ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. birželio 28 d. Nr. 1-TS-206

Anykščiai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 15 straipsnio 2 dalies 30 punktu, 4 dalimi, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (2023 m. gruodžio 14 d. įstatymo Nr. XIV-2357 redakcija) 11 straipsniu, 23 straipsnio 9 dalies 2 punktu, 35 straipsnio 6, 9 dalimis, 37 straipsnio 3 dalimi, 41 straipsnio 2 dalimi, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2024 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. A1-397 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, Anykščių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Anykščių rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas  tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 29 d. sprendimą Nr. 1-TS-192 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas Anykščių rajono savivaldybėje  tvarkos aprašo patvirtinimo“ kartu su visais pakeitimais ir papildymais.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2024 m. liepos 1 d.

Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir Anykščių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.anyksciai.lt.

 

 

 

Meras                                                                                                                                Kęstutis Tubis

 

 

PATVIRTINTA

Anykščių rajono savivaldybės tarybos

2024 m. birželio 28 d. sprendimu

Nr. 1-TS-206

 

 

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Anykščių rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mokėjimo už šias paslaugas dydžius, atleidimo nuo mokėjimo už šias paslaugas sąlygas ir atvejus, pagalbos pinigų mokėjimo savivaldybės gyventojams atvejus, finansinių galimybių vertinimą, transporto organizavimo paslaugos dydžio ir apskaičiavimo tvarką, socialinių paslaugų teikėjų pasirinkimo tvarką, socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sutarčių tarp globos centro ir savivaldybės administracijos sudarymo ir nutraukimo tvarką ir kitas sąlygas.

2.    Šis Aprašas taikomas mokėjimui už tas socialines paslaugas savivaldybės teritorijos gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Anykščių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje, o krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, ir faktiškai gyvenantiems Savivaldybėje, kurias planuoja ir organizuoja savivaldybės meras ir kurios finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybės biudžetui. Tais atvejais, kai socialinių paslaugų kaina viršija savivaldybės tarybos nustatytą maksimalų socialinių paslaugų išlaidų finansavimo savivaldybės teritorijos gyventojams dydį, šio dydžio ir socialinių paslaugų kainos skirtumas asmens (šeimos) pageidavimu mokamas paslaugas gaunančio asmens (jam atstovaujančio asmens) ir socialinių paslaugų įstaigos tarpusavio susitarimu.

3.    Akredituotas socialinės priežiūros, laikino atokvėpio paslaugos teikėjus (įstaigas ar fizinius asmenis), socialinės globos įstaigas turi teisę pasirinkti pats socialinių paslaugų gavėjas (jo globėjas, rūpintojas), aprūpintojas, kiti teisėti asmens atstovai), jeigu asmeniui (šeimai) yra nustatytas šių socialinių paslaugų poreikis, pateikdami prašymą Anykščių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) skyriui, atsakingam už socialinių paslaugų teikimą (toliau – Administracijos skyrius). Administracijos skyrius įvertina asmens galimybes gauti šias paslaugas pas jo pasirinktą socialinių paslaugų teikėją, atsižvelgiant į šio Aprašo 4 punkte nurodytas aplinkybes ir Administracijos skyriaus vedėjas priima sprendimą dėl socialinių paslaugų teikėjo skyrimo socialinių paslaugų organizavimo komisijos siūlymu.

4.    Susidarius tokioms aplinkybėms, kai išklausyti socialinių paslaugų gavėjo nuomonės objektyviai neįmanoma, o asmens globėjo, rūpintojo ar kitų teisėtų asmens atstovų pageidavimų negaunama (nepaskirtas globėjas ar rūpintojas, nėra aprūpintojo ar kitų teisėtų atstovų ar nėra galimybės su jais susisiekti ir pan.), socialinę priežiūrą ar socialinę globą teikiantis socialinių paslaugų teikėjas yra parenkamas, atsižvelgiant į socialinių paslaugų teikėjo teikiamas socialines paslaugas pagal asmens specialiuosius poreikius ir (ar) negalios pobūdį, tikslines grupes, kurioms šis socialinių paslaugų teikėjas yra akredituotas ar ši įstaiga skirta, ir kitas tuo metu socialinių paslaugų teikėjo esančias galimybes suteikti reikiamas paslaugas (laisvų vietų buvimą, personalo kvalifikaciją ir kt.).

5.    Socialinės priežiūros, laikino atokvėpio ar socialinės globos teikimą pasirinktų ar parinktų kitos savivaldybės teritorijoje deklaruotų ir akredituotų fizinių asmenų ar kitų steigėjų socialinių paslaugų įstaigose, pasirinktose ar parinktose atsižvelgiant į asmens (šeimos) interesus, ar socialinių paslaugų įstaigose, kurias globėjais (rūpintojais) Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo bei kitų globos (rūpybos) nustatymą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka paskiria teismas ar Savivaldybės meras, Savivaldybė finansuoja tiesiogiai, sudarydama sutartis su akredituotomis socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis, fiziniais asmenimis ar įstaigomis, teikiančiomis socialinę globą, dėl asmeniui teikiamų socialinių paslaugų išlaidų finansavimo. Sutartis dėl socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sudaro Savivaldybės administracija. Sutarties projektus rengia Administracijos skyrius.

6.    Sutartis su globos centru dėl socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sudaroma, gavus ar Savivaldybės mero potvarkį dėl vaiko laikinojo globėjo (rūpintojo) paskyrimo ar teismo sprendimą dėl nuolatinio globėjo (rūpintojo) paskyrimo. Sutartis su globos centru nutraukiama, gavus Savivaldybės mero potvarkį dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nutraukimo, globėjo (rūpintojo) pakeitimo ar teismo sprendimą dėl vaiko nuolatinės globos (rūpybos) nutraukimo, globėjo (rūpintojo) pakeitimo, ar pasibaigus vaiko globai (rūpybai) galiojančių teisės aktų nustatytais pagrindais, ar gavus iš globos centro informaciją, kad nebėra po laikinosios rūpybos pabaigos likusių globos centre gyventi vaikų, kuriems buvo skiriamas finansavimas pagal galiojančių teisės aktų nuostatas ir šį Aprašą.

7.    Konkretus asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu (toliau – Įstatymas), Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2024 m. birželio 11 d. įsakymu Nr.A1-397 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas) ir šiuo Aprašu.  

8.    Mokėjimo už socialines paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai pagal asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų rūšį bei Anykščių rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) ar kitų steigėjų socialines paslaugas teikiančių įstaigoms nustatytą ar suderintą socialinių paslaugų kainą, atsižvelgiant į asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas.

9.    Asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis negali būti didesnis už asmeniui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų kainą.

10.  Mokėjimo už socialines paslaugas dydis gali būti nustatytas tik pinigine išraiška.

11.  Mokėjimo už socialines paslaugas dydį asmeniui (šeimai) nustato Administracijos skyriaus specialistai, atsakingi už socialinių paslaugų organizavimą.

12Asmens (šeimos) ir Savivaldybės administracijos tarpusavio teisės ir pareigos, susijusios su asmens (šeimos) mokėjimu už socialines paslaugas, nustatomos rašytine socialines paslaugas gaunančio asmens ar jo globėjo (rūpintojo, aprūpintojo) , kito teisėto asmens atstovo ir Savivaldybės administracijos sutartimi. Sutartyje turi būti nustatyta mokėjimo už socialines paslaugas tvarka, Savivaldybės administracijos apskaičiuoto asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydžio keitimo atvejai ir informacijos apie Savivaldybės administracijos apskaičiuotą asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydį (pinigine išraiška) pateikimo socialines paslaugas gaunančiam asmeniui ar jo globėjui (rūpintojui, aprūpintojui), kitam teisėtam asmens atstovui tvarka.

13.  Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Įstatyme, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos apraše ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ PREVENCINES IR BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS

 

14.  Prevencinės ir bendrosios socialinės paslaugos, išskyrus transporto organizavimo ir maitinimo organizavimo paslaugas, kurios finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams arba iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, teikiamos nemokamai.

15.  Transporto organizavimo paslauga teikiama Savivaldybės teritorijos ribose. Kriziniais atvejais (kai reikia nuvežti į gydymo ar globos įstaigą) ši paslauga gali būti suteikta ir už Savivaldybės teritorijos ribų.

16.     Asmeniui (šeimai), teisės aktų nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio (-ios) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (toliau – VRP) transporto organizavimo paslauga teikiama nemokamai.

