NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2019 M. SPALIO 31 D. SPRENDIMO
NR. T1-162 „DĖL NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBOS ETIKOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. gegužės 30 d. Nr. T1-143
Neringa
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 22 straipsniu, Neringos savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Pakeisti Neringos savivaldybės tarybos Etikos komisijos nuostatus, patvirtintus Neringos savivaldybės tarybos 2019 m. spalio 31 d. sprendimu Nr. T1-162 „Dėl Neringos savivaldybės tarybos Etikos komisijos nuostatų patvirtinimo“ (kartu su vėlesniais pakeitimais) (toliau – Nuostatai):
1.1. Pakeisti Nuostatų 5.1. papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.2. Pakeisti Nuostatų 5.3. papunktį ir jį išdėstyti taip:
„5.3. tiria ir priima sprendimus dėl mero ir Tarybos narių veiklos atitikties Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Tarybos veiklos reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių mero ir Tarybos narių veiklą ir elgesį, nuostatoms;“
1.3. Pakeisti Nuostatų 5.4. papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.4. Pakeisti Nuostatų 5.5. papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.5. Papildyti Nuostatų 5.7. papunkčiu ir jį išdėstyti taip:
1.6. Papildyti Nuostatų 5.8. papunkčiu ir jį išdėstyti taip:
1.7. Pakeisti Nuostatų 6. punktą ir jį išdėstyti taip:
„6. Komisija sudaroma Tarybos įgaliojimų laikui Tarybos sprendimu. Komisija sudaroma laikantis proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijos sudėtis, išlaikant proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per du mėnesius nuo Tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo.“
1.10. Pakeisti Nuostatų 7. punktą ir jį išdėstyti taip:
„7. Komisijos pirmininką iš šios Komisijos narių – savivaldybės tarybos narių – deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Jeigu Tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios Komisijos narių – savivaldybės tarybos narių mažumos. Jeigu visi savivaldybės tarybos nariai sudaro savivaldybės tarybos daugumą, Komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija.“
1.11. Pakeisti Nuostatų 71. punktą ir jį išdėstyti taip:
„71. Komisijos pirmininkas komisijos siūlymu Tarybos sprendimu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Jeigu Komisijos pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, jis prieš terminą netenka savo įgaliojimų opozicijai jį atšaukus. Tarybos opozicijos deleguoto Tarybos nario atšaukimo iš Komisijos pirmininko pareigų procedūra vyksta Reglamento 23.1 papunktyje nustatyta tvarka. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito atitinkamos komisijos pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 11 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo atitinkamos komisijos pirmininko skyrimo priima Taryba.“
1.12. Pakeisti Nuostatų 72. punktą ir jį išdėstyti taip:
„72. Komisijos pirmininku gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos 11 straipsnyje, tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromos Komisijos pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama merui ir skelbiama viešai savivaldybės interneto svetainėje tol, kol Tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.“
1.13. Papildyti Nuostatų 73. punktu ir jį išdėstyti taip:
1.14. Pakeisti Nuostatų 8. punktą ir jį išdėstyti taip:
1.15. Pakeisti Nuostatų 9. punktą ir jį išdėstyti taip:
1.16. Pakeisti Nuostatų 11. punktą ir jį išdėstyti taip:
„11. Pagrindinė Komisijos darbo forma – posėdis. Komisijos posėdis šaukiamas Komisijos pirmininko iniciatyva pagal poreikį. Posėdis laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Komisijos narių. Visi Komisijos sprendimai priimamai posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Sprendimas laikomas priimtu, kai už jį balsuoja posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių dauguma arba pritariama bendru posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių sutarimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusių“ kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Balsams pasiskirsčius po lygiai laikoma, kad Komisija konkrečiu klausimu sprendimo nepriėmė.“
1.17. Papildyti Nuostatų 112. punktu ir jį išdėstyti taip:
„112. Komisijos posėdžių laikas, būdas ir darbotvarkė skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip prieš 2 darbo dieną iki posėdžio. Komisijos posėdžio darbotvarkė dėl svarbių priežasčių gali būti keičiama posėdžio metu, jei už tai balsuoja dauguma posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių.“
1.19. Pakeisti Nuostatų 18. punktą ir jį išdėstyti taip:
„18. Komisijos posėdžiai yra protokoluojami. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos (posėdžio) pirmininkas ir atsakingasis sekretorius. Posėdžio pirmininkui nusišalinus nuo klausimo svarstymo, posėdžio protokolą dėl šio klausimo pasirašo jį svarstant pirmininkavęs Komisijos narys. Protokole turi būti nurodyta posėdžio data, protokolo numeris, posėdyje dalyvavusių asmenų vardai ir pavardės, posėdžio darbotvarkė, svarstyti klausimai ir priimti sprendimai, Komisijos narių vardinio balsavimo rezultatai. Protokolas turi būti parengtas ir pasirašytas per penkias darbo dienas po posėdžio. Komisijos posėdžių protokolai ir (ar) jų išrašai teisės aktų nustatyta tvarka gali būti teikiami tik Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir teisėsaugos institucijoms jų oficialiu prašymu, taip pat asmeniui, dėl kurio veikos atitikties teisės aktų nuostatoms Komisija priėmė sprendimą.“