KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL RENGINIŲ IR PRAMOGINIŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO KAUNO VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2021 m. kovo 23 d. Nr. T-103
Kaunas
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Renginių ir pramoginių paslaugų organizavimo Kauno viešosiose vietose tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Kauno miesto savivaldybės tarybos 2013 m. vasario 7 d. sprendimą Nr. T-57 „Dėl Renginių organizavimo Kauno viešosiose vietose tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Kauno miesto savivaldybės tarybos
2021 m. kovo 23 d.
sprendimu Nr. T-103
RENGINIŲ IR PRAMOGINIŲ PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO KAUNO VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Renginių ir pramoginių paslaugų organizavimo Kauno viešosiose vietose tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato bendruosius renginių ir pramoginių paslaugų organizavimo Kauno viešosiose vietose reikalavimus, prašymų leisti organizuoti renginius ir pramogines paslaugas nagrinėjimo, leidimų išdavimo tvarką, renginių, pramoginių paslaugų organizatorių ir dalyvių teises, pareigas ir atsakomybę.
2. Aprašas taikomas renginiams ir pramoginėms paslaugoms, organizuojamoms Kauno viešosiose vietose. Aprašas netaikomas:
2.2. ne komerciniam naudojimui skirtam filmavimui (fotografavimui), reportažų, žinių, informacinių laidų filmavimui, kai nenaudojami įrenginiai, trukdantys pėsčiųjų ar transporto priemonių eismui;
3. Aprašas parengtas remiantis Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymu, Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymu, Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymu, kitais teisės aktais, Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimais.
4. Šio aprašo privalo laikytis visi asmenys, kurie organizuoja renginius ir pramogines paslaugas Kauno viešosiose vietose.
5. Renginius ir pramogines paslaugas Kauno miesto viešosiose vietose gali organizuoti sukakę 18 metų veiksnūs Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, užsieniečiai, turintys įstatymų nustatyta tvarka gautą leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, Lietuvos Respublikoje registruoti ir veikiantys juridiniai asmenys (toliau – organizatorius).
6. Pagrindinės šiame apraše vartojamos sąvokos:
6.1. Asmeninė šventė – šventė, susijusi su žmogaus gyvenimo ciklu ir (ar) žymi svarbiausius ritualus (gimtadienis, vestuvės, krikštynos, mergvakaris, bernvakaris ir pan.).
6.2. Dalyvis – renginyje dalyvaujantis asmuo (ne žiūrovas), kuriam renginio organizatorius yra pavedęs atlikti vieną ar kitą funkciją.
6.3. Kilnojamas atrakcionų parkas – pramoginiai įrenginiai ir jų įranga, skirti viešai naudoti asmenims linksminti jais pramogaujant: pramoginiai įrenginiai, priskirti potencialiai pavojingiems įrenginiams, ir nesudėtingi atrakcionai, nepriskirti potencialiai pavojingiems įrenginiams.
6.4. Komercinis renginys – renginys, į kurį patekimas yra mokamas ar renginiu siekiama finansinės naudos. Prie komercinio renginio priskiriami renginiai, į kuriuos įleidžiama su bilietais, reklaminė akcija, reklaminio vaizdo klipo filmavimas, reklaminė fotosesija. Renginyje gali būti prekiaujama ir teikiamos paslaugos.
6.5. Komisija – nuolatinė renginių ir pramoginių paslaugų, organizuojamų Kauno viešosiose vietose, derinimo komisija (toliau – Komisija), sudaroma Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
6.6. Leidimas – dokumentas, kuriuo patvirtinamas leidimas organizuoti renginį ar pramoginę paslaugą Kauno viešojoje vietoje (toliau – Leidimas). Leidimo forma tvirtinama Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
6.9. Potencialiai pavojingi pramoginiai įrenginiai – pramoginiai įrenginiai, kurie atitinka Lietuvos Respublikos Potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatyme nurodytas kategorijas ir Vyriausybės patvirtintus šių įrenginių kategorijų parametrus ir kuriuos naudojant dėl juose susikaupusios energijos ir vykstančių procesų kyla pavojus (galima grėsmė) žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai.
6.10. Pramoginė paslauga – ne renginio metu teikiama paslauga, skirta viešai asmenims linksmintis ir pramogauti, kai tokiai paslaugai teikti nėra Kauno miesto savivaldybės nustatyta tvarka patvirtinta vieta. Tai kilnojamas atrakcionų parkas, vandens atrakcionai, pripučiamas batutas, kilnojamas batutas, pripučiamas baseinas, oro balionas, žaidimų aikštelė, pramogų parkas, pramoginės transporto priemonės, riedlentės, riedučiai ir panašiai.
