos sutartis, jį saugo ir tausoja.

65. Socialinių paslaugų namų turtas negali būti perduotas, perleistas, įkeistas be steigėjo sprendimo.

66. Susidėvėjusios ir kitos materialinės vertybės nurašomos ir realizuojamos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

67. Socialinių paslaugų namų pajamas sudaro:

67.1. valstybės biudžeto lėšos;

67.2. Savivaldybės biudžeto lėšos;

67.3. kitos biudžetinės įstaigos pajamos;

67.4. lėšos, gaunamos kaip parama ir labdara;

67.5. lėšos, gaunamos iš vyriausybinių ir nevyriausybinių fondų;

67.6. lėšos, gaunamos už transporto ir kt. nuomą;

67.7. ES struktūrinių fondų lėšos;

67.8. kitos teisėtu būdu įgytos lėšos.

68. Gautos lėšos skiriamos ilgalaikiam turtui įsigyti, Socialinių paslaugų namų pastato priežiūros darbams atlikti ir kitiems įstaigos gyventojų poreikiams tenkinti.

 

VIII SKYRIUS

KONTROLĖ IR ATSKAITOMYBĖ

 

69. Socialinių paslaugų namų finansinę veiklą kontroliuoja valstybės ir Akmenės rajono savivaldybės kontrolės institucijos.

70. Socialinių paslaugų namai atskaitingi steigėjui ir kitiems asignavimų valdytojams.

 

IX SKYRIUS

REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS

 

71. Socialinių paslaugų namus reorganizuoti ir likviduoti gali tik steigėjas įstatymų nustatyta tvarka.

72. Reorganizavimas, likvidavimas bei pertvarkymas vykdomas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Biudžetinių įstaigų įstatymo ir kitų Lietuvos Respublikos teisės aktų numatyta tvarka.

 

X SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

73. Socialinių paslaugų namų nuostatai keičiami Akmenės savivaldybės tarybos sprendimu.

74. Socialinių paslaugų namai registruojami Juridinių asmenų registre ir privalo turėti visus įstaigos steigimą ir veiklą reglamentuojančius teisės aktus.

75. Socialinių paslaugų namų viešieji pranešimai skelbiami Socialinių paslaugų namų interneto svetainėje adresu: https://www.akmenespn.lt.

 

_____________________

 

 

 

Direktorius                                                                                                Valdemaras Paškevičius