17.     Transporto organizavimo paslauga teikiama iš dalies mokant:

17.1. 50 proc. paslaugos kainos, jei pajamos – 2 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 3 VRP dydžiai;

17.2. 80 proc. paslaugos kainos, jei pajamos – 3 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 4 VRP dydžiai.

18. Transporto paslaugos gavėjai, kurių pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) 4 VRP dydžiai arba didesnės už juos, moka pilną paslaugos kainą.

19. Jei kartu vyksta keli asmenys, mokėjimas už transporto organizavimo paslaugą skaičiuojamas kiekvienam asmeniui atskirai pagal jo maršruto ilgį.

20. Transporto organizavimo paslauga taip pat gali būti teikiama ir lydintiems asmenims (vienam asmeniui – vienas lydintis asmuo), jei to pageidauja paslaugų gavėjas. Paslaugų gavėją lydintiems asmenims taikoma ta pati mokėjimo tvarka, kaip ir paslaugų gavėjams.

21. Mokėjimas už transporto organizavimo paslaugą paslaugos gavėjui apskaičiuojama pagal Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. 1-TS-327 „Dėl Anykščių rajono socialinių paslaugų centro transporto organizavimo ir teikimo paslaugos kainos suderinimo“ suderintą transporto organizavimo ir teikimo paslaugos kainą.

22. Už suteiktas transporto organizavimo paslaugas fiziniai asmenys moka pagal pateiktą sąskaitą-faktūrą į šią paslaugą teikiančios įstaigos nurodytą atsiskaitomąją banko sąskaitą, ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo sąskaitos išrašymo dienos.

23. Jeigu asmuo nesumoka už transporto organizavimo paslaugas ilgiau kaip 2 mėnesius, jis netenka teisės naudotis transporto organizavimo paslaugomis. Transporto organizavimo paslaugos teikimas atnaujinamas, apmokėjus įsiskolinimą už suteiktas paslaugas.

 

III SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ

 

24.     Nemokamai teikiamos šios socialinės priežiūros paslaugos:

24.1. socialinės reabilitacijos asmenims su negalia bendruomenėje paslaugos;

24.2. vaikų dienos socialinė priežiūra;

24.3. socialinė priežiūra šeimoms;

24.4. psichosocialinė pagalba; 

24.5. pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems ir nuolatiniams globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiesiems jais tapti;

24.6. socialinių dirbtuvių paslaugos;

24.7. intensyvi krizių įveikimo pagalba;

24.8. palydėjimo paslauga jaunuoliams;

24.9. psichologinė ir socialinė reabilitacija vaikams bendruomenėje.

25. Mokamai teikiamos šios socialinės priežiūros paslaugos:

25.1. pagalba į namus;

25.2. laikinas apnakvindinimas;

25.3. apgyvendinimas nakvynės namuose;

25.4. apgyvendinimas savarankiško gyvenimo namuose;

25.5. apgyvendinimas apsaugota būste;

26. Mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas dydis asmeniui (šeimai) nustatomas atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas.

27. Kai asmens (šeimos), kurio (-ios) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra:

27.1. didesnės kaip 2 VRP dydžiai, bet mažesnės kaip 3 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 5 procentai asmens (šeimos) pajamų;

27.2. 3 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 4 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis 10 procentų asmens (šeimos) pajamų;

27.3. 4 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 5 VRP dydžiai, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 15 procentų asmens (šeimos) pajamų;

27.4. 5 VRP arba didesnės už juos, mokėjimo už socialinę priežiūrą dydis yra 20 procentų asmens (šeimos) pajamų.

28. Jeigu asmuo pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą (toliau – Kompensacijų įstatymas) gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas dydis asmeniui nustatomas atsižvelgiant į šias kompensacijas.

29. Mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas dydis asmeniui, gaunančiam individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją, mokamą pagal Kompensacijų įstatymą:

29.1. yra 40 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis;

29.2. yra 60 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

30. Gyventojas, išvykęs iš savarankiško gyvenimo namų ilgesniam negu 3 dienų laikotarpiui, moka 30 proc. nustatyto mokesčio už socialinės priežiūros paslaugas. Už 3 pirmąsias išvykimo dienas, gyventojas moka visą nustatytą mokestį už socialinės priežiūros paslaugas savarankiško gyvenimo namuose. Jei asmuo išvyksta iš savarankiško gyvenimo namų ilgiau negu 3 dienoms, išvykimo terminas ir sąlygos įforminamos raštu.

31. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinės priežiūros paslaugos teikiamos nemokamai 7 pirmąsias kalendorines dienas.

32. Socialinės priežiūros paslaugų gavėjai apmoka už paslaugas šio Aprašo priede nurodytos sutarties nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS

 

33. Pagalbos pinigai skiriami asmeniui (šeimai) susimokėti kitiems asmenims už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai. Pagalbos pinigai asmeniui (šeimai) gali būti skiriami tik tada, kai dėl objektyvių priežasčių negalima suteikti socialinių paslaugų arba bendrąsias ar socialinės priežiūros paslaugas veiksmingiau organizuoti pinigais.

34. Socialinės paslaugos į pagalbos pinigus gali būti keičiamos tik raštišku asmens (šeimos) sutikimu, pateiktu Administracijos skyriui, mokėjimo už socialines paslaugas sutarties, nurodytos šio Aprašo 1 priede, galiojimo laikotarpiu nuo sutikimo pateikimo dienos.

35. Pagalbos pinigų suma asmeniui (šeimai) yra 80 procentų bendrųjų socialinių paslaugų, socialinės priežiūros paslaugų, kurių poreikis asmeniui (šeimai) nustatytas, kainos.

36. Pagalbos pinigai mokami vaikus globojančioms šeimoms, šeimynoms, budintiems ir nuolatiniams globotojams per globos centrą už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą).

37. Pagalbos pinigai neskiriami, jeigu:

37.1. globojamas (rūpinamas) vaikas suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška ar jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, kol neišnyksta nurodytos aplinkybės;

37.2. globojamas (rūpinamas) vaikas apgyvendintas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje, socializacijos centre, mokyklos bendrabutyje ir jeigu jam yra teikiamas išlaikymas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą ir kitas paslaugas);

37.3. jeigu yra nustatyta vaiko laikinoji priežiūra globėjų (rūpintojų) prašymu;

37.4. jei vaiko globėjas (rūpintojas) deklaravo savo gyvenamąją vietą kitoje valstybėje ir / ar išvyko gyventi į kitą valstybę.

38. Pagalbos pinigais gali būti apmokamos išlaidos, susijusios su globotinio (rūpintinio) poreikiais, ir skirtos:

38.1. neformaliam ugdymui (socialinių įgūdžių, gebėjimų ugdymui, saviraiškos skatinimui, fiziniam lavinimui, įvairiems būreliams, kursams, seminarams ir kt.);

38.2. laisvalaikiui ir poilsiui organizuoti, stovykloms;

38.3. sveikatos priežiūrai;

38.4. prekėms ir kitoms paslaugoms (higienos, slaugos, techninės pagalbos, maitinimui, patalynei ir aprangai, globotinio (rūpintinio) transportavimui ir kt.);

38.5. kitiems globotinio (rūpintinio) poreikiams.

39. Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas:

39.1. globojamas (rūpinamas) vaikas suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška ar jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, kol neišnyksta nurodytos aplinkybės;

39.2. globojamas (rūpinamas) vaikas apgyvendintas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje, socializacijos centre, mokyklos bendrabutyje ir jeigu jam yra teikiamas išlaikymas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą ir kitas paslaugas);

39.3. jeigu yra nustatyta vaiko laikinoji priežiūra globėjų (rūpintojų) prašymu;

39.4. jei vaiko globėjas (rūpintojas) deklaravo savo gyvenamąją vietą kitoje valstybėje ir / ar išvyko gyventi į kitą valstybę;

39.5. jeigu globotinis (rūpintinis), kuriam daugiau kaip 18 metų, nebesimoko.

39.6. gavus iš Tarnybos informaciją dėl globojamo (rūpinamo) vaiko apsaugos poreikio nustatymą ir vienos iš vaiko laikinosios priežiūros priemonių, nurodytų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 364 straipsnio 1 dalyje,  taikymo;

39.7. nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal šio Aprašo 38 punkte nurodytą paskirtį;

39.8. globėjui (rūpintojui) ar budinčiam ar nuolatiniam globotojui atsisakius sudaryti galimybes vykdyti pagalbos pinigų panaudojimo tikrinimą;

39.9. rūpinamam vaikui tapus emancipuotu, panaikinus globą (rūpybą), nušalinus globėją (rūpintoją) nuo globėjo (rūpintojo) pareigų, globojamo (rūpinamo) vaiko ar jį globojančio asmens mirties atveju ir pan.).

40. Vaikus globojančiai (rūpinančiai) šeimai, šeimynai, budinčiam globotojui ir nuolatiniam globotojui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) skiriamų pagalbos pinigų suma diferencijuojama, atsižvelgiant į vaikus globojančioje šeimoje, šeimynoje globojamų (rūpinamų) ar prižiūrimų vaikų, įsipareigojamų vienu metu prižiūrėti pagal budinčio globotojo, nuolatinio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su globos centru, skaičių ir amžių.

41. Pagalbos pinigų dydis: už vieną vaiką iki 18 metų ir vyresnį vaiką, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, baigiamaisiais mokymosi metais mokami iki tų metų rugsėjo 1 dienos, o asmeniui, kuris mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą (taip pat ir asmeniui, kurio mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai) ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, iki mokymosi ar studijų pagal šias programas baigimo dienos, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 24 metai, mokami 4 BSI dydžio per mėnesį pagalbos pinigai, už du vaikus – 6 BSI dydžio per mėnesį, už tris ir daugiau vaikų – 9 BSI dydžio per mėnesį pagalbos pinigai. Už kiekvieną prižiūrimą ar globojamą (rūpinamą) vaiką iki 3 metų pagalbos pinigai didinami papildomai 1 BSI dydžiu per mėnesį.

42. Kai Tarnybos sprendimu nustatomas vaiko apsaugos poreikis ir jis laikinai apgyvendinamas šeimynoje, kurios buveinė registruota Anykščių rajono savivaldybėje, ar pas budintį globotoją nuo laikinojo apgyvendinimo dienos iki vaiko sugrąžinimo į šeimą ar laikinosios globos (rūpybos) nustatymo, šeimynai ar budinčiam globotojui per globos centrą už vaikų priežiūrą skiriami pagalbos pinigai, kurių dydis lygus Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme nustatytos vaiko laikinosios priežiūros išmokos dydžiui, proporcingai apgyvendinimo dienų skaičiui.

43. Šeimai (asmeniui), tapusiai vaiko nuolatiniais globėjais (rūpintojais), kai po Tarnybos kreipimosi į teismą teismo sprendimu nustatoma vaiko nuolatinė globa (rūpyba), išmokama vienkartinė 500,00 Eur dydžio pagalbos pinigų išmoka vaiko gyvenamajai erdvei sukurti ir būtiniausioms reikmėms.

44. Sprendimą dėl pagalbos pinigų mokėjimo, mokėjimo trukmės ir nutraukimo priima Administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, gavus asmens, turinčio teisę gauti pagalbos pinigus, prašymą (Aprašo priedas Nr. 2).

45. Pagalbos pinigų, skirtų asmeniui (šeimai) susimokėti už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, naudojimą pagal paskirtį prižiūri ir kontroliuoja Administracija. Nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas, pakeičiant juos į bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros teikimą, nustatytą asmeniui (šeimai) pagal poreikį.

46. Pagalbos pinigų, mokamų vaikus globojančiai šeimai, šeimynai, budintiems ir nuolatiniams globotojams už vaikų laikinąją priežiūrą ir / ar vaikų globą (rūpybą), naudojimo pagal paskirtį tikrinimą vykdo Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globos centro globos koordinatoriai.

47. Administracijos skyrius per 5 darbo dienas nuo paaiškėjimo apie pagalbos pinigų naudojimą ne pagal paskirtį dienos registruotu laišku išsiunčia reikalavimą asmeniui (šeimai), kuriai buvo mokami pagalbos pinigai už pagalbą, savo pobūdžiu analogišką bendrosioms socialinėms paslaugoms ar socialinei priežiūrai, vaikus globojančiai (rūpinančiai) šeimai, šeimynai, budinčiam globotojui ar nuolatiniam globotojui grąžinti neteisėtai gautus pagalbos pinigus.

48. Asmuo, gavęs reikalavimą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo dienos raštu gali pateikti Administracijos skyriui sutikimą dėl pagalbos pinigų grąžinimo ar jos išskaičiavimo iš asmeniui Savivaldybės administracijoje mokamų kitų išmokų, arba pateikti prašymą leisti neteisėtai gautus pinigus sumokėti dalimis pagal asmens pateiktą ir su Administracijos skyriumi suderintą grafiką.

49. Pagalbos pinigų grąžinimo būdai:

49.1. Gali būti grąžinami per 30 kalendorinių dienų asmeniui pervedant visą grąžintiną sumą į nurodytą Savivaldybės administracijos sąskaitą banke;

49.2. Gali būti išskaičiuojama visa ar dalimis iš asmeniui priklausančių ir mokamų kitų išmokų Tokiu atveju asmuo, Administracijos skyriui pateikdamas sutikimą dėl pagalbos pinigų išskaičiavimo, jame nurodo, kokią dalį grąžintinos sumos ir iš kokios išmokos išskaičiuoti;

49.3. Gali būti grąžinama dalimis asmeniui pervedant mokamą dalį į nurodytą Savivaldybės administracijos sąskaitą banke pagal asmens pateiktą ir su Administracijos skyriumi suderintą grafiką.

50. Asmeniui negrąžinus neteisėtai gautų lėšų Aprašo 49 punkte nurodytais būdais ir neišreiškus ketinimo dėl lėšų grąžinimo, lėšos Administracijos skyriaus vedėjo sprendimu išskaitomos iš asmeniui priklausančios bet kurios kitos asmens gaunamos išmokos, kurią moka Savivaldybės administracija ir be asmens sutikimo. Išskaitoma suma per mėnesį negali viršyti 20 procentų asmeniui priklausančių išmokų.. Rašytiniu asmens, kuriam mokamos ir kitos išmokos, sutikimu gali būti išskaitoma daugiau kaip 20 procentų šios išmokos per mėnesį.

51. Jeigu  Savivaldybės administracijoje asmuo negauna jokių kitų išmokų, tačiau visa neteisėtai gauta pagalbos pinigų suma šalių susitarimu nėra gražinta  ir/ar išskaityta, likusi  grąžintina suma išieškoma teismine tvarka. 

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ

 

52. Mokėjimo už dienos socialinę globą dydis asmeniui nustatomas atsižvelgiant į asmens pajamas.

53. Kai asmens pajamos yra:

53.1. mažesnės kaip 2 VRP dydžiai, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis yra 10 procentų asmens pajamų;

53.2. 2 VRP dydžiai arba didesnės už juos, bet mažesnės kaip 3 VRP dydžiai, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis yra 15 procentų asmens pajamų;

53.3. 3 VRP dydžiai arba didesnės už juos, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis yra 20 procentų asmens pajamų.

54. Jeigu asmuo pagal Kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis asmeniui nustatomas atsižvelgiant į šias kompensacijas. Mokėjimas už dienos socialinę globą:

54.1 yra 40 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis;

54.2. yra 60 procentų šios kompensacijos dydžio, jeigu šios paslaugos teikiamos asmeniui, kuriam nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

55. Mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą asmens namuose dydis asmeniui nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos asmens namuose trukmei, atsižvelgiant į maksimalią asmeniui taikomą dienos socialinės globos asmens namuose trukmę.

56. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą institucijoje dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos trukmei. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas dienos socialinę globą socialinių paslaugų įstaigoje, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis mažinamas proporcingai tiek, kiek sumažėja dienos socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal teisės aktų nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

57. Asmuo už 3 pirmąsias be pateisinamos priežasties nelankytas dienas moka visą jam nustatytą mokestį už dienos socialinės globos paslaugas socialinių paslaugų įstaigoje. Jeigu asmuo nelanko šios įstaigos ilgiau nei 3 dienas ir pageidauja, kad paslaugų teikimas nebūtų nutrauktas, moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio už paskirtas dienos socialinės globos paslaugas.

