Pasvalio rajono savivaldybės administracijos

direktorius

 

ĮSAKYMAS

DĖL NUOTOLINIO DARBO pasvalio RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO 

 

2020 m. kovo 27 d. Nr. DV-217

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos darbo kodekso 52 straipsniu, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 50 straipsniu, Valstybės tarnautojų ir diplomatų nuotolinio darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1296 „Dėl Valstybės tarnautojų ir diplomatų nuotolinio darbo tvarkos aprašo patvirtinimo“,

tvirtinu Nuotolinio darbo Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje tvarkos aprašą (pridedama).

Įsakymas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                         Povilas Balčiūnas

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus 2020 m. kovo 27 d. įsakymu Nr. DV-217

 

 

NUOTOLINIO DARBO PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nuotolinio darbo Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato nuotolinio darbo tvarką Pasvalio rajono savivaldybės administracijoje (toliau – Administracija).

2. Nuotolinis darbas – tai darbo organizavimo forma ar darbo atlikimo būdas, kai valstybės tarnautojas/darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį (toliau – darbuotojas), pareigybės aprašyme jam priskirtas funkcijas/darbo funkcijas (toliau – funkcijas) ar jų dalį visą arba dalį darbo laiko atlieka nuotoliniu būdu sulygtoje kitoje negu darbovietė vietoje, taip pat ir naudodamas informacines technologijas.

3. Galimybe dirbti nuotoliniu būdu gali pasinaudoti visi Administracijos darbuotojai, kurių veiklos pobūdis ir specifika leidžia jiems priskirtas funkcijas atlikti šia darbo organizavimo forma. Už atliktą darbą atsiskaitoma savo tiesioginiam vadovui ar jį pavaduojančiam asmeniui.

4. Dėl nuotolinio darbo patirtos išlaidos darbuotojui nekompensuojamos.

5. Nuotolinis darbas nesukelia tarnybos (darbo) stažo apskaičiavimo, skyrimo į aukštesnes pareigas, kvalifikacijos tobulinimo ribojimų, neriboja ir nevaržo kitų darbuotojų teisių.

6. Nuotolinio darbo laikas darbo laiko apskaitos žiniaraštyje pažymimas Administracijos direktoriaus nustatyta tvarka sutartiniu žymėjimu.

7. Darbuotojui, dirbančiam nuotolinį darbą, taikomos tokios pat socialinės garantijos, kokios taikomos Administracijos patalpose dirbantiems darbuotojams, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymas ir jį įgyvendinantys teisės aktai.

 

II SKYRIUS

PRAŠYMŲ DIRBTI NUOTOLINĮ DARBĄ NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

 

8. Darbuotojas, norintis dirbti nuotoliniu būdu, teikia Administracijos direktoriui su tiesioginiu vadovu suderintą (vizuotą) prašymą leisti dirbti nuotoliniu būdu. Prašyme privaloma nurodyti:

8.1. konkrečią nuotolinio darbo vietą;

8.2. nuotolinio darbo laiką (laikotarpį ar datą);

8.3. nuotolinio darbo dienos pradžios ir pabaigos laiką, pietų pertraukos laiką;

8.4. telefono numerį, į kurį bus peradresuojami tarnybiniai skambučiai, ir elektroninio pašto adresą, kuriuo bus palaikomas ryšys;

8.5. atsakingą asmenį, kuriam darbuotojas turi atsiskaityti už atliktą darbą.

9. Administracijos direktorius, gavęs darbuotojo prašymą leisti dirbti nuotoliniu būdu, prireikus paprašo darbuotoją patikslinti ir (ar) papildyti prašyme nurodytą informaciją ir (ar)aptaria su darbuotoju su nuotoliniu darbu susijusius aspektus, ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo arba patikslinto ir (ar) papildyto prašymo gavimo dienos:

9.1. įvertina prašyme pateiktą informaciją, darbuotojo funkcijų ar darbo pobūdį, Administracijos finansines galimybes, būtinybę užtikrinti operatyvų ir nepertraukiamą Administracijai priskirtų funkcijų vykdymą;

9.2. dokumentų valdymo sistemoje „Kontora“ formuoja rezoliuciją, nurodydamas sutikimą arba nesutikimą dėl leidimo dirbti nuotolinį darbą.

10. Administracijos direktoriaus sprendimas leisti darbuotojui dirbti nuotolinį darbą įforminamas Administracijos direktoriaus įsakymu.

11. Administracijos direktoriaus nesutikimas, kad darbuotojas dirbtų nuotolinį darbą, motyvuojamas Aprašo 12 punkte nustatytomis aplinkybėmis. Apie priimtą sprendimą neleisti darbuotojui dirbti nuotoliniu būdu darbuotojas informuojamas raštu.

12. Administracijos direktorius turi teisę neleisti darbuotojui dirbti nuotoliniu būdu, esant vienai ar kelioms toliau nurodytoms aplinkybėms:

12.1. pageidaujamo darbo nuotoliniu būdu metu darbuotojas privalo dalyvauti posėdžiuose, pasitarimuose, susitikimuose, diskusijose ar kituose renginiuose;

12.2. dėl nuotolinio darbo negali būti užtikrinamas tinkamas Administracijos struktūrinio, struktūrinio teritorinio padalinio, kuriame dirba darbuotojas, funkcijų vykdymas;

12.3. dirbant nuotoliniu būdu gali nukentėti darbo kokybė;

12.4. darbas nuotoliniu būdu daro neigiamą įtaką darbuotojo darbo kokybei;

12.5. darbuotojas piktnaudžiauja galimybe dirbti nuotoliniu būdu.

