UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBEI PRIKLAUSANČIŲ VIETINĖS REIKŠMĖS KELIŲ IR GATVIŲ ĮVERTINIMO TIKRĄJA VERTE
TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2022 m. gruodžio 15 d. Nr. 13-2205
Ukmergė
Vadovaudamasis Kelių įstatymo 4 straipsnio 3 punktu, 2021 m gruodžio 22 d. valstybės įmonės Registrų centras Generalinio direktoriaus įsakymu „Dėl nekilnojamojo turto atkūrimo kaštų (statybinės vertės) kainyno NTK 2022 patvirtinimo“ Nr.VE-900 (1.3 E) bei 12-uoju viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartu,
tvirtinu Ukmergės rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių ir gatvių įvertinimo tikrąja verte tvarkos aprašą.
Šis įsakymas gali būti skundžiamas savivaldybės administracijos direktoriui, Lietuvos administracinių ginčų komisijai (Vilniaus g. 27, Vilnius) arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, Vilnius).
PATVIRTINTA
Ukmergės rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2022 m. gruodžio 15 d.
įsakymu Nr. 13-2205
UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBEI PRIKLAUSANČIŲ VIETINĖS REIKŠMĖS KELIŲ IR GATVIŲ ĮVERTINIMO TIKRĄJA VERTE
TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ukmergės rajono savivaldybei priklausančių vietinės reikšmės kelių ir gatvių įvertinimo tikrąja verte tvarkos aprašas (toliau – aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos kelių, Lietuvos Respublikos statybos, Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymais, 12-uoju viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartu ir kelių techniniu reglamentu KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“.
2. Aprašas taikomas įvertinant Ukmergės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijai priklausančius kelius ir gatves tikrąja verte.
3. Apraše vartojamos sąvokos:
3.1. kelias – inžinerinis statinys, skirtas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismui. Kelio elementai yra šie: žemės sankasa, važiuojamoji dalis, kelkraščiai, skiriamoji juosta, kelio grioviai ir kitos vandens nuleidimo sistemos, sankryžos, autobusų sustojimo aikštelės, poilsio aikštelės, pėsčiųjų ir dviračių takai, kelio statiniai, techninės eismo reguliavimo priemonės, želdiniai, esantys kelio juostoje, kelio oro sąlygų stebėjimo ir transporto eismo apskaitos, apšvietimo ir kiti įrenginiai su šių elementų užimama žeme;
3.2. kelio statinys – kelio elementas, turintis laikančiąsias konstrukcijas (tiltas, viadukas, estakada, tunelis, pralaida, triukšmo užtvara, atraminė sienelė, rėminė ar gembinė konstrukcija, pylimas ir kt.);
3.3. gatvė – kelias ar jo ruožas, esantis miesto ar kaimo gyvenamosios vietovės teritorijoje, paprastai turintis pavadinimą;
3.4. ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas – sistemingas turto nudėvimosios vertės paskirstymas per jo naudingo tarnavimo laiką;
II SKYRIUS
TIKROSIOS VERTĖS NUSTATYMAS
4. Savivaldybės administracijai priklausančių kelių ir gatvių vertė nustatoma vadovaujantis Nekilnojamojo turto atkūrimo kaštų kainyno NTK 2022 3.1.8 ir 3.2.5 lentelėmis bei NTK 2022 3.1.14 lentele. Iš kainyne pateiktų 1 kilometro įkainių išskaičiuojamas kelių ir gatvių 1 m įkainis.
5. Skaičiuojant vietinės reikšmės kelių ir gatvių su asfaltbetonio danga vertes laikytina, kad kelio ar gatvės konstrukcija yra 6 cm storio asfaltbetonio dangos ir 25 cm storio pagrindo sluoksnio. Tokiu atveju 1 m važiuojamosios dalies vertė būtų 305,89 Eur.
6. Skaičiuojant vietinės reikšmės kelių ir gatvių su žvyro danga vertes laikytina, kad kelio ar gatvės konstrukcija yra iš 16 cm storio žvyro sluoksnio. Tokiu atveju 1 m važiuojamosios dalies vertė būtų 104,27 Eur.
7. Skaičiuojant vietinės reikšmės kelių ir gatvių su grunto danga vertes laikytina, kad kelio ar gatvės važiuojamosios dalies vertė būtų 5,78 Eur už 1 m.
8. Atsižvelgiant į tai, kad daugumos kelių ir gatvių eksploatacijos pradžios tikrosios datos nustatyti neįmanoma, nustatant tikrąją vertę laikoma, jog kelių su žvyro danga nusidėvėjimas yra 80 proc., kelių su asfaltbetonio danga – 60 proc., šaligatvių su betono danga – 60 proc., keliams su grunto danga - 100 proc. nusidėvėjimas.
9. Nustačius tikrąją vertę ir užregistravus Savivaldybės administracijos apskaitos registruose, nusidėvėjimas pradedamas skaičiuoti nuo sekančio mėnesio pirmos dienos, taikant tiesiogiai proporcingą (tiesinį) metodą.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS