Pasvalio rajono savivaldybės taryba
Sprendimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS 2022 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ, SKIRTŲ IŠLAIDOMS, SUSIJUSIOMS SU PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLŲ MOKYTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO, BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS, PERSONALO OPTIMIZAVIMU IR ATNAUJINIMU, PASKIRSTYMO IR PANAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2022 m. gegužės 25 d. Nr. T1-113
Pasvalys
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 17 punktu ir 4 dalimi, 54 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 54 straipsnio 3 dalimi, 58 straipsnio 1 dalies 1 punktu, įgyvendindama Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. V-341 „Dėl Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 punktą, Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
Patvirtinti Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su Pasvalio rajono savivaldybės mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą (pridedama).
Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Pasvalio rajono savivaldybės tarybos
2022 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. T1-113
LIETUVOS RESPUBLIKOS 2022 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ, SKIRTŲ IŠLAIDOMS, SUSIJUSIOMS SU PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLŲ MOKYTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO, BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS, PERSONALO OPTIMIZAVIMU IR ATNAUJINIMU, PASKIRSTYMO IR PANAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS
I. SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų skirtų išlaidoms, susijusioms su Pasvalio rajono savivaldybės mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas, personalo optimizavimu, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Pasvalio rajono savivaldybės mokyklų, kurių steigėjas yra Pasvalio rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė), 2022 metais skirtų valstybės biudžeto lėšų, kurias Savivaldybė gali naudoti savo nustatyta tvarka, mokytojams, dirbantiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas (toliau – Valstybės biudžeto lėšos), personalo optimizavimui ir atnaujinimui, paskirstymo ir panaudojimo tvarką.
2. Valstybės biudžeto lėšos skirtos Savivaldybei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Savivaldybės mokykloms paskirstomos Savivaldybės tarybos sprendimu.
II SKYRIUS
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ SKYRIMAS MOKYTOJŲ PASITRAUKIMUI
4. Valstybės biudžeto lėšos mokytojų pasitraukimui skiriamos išeitinių išmokų išlaidoms visiškai arba iš dalies padengti, kai išeitinės išmokos mokamos mokytojams, su jais šalių susitarimu nutraukiant darbo sutartis šiais atvejais:
4.1. dėl mokyklų tinklo pertvarkos – valstybės biudžeto lėšos šiam tikslui skiriamos prioriteto tvarka;
5. Išeitinės išmokos, kuriai mokėti skiriama valstybės biudžeto lėšų, dydis vienam asmeniui negali viršyti:
5.1. dviejų mokytojo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio, kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi iki penkerių metų;
5.2. trijų mokytojo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio, kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo penkerių iki dešimt metų;
5.3. keturių mokytojo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio, kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo dešimt iki dvidešimt metų;
5.4. penkių mokytojo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio, kai darbo santykiai su darbdaviu atleidimo iš darbo dieną tęsėsi nuo dvidešimt iki dvidešimt penkerių metų;
6. Savivaldybės mokyklose mokytojų išeitinių išmokų, mokamų vadovaujantis Aprašu, išlaidos iš Valstybės biudžeto lėšų dengiamos iš dalies: Valstybės biudžeto lėšų dalis negali būti didesnė kaip 2/3 nuo faktiškai išmokėtos išeitinių išmokų sumos, o Savivaldybės biudžeto lėšų dalis negali būti mažesnė kaip 1/3 nuo faktiškai išmokėtos išeitinių išmokų sumos.
7. Valstybės biudžeto lėšos mokytojų pasitraukimui negali būti skiriamos išeitinių išmokų išlaidoms padengti, jeigu mokytojas yra gavęs išeitinę išmoką, vadovaujantis Aprašu arba iki Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. kovo 2 d. įsakymo Nr. V-341 „Dėl Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ įsigaliojimo galiojusiais valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su savivaldybės mokyklų pedagoginio darbuotojų skaičiaus optimizavimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašais. Išeitinė išmoka pagal Aprašą skiriama, mokytojui raštu patvirtinus, kad jis nėra gavęs išeitinės išmokos, skirtos vadovaujantis Aprašu arba kitais galiojusiais valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su savivaldybės mokyklų pedagoginių darbuotojų skaičiaus optimizavimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašais.
III SKYRIUS
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ SKYRIMAS MOKYTOJŲ PRITRAUKIMUI
8. Valstybės biudžeto lėšos mokytojų pritraukimui skiriamos Savivaldybės mokyklose taikomoms priemonėms, kurios paskatintų asmenį užimti laisvą mokytojo darbo vietą ir dirbti joje (toliau – mokytojų pritraukimo priemonės), finansuoti.
9. Mokytojų pritraukimo priemonės, finansuojamos iš valstybės biudžeto lėšų, gali būti pradėtos taikyti asmeniui, einamaisiais kalendoriniais metais priimtam į laisvą mokytojo pareigybę mokykloje (visai mokytojo pareigybės darbo laiko normai arba jos daliai):
9.1. jei asmuo nėra dirbęs mokytoju Savivaldybės mokykloje pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar bendrojo ugdymo programas;
9.2. jei asmuo yra dirbęs mokytoju Savivaldybės mokykloje pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar bendrojo ugdymo programas, išskyrus šiuos atvejus:
9.2.1. kai mokytojas, priimtas į mokyklą, joje yra dirbęs neterminuotai per pastaruosius 12 mėnesių;
10. Asmeniui taikomos mokytojų pritraukimo priemonės yra individualiai su juo derinamos ir nustatomos mokyklos vadovo sprendimu apibrėžtam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip iki einamųjų kalendorinių metų pabaigos.
11. Mokytojų pritraukimo priemonės, kurioms skiriamos valstybės biudžeto lėšos, yra šios:
11.2. važiavimo į darbą ir atgal visuomeniniu transportu, taip pat nuosava, išsinuomota ar pagal panaudos sutartį perduota transporto priemone išlaidų kompensavimas;
11.4. kvalifikacijos įgijimo ir tobulinimo išlaidų kompensavimas (pedagogo kvalifikacijos, kito mokomojo dalyko ar pedagoginės specializacijos kompetencijų įgijimo, kvalifikacijos tobulinimo ir su juo susijusių išlaidų kompensavimas);
IV SKYRIUS
KREIPIMOSI DĖL VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ SKYRIMO TVAKRA
12. Savivaldybės mokyklos, siekdamos gauti Valstybės biudžeto lėšų mokytojų pasitraukimo išlaidoms iš dalies padengti, kai išeitinės išmokos mokamos mokytojams, su jais šalių susitarimu nutraukiant darbo sutartis, iki 2022 m. birželio 1 d. Savivaldybės administracijai el. p. dokumentai@pasvalys.lt pateikia paraišką (priedas).
13. Savivaldybės mokyklų paraiškas svarsto Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija (toliau – Komisija).
13.1. Komisija sudaroma iš 5 asmenų, iš kurių 3 narius deleguoja Savivaldybės administracija, po 1 atstovą – Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Pasvalio rajono skyrius.
13.2. Komisijos pagrindinė veiklos forma yra posėdžiai, kurie šaukiami pagal poreikį. Posėdžiai gali būti šaukiami kontaktiniu ir nuotoliniu būdu.
13.3. Komisijos pirmininkas skiriamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Posėdžius šaukia, posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas. Komisija iš savo narių, pirmojo posėdžio metu išsirenka Komisijos pirmininko pavaduotoją, kuris, nesant Komisijos pirmininko, pirmininkauja posėdžiui. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių.
13.4. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Komisijos sekretorius išrenkamas pirmojo posėdžio metu balsų dauguma iš Komisijos narių ir turi balso teisę. Komisijos protokolus pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.
13.5. Komisijos sprendimai priimami balsų dauguma. Balsuojama atvirai. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.
14. Valstybės biudžeto lėšos, skirtos mokytojų pasitraukimo išlaidoms padengti, mokykloms paskirstomos šia tvarka:
14.1. jei mokyklų poreikis neviršija Savivaldybei šiam tikslui skirtos sumos, lėšos paskirstomos pagal poreikį;
15. Jei paskirsčius Valstybės biudžeto lėšas, skirtas mokytojų pasitraukimo išlaidoms padengti, Aprašo 14.1 ir 14.2 papunkčiuose numatyta tvarka, lieka nepanaudotų Savivaldybei tam tikslui skirtų valstybės biudžeto lėšų, jos skiriamos mokytojų pritraukimui Savivaldybės mokyklose taikomoms priemonėms finansuoti pagal mokyklų teikiamas paraiškas.