58. Asmeniui už dienos socialinės globos paslaugas mokėti nereikia, jei:

58.1. asmuo nelankė socialinės paslaugos įstaigos dėl ligos ar kitų, su sveikatos būkle susijusių priežasčių, ir pristatė gydytojo pažymą;

58.2. asmuo 3 dienas nelankė socialinės paslaugos įstaigos dėl artimo asmens laidotuvių ir nelankymą raštu suderino su socialinių paslaugų įstaiga;

58.3. asmuo nelankė socialinės paslaugos įstaigos dėl atostogų (iki 30 kalendorinių dienų) ir ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki atostogų pradžios raštu apie tai suderino su socialinių paslaugų įstaiga;

58.4. asmuo 2 dienas per mėnesį nelanko socialinių paslaugų įstaigos dėl pateisinamų priežasčių, pateikus tėvų / globėjų (rūpintojų) ar kitų teisėtų atstovų raštišką paaiškinimą.

59. Dienos socialinės globos paslaugos gavėjai paslaugų teikėjams apmoka šio Aprašo 1 priede nurodytos sutarties nustatyta tvarka. 

 

VI SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

60. Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis neturi viršyti 80 procentų asmens pajamų.

61. Kai asmuo pagal Kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti.

62. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą parą teikiamą trumpalaikę socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos trumpalaikės socialinės globos trukmei.

63. Asmeniui, laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykusiam iš trumpalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos į stacionarias sveikatos priežiūros įstaigas, mokėjimo dydis už trumpalaikę socialinę globą sumažinamas, numatant, kad už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo paros asmuo moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias išvykimo paras (įskaitant ir tuos atvejus, kai išvykstama trumpiau kaip 3 paroms) mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

64. Krizių atvejais, kai socialinę riziką patiriantis suaugęs asmuo patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, trumpalaikė socialinė globa 30 kalendorinių dienų teikiama nemokamai.

65. Trumpalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinę riziką patiriančiam vaikui teikiama nemokamai.

66. Paslaugos gavėjas apmoka paslaugos teikėjams  Aprašo 1 priede nurodytos sutarties nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ

 

67. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydis nustatomas individualiai, pagal nustatytą paslaugos kainą, atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas, o tais atvejais, kai asmuo pradėjo gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., – ir į turtą, vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu ir šiuo Aprašu. 

68. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį neturi viršyti  80 procentų asmens pajamų, įskaitant atvejus, kai asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., turto vertė yra mažesnė už Savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą.

69. Tais atvejais, kai asmuo pagal Kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už trumpalaikę socialinę globą padengti.

70. Jeigu suaugusio asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., turto vertė yra didesnė už Savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo už šiam asmeniui teikiamą ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą.

71. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą vaikui su negalia dydis nustatomas neatsižvelgiant į asmens turtą ir neturi viršyti 80 procentų vaiko pajamų. Tais atvejais, kai vaikas su negalia pagal Kompensacijų įstatymą gauna individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, visa šios kompensacijos suma (100 procentų) skiriama mokėjimui už ilgalaikę socialinę globą padengti.

72. Ilgalaikė socialinė globa likusiam be tėvų globos vaikui ir socialinę riziką patiriančiam vaikui, teikiama nemokamai.

73. Asmenims, laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykusiems iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, mokėjimo dydis už ilgalaikę socialinę globą sumažinamas, numatant, kad už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo paros asmuo moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias išvykimo paras (įskaitant ir tuos atvejus, kai išvykstama trumpiau kaip 3 paroms) mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

74. Paslaugos gavėjas apmoka paslaugos teikėjams Aprašo 1 priede nurodytos sutarties nustatyta tvarka.

 

VIII SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ LAIKINO ATOKVĖPIO PASLAUGĄ

 

75. Mokėjimo už laikino atokvėpio paslaugą dydis nustatomas atsižvelgiant į individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensaciją ar iki 2023 m. gruodžio 31 d. nustatyta tvarka paskirtą slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Kompensacijų įstatymą laikino atokvėpio paslaugos gavėjo prižiūrimam asmeniui.

76. Mokėjimo už laikino atokvėpio paslaugą dydis:

76.1. yra 40 procentų individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos, mokamos pagal Kompensacijų įstatymą laikino atokvėpio paslaugos gavėjo prižiūrimam asmeniui, kuriam nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis, dydžio;

76.2. yra 60 procentų individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos, mokamos pagal Kompensacijų įstatymą laikino atokvėpio paslaugos gavėjo prižiūrimam asmeniui, kuriam nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis, dydžio.

77. Mokėjimo už trumpiau nei nustatyta maksimali galima laikino atokvėpio paslaugos teikimo trukmė teikiamą laikino atokvėpio paslaugą dydis nustatomas proporcingai teikiamos laikino atokvėpio paslaugos trukmei.

78. Laikino atokvėpio paslaugos gavėjas apmoka paslaugos teikėjams Aprašo 1 priede nurodytos sutarties nustatyta tvarka.

 

IX SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS

 

79. Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas vertina Administracijos skyrius.

80. Asmens (šeimos) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas negali turėti įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti socialines paslaugas, kurių poreikis asmeniui (šeimai) nustatytas.

81. Pageidaujantis gauti socialines paslaugas asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) ar kitas teisėtas atstovas Administracijos skyriaus specialistui turi pateikti informaciją apie asmens (šeimos) pajamas, jei šių duomenų nėra valstybės žinybiniuose registruose ir informacinėse sistemose.

82. Ilgalaikę socialinę globą pageidaujantis gauti asmuo ar jo globėjas (rūpintojas) ar kitas teisėtas atstovas Administracijos skyriaus specialistui turi pateikti informaciją apie asmens pajamas, o tais atvejais, kai asmuo pradėjo gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., – ir turimą turtą, jei šių duomenų nėra valstybės žinybiniuose registruose ir informacinėse sistemose.

83. Informaciją apie asmens (šeimos) pajamas ir asmens turtą asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas) ar kitas teisėtas atstovas pateikia kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtinta prašymo-paraiškos forma skirti socialines paslaugas.

84. Asmens (šeimos), kuriam (-iems) skiriamos socialinės paslaugos, finansinės galimybės vertinamos nustačius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį. Pasikeitus asmens (šeimos), gaunančio (-ios) socialines paslaugas, ar asmens (šeimos), kuriam (-iai) nustatytas socialinių paslaugų poreikis, pajamoms ir (ar) turtui, asmens (šeimos) finansinės galimybės vertinamos iš naujo. Ilgalaikės socialinės globos skyrimo atveju asmens finansinės galimybės gali būti vertinamos iš naujo ir prieš ilgalaikės socialinės globos teikimo pradžią, bet ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki ilgalaikės socialinės globos teikimo pradžios dienos.

85. Išskirtiniais atvejais, kai socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) skiriamos siekiant išvengti grėsmės asmens (šeimos) fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, finansinės galimybės gali būti vertinamos po to, kai nustatomas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis ir jam skiriamos socialinės paslaugos.

86. Tais atvejais, kai finansinių galimybių vertinimas apima ir asmens turto vertinimą ir šis vertinimas atliekamas vėliau, negu pradedamos teikti socialinės paslaugos, asmeniui mokėjimo už socialines paslaugas dydis skaičiuojamas ir už praėjusio laikotarpio suteiktas socialines paslaugas.

87. Asmens (šeimos finansinės galimybės nevertinamos, kai asmuo (šeima) sutinka mokėti visą socialinių paslaugų kainą.

88. Administracijos skyriaus specialistai konsultuoja asmenis (šeimos narius) finansinių galimybių vertinimo bei mokėjimo už socialines paslaugas šaltinių parinkimo klausimais ir jiems tarpininkauja.

89. Socialines paslaugas gaunantis asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas (rūpintojas, aprūpintojas) pagal Aprašo 1 priede nurodytoje sutartyje nurodytas sąlygas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo įvykusių asmens pajamų ir (ar) turto pokyčių dienos privalo pranešti Administracijos skyriui apie asmens (šeimos) pajamų, išskyrus Įstatymo 39  straipsnio 1 dalies 5–9, 13, 15, 17–19 punktuose nurodytas pajamas, asmens turto pokyčius po ankstesnio (paskutinio) vertinimo.

90. Gavus informaciją apie asmens (šeimos), gaunančio (-ios) socialines paslaugas ar asmens (šeimos), kuriam (-iai) nustatytas socialinių paslaugų poreikis, pajamų pokyčius, jo (jos) finansinės galimybės iš naujo įvertinamos ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo.

91. Administracijos skyrius, gavęs informaciją apie asmens (šeimos), gaunančio ilgalaikę socialinę globą, ar asmens (šeimos), kuriam (-iai) nustatytas ilgalaikės socialinės globos poreikis, turto pokyčius, finansines jo galimybes iš naujo įvertina ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo.

92. Atsižvelgdamas į įvykusius asmens (šeimos) pajamų, turto, socialinių paslaugų kainos pokyčius per paskirtų socialinių paslaugų gavimo laiką, Administracijos skyriaus specialistas apskaičiuoja naują mokėjimo už socialines paslaugas dydį, naudodamasis Socialinės paramos šeimai informacine sistema, kurioje suformuojamas asmens (šeimos) mokėjimo už paslaugas skaičiavimas, su kuriuo paslaugų gavėjas ir (ar) jo teisėtas atstovas supažindinamas pasirašytinai.

93. Administracijos skyrius turi teisę asmens (šeimos), gaunančio (-ios) socialines paslaugas, finansines galimybes iš naujo vertinti savo ar socialines paslaugas asmeniui (šeimai) teikiančios socialinių paslaugų įstaigos iniciatyva.

 

X SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) PAJAMOS IR JŲ APSKAIČIAVIMAS

 

94. Nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, įskaitomos Įstatymo 39 straipsnio 1 dalyje nustatytos asmens gaunamos pajamos.

95. Asmens (šeimos) pajamos apskaičiuojamos vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.

 

XI SKYRIUS

ASMENS TURTAS IR JO VERTINIMAS

 

96. Nustatant asmens, pradėjusio gauti ilgalaikę socialinę globą po 2007 m. sausio 1 d., finansines galimybes mokėti už ilgalaikę socialinę globą, įskaitomas asmens nuosavybės teise turimas ar per praėjusius 24 mėnesius iki kreipimosi dėl socialinių paslaugų skyrimo ar asmens finansinių galimybių mokėti už ilgalaikę socialinę globą vertinimo (įskaitant ir finansinių galimybių vertinimą iš naujo dėl įvykusių turto pokyčių po ankstesnio (paskutinio) vertinimo) turėtas Įstatymo 40 straipsnio 1 dalyje nustatytas turtas.

97. Asmens turtas įvertinamas vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu.

 

XII SKYRIUS

ATLEIDIMAS NUO MOKESČIO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS AR JO SUMAŽINIMAS

 

98. Asmuo (šeima) turi teisę būti atleidžiamas (-a) nuo mokėjimo už socialines paslaugas kai:

98.1. dėl gaisro, stichinių nelaimių ar kitų aplinkybių (pateikiami pagrindžiantys dokumentai) asmuo (šeima) nebegali gyventi savo gyvenamajame būste. Šiuo atveju įvertinamos asmens gyvenimo ir buities sąlygos ir surašomas jų patikrinimo aktas (atleidimo laikotarpis - 6 mėnesiai);

98.2. sunkios ligos pagal Sunkių ligų sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. V-177 „Dėl sunkių ligų sąrašo patvirtinimo“, kai vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 4 VRP dydžio (atleidimo laikotarpis - 6 mėnesiai);  

98.3. sergantiems onkologinėmis ligomis, jeigu per 6 (šešis) mėn. iki kreipimosi ar kreipimosi metu buvo ar yra taikomas aktyvus gydymas (atlikta operacija, taikomas spindulinis ar chemoterapinis gydymas), kai vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 4 VRP dydžio (atleidimo laikotarpis - 6 mėnesiai);

99. Mokėjimo už socialines paslaugas šis mokestis gali būti sumažinamas Aprašo 97.2. ir 97.3 papunkčiuose nurodytiems asmenims už jiems teikiamas dienos socialinės globos paslaugas, jeigu asmens pajamos mažesnės kaip 2 VRP dydžiai, nustatant mokėjimo dydį 5 procentų asmens pajamų.

100. Tais atvejais, kai asmeniui būtinos ilgalaikės socialinės globos paslaugos, o jo turtas viršija turto vertės normatyvą ir asmeniui neužtenka jo gaunamų pajamų susimokėti už socialinės globos paslaugas, asmuo turi teisę būti atleidžiamas nuo mokesčio, skaičiuojamo nuo turto vertės, viršijančios nustatytą turto vertės normatyvą, šiais atvejais:

100.1. artimųjų neturinčiam asmeniui, kuriam teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos globos namuose, nuo jo apgyvendinimo dienos – kol bus suteikta pagalba parduodant turtą, arba tol, kol teismo keliu bus apribotas jo veiksnumas ir paskirta institucinė globa (rūpyba); 

100.2. kai asmuo pats nesugeba pasirūpinti turimu turtu ir jo turto pardavimu, nėra giminaičių ar kitų suinteresuotų asmenų, kurie galėtų rūpintis asmens turimu turtu (statiniais, privalomomis registruoti transporto priemonėmis, privaloma registruoti žemės ūkio technika, žeme, akcijomis, obligacijomis ir kitais vertybiniais popieriais bei piniginėmis lėšomis)kol bus suteikta pagalba parduodant turtą;

100.3. kai turtas yra nelikvidus (statiniai apgriuvę, labai blogos būklės arba jų vertė mažesnė už skolas paslaugų teikėjams, žemė toli nuo socialinės infrastruktūros, transporto priemonė sena, nenaudotina ir kt.).

101. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių, globėjas, rūpintojas, kitas teisėtas atstovas), pageidaujantis būti atleistas nuo mokesčio už gaunamas socialines paslaugas, pateikia laisvos formos prašymą ir aplinkybes pagrindžiančius dokumentus Administracijos skyriui.

102. Prašymą ir dokumentus nagrinėja Administracijos skyriaus specialistai. Jie parengia ir pateikia Savivaldybės merui siūlymo projektą dėl šio prašymo.

103. Sprendimą dėl atleidimo nuo mokesčio už socialines paslaugas priima Taryba, atsižvelgdama į Savivaldybės mero pateiktą siūlymą.

104. Priėmus sprendimą, asmenį, gaunantį socialines paslaugas, atleisti nuo mokėjimo už socialines paslaugas ar jį sumažinti, mokėjimas yra dengiamas iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

105. Informaciją apie suteiktas socialines paslaugas į Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (toliau – SPIS) suveda šios paslaugos teikėjai, kuriems SPIS administratorius, teisės aktų nustatyta tvarka, suteikė tokią teisę.

 

XIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

106. Administracijos skyrius ir socialinių paslaugų įstaigos, vykdydami Aprašo nuostatas privalo asmens duomenis tvarkyti vadovaudamiesi 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis.

107. Dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

108. Su šio Aprašo nuostatų vykdymu susijusią finansinę kontrolę atlieka Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, Administracijos skyrius, atsakingas už vidaus auditą.

___________________

 

Anykščių rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS SUTARTIS

 

20___m._____________d. Nr._________

Anykščiai

 

Anykščių rajono savivaldybės administracija, atstovaujama Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens ___________________________________________, veikiančio pagal Savivaldybės

(vardas, pavardė)

administracijos direktoriaus įgaliojimą ________________________________________ (toliau – Savivaldybė), ir

socialinių paslaugų gavėjas ___________________________________________________________ 

(vardas ir pavardė, asmens kodas,) _________________________________________________________________________________

deklaruojama (faktinė) gyvenamoji vieta)

 

ir (ar) jo teisėtas atstovas ______________________________________________________________

(vardas, pavardė, asmens kodas, atstovavimo pagrindas)

(toliau – Paslaugų gavėjas), kartu vadinamos „Šalimis“, o kiekviena atskirai – „Šalimi“ sudarė šią sutartį:

 

I SKYRIUS

SUTARTIES OBJEKTAS

 

1. Šia Sutartimi nustatomos Paslaugų gavėjo mokėjimo už __________________________

(socialinės paslaugos pavadinimas)      

paslaugą sąlygos, tvarka ir terminai.

 

 

II SKYRIUS

SUTARTIES ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

2. Savivaldybės administracija įsipareigoja:

2.1. įvertinti Paslaugų gavėjo (šeimos) finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas;

2.2. nustatyti konkretų Paslaugų gavėjo (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydį bei apmokėjimo už socialines paslaugas tvarką;

2.3. pasikeitus paslaugos kainai, Paslaugų gavėjo (šeimos) pajamoms ir / ar turtui, ne vėliau kaip per 3 mėnesius apskaičiuoti naują mokėjimo už socialines paslaugas dydį ir per 10 darbo dienų informuoti Paslaugų gavėją.

3. Savivaldybės administracija turi teisę:

3.1. kilus įtarimui, kad Paslaugų gavėjas pateikė neteisingus duomenis, pareikalauti papildomų dokumentų, patvirtinančių pateiktų dokumentų teisingumą;

3.2. iš naujo vertinti Paslaugų gavėjo (šeimos) finansines galimybes savo ar socialines paslaugas asmeniui teikiančios socialinių paslaugų įstaigos iniciatyva.

4. Paslaugų gavėjas įsipareigoja:

4.1 jei Savivaldybės administracija neturi duomenų apie asmens pajamas ir / ar turtą savo informacinėse sistemose, pateikti Savivaldybės administracijos skyriui, atsakingam už socialinių paslaugų teikimą (toliau - Administracijos skyrius), teisingą reikiamą informaciją;

4.2. ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų informuoti Administracijos skyrių apie asmens (šeimos) pajamų, turto, šeimos sudėties pasikeitimus, turinčius tiesioginės įtakos mokėjimo už socialines paslaugas dydžiui;

4.3. laiku mokėti už suteiktas socialines paslaugas pagal Sutarties prieduose pateiktus paskaičiavimus.

5. Paslaugų gavėjas turi teisę:

5.1. gauti visą reikiamą informaciją iš Savivaldybės administracijos ar paslaugų teikėjo;

5.2. laiku gauti perskaičiuotą mokėjimo už socialines paslaugas dydį, įforminamą Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos suformuotame asmens (šeimos) mokėjimo už paslaugas skaičiavime, su kuriuo Paslaugų gavėjas ir / ar jo teisėtas atstovas supažindinamas pasirašytinai ir kuris tampa šios sutarties dalimi.

 

III SKYRIUS

APMOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKA

 

6. Laikinojo apnakvindinimo, apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugų teikimo trukmė nustatoma dienomis. Mokėjimas už šias paslaugas nustatomas proporcingai teikiamų paslaugų trukmei, skaičiuojamai dienomis.

7. Mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą asmens namuose dydis asmeniui nustatomas proporcingai teikiamos dienos socialinės globos asmens namuose trukmei, atsižvelgiant į maksimalią asmeniui taikomą dienos socialinės globos asmens namuose trukmę.

8. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį ar ne visą dieną teikiamą dienos socialinę globą institucijoje dydis nustatomas proporcingai teikiamos dienos ar dienų socialinės globos trukmei. Tais atvejais, kai asmuo, gaudamas dienos socialinę globą socialinių paslaugų įstaigoje, maitinasi savo lėšomis, mokėjimo už dienos socialinę globą dydis mažinamas proporcingai tiek, kiek sumažėja dienos socialinės globos kaina, kai į ją neįskaičiuojamos maitinimosi išlaidos pagal teisės aktų nustatytas rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

9. Pagalbos į namus, apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose, apgyvendinimo apsaugotame būste, trumpalaikės ar ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimo trukmė skaičiuojama kalendoriniais mėnesiais.

10. Mokėjimo už trumpiau nei nustatyta maksimali galima laikino atokvėpio paslaugos teikimo trukmė teikiamą laikino atokvėpio paslaugą dydis nustatomas proporcingai teikiamos laikino atokvėpio paslaugos trukmei.

 

11. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinės priežiūros paslaugos teikiamos nemokamai 7 pirmąsias kalendorines dienas.

12. Krizių atvejais, kai socialinę riziką patiriantis suaugęs asmuo patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, trumpalaikė socialinė globa 30 kalendorinių dienų teikiama nemokamai.

13. Asmuo už 3 pirmąsias be pateisinamos priežasties nelankytas dienas moka visą jam nustatytą mokestį už dienos socialinės globos paslaugas socialinių paslaugų įstaigoje. Jeigu asmuo nelanko šios įstaigos ilgiau nei 3 dienas ir pageidauja, kad paslaugų teikimas nebūtų nutrauktas, moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio už paskirtas dienos socialinės globos paslaugas.

14. Asmeniui už dienos socialinės globos paslaugas mokėti nereikia, jei:

14.1. asmuo nelankė socialinės paslaugos įstaigos dėl ligos ar kitų, su sveikatos būkle susijusių priežasčių, ir pristatė gydytojo pažymą;

14.2. asmuo 3 dienas nelankė socialinės paslaugos įstaigos dėl artimo asmens laidotuvių ir nelankymą raštu suderino su socialinių paslaugų įstaiga;

14.3. asmuo nelankė socialinės paslaugos įstaigos dėl atostogų (iki 30 kalendorinių dienų) ir ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki atostogų pradžios raštu apie tai suderino su socialinių paslaugų įstaiga;

14.4. asmuo 2 dienas per mėnesį nelanko socialinių paslaugų įstaigos dėl pateisinamų priežasčių, pateikus tėvų / globėjų (rūpintojų) ar kitų teisėtų atstovų raštišką paaiškinimą.

15. Savarankiško gyvenimo namuose apsigyvenę asmenys iš savo pajamų įsigyja maisto produktus, kitas reikalingas prekes ir paslaugas bei moka už jiems teikiamus komunalinius patarnavimus pagal pateiktus paskaičiavimus.

16. Asmuo, išvykęs iš savarankiško gyvenimo namų ilgesniam negu 3 dienų laikotarpiui, moka 30 proc. nustatyto mokesčio už socialinės priežiūros paslaugas. Už tris pirmąsias išvykimo dienas, gyventojas moka visą nustatytą mokestį už socialinės priežiūros paslaugas savarankiško gyvenimo namuose. Jei asmuo išvyksta iš savarankiško gyvenimo namų ilgiau negu 3 dienoms, išvykimo terminas ir sąlygos įforminamos raštu.

17. Asmeniui, laikinai socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykusiam iš trumpalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos į stacionarias sveikatos priežiūros įstaigas, mokėjimo dydis už trumpalaikę socialinę globą sumažinamas, numatant, kad už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo paros asmuo moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias išvykimo paras (įskaitant ir tuos atvejus, kai išvykstama trumpiau kaip 3 paroms) mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

18. Asmeniui, socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išvykusiam iš ilgalaikę socialinę globą teikiančios socialinių paslaugų įstaigos, mokėjimo dydis už ilgalaikę socialinę globą sumažinamas, numatant, kad už išvykimo laiką nuo ketvirtos išvykimo paros asmuo moka 30 procentų jam nustatyto mokėjimo dydžio. Už 3 pirmąsias išvykimo paras (įskaitant ir tuos atvejus, kai išvykstama trumpiau kaip 3 paroms) mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis nemažinamas.

19. Apskaičiuotas asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas dydis (pinigine išraiška) per paskirtų socialinių paslaugų gavimo laiką gali keistis:

19.1. pasikeitus paslaugų gavėjo (šeimos) pajamoms ar turimam turtui;

19.2. pasikeitus paslaugų gavėjui (šeimai) teikiamų socialinių paslaugų kainai.

20. Atsižvelgdama į įvykusius Paslaugų gavėjo (šeimos) pajamų, turto, socialinių paslaugų kainos pokyčius per paskirtų socialinių paslaugų gavimo laiką, Savivaldybė nustato naują mokėjimo už socialines paslaugas dydį, sudarydama ir pateikdama naudojant socialines paslaugas gaunančiam asmeniui ir (ar) jo teisėtam atstovui Socialinės paramos šeimai informacinės sistemą suformuotą Asmens (šeimos) mokėjimo už paslaugas skaičiavimą, kurį pasirašo Asmens (šeimos) mokėjimo už socialines paslaugas skaičiavimą suformavęs specialistas ir paslaugų gavėjas ir / ar jo teisėtas atstovas. Šis paskaičiavimas tampa sutarties dalimi.

21. Mokestį už socialines paslaugas Paslaugų gavėjas ir / ar jo teisėtas atstovas sumoka į socialines paslaugas teikiančios įstaigos ______________________________________________________________________________

(socialinių paslaugų įstaigos pavadinimas)

 

sąskaitą ___________________________________________iki kito mėnesio 20 d. pagal Sutarties

(a. s. numeris, banko pavadinimas)                                                          

prieduose pateiktus paskaičiavimus.

22. Pasibaigus paskirtų socialinių paslaugų trukmei ar nutraukus socialinių paslaugų teikimą, Paslaugų gavėjas ir / ar jo teisėtas atstovas sumoka mokestį socialines paslaugas teikiančiai įstaigai iki paskirtos socialinės paslaugos trukmės pabaigos ar nutrauktų socialinių paslaugų dienos. Už socialines paslaugas permokėtą sumą socialinių paslaugų įstaiga grąžina Paslaugų gavėjui ir / ar jo teisėtam atstovui ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo socialinių paslaugų nutraukimo dienos.

