MUITINĖS DEPARTAMENTO
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS
GENERALINIS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL MUITINĖS MOKYMO CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2024 m. vasario 22 d. Nr. 1BE-157
Vilnius
2. Į g a l i o j u Muitinės mokymo centro direktorių pasirašyti pakeistus Muitinės mokymo centro nuostatus ir atlikti visus Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus veiksmus, susijusius su jų įregistravimu Juridinių asmenų registre.
3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2011 m. gruodžio 6 d. įsakymą Nr. 1B-670 „Dėl Muitinės mokymo centro nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
4. N u s t a t a u, kad šis įsakymas, išskyrus 2 punktą, įsigalioja nuo Muitinės mokymo centro nuostatų įregistravimo Juridinių asmenų registre dienos, bet ne anksčiau nei 2024 m. balandžio 1 d.
PATVIRTINTA
Muitinės departamento prie Lietuvos
Respublikos finansų ministerijos
generalinio direktoriaus 2024 m. vasario 22 d.
įsakymu Nr. 1BE-157
MUITINĖS MOKYMO CENTRO NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Muitinės mokymo centro nuostatai (toliau – nuostatai) nustato Muitinės mokymo centro teisinę formą, buveinę, Muitinės mokymo centro grupę, veiklos sritį, rūšis, tikslą, funkcijas, Muitinės mokymo centro kursantų statusą, mokymosi pasiekimus įteisinančių dokumentų išdavimą, Muitinės mokymo centro teises, veiklos organizavimą, savivaldą, veiklos ir finansų kontrolę bei vidaus auditą.
2. Muitinės mokymo centras yra Lietuvos Respublikos finansų ministro valdymo srities statutinė specialioji muitinės įstaiga, pavaldi Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, turinti Lietuvos Respublikos muitinės (toliau – muitinė) pareigūnų profesinio mokymo įstaigos statusą, organizuojanti ir vykdanti formalųjį ir neformalųjį švietimą, savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Europos Sąjungos teisės aktais, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymu, Lietuvos Respublikos muitinės įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) generalinio direktoriaus įsakymais, šiais nuostatais ir kitais teisės aktais.
3. Muitinės mokymo centro savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija yra Muitinės departamentas. Muitinės departamento kompetenciją įgyvendinant Muitinės mokymo centro savininko teises ir pareigas nustato Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymas, Lietuvos Respublikos muitinės įstatymas, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos finansų ministro 1998 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. 171 „Dėl Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuostatų patvirtinimo“, kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.
4. Muitinės mokymo centras yra viešasis juridinis asmuo, turintis savo sąskaitą Lietuvos Respublikoje registruotame banke, antspaudą su savo pavadinimu, naudojasi muitinės simbolika ir atributika.
6. Mokymo kalba – lietuvių, jeigu susitarimuose dėl tarptautinių mokymo renginių organizavimo nenustatyta kita kalba.
7. Mokymas vykdomas pagal pirminio ir tęstinio profesinio mokymo programas bei neformaliojo profesinio mokymo programas.
8. Muitinės mokymo centras yra biudžetinė įstaiga, išlaikoma iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir kitų valstybės pinigų fondų. Muitinės mokymo centrui finansuoti gali būti naudojamos ir kitos teisės aktų nustatyta tvarka gautos lėšos.
II SKYRIUS
MUITINĖS MOKYMO CENTRO VEIKLOS SRITYS, RŪŠYS, TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
12. Pagrindinės veiklos rūšys:
12.5. kitos veiklos rūšys: kitas niekur kitur nepriskirtas keleivinis sausumos transportas – 49.39; viešbučių ir panašių laikinų buveinių veikla – 55.10; kita apgyvendinimo veikla – 55.90; nuosavo arba nuomojamo nekilnojamojo turto nuoma ir eksploatavimas – 68.20; sporto įrenginių eksploatavimas – 93.11; sporto klubų veikla – 93.12; kita sportinė veikla – 93.19; kita pramogų ir poilsio organizavimo veikla – 93.29; fizinės gerovės užtikrinimo veikla – 96.04.
