Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL Pilietinio pasipriešinimo TARYBOS sudėties ir jos nuostatŲ PATVIRTINIMO

 

2023 m. rugsėjo 20 d. Nr. 739

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Nacionalinės darbotvarkės „Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija“, patvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 2022 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. XIV-1102 „Dėl Nacionalinės darbotvarkės „Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija“ patvirtinimo“, 28 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė  n u t a r i a:

1Sudaryti Pilietinio pasipriešinimo tarybą (toliau – Taryba) ir patvirtinti jos institucinę sudėtį:

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleris (Tarybos pirmininkas);

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos atstovas;

Lietuvos kariuomenės atstovas;

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovas;

Lietuvos šaulių sąjungos atstovas;

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovas;

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas;

Valstybės saugumo departamento atstovas;

Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas;

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovas;

Lietuvos ginklų savininkų asociacijos atstovas;

Lietuvos verslo konfederacijos atstovas;

Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas;

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos atstovas;

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovas;

Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovas;

Interneto žiniasklaidos asociacijos atstovas;

Lietuvos žurnalistikos centro atstovas;

Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos atstovas;

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovas;

Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovas.

2Patvirtinti Pilietinio pasipriešinimo tarybos nuostatus (pridedama).

3Pavesti šio nutarimo 1 punkte nurodytoms valstybės institucijoms ir įstaigoms, išskyrus nurodytas šio nutarimo 4 punkte, per 10 darbo dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo paskirti atstovus į Tarybą (narį ir pakaitinį narį) ir pranešti Vyriausybės kanceliarijai šių asmenų kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, pareigas, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą).

4Pasiūlyti Lietuvos šaulių sąjungai, Valstybės saugumo departamentui, Lietuvos savivaldybių asociacijai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungai, Lietuvos ginklų savininkų asociacijai, Lietuvos verslo konfederacijai, Lietuvos pramonininkų konfederacijai, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungai, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai, Lietuvos žurnalistų sąjungai, Interneto žiniasklaidos asociacijai, Lietuvos žurnalistikos centrui, Nacionalinei nevyriausybinių organizacijų koalicijai, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai ir Pasaulio lietuvių bendruomenei per 10 darbo dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo paskirti atstovus į Tarybą (narį ir pakaitinį narį) ir pranešti Vyriausybės kanceliarijai šių asmenų kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, pareigas, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą).

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                        Ingrida Šimonytė

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                               Arvydas Anušauskas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2023 m. rugsėjo 21 d.

nutarimu Nr. 739

 

 

PILIETINIO PASIPRIEŠINIMO TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Pilietinio pasipriešinimo tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Pilietinio pasipriešinimo tarybos (toliau – Taryba) funkcijas ir darbo organizavimą.

2Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Nacionaline darbotvarke „Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija“, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2022 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. XIV-1102 „Dėl Nacionalinės darbotvarkės „Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija“ patvirtinimo“ (toliau – Nacionalinė darbotvarkė), kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais, taip pat Nuostatais.

3Taryba nėra juridinis asmuo. Tarybos nariams už dalyvavimą Tarybos veikloje nemokama.

 

II SKYRIUS

TARYBOS FUNKCIJOS

 

4Taryba atlieka šias funkcijas:

4.1. inicijuoja viešąsias diskusijas, skirtas piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui klausimams aptarti;

4.2. teikia pasiūlymus Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko 2023 m. vasario 1 d. potvarkiu Nr. 24 „Dėl Nacionalinio saugumo komisijos personalinės sudėties patvirtinimo“ patvirtintai Nacionalinio saugumo komisijai dėl Nacionalinės darbotvarkės įgyvendinimo;

4.3. inicijuoja piliečių, nevyriausybinių organizacijų, suinteresuotų visuomenės grupių, verslo organizacijų, viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų įsitraukimo į piliečių rengimą pilietiniam pasipriešinimui skatinimą;

4.4. teikia Nacionalinio saugumo komisijai pasiūlymus dėl pilietinio pasipriešinimo sistemos ilgalaikio vystymo.

 

III SKYRIUS

TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

5.  Tarybos darbą organizuoja Tarybos pirmininkas.

6Tarybos darbą organizuoti padeda Tarybos sekretoriatas, kurį sudaro Tarybos pirmininko paskirti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovai.

7Tarybos veiklos forma yra posėdžiai, kuriuos šaukia Tarybos pirmininkas (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko paskirtas Tarybos narys).

8Inicijuoti klausimus svarstyti Tarybos posėdyje gali bet kuris Tarybos narys, raštu pateikęs klausimus Tarybos sekretoriatui ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki Tarybos posėdžio dienos. Sprendimą dėl klausimų svarstymo priima Tarybos pirmininkas.