23. Paslaugų gavėjas, pageidaujantis pakartotinai gauti socialines paslaugas, turi būti atsiskaitęs su socialinių paslaugų įstaigomis už anksčiau teiktas paslaugas.

 

IV SKYRIUS

ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ IR GINČŲ SPRENDIMO TVARKA

 

24. Savivaldybė ir socialinių paslaugų įstaiga užtikrina Paslaugų gavėjo (šeimos) pateiktų duomenų konfidencialumą teisės aktų nustatyta tvarka.

25. Paslaugų gavėjas atsako už pateikiamų duomenų tikrumą bei teisingumą.

26. Sutartis vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Visi Šalių ginčai dėl šios Sutarties arba susiję su šia Sutartimi sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

SUTARTIES GALIOJIMAS

 

27. Sutartis įsigalioja, kai Paslaugų gavėjui pradedamos teikti socialinės paslaugos, ir galioja iki teikiamos socialinės paslaugos.

28. Sutartis gali būti pakeista:

28.1. jeigu Paslaugų gavėjui keičiasi socialinių paslaugų rūšis bei apimtis;

28.2. keičiantis Paslaugų gavėjo finansinėms galimybėms mokėti už socialines paslaugas ar paslaugų kainai. Tokiu atveju pakeitimas atliekamas šios Sutarties 18 punkte nustatyta tvarka.

29. Sutartis gali būti nutraukiama:

29.1. Šalių susitarimu;

29.2. Paslaugų gavėjo (jo globėjo, rūpintojo, ar kito teisėto asmens atstovo) prašymu, įspėjus Savivaldybės administraciją prieš 5 (penkias) darbo dienas iki pageidaujamos Sutarties nutraukimo dienos;

29.3. Savivaldybės administracijos iniciatyva, jeigu Paslaugų gavėjas nemoka už suteiktas paslaugas nustatytais terminais ar nesilaiko Sutarties sąlygų;

 

VI SKYRIUS

KITOS SĄLYGOS

 

30. Pasirašydamos Sutartį Šalys savo parašais patvirtina, kad Sutarties tekstas visiškai atitinka jų valią, ir įsipareigoja vykdyti Sutarties sąlygas.

31. Sutartis sudaroma dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną egzempliorių kiekvienai Šaliai. Sutarties kopiją Savivaldybė perduoda socialinių paslaugų įstaigai, Paslaugų gavėjui teikiančiai socialines paslaugas.

 

 

 

Anykščių rajono savivaldybės administracijos              Paslaugų gavėjas (globėjas (rūpintojas)

direktorius ar jo įgaliotas asmuo                                    ar kitas teisėtas atstovas

 

____________________ ____________________

(parašas) (parašas)

 

____________________ ____________________

(vardas, pavardė) (vardas, pavardė)

____________________

 

20__ m. __________ d. Nr. ___

Anykščių rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo

Mokėjimo už socialines paslaugas sutarties

1 priedas

 

 

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

_______________________________ SKYRIUS

 

P A Ž Y M A Nr. ____

(data)

Anykščiai

 

APIE MOKĖJIMO UŽ SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGAS DYDĮ

 

Vardas, pavardė

 

Gimimo data

 

Gyvenamoji vieta

 

Asmens (šeimos) pajamos (Eur)

Pensijos ar pensijų išmokos

 

Valstybinės pensijos

 

Slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija, individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija

 

Kitos išmokos

 

Iš viso asmens pajamos:

 

Ne daugiau 80 proc. asmens pajamų be slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos

 

Ne daugiau 40 proc. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio, jeigu asmeniui nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

Ne daugiau 60 proc. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio, jeigu asmeniui nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis. (reikalingą pabraukti)

 

10 proc., 15 proc., 20 proc. visų asmens pajamų (reikalingą pabraukti)

 

Asmens (šeimos) turtas

(Eur)

Statiniai (įskaitant nebaigtus statyti statinius) (vidutinė rinkos vertė)

 

Žemė (įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių) (vidutinė rinkos vertė)

 

Piniginės lėšos

 

Iš viso:

 

Vidutinė nekilnojamojo turto rinkos kaina savivaldybėje (R) (m²) (Eur)

 

Asmens turto vertės normatyvas (N=Rx50) (Eur)

 

Turto vertė, viršijanti normatyvą (Eur)

 

1 proc. turto vertės, viršijančios normatyvą (Eur)

 

Mokėjimo už teikiamą socialinę globą dydis

Paslaugos pavadinimas

 

Paslaugos teikėjas

 

Socialinės globos kaina (Eur / mėnesiui), (Eur / parai), (Eur / dienai), (Eur / valandai)

 

Mokėjimo už paslaugas dydis*

10 proc., 15 proc., 20 proc. asmens pajamų (reikalingą pabraukti)               

 

- mokėjimo dalis nuo pensijos, pensijų išmokos, valstybinės pensijos ir (ar) kitų išmokų (Eur)

 

- mokėjimo dalis nuo slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos, individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija (Eur)  

 

Ne daugiau 40 proc. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio, jeigu asmeniui nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

Ne daugiau 60 proc. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio, jeigu asmeniui nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (reikalingą pabraukti)

 

1 proc. turto vertės, viršijančios normatyvą

 

Anykščių rajono savivaldybės lėšos

 

LR valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija                                                                      

 

Mokėjimas nuo

Data

 

 

 

Skyriaus vedėjas _________ ___________________

(parašas) (vardas, pavardė)

 

Atsakingas skyriaus specialistas _________ ___________________

(parašas) (vardas, pavardė)

 

 

Su pažymoje pateiktais paskaičiavimais mokėjimui už _____________________  socialinę globą

(paslaugos pavadinimas)

____________________________________________ susipažinau ir sutinku:

(paslaugos teikėjo pavadinimas)

______________________________________________________________________________

(Paslaugų gavėjas (globėjas, rūpintojas, kitas teisėtas atstovas), parašas, vardas, pavardė)

_____________________

 

 

20__ m. __________ d. Nr. ___

Anykščių rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo

Mokėjimo už socialines paslaugas sutarties

2 priedas

ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

______________________________ SKYRIUS

 

P A Ž Y M A Nr. ____

(data)

Anykščiai

 

APIE MOKĖJIMO UŽ SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS, LAIKINOJO ATOKVĖPIO PASLAUGAS DYDĮ

 

Vardas, pavardė

 

Gimimo data

 

Gyvenamoji vieta

 

Asmens (šeimos) pajamos (Eur)

Pensijos ar pensijų išmokos

 

Valstybinės pensijos

 

Slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija, individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija

 

Kitos išmokos

 

Iš viso asmens pajamos (šeimos pajamos):

 

Iš viso asmens pajamos:

 

20 proc. visų asmens pajamų

 

Mokėjimo už teikiamą socialinės priežiūrą / laikinąjį atokvėpį dydis

Paslaugos pavadinimas

 

Paslaugos teikėjas

 

Socialinės priežiūros / laikinojo atokvėpio kaina (Eur / mėnesiui), (Eur / parai) (Eur / dienai) (Eur / valandai)

 

Asmens mokėjimo dydis už paslaugos teikimą 5 proc., 10 proc., 15 proc., 20 proc., visų asmens pajamų (reikalingą pabraukti)

 

Ne daugiau 40 proc. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio, jeigu asmeniui nustatytas pirmo arba antro lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.

