LIETUVOS RESPUBLIKOS
TABAKO, TABAKO GAMINIŲ IR SU JAIS SUSIJUSIŲ GAMINIŲ KONTROLĖS ĮSTATYMO NR. I-1143 2, 92, 95 ir 30 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2023 m. gruodžio 19 d. Nr. XIV-2402
Vilnius
1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 2 straipsnio 26 dalį ir ją išdėstyti taip:
„26. Pridėtinis tabako gaminio, elektroninės cigaretės, elektroninių cigarečių pildyklės kvapas ar skonis – aiškiai juntamas ne tabako kvapas ar skonis, kurį suteikia priedas ar priedų derinys, įskaitant vaisių, prieskonių, žolių, alkoholio, karamelės, mentolio ar vanilės ir kitus priedus ar jų derinius, ir kuris jaučiamas prieš vartojant arba vartojant tabako gaminį, elektroninę cigaretę, taip pat prieš naudojant elektroninių cigarečių pildyklę.“
2 straipsnis. 92 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 92 straipsnio 2 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
2. Pakeisti 92 straipsnio 4 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
3. Papildyti 92 straipsnį 5 dalimi:
„5. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vadovaudamasi moksliniais tyrimais pagrįstais įrodymais ir (arba) kitų šalių kompetentingų institucijų gerąja praktika, sudaro konkrečių leidžiamų naudoti cheminių medžiagų, suteikiančių elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių skysčiui tabako skonį ir kvapą, sąrašą, kuriame nurodomi šių medžiagų Cheminių medžiagų santrumpų tarnybos (angl. Chemical Abstracts Service (CAS) suteikti registracijos numeriai.“
3 straipsnis. 95 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 95 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Ant elektroninių cigarečių ir elektroninių cigarečių pildyklių vienetinių pakelių ar bet kokios išorinės pakuotės turi būti šis įspėjimas apie galimą žalą sveikatai: „Šiame gaminyje yra nikotino, kuris yra itin didelę priklausomybę sukelianti medžiaga.“ Šis reikalavimas netaikomas elektroninių cigarečių pildyklėms, kurių sudėtyje nėra nikotino.“
4 straipsnis. 30 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 30 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Byla nagrinėjama žodinio proceso tvarka, dalyvaujant proceso šalims ir kitiems bylos nagrinėjimo proceso dalyviams. Byla gali būti nagrinėjama rašytinio proceso tvarka, kai viena proceso šalis pareiškia prašymą bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka, o kita šalis per nustatytą terminą nepareiškia prieštaravimo dėl tokio bylos nagrinėjimo. Šioje dalyje nurodytu atveju žodinis bylos nagrinėjimas rengiamas, jeigu bet kuri proceso šalis pareiškia motyvuotą prašymą nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka arba bylą nagrinėjanti institucija nusprendžia, kad toks nagrinėjimas yra būtinas.“
5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas