KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL ASMENŲ, SIEKIANČIŲ BŪTI LYGTINIO PALEIDIMO IŠ PATAISOS ĮSTAIGOS KOMISIJOS IR NUTEISTŲJŲ PERKĖLIMO Į PUSIAUKELĖS NAMUS KOMISIJOS NARIAIS, reputacijos TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO
PATVIRTINIMO
2016 m. rugsėjo 27 d. Nr. V-369
Vilnius
Įgyvendindama Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2012 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. 1R-154 „Dėl Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos nuostatų patvirtinimo“, ir Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus tvarkos aprašo, patvirtinto Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) direktoriaus 2016 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-97 „Dėl Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus tvarkos aprašo patvirtinimo“, nuostatas:
1. T v i r t i n u Asmenų, siekiančių būti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos ir Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus komisijos nariais, reputacijos tikrinimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. N u r o d a u Kalėjimų departamento Imuniteto skyriui užtikrinti šiuo įsakymu patvirtinto tvarkos aprašo nuostatų vykdymą.
3. P a v e d u Kalėjimų departamento Bendrajam skyriui šį įsakymą teisės aktų nustatyta tvarka paskelbti Teisės aktų registre.
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos
Respublikos teisingumo ministerijos
direktoriaus 2016 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. V-369
ASMENŲ, SIEKIANČIŲ BŪTI LYGTINIO PALEIDIMO IŠ PATAISOS ĮSTAIGOS KOMISIJOS IR NUTEISTŲJŲ PERKĖLIMO Į PUSIAUKELĖS NAMUS KOMISIJOS NARIAIS, reputacijos TIKRINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Asmenų, siekiančių būti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos ir Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus komisijos nariais, reputacijos tikrinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų, siekiančių būti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos ir Nuteistųjų perkėlimo į pusiaukelės namus komisijos nariais (toliau – asmenys), tikrinimo proceso organizavimo ir atlikimo tvarką, siekiant nustatyti, ar šie asmenys yra nepriekaištingos reputacijos.
2. Asmenų reputacijos tikrinimas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu, kitais teisės aktais ir Aprašu.
3. Pagrindinės Aprašo sąvokos:
3.1. Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija ‑ Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas) direktoriaus įsakymu sudaryta kolegiali, visuomeniniais pagrindais veikianti institucija, priimanti sprendimus dėl nuteistųjų prašymų lygtinai paleisti iš pataisos įstaigos.
3.2. Nepriekaištinga reputacija ‑ valstybės tarnautojo atitiktis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnio (Valstybės tarnautojo nepriekaištinga reputacija) nuostatoms.
3.3. Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus komisija ‑ Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu sudaryta kolegiali, visuomeniniais pagrindais veikianti institucija, priimanti sprendimus dėl nuteistųjų prašymų perkelti juos į Pusiaukelės namus.
3.4. Tikrinamas asmuo ‑ asmuo, siekiantis būti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos ir/ar Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus komisijos nariu.
II SKYRIUS
ASMENŲ, SIEKIANČIŲ BŪTI LYGTINIO PALEIDIMO IŠ PATAISOS ĮSTAIGOS KOMISIJOS IR NUTEISTŲJŲ PERKĖLIMO Į PUSIAUKELĖS NAMUS KOMISIJOS NARIAIS, REPUTACIJOS TIKRINIMAS
4. Asmenų, siekiančių būti Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisijos ir/ar Nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus komisijos (toliau abi kartu šios komisijos vadinamos „komisija“) nariu, reputacijos tikrinimą inicijuoja Kalėjimų departamento direktorius ar jį pavaduojantis asmuo, elektroninės dokumentų valdymo sistemos priemonėmis gavęs Resocializacijos skyriaus ar Priežiūros skyriaus parengtą ir užregistruotą tarnybinį pranešimą apie kandidatus, užrašydamas rezoliuciją, ir paveda Kalėjimų departamento Imuniteto skyriui atlikti asmenų, siekiančių būti komisijos nariu, reputacijos tikrinimo procedūrą.
5. Laisvės atėmimo vietų įstaigos, vietos savivaldybės vykdomosios institucijos, teritorinės policijos įstaigos, asociacijos, religinės bendruomenės ar bendrijos, švietimo įstaigos ir kitos institucijos ar įstaigos, savanoriai, teikdami pasiūlymus dėl atstovų į komisijos narius, kartu pateikia atstovo gyvenimo aprašymą ir rašytinį sutikimą dėl jų atitikties nepriekaištingos reputacijos kriterijams tikrinimo. Nepateikus gyvenimo aprašymo ir/ar rašytinio sutikimo, atstovo į komisijos narius reputacijos tikrinimo procedūra nepradedama.
6. Kalėjimų departamento Imuniteto skyrius, vykdydamas asmenų, siekiančių būti komisijos nariu, reputacijos tikrinimo procedūrą:
6.1. raštu kreipiasi į įstaigas, galinčias turėti duomenų apie asmenų atitiktį (neatitikimą) nepriekaištingos reputacijos kriterijams;
7. Tuo atveju, kai gauta informacija apie tikrinamą asmenį yra įslaptinta, Kalėjimų departamento direktorius ar jį pavaduojantis asmuo, susipažinęs su įslaptintos informacijos turiniu, perduoda saugoti šią informaciją Kalėjimų departamento Imuniteto skyriui.
8. Kalėjimų departamento Imuniteto skyrius, atliekantis tikrinimo procedūrą, gavęs kompetentingų institucijų informaciją, per 3 darbo dienas nuo vėliausiai gauto Kalėjimų departamente rašto gavimo dienos parengia Pažymą dokumentų valdymo sistemoje dėl kandidatų patikrinimo.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
10. Tikrinamas asmuo nelaikomas esąs nepriekaištingos reputacijos, jeigu surinkti ne visi duomenys ar informacija apie asmens nepriekaištingą reputaciją.
11. Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkas užtikrina, kad įslaptinta informacija apie tikrinamą asmenį būtų patikėta tik asmenims, kuriems pagal priskirtas tarnybos (darbo) funkcijas būtina šią informaciją žinoti ar administruoti.
12. Už Aprašo nuostatų tinkamą įgyvendinimą teisės aktų nustatyta tvarka atsako Kalėjimų departamento Imuniteto skyrius.