Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius
įsakymas
DĖL PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS aministracijos STONIŠKIŲ SENIŪNIJOjE PREVENCINIO DARBO GRUPĖS VAIKO IR (AR) ASMENS (Ų) TEISIŲ APSAUGOS KLAUSIMAMS SPRĘSTI SUDARYMO IR DARBO GRUPĖS NUOSTATŲ TVIRTINIMO
2017 m. sausio 12 d. Nr. A1-42
Pagėgiai
1. S u d a r a u Pagėgių savivaldybės administracijos Stoniškių seniūnijoje prevencinio
darbo grupės vaiko ir (ar) asmens (ų) teisių apsaugos klausimams spręsti ( toliau – darbo grupė):
1.2. Romualda Gadeikienė – Stoniškių seniūnijos socialinio darbuotojo padėjėja, darbo grupės sekretorė;
2. T v i r t i n u Pagėgių savivaldybės Stoniškių seniūnijoje prevencinio darbo grupės vaiko ir (ar) asmens (ų) teisių apsaugos klausimams spręsti nuostatus (pridedama).
3. S k e l b i u įsakymą Teisės aktų registre ir savivaldybės internetinėje svetainėje www.pagegiai.lt.
Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės 2017 m. sausio 12 d. įsakymu Nr. A1-42
PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS STONIŠKIŲ SENIŪNIJOJE PREVENCINIO DARBO GRUPĖS VAIKO IR (AR) ASMENS (-Ų) TEISIŲ APSAUGOS KLAUSIMAMS SPRĘSTI NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pagėgių savivaldybės Stoniškių seniūnijoje prevencinio darbo grupės spręsti vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti (toliau – darbo grupė) nuostatai nustato darbo grupės uždavinius, funkcijas, teises, pareigas, darbo organizavimo tvarką ir kitus su darbo grupės veikla susijusius klausimus.
2. Darbo grupė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimais, Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais, šiais nuostatais ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.
4. Darbo grupės veikla grindžiama šiais principais: bendradarbiavimo, kompleksiškumo, prieinamumo ir kokybės, solidarumo, koordinavimo, teisėtumo, asmens teisių ir laisvių apsaugos, proporcingumo, teisingumo, objektyvumo ir efektyvumo.
5. Šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, nurodytas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme, kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugą.
6. Darbo grupės nariams už dirbtą laiką, jų pageidavimu yra sutrumpinama darbo diena arba suteikiama poilsio diena (dienos), kiti grupės nariai veikia visuomeniniais pagrindais.
II. DARBO GRUPĖS SUDARYMAS
III. DARBO GRUPĖS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
10. Darbo grupės uždaviniai:
10.1. analizuoti socialinę situaciją šeimose, kuriose galimai pažeidžiamos vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisės;
11. Darbo grupė, vykdydama jai pavestus uždavinius:
11.1. surašo aplankytos šeimos ir (ar) asmens atvejo aprašymus, teikia ataskaitas apie atliktą darbą;
11.2. teikia Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos efektyvumo ir veiksmingumo didinimo;
IV. DARBO GRUPĖS TEISĖS
12. Darbo grupė, įgyvendindama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
12.2. papildomai apklausti asmenis, kurie gali turėti informacijos apie pažeidžiamas vaiko ir (ar asmens (-ų) teises ir teisėtus interesus;
V. DARBO GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS, SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS IR ĮFORMINIMAS
14. Darbo grupės narių darbą kontroliuoja centrinė prevencinio darbo grupė vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti Pagėgių savivaldybėje (toliau – centrinė prevencinio darbo grupė).
15. Darbo grupė komisijos posėdžio metu sudaro darbo grupės grafiką vykimui į šeimas. Suderinamas darbo grupės narių darbo ir poilsio laikas, ( prieš 3 darbo dienas iki vykimo į šeimas paruošiami vykstančiųjų sutikimai, rengiami administracijos direktoriaus ar įstaigos vadovo įsakymai, vykimo dieną pildomi darbo apskaitos žiniaraščiai).
16. Darbo grupės darbą organizuoja darbo grupės pirmininkas. Darbo grupės pirmininkas koordinuoja darbo grupės narių darbą vykstant lankytis šeimose bei pas asmenis ar realizuojant gautą informaciją iš seniūnijos specialistų, bendruomenės ar kitų įstaigų, apie galimus vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių pažeidimus. Darbo grupės darbe negalint dalyvauti pirmininkui, jis turi informuoti atsakingą specialistą ne mažiau kaip prieš 1 darbo dieną, nurodydamas kitą pirmininkausiantį darbo grupės narį – seniūno pavaduotoją, socialinį darbuotoją darbui su socialinės rizikos šeimomis arba socialinio darbo organizatorių.
17. Darbo grupės darbas teisėtas, jeigu vykstant į šeimas ar pas asmenį (-is) dalyvauja ne mažiau kaip trys darbo grupės nariai. Esant būtinumui kartu su darbo grupės nariais lankymuose gali dirbti darbo grupės pirmininko kviesti asmenys, turintys žinių ar patirties, sprendžiant klausimus dėl vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos.
