Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. VASARIO 10 D. NUTARIMO NR. 152 „DĖL PACIENTŲ SVEIKATAI PADARYTOS ŽALOS NUSTATYMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1247
Vilnius
Pakeisti Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. vasario 10 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos nuostatų patvirtinimo“:
1. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
„4. Visa Komisijai pateikta informacija apie pacientą, asmenį, kuris buvo mirusio paciento išlaikomas arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti iš jo išlaikymą (nepilnamečius vaikus (įvaikius), sutuoktinį, nedarbingus tėvus (įtėvius) ir kitus faktinius nedarbingus išlaikytinius), mirusio paciento vaiką, gimusį po jo mirties, taip pat mirusio paciento darbingus tėvus (įtėvius) ir pilnamečius vaikus (įvaikius) (toliau kartu – kitas asmuo, turintis teisę į žalos atlyginimą), asmens sveikatos priežiūros įstaigą (įstaigas) ir asmens sveikatos priežiūros specialistus laikoma konfidencialia ir tvarkoma pacientų ir kitų asmenų, turinčių teisę į žalos atlyginimą, prašymų dėl turtinės ir (ar) neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos, (toliau – žala) atlyginimo (toliau – prašymas) nagrinėjimo ir sprendimų dėl žalos atlyginimo pacientams ir kitiems asmenims, turintiems teisę į žalos atlyginimą, priėmimo tikslais Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose, reguliuojančiuose tokios informacijos tvarkymą, nustatytais pagrindais ir tvarka.“
2. Pakeisti 8.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„8.2. sprendimą dėl žalos atlyginimo priimti įvertinus Nuostatų 7.3 papunktyje nurodytas ekspertų išvadas, Nuostatų 7.1 papunktyje ir 23 punkte nurodytų asmenų, ekspertų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kuri prašyme nurodyta kaip įstaiga, kurioje padaryta žala, pateiktus dokumentus bei Nuostatų 23 punkte nurodytų asmenų, dalyvaujančių Komisijos posėdyje, Komisijos posėdžio metu pateiktą informaciją;“.
3. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:
„15. Komisijos darbui vadovauja pirmininkas, o jo laikinai nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas. Jie renkami pirmajame naujai sudarytos Komisijos posėdyje, kuris organizuojamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Komisijos sudėties patvirtinimo. Komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas renkami Komisijos posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių bendru sutarimu, o jeigu Komisijos nariai nepasiekia bendro sutarimo – posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Jei renkant Komisijos pirmininką Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų daugiausia balsų surinkusių Komisijos narių. Jei ir po pakartotinio balsavimo abu kandidatai surenka vienodą Komisijos narių balsų skaičių, išrinktu Komisijos pirmininku laikomas Komisijos narys, turintis ilgesnę darbo Komisijoje patirtį, o jei abiejų patirtis vienoda arba abu jos neturi – turintis ilgesnę vadovaujamo darbo patirtį. Vadovaujamo darbo patirtis suprantama taip, kaip nustatyta Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“, 1 priede. Jei renkant Komisijos pirmininko pavaduotoją, Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas yra Komisijos pirmininko balsas. Komisijos narius į pirmąjį posėdį kviečia sveikatos apsaugos ministras arba jo įgaliotas asmuo.“
4. Papildyti 201 punktu:
„201. Ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino, Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtų dėl ypač pavojingos užkrečiamosios ligos, metu Komisijos posėdžiai Komisijos sprendimu gali būti organizuojami vaizdo ir garso konferencijos būdu naudojantis perduodamų duomenų šifravimą užtikrinančiomis elektroninėmis bendravimo programomis, kurių licencijas turi įsigijusi Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – nuotolinis posėdis).
Nuostatų 23 punkte nurodyti asmenys, kurie pageidauja dalyvauti nuotoliniame posėdyje, likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki nuotolinio posėdžio dienos apie tai informuoja elektroniniu paštu Komisijos sekretorių. Komisijos sekretorius likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki nuotolinio posėdžio dienos Nuostatų 23 punkte nurodytiems asmenims, kurie pageidauja dalyvauti Komisijos posėdyje, ir Nuostatų 23 punkte nurodytiems asmenims, kurių Komisijos sprendimu bus prašoma pateikti paaiškinimus dėl prašyme, eksperto išvadoje ir (ar) kituose pateiktuose dokumentuose nurodytų aplinkybių (toliau – Komisijos kviečiami asmenys), elektroniniu paštu išsiunčia prisijungimo prie nuotolinio posėdžio laiką ir nuorodą.
Jei Nuostatų 23 punkte nurodyti asmenys per šiame punkte nurodytą terminą neinformuoja apie tai, kad pageidauja dalyvauti nuotoliniame posėdyje, arba jame nedalyvauja, taip pat jei nuotoliniame posėdyje nedalyvauja Komisijos kviečiami asmenys, Komisija sprendimą gali priimti jiems nedalyvaujant Apraše nustatyta tvarka.
Nuotolinio posėdžio dalyviai savo tapatybę patvirtina tiesioginio vaizdo perdavimo metu parodydami savo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento originalą.“
5. Papildyti 251 punktu:
„251. Komisijos posėdžio eigai fiksuoti ir prašymo nagrinėjimo objektyvumui užtikrinti Komisijos posėdžio sekretorius daro skaitmeninį Komisijos posėdžio garso įrašą, o nuotolinio posėdžio eigai fiksuoti, prašymo nagrinėjimo objektyvumui užtikrinti bei nuotoliniame posėdyje dalyvaujančių asmenų tapatybei nustatyti – nuotolinio posėdžio skaitmeninį vaizdo ir garso įrašą. Kitiems Komisijos posėdžio dalyviams daryti posėdžio garso bei vaizdo ir garso įrašus, fotografuoti, transliuoti posėdį bei posėdžio metu naudoti kitas technines vaizdo fiksavimo priemones draudžiama. Laikmena su skaitmeniniu garso ar vaizdo ir garso įrašu pridedama prie Komisijos posėdžio protokolo. Komisijos posėdžių protokolai, jų išrašai ir garso bei vaizdo ir garso įrašai ar jų dalys gali būti teikiami susipažinti tik asmenims, kuriems tokią teisę suteikia įstatymai. Su Komisijos posėdžių protokolais, jų išrašais, Komisijos posėdžių garso bei vaizdo ir garso įrašais ar jų dalimis taip pat galima susipažinti įgyvendinant duomenų subjekto teises, numatytas 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas).“
6. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:
„28. Komisijos posėdžio sekretorius Komisijos posėdžio protokolą parengia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Komisijos posėdžio dienos. Protokole nurodoma Komisijos posėdžio data ir vieta, Komisijos pirmininko ir Komisijos posėdžio sekretoriaus (-ų) vardas (-ai) ir pavardė (-ės), posėdžio dalyviai, posėdyje svarstomi klausimai, sprendimo priėmimo būdas (bendru sutarimu arba balsuojant), balsavimo rezultatai, sprendimai. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos posėdžio sekretorius.“
7. Papildyti 282 punktu:
8. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:
„31. Komisijos nariams, išskyrus valstybės tarnautojus, mokamas 0,082 pareiginės algos bazinio dydžio, nustatyto Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme nustatyta tvarka (toliau – pareiginės algos bazinis dydis), atlygis už vieną Komisijos posėdžio valandą ir 0,14 pareiginės algos bazinio dydžio atlygis už pasiruošimą Komisijos posėdyje nagrinėti vieną prašymą.“