13. Muitinės mokymo centro veiklos tikslas yra:
13.2. organizuoti, vykdyti ir koordinuoti muitinės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų įvadinį mokymą ir kvalifikacijos tobulinimą;
14. Muitinės mokymo centras, siekdamas jam pavestų tikslų, atlieka šias funkcijas:
14.2. vykdo priimtų į tarnybą muitinėje pareigūnų ir kitų muitinės valstybės tarnautojų ir darbuotojų įvadinį mokymą ir specialųjį parengimą;
14.4. išduoda išlaikiusiems baigiamuosius kvalifikacinius egzaminus ir, jeigu yra numatyta, išklausiusiems mokymo kursą atitinkamus pažymėjimus;
14.6. rengia muitinės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo programas;
14.7. organizuoja ir vykdo asmenų, pageidaujančių teikti atstovavimo muitinėje paslaugas Lietuvos Respublikos teritorijoje, verslo atstovų mokymą, rengia mokymo programas ir kvalifikacinius egzaminus;
14.9. pagal kompetenciją rengia teisės aktų projektus muitinės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo, mokymo proceso organizavimo ir jo kokybės užtikrinimo klausimais;
14.11. leidžia ir platina metodinę medžiagą, paskaitų komplektus, mokymo priemones, informacinius leidinius;
14.12. organizuoja muitinės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, asmenų, kurie dalyvauja mokymuose Muitinės mokymo centre, bendradarbiaujančių įstaigų darbuotojų, paramą gaunančių asmenų apgyvendinimą Muitinės mokymo centro bendrabutyje;
14.13. atlieka kitas su muitinės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, taip pat su kitų valstybės institucijų tarnautojų, verslo atstovų mokymu ir kvalifikacijos tobulinimu susijusias funkcijas ir Muitinės departamento generalinio direktoriaus ir jo pavaduotojų pavedimus;
III SKYRIUS
MUITINĖS MOKYMO CENTRO KURSANTAI, MOKYMO PROCESAS, KVALIFIKACIJOS IR MOKYMOSI PASIEKIMŲ DOKUMENTŲ IŠDAVIMAS
15. Kursantai į Muitinės mokymo centrą priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statutu, jo įgyvendinamaisiais teisės aktais, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais mokymąsi muitinės pareigūnų profesinio mokymo įstaigoje.
16. Asmuo, priimtas mokytis į Muitinės mokymo centrą ir pasirašęs stojimo į vidaus tarnybą sutartį, įgyja kursanto statusą, kurį įrodo Muitinės mokymo centro kursanto pažymėjimas.
17. Teisės aktų nustatyta tvarka Muitinės mokymo centro kursantams mokama stipendija, jie aprūpinami tarnybine uniforma ir apgyvendinami Muitinės mokymo centro bendrabutyje.
18. Muitinės mokymo centro kursantai turi teisę dalyvauti Muitinės mokymo centro savivaldoje ir užklasinėje veikloje, naudotis Muitinės mokymo centro e-biblioteka, sporto salėmis, auditorijomis, mokymo priemonėmis, kitomis mokymui skirtomis patalpomis ir inventoriumi.
19. Teisės aktų nustatyta tvarka Muitinės mokymo centro kursantams gali būti suteikiamos akademinės atostogos.
20. Asmeniui, įvykdžius formaliojo profesinio mokymo programą ir gavusiam kvalifikacijai reikalingų kompetencijų teigiamą įvertinimą, yra išduodamas profesinio mokymo diplomas.
21. Įvadinio mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo renginių klausytojams, įvykdžiusiems visus kvalifikacijos tobulinimo renginio programos reikalavimus, išduodamas kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas.
22. Asmenims, pageidaujantiems teikti atstovavimo muitinėje paslaugas Lietuvos Respublikos teritorijoje, išlaikiusiems egzaminą profesinei kvalifikacijai gauti, išduodamas asmens, teikiančio atstovavimo muitinėje paslaugas Lietuvos Respublikos teritorijoje, profesinės kvalifikacijos patvirtinimo pažymėjimas.
IV SKYRIUS
MUITINĖS MOKYMO CENTRO TEISĖS
23. Muitinės mokymo centras, siekdamas jam nustatytų tikslų ir atlikdamas jo kompetencijai priskirtas funkcijas, turi teisę:
23.2. pagal kompetenciją bendradarbiauti su Lietuvos įstaigomis ir užsienio valstybių muitinių administracijomis, teisėsaugos institucijomis ir joms muitinės pareigūnus, valstybės tarnautojus ir darbuotojus rengiančiomis mokymo įstaigomis, kitomis įstaigomis, institucijomis ir organizacijomis profesinio mokymo, įvadinio mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo klausimais;
23.3. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš kitų įstaigų, institucijų ir organizacijų informaciją, išvadas, dokumentus ir priemones, kitus duomenis, būtinus Muitinės mokymo centro skirtoms užduotims ir funkcijoms vykdyti;
23.4. teisės aktų nustatyta tvarka kviesti specialistus ir ekspertus šiuose nuostatuose nustatytai Muitinės mokymo centro veiklai organizuoti ir vykdyti;
23.7. teikti Muitinės departamentui siūlymus mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo organizavimo klausimais;
23.8. Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka gauti paramą Muitinės mokymo centro uždaviniams ir funkcijoms įgyvendinti;
V SKYRIUS
MUITINĖS MOKYMO CENTRO VEIKLOS ORGANIZAVIMAS
24. Muitinės mokymo centrui vadovauja direktorius, kurį skiria į pareigas ir iš jų atleidžia Muitinės departamento generalinis direktorius Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
25. Muitinės mokymo centro direktorius turi pavaduotoją, kurį skiria į pareigas ir iš jų atleidžia Muitinės departamento generalinis direktorius teisės aktų nustatyta tvarka.