18. Darbo grupės nariams atvykus į šeimą ar pas asmenį darbo grupės pirmininkas privalo:
19. Darbo grupės sprendimai priimami bendru darbo grupės narių sutarimu, lemiamą balsą turi darbo grupės pirmininkas.
20. Darbo grupės nariams aplankius šeimas ar asmenį (-is) surašomas atvejo aprašymas. Darbo grupės pirmininkas nurodo, kuriam dalyvavusiam darbo grupės nariui surašyti atvejo aprašymą. Atvejo aprašymas, pasirašytas šeimos ar asmens (-ų) aplankyme dalyvavusių visų darbo grupės narių ir jų kviestų dalyvauti asmenų, ne vėliau kaip kitą darbo dieną pateikiamas atsakingam specialistui.
21. Atvejo aprašyme turi būti numatyta:
22. Apsilankymų šeimose ar pas asmenį (-is) metu darbo grupės nariams kilus pagrįstoms abejonėms, kad gali būti pažeidžiamos vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisės, darbo grupės nariai kreipiasi į atsakingas institucijas ar įstaigas, artimus giminaičius, bendruomenės narius, kad būtų imtasi visų reikiamų priemonių, taip pat imasi visų priemonių, kad apsaugotų nukentėjusįjį (-iuosius) iki kompetentingos institucijos atstovo atvykimo, apie priimtą sprendimą nedelsiant, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną informuoja atsakingą specialistą.
23. Vykimui į šeimas naudojamas seniūnijos tarnybinis automobilis ne tik darbo bet ir po darbo valandų, nedarbo ar švenčių dienomis.
VI. DARBO GRUPĖS ATSKAITOMYBĖ IR DARBO GRUPĖS NARIŲ ATSAKOMYBĖ
25. Darbo grupė yra atsakinga ir atskaitinga centrinei darbo grupei. Darbo grupė kartą per ketvirtį (iki sekančio mėnesio 15 dienos) pateikia savo veiklos ataskaitą (priedas Nr. 2) centrinei prevencinei darbo grupei. Veiklos ataskaitą pasirašo darbo grupės pirmininkas.
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
27. Darbo grupės nariai pagal finansines galimybes draudžiami nelaimingų atsitikimų darbe draudimu ar gali būti jiems numatytas kitas finansavimas iš savivaldybės biudžeto lėšų.
Prevencini darbo grupės vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti Pagėgių savivaldybėje nuostatų 1 priedas
________________________ SENIŪNIJOS
PREVENCINIO DARBO GRUPĖS VAIKO IR (AR) ASMENS (-Ų) TEISIŲ APSAUGOS KLAUSIMAMS SPRĘSTI PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖJE NARIO
_______________________________________
(vardas, pavardė)
KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
20__ m. _____________ mėn. __d.
Pagėgiai
Būdamas ________________seniūnijos
Prevencinio darbo grupės vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti Pagėgių savivaldybėje (toliau – darbo grupė) pirmininku, nariu (reikalingą pabraukti):
1. Pasižadu:
1.1. Saugoti ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma, dirbant darbo grupės veikloje.
1.2. Man patikėtus dokumentus, kuriuose yra konfidenciali informacija, saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar pasinaudoti.
1.3. Nepasilikti jokių man pateiktų dokumentų kopijų.
2. Man išaiškinta, kad konfidencialią informaciją sudaro darbo grupės veiklai pateikti duomenys: gautų pranešimų turinys; šeimų ar asmenų atvejų aprašymai; priimtų sprendimų turinys; rašytinė ir žodinė informacija, susijusi su aplankytomis šeimomis ar asmenimis.
3. Esu įspėtas (-a), kad, pažeidęs (-usi) šį konfidencialumo pasižadėjimą, turėsiu atsakyti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
________________ ________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Prevencinio darbo grupės vaiko ir (ar) asmens (-ų) teisių apsaugos klausimams spręsti nuostatų 2 priedas
________________________ SENIŪNIJOS
PREVENCINIO DARBO GRUPĖS VAIKO IR (AR) ASMENS (-Ų) TEISIŲ APSAUGOS KLAUSIMAMS SPRĘSTI
ATASKAITA
APIE DARBO GRUPĖS VEIKLĄ UŽ 20__ m. ________ KETVIRTĮ
20___m. _______________mėn.___d.
|
Skaičius |
Apsilankymų priežastys |
Rezultatai |
Prevencinis lankymasis |
|
|
|
Prevenciškai aplankytos šeimos, kuriose auga nepilnamečiai vaikai |
|
|
|
Prevenciškai aplankytos šeimos, kuriose nėra nepilnamečių vaikų |
|
|
|
Prevenciškai aplankyti vieni gyvenantys asmenys |
|
|
|
Kita informacija |
|
|
|
Darbo grupės pirmininkas _____________________
(parašas) (vardas, pavardė)