16. Valstybės biudžeto lėšos, likusios nepanaudotos mokytojų pasitraukimo išlaidoms iš dalies padengti, paskirstomos mokytojų pritraukimui:
16.1. jei mokyklų pateiktas poreikis neviršija Savivaldybės turimos valstybės biudžeto sumos, lėšos paskirstomos pagal poreikį;
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
17. Jei darbdaviui šalių sutarimu nutraukus su darbuotoju darbo sutartį ir pagal Aprašą išmokėjus jam išeitinę išmoką, darbdavys su tuo pačiu darbuotoju einamaisiais metais sudaro naują darbo sutartį, darbuotojo išeitinių išmokų išlaidoms iš dalies padengti panaudotos Valstybės biudžeto lėšos laikomos panaudotomis ne pagal paskirtį ir turi būti grąžintos, laikantis Aprašo 18 punkto nuostatų.
18. Skirtas, bet pagal Apraše nurodytą paskirtį nepanaudotas valstybės biudžeto lėšas iki einamųjų metų lapkričio 30 dienos Savivaldybės mokyklos grąžina į Savivaldybės sąskaitą Nr. Nr. LT29 4010 0426 0003 0055.
19. Savivaldybė iki kitų metų kovo 1 d. pateikia Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai valstybės biudžeto lėšų panaudojimo ataskaitą, parengtą pagal Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. V-341 „Dėl Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, priede pateiktą formą.
20. Aprašas tikslinamas, keičiamas ar pripažįstamas netekusiu galios Savivaldybės tarybos sprendimu.
Lietuvos Respublikos 2022 metų valstybės
biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su
Pasvalio rajono savivaldybės mokyklų mokytojų,
dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio
ir bendrojo ugdymo programas, personalo
optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti,
paskirstymo tvarkos aprašo
priedas
paraiškA
VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ, SKIRTŲ IŠLAIDOMS, SUSIJUSIOMS SU PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLŲ MOKYTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO IR BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS, PERSONALO OPTIMIZAVIMU IR ATNAUJINIMU, APMOKĖTI
|
(mokykla) |
I. INFORMACIJA APIE LĖŠŲ POREIKĮ MOKYTOJŲ PASITRAUKIMUI |
||||||
Pareigybės |
Mokytojai, su kuriais planuojama nutraukti darbo sutartis |
Lėšų poreikis išeitinėms išmokoms |
||||
Iš viso |
iš jų |
Iš viso |
iš jų |
|||
dėl mokyklų tinklo pertvarkos |
mokytojui įgijus teisę į visą senatvės pensiją |
valstybės biudžeto lėšos |
Savivaldybės biudžeto lėšos |
|||
Mokytojai, dirbantys pagal ikimokyklinio ugdymo programą |
|
|
|
|
|
|
Mokytojai, dirbantys pagal priešmokyklinio ugdymo programą |
|
|
|
|
|
|
Mokytojai, dirbantys pagal bendrojo ugdymo programas |
|
|
|
|
|
|
Iš viso |
|
|
|
|
|
II. INFORMACIJA APIE LĖŠŲ POREIKĮ MOKYTOJŲ PRITRAUKIMUI |
||||
Mokytojų pritraukimo priemonė |
Asmenų, kuriems planuojama taikyti mokytojų pritraukimo priemonę, skaičius |
Iš viso |
Valstybės biudžeto lėšos, Eur |
|
Materialinė parama |
|
|
|
|
Važiavimo į darbą ir atgal visuomeniniu transportu, taip pat nuosava, išsinuomota ar pagal panaudos sutartį perduota transporto priemone išlaidų kompensavimas |
|
|
|
|
Gyvenamojo ploto nuomos išlaidų kompensavimas |
|
|
|
|
Kvalifikacijos įgijimo ir tobulinimo išlaidų kompensavimas (pedagogo kvalifikacijos, kito mokomojo dalyko ar pedagoginės specializacijos kompetencijų įgijimo, kvalifikacijos tobulinimo ir su juo susijusių išlaidų kompensavimas); |
|
|
|
|
Persikėlimo iš kitos gyvenamosios vietovės išlaidų kompensavimas |
|
|
|
|
Mokyklos direktorius _________________ ___________________
(parašas) (vardas, pavardė)