13. Darbuotojo, dirbančio nuotoliniu būdu, prašymas pakeisti nuotolinio darbo sąlygas nagrinėjamas, sprendimas dėl jo priimamas Aprašo 8–12 punktuose nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

NUOTOLINIO DARBO SĄLYGOS IR TVARKA

 

14. Jei darbuotojui priskirtoms funkcijoms nuotoliniu būdu atlikti būtina, Administracija suteikia darbuotojui, dirbančiam nuotoliniu būdu, darbo priemones (išskyrus veikiančią interneto prieigą, reikiamą kompiuterinę techniką ir reikiamą programinę įrangą (kiekvienu atveju vertinama individualiai pagal darbuotojo vykdomas funkcijas)), asmenines apsaugos priemones, prieigą prie dokumentų valdymo sistemos „Kontora“ ir kitų Administracijoje veikloje naudojamų informacinių sistemų, tarnybinio elektroninio pašto dėžutės.

15. Darbuotojas, dirbantis nuotoliniu būdu, privalo:

15.1. turėti nuolat veikiančią interneto prieigą, reikiamą kompiuterinę techniką ir programinę įrangą, leidžiančią prisijungti prie dokumentų valdymo sistemos „Kontora“ ir kitų Administracijos veikloje naudojamų informacinių sistemų, gauti pavedimus elektronine forma (elektroniniu paštu ir (ar) telefonu), išsiųsti atliktas užduotis;

15.2. užtikrinti, kad darbo nuotoliniu būdu vietoje būtų nuolatinė interneto prieiga, kompiuterinė technika ir telefonas;

15.3. darbo laiku nuolat, bet ne rečiau kaip kas 30 minučių, tikrinti savo tarnybinį elektroninį paštą;

15.4. operatyviai atsakyti į elektroninius pranešimus ir atsiliepti į skambučius (praleidęs skambučius perskambinti ne vėliau kaip per 30 minučių);

15.5. prireikus per su tiesioginiu vadovu ar jį pavaduojančiu asmeniu suderintą terminą atvykti į Administracijos patalpas arba kitą nurodytą vietą atlikti paskirtų funkcijų;

15.6. įvykdyti suformuotas užduotis, pateiktus pavedimus nustatyta tvarka ir terminais;

15.7. laikytis teisės aktuose nustatytų darbų saugos ir sveikatos ir kitų teisės aktų reikalavimų;

15.8. darbo laiką skirstyti taip, jog nebūtų pažeisti maksimalieji darbo ir minimalieji poilsio laiko reikalavimai;

15.9. darbo dienos pabaigoje tiesioginiam vadovui ar jį pavaduojančiam asmeniui elektroniniu paštu pateikti informaciją apie atliktas užduotis;

15.10. vadovautis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/676 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), kitais teisės aktais, reglamentuojančiais duomenų apsaugą.

16. Darbuotojui, dirbančiam nuotoliniu būdu, konkrečias užduotis, pavedimus pateikia ir jų įgyvendinimo terminus nustato darbuotojo tiesioginis vadovas ar jį pavaduojantis asmuo elektronine forma (per dokumentų valdymo sistemą „Kontora“ arba elektroniniu paštu) ir (ar) žodžiu telefonu.

17. Darbuotojas, atlikęs jam tiesioginio vadovo ar jį pavaduojančio asmens pavestas užduotis ir (ar) pavedimus, nedelsdamas jas išsiunčia tiesioginiam vadovui ar jį pavaduojančiam asmeniui elektroniniu paštu arba įkelia į dokumentų valdymo sistemą „Kontora“.

 

IV SKYRIUS

NUOTOLINIO DARBO ATŠAUKIMAS

 

18. Administracijos direktorius atšaukia leidimą dirbti nuotolinį darbą, esant bent vienai iš šių aplinkybių:

18.1. darbuotojui, dirbančiam nuotolinį darbą, pateikus Administracijos direktoriui su tiesioginiu vadovu suderintą (vizuotą) prašymą;

18.2. dėl nuotolinio darbo nukenčia darbuotojo atliekamų funkcijų kokybė ir efektyvumas;

18.3. dėl nuotolinio darbo neužtikrinamas Administracijos tikslų ir uždavinių įgyvendinimas arba struktūrinio ar struktūrinio teritorinio padalinio, kuriame darbuotojas eina pareigas, funkcijų atlikimas.

19. Aprašo 18.2 ir 18.3 papunkčiuose nustatytais atvejais Administracijos direktorius leidimą dirbti darbuotojui nuotolinį darbą atšaukia įspėdamas darbuotoją raštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas.

20. Pasikeitus darbuotojo pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms arba perkėlus jį į kitas pareigas, leidimas dirbti nuotolinį darbą turi būti gautas iš naujo Aprašo nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Aprašas keičiamas, pripažįstamas netekusiu galios Administracijos direktoriaus įsakymu.

22. Nuotoliniu būdu atliekamo darbo pobūdis ir specifika, užduočių formavimas, vykdymas, atsiskaitymas už jų rezultatus nesiskiria nuo darbo nenuotoliniu būdu.

23. Ginčai dėl šiame Apraše reglamentuojamų klausimų sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

______________________________________