9Taryba posėdžiauja Vyriausybės kanceliarijos patalpose arba nuotoliniu būdu.

10Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą rengia ir Tarybos pirmininkui pasirašyti teikia Tarybos sekretoriatas. Tarybos sekretoriatas kvietimą į Tarybos posėdį Tarybos nariams ir kitiems Nuostatų 13 punkte nurodytiems asmenims kartu su Tarybos pirmininko pasirašyta darbotvarke elektroniniu paštu išsiunčia ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio dienos, o posėdžio medžiagą – ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio dienos. Skubiais (išimtiniais) atvejais šie terminai gali būti sutrumpinti atitinkamai iki 5 ir 3 darbo dienų.

11Visi klausimai Tarybos posėdyje yra svarstomi darbotvarkėje nustatyta tvarka. Kiekvienas Tarybos narys turi teisę teikti pasiūlymus dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės pakeitimo ar papildymo. Siūlymas dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės pakeitimo ar papildymo turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Tarybos posėdžio, o Tarybos posėdį organizuojant skubiais (išimtiniais) atvejais – ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas. Tarybos posėdžio metu Tarybos pirmininko ar Tarybos narių siūlymu į Tarybos posėdžio darbotvarkę gali būti įtraukiami ir Tarybos posėdyje svarstomi papildomi klausimai, jeigu tam pritaria ne mažiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių.

12Tarybos pirmininko arba posėdį inicijavusio Tarybos nario ar Tarybos narių grupės siūlymu Tarybos posėdis arba jo dalis gali būti vieša, jei iki posėdžio daugiau nei pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių nepareiškia nesutikimo. Apie šį siūlymą Tarybos nariai informuojami kvietime į posėdį.

13Tarybos pirmininko kvietimu arba Tarybos nario pasiūlymu, jei tam pritaria Tarybos pirmininkas, į Tarybos posėdį (visą ar atskirais svarstomais klausimais) pareikšti nuomonės svarstomais klausimais gali būti pakviesti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, socialinių ir ekonominių partnerių atstovai ir (ar) ekspertai, mokslininkai ir kiti kompetentingą nuomonę pareikšti galintys asmenys. Apie šių asmenų dalyvavimą Tarybos nariai informuojami Tarybos posėdžio darbotvarkėje, kvietime į posėdį arba paskelbiant posėdžio pradžioje.

14Tarybos posėdis laikomas teisėtu, kai jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių, įskaitant tuos, kurie pareiškė nuomonę iš anksto.

15Tarybos posėdyje negalintis dalyvauti Tarybos narys apie tai elektroniniu paštu praneša Tarybos sekretoriatui nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 1 darbo dieną nuo aplinkybių, dėl kurių negali dalyvauti Tarybos posėdyje, atsiradimo.

16Tarybos posėdyje negalintis dalyvauti Tarybos narys savo nuomonę ir pasiūlymus dėl darbotvarkėje nurodytų klausimų gali pateikti elektroniniu paštu Tarybos sekretoriatui iki posėdžio pradžios.

17Tarybos posėdžiams pirmininkauja Tarybos pirmininkas (jeigu jo nėra – kitas Tarybos pirmininko paskirtas Tarybos narys).

18Tarybos posėdyje sprendimai priimami dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma, įskaičiuojant ir tuos balsus, kurie buvo pateikti iš anksto iki posėdžio. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko, o jo nesant – Tarybos pirmininko paskirto Tarybos nario balsas. Dėl atskirų pasiūlymų Tarybos narys gali pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma į posėdžio protokolą.

19Eiliniai Tarybos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kas 6 mėnesius. Neeiliniai Tarybos posėdžiai šaukiami Tarybos pirmininko arba bet kurio Tarybos nario iniciatyva. Sprendimą dėl neeilinio Tarybos posėdžio šaukimo priima Tarybos pirmininkas.

20Tarybos sprendimai įforminami Tarybos posėdžio protokolais, kuriuos rašo Tarybos sekretoriatas. Protokolus pasirašo Tarybos pirmininkas ir Tarybos sekretoriato atstovas. Tarybos sprendimai yra rekomenduojamieji.

21Pasirašyti protokolai išsiunčiami Tarybos nariams ir kitiems Tarybos posėdžio dalyviams ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo Tarybos posėdžio dienos.

22Informacija apie Tarybos veiklą skelbiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto svetainėje www.lrv.lt.

______________________

part_c497dfa4a2be402ba052fe59a0532d2f_end