Ne daugiau 60 proc. individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio, jeigu asmeniui nustatytas trečio arba ketvirto lygio individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis (reikalingą pabraukti)

 

Mokėjimo dydis už 1 mėn. paslaugų teikimą negali viršyti (Eur)

 

Mokėjimas nuo (data)

 

Skyriaus vedėjas __________ ___________________

(parašas) (vardas, pavardė)

Atsakingas skyriaus specialistas _________ ___________________

(parašas) (vardas, pavardė)

Su pažymoje pateiktais paskaičiavimais mokėjimui už _______________________ susipažinau ir

(paslaugos pavadinimas)

sutinku:____________________________________________________________________________

Paslaugų gavėjas (globėjas, rūpintojas, kitas teisėtas atstovas), parašas, vardas, pavardė)

_____________________

 

 

Anykščių rajono savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo

2 priedas

 

Dokumento gavimo registracijos žyma

 

(Prašymo forma)

 

ASMENS, KURIS KREIPIASI DĖL PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO,

Vardas

 

Pavardė

 

Asmens kodas

Telefonas

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas:

Faktinės gyvenamosios vietos adresas:

 

Pareiškėjas (reikalingą variantą pažymėkite (X):

(   ) globėjas (rūpintojas)

(   ) buvęs globėjas (rūpintojas)

( ) šeimynos dalyvis

(   ) vaikų globos institucijos ar globos centro įgaliotas asmuo

 

Anykščių rajono savivaldybės administracijos

__________________________________ skyriui

(Skyriaus, atsakingo už socialinių paslaugų ir kitos socialinės paramos organizavimą, pavadinimas)

 

PRAŠYMAS PAGALBOS PINIGAMS GAUTI

20__ m. _______________________ d.

 

Prašau skirti pagalbos pinigus už globojamą (rūpinamą) vaiką.

 

1.  DUOMENYS APIE GLOBOJAMĄ VAIKĄ

 

Vardas

 

Pavardė

 

Asmens kodas

 

Faktinės gyvenamosios vietos adresas

 

Mokymosi įstaiga, klasė

 

2.  PAPILDOMA INFORMACIJA                                                            

 

2.1. Ar dėl pagalbos pinigų kreipiatės pirmą kartą?  TAIP  NE

 

 

2.2. Ar gaunate pagalbos pinigus iš kitos savivaldybės ?     TAIP  NE  

 

3.    PAGALBOS PINIGUS MOKĖTI Į SĄSKAITĄ:

 globėjo (rūpintojo) sąskaitą                                    vaiko vardu atidarytą sąskaitą

 banke ______________________________________________________________________                         (banko pavadinimas,  jo filialo (skyriaus) pavadinimas, banko kodas)

_____________________________________

(asmens sąskaitos Nr.)

 

4.  TVIRTINU, kad pateikta informacija yra teisinga.

5.  ĮSIPAREIGOJU nedelsiant informuoti Skyrių apie atsiradusias ar pasikeitusias faktines aplinkybes, turinčias įtakos pagalbos pinigams mokėti.

6.  ŽINAU IR SUTINKU:

6.1. Kad pagalbos pinigų mokėjimo tikslais:

- apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis bus renkama iš kitų institucijų informacija, reikalinga pagalbos pinigams skirti;

- duomenys apie man (bendrai gyvenantiems asmenims) skirtą piniginę paramą bus teikiami kitoms institucijoms.

6.2. Kad, nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus pagalbos pinigams teikti, permokos atveju turėsiu grąžinti Anykščių rajono savivaldybės administracijai neteisėtai gautas išmokų sumas arba jos bus išieškotos įstatymų nustatyta tvarka.

6.3. Sutinku, kad bus vykdomas pagalbos pinigų panaudojimo patikrinimas, atliekant buities tyrimą (apsilankant šeimoje, mokykloje, apklausiant globotinį (rūpintinį) esant poreikiui, šeimos ir bendruomenių narius, kaimynus, institucijų atstovus).

 

7.   PATEIKIU:

7.1. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją: paso, asmens tapatybės kortelės (pabraukti),

7.2. globos (rūpybos) nustatymą ir asmens paskyrimą globėju (rūpintoju) patvirtinančio dokumento kopiją, 

7.3. budinčio ar nuolatinio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį, 

7.4. Vaiko laikinojo apgyvendinimo ir vaiko laikinojo apgyvendinimo nutraukimo aktus,

7.5. Kita__________________________________________________(įrašyti).

8.   INFORMACIJĄ APIE PRIIMTUS SPRENDIMUS DĖL PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO PRAŠAU TEIKTI (nurodyti vieną iš būdų):

 paštu, adresas __________________________________________________________________;

 elektroniniu paštu, el. p. adresas ___________________________________________________;

 telefonu, tel. ___________________________________________________________________.

 

9.   PATVIRTINU, KAD INFORMACINĮ LAPELĮ GAVAU:

_______________________

(Pareiškėjo parašas)

 

Pareiškėjas _________________                                               ___________________

(parašas)                                               (vardas ir pavardė)

 


Prašymas pagalbos pinigams gauti pateiktas:

______________________ Nr. ____________

(gavimo data)

  Pateikti visi dokumentai pagalbos pinigams gauti

  Nepateikti pagalbos pinigams skirti reikalingi dokumentai:

 

Eil. Nr.

 

Nepateikti dokumentai

 

Dokumento pateikimo terminas

Pateikimo

data

Prašymą ir dokumentus priėmė

______________________

(pareigų pavadinimas)

__________ ___________________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

__________________

 

 

Informacinis lapelis, kuris įteikiamas

įregistravus prašymą pagalbos pinigams gauti

 

INFORMACINIS LAPELIS

_________________________________________________________________________

(asmens, kuriam įteikiamas lapelis, vardas, pavardė)

Prašymas pagalbos pinigams gauti priimtas:

________________Nr. ______;

(gavimo data)

 pateikti visi reikalingi dokumentai pagalbos pinigams gauti;

nepateikti reikalingi dokumentai pagalbos pinigams gauti:

Eil. Nr.

Nepateikti dokumentai

Pateikti

iki

 

Nepateikus reikalingų dokumentų per mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos, prašymas bus laikomas nepateiktu.

 

Prašymą ir dokumentus priėmė

________________________

(pareigų pavadinimas)

__________ __________________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

BŪTINA ŽINOTI

 

Globėjas (rūpintojas), buvęs globėjas (rūpintojas) šeimynos dalyvis, budintis ar nuolatinis globotojas (arba vaikų globos institucijos ar globos centro atstovas) privalo nedelsiant pranešti:

- apie globėjo (rūpintojo) (ar buvusio globėjo (rūpintojos) ir/ar globotinio (rūpintinio) ( ar buvusio globotinio (rūpintinio) gyvenamosios vietos, asmens duomenų pasikeitimą, deklaravimą savo gyvenamąją vietą kitoje savivaldybėje ar valstybėje ir/ ar išvykimą gyventi į kitą savivaldybę ar valstybę;

- jeigu globojamas (rūpinamas) vaikas suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška ar jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu;

- jeigu globojamas (rūpinamas) vaikas apgyvendintas valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje, socializacijos centre, mokyklos bendrabutyje ir jeigu jam yra teikiamas išlaikymas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą ir kitas paslaugas);

- jeigu yra nustatyta vaiko laikinoji priežiūra globėjų (rūpintojų) prašymu;

- jeigu buvęs globotinis (rūpintinis), kuriam daugiau kaip 18 metų, nebesimoko pagal bendrojo ugdymo, formaliojo profesinio mokymo programą ar pabaigė / nutraukė studijas aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

- apie kitus pasikeitimus, turinčius įtakos pagalbos pinigų mokėjimui (vaikui baigus ar nutraukus mokslus, tapus emancipuotu, panaikinus globą (rūpybą), nušalinus globėją (rūpintoją), globotiniui (rūpintojui) mirus ir pan.)

Esant aukščiau nurodytoms aplinkybėms, pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas.

Pagalbos pinigų mokėjimas bus nutrauktas, gavus iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus informaciją dėl globojamo (rūpinamo) vaiko apsaugos poreikio nustatymą ir vaiko paėmimą.

Pagalbos pinigais gali būti apmokamos išlaidos, susijusios su globotinio (rūpintinio) poreikiais, ir skirtos:

- neformaliam ugdymui (socialinių įgūdžių, gebėjimų ugdymui, saviraiškos skatinimui, fiziniam lavinimui, įvairiems būreliams, kursams, seminarams ir kt.);

- laisvalaikiui ir poilsiui organizuoti, stovykloms;

- sveikatos priežiūrai;

- prekėms ir kitoms paslaugoms (higienos, slaugos, techninės pagalbos, maitinimui, patalynei ir aprangai, globotinio (rūpintinio) transportavimui ir kt.);

- kitiems globotinio (rūpintinio) poreikiams.

Pagalbos pinigų mokėjimas nutraukiamas:

- .nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne globotinio (rūpintinio) poreikiams tenkinti;

- globėjui (rūpintojui), buvusiam globėjui (rūpintojui), budinčiam ar nuolatiniam globotojui ar šeimynos dalyviui  atsisakius sudaryti galimybes vykdyti pagalbos pinigų panaudojimo tikrinimą.

 

__________________