26. Nesant Muitinės mokymo centro direktoriaus, jo pareigas eina Muitinės mokymo centro direktoriaus pavaduotojas. Nesant Muitinės mokymo centro direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo, Muitinės mokymo centro direktoriaus funkcijas atlieka Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu paskirtas asmuo.
27. Muitinės mokymo centro direktorius:
27.1. vadovauja Muitinės mokymo centrui, planuoja ir organizuoja jo veiklą, užtikrina Muitinės mokymo centrui pavestų funkcijų vykdymą;
27.2. organizuoja ir kontroliuoja Muitinės mokymo centro darbo planų vykdymą ir tvirtina ataskaitas;
27.3. pagal kompetenciją leidžia įsakymus ir kitus įsakymais tvirtinamus teisės aktus, organizuoja ir kontroliuoja jų vykdymą;
27.5. pagal kompetenciją nustatyta tvarka atstovauja Muitinės mokymo centrui kitose įstaigose ir organizacijose arba įgalioja tai daryti kitus Muitinės mokymo centro pareigūnus, karjeros valstybės tarnautojus ar darbuotojus;
27.6. pagal kompetenciją sudaro sandorius, Muitinės mokymo centro vardu pasirašo sutartis arba įgalioja tai atlikti Muitinės mokymo centro direktoriaus pavaduotoją;
27.8. rūpinasi Muitinės mokymo centro pareigūnų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimu;
27.9. užtikrina Muitinės mokymo centro pareigūnų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų saugą ir sveikatos apsaugą;
27.10. priima ir šalina iš Muitinės mokymo centro kursantus, juos skatina ir skiria jiems nuobaudas;
27.11. kviečia Muitinės mokymo centro tarybos posėdžius, organizuoja Muitinės mokymo centro administracijos pasitarimus ir jiems vadovauja, rodo iniciatyvą renkant Muitinės mokymo centro savivaldos institucijas;
28. Muitinės mokymo centro direktoriaus pavaduotojas:
28.1. organizuoja ir kontroliuoja jo kuruojamų struktūrinių padalinių darbą, atlieka kitas jam pavestas funkcijas;
29. Muitinės mokymo centro direktoriaus pavaduotojas yra tiesiogiai pavaldus Muitinės mokymo centro direktoriui.
30. Muitinės mokymo centro struktūriniai padaliniai savo veikloje vadovaujasi Muitinės mokymo centro direktoriaus patvirtintais atitinkamo struktūrinio padalinio nuostatais.
31. Muitinės mokymo centro bendruomenę sudaro Muitinės mokymo centro statutiniai ir karjeros valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, pirminio ir tęstinio profesinio mokymo dalyviai.
32. Muitinės mokymo centro bendruomenės narių teises, pareigas ir atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos įstatymai, nuostatai, Muitinės mokymo centro darbo reglamentas, vidaus tvarkos taisyklės, Muitinės departamento generalinio direktoriaus nustatyta mokymo organizavimo tvarka ir kiti teisės aktai.
VI SKYRIUS
MUITINĖS MOKYMO CENTRO SAVIVALDA
33. Muitinės mokymo centro taryba yra aukščiausia Muitinės mokymo centro savivaldos institucija, atstovaujanti Muitinės mokymo centro bendruomenei ir socialiniams partneriams.
34. Muitinės mokymo centro taryba veikia pagal Muitinės mokymo centro tarybos nuostatus, kuriuos tvirtina Muitinės mokymo centro direktorius.
36. Muitinės mokymo centro darbuotojus, kurių pagrindinė veikla yra mokymo vykdymas, į Muitinės mokymo centro tarybą deleguoja Muitinės mokymo centro Mokymo taryba, o kursantus – Muitinės mokymo centro Kursantų taryba.
37. Muitinės mokymo centro tarybos pirmininką renka Muitinės mokymo centro tarybos nariai. Muitinės mokymo centro direktorius ir jo pavaduotojas negali būti renkami Muitinės mokymo centro tarybos pirmininku.
38. Muitinės mokymo centro Mokymo taryba yra Muitinės mokymo centro savivaldos institucija, jos nariai yra visi Muitinės mokymo centro darbuotojai, kurių pagrindinė veikla yra mokymo arba specialaus parengimo vykdymas. Mokymo tarybos pirmininkas yra Muitinės mokymo centro direktorius. Į Muitinės mokymo centro Mokymo tarybos posėdžius gali būti kviečiami ir kitų Muitinės mokymo centro savivaldos institucijų ir kitų muitinės įstaigų atstovai.
39. Muitinės mokymo centro Kursantų taryba – Muitinės mokymo centro kursantų savivaldos institucija, veikianti pagal kursantų susirinkimo patvirtintus nuostatus, kurie negali prieštarauti Muitinės mokymo centro nuostatams.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
41. Muitinės mokymo centro vieši pranešimai skelbiami muitinės interneto svetainėje adresu www.lrmuitine.lt.
42. Muitinės mokymo centro nuostatai keičiami Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo nustatyta tvarka.