6.11. Renginys – šventė, koncertas, sporto varžybos, mugė, festivalis, paroda, reklaminė, socialinė ar kitokio pobūdžio akcija, ceremonija, atmintinos dienos minėjimas, cirko ir teatro vaidinimas, filmo (vaizdo klipo) filmavimas, masinė fotosesija, teatralizuotos eitynės, meninė akcija, meninė instaliacija, statinių, paminklų ir (ar) kitų objektų apšvietimas, papuošimas, renginiai ant vandens telkinių ir kiti vieši organizuoti žmonių susibūrimai, kurių forma nepriskiriama susirinkimui. Renginiais nelaikomos asmeninės šventės, išskyrus santuokos registravimo ceremoniją Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) nustatyta tvarka. Mugės, kaip savarankiški renginiai, Laisvės alėjoje, Vilniaus gatvėje ir Rotušės aikštėje gali būti organizuojami 2 kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Pavasario ir rudens mugių organizatorius konkurso būdu parenka Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius teisės aktų nustatyta tvarka.
6.12. Renginys ar pramoginė paslauga su gyvūnais – paroda, sporto varžybos, rungtynės, mugė, aukcionas, cirko vaidinimas ar programa, konkursas, laida, filmo (vaizdo klipo) filmavimas, reklama, kitas viešas renginys ar pramoginė paslauga, kuriame naudojamas vienas ar daugiau gyvūnų.
6.13. Viešoji tvarka – moralės ir pagarbos principais pagrįstos bendrosios viešo elgesio taisyklės, egzistuojančios visuomenėje.
6.14. Viešoji vieta – Kauno miesto savivaldybės teritorijoje esanti Savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (aikštės, skverai, parkai, pėsčiųjų takai, paplūdimiai, stadionai ir kitos žmonių susibūrimams skirtos vietos), į kurią turi teisę patekti visi asmenys ir kurioje būnant asmeniui keliami tam tikri elgesio reikalavimai: gerbti ir nepažeisti kitų žmonių teisių, rimties, netrukdyti jiems.
7. Asmenys, norintys Kauno viešosiose vietose organizuoti renginį ar pramoginę paslaugą, turi turėti Leidimą.
8. Leidimo nereikia, jei organizatorius ne vėliau nei prieš 3 darbo dienas iki renginio pradžios pateikia nustatytos formos pranešimą (toliau – pranešimas), suderintą su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdyba (toliau – Policija), apie organizuojamą nekomercinį renginį, kurio metu:
8.2. renginio metu nebus trukdomas, draudžiamas ar ribojamas pėsčiųjų ar transporto priemonių eismas;
8.7. organizatorius užtikrins viešąją tvarką, renginio teritorijoje esančių žmonių ir objektų saugumą, renginio teritorijos sutvarkymą po renginio;
9. Jei pateikus pranešimą paaiškėja papildomos renginio detalės, dėl kurių renginys neatitinka 8 punkte nurodytų reikalavimų, organizatorius informuojamas, kad turi pateikti prašymą organizuoti renginį.
II SKYRIUS
REIKALAVIMAI RENGINIAMS
11. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens leidimu renginiai gali būti organizuojami Kauno viešosiose vietose, jeigu jiems galima taikyti šiame apraše nurodytus reikalavimus.
12. Kauno viešosiose vietose organizuojami renginiai gali trukti nuo 8 val. iki 22 valandos, išskyrus renginius, kurie yra paroda, meninė instaliacija, statinių, paminklų ir (ar) kitų objektų apšvietimas, papuošimas. Šie renginiai gali trukti visą parą. Renginių laikas pratęsiamas atskirais Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais.
13. Komisijai pritarus leisti organizuoti renginį, organizatorius, atsižvelgęs į Komisijos įpareigojimus ir nustatytus terminus, raštu arba elektroninėmis priemonėmis privalo pateikti Komisijos nurodytus dokumentus.
14. Organizatorius privalo:
14.1. pateikti įrenginių (jei bus montuojama) išdėstymo schemą (scenos ir kitų įrenginių, pvz., prekybos taškų, tualetų, apsauginės tvoros, išorinės reklamos ar kitokios informacinės medžiagos, pirotechnikos priemonių, neįgaliesiems skirtos vietos ar kt. išdėstymą). Schemoje turi būti pateikti tikslūs įrenginių matmenys, atstumai nuo statinių. Jei renginio metu planuojama apriboti transporto eismą, pateikti eismo ribojimo, pakeitimo schemą;
14.2. pasirūpinti tualetų įrengimu arba jų nuoma renginio teritorijoje esančiose viešosiose įstaigose, jei renginys truks ilgiau kaip 2 valandas ir jo metu bus teikiamos viešojo maitinimo paslaugos (jei Komisija nenustatė kitaip);
14.3. užtikrinti renginio teritorijos sutvarkymą. Jei renginyje bus prekiaujama, užtikrinti, kad renginio metu būtų renkamos šiukšlės ir atliekos;
14.4. užtikrinti renginio teritorijoje viešąją tvarką, teritorijoje esančių žmonių saugumą ir objektų apsaugą;
14.5. aptverti renginio teritoriją, jei tai nustato Komisija ir tai įmanoma pagal renginio pobūdį ir vietą;
14.6. pasirūpinti, kad renginio teritorija ir jos prieigos (jeigu renginys vyks tamsiu paros metu) būtų apšviestos;
14.7. užtikrinti greitosios medicinos pagalbos personalo budėjimą:
14.7.3. renginiuose, kurie vyksta nuo 22 val. iki 6 val., išskyrus renginius, kurie yra paroda, meninė instaliacija, statinių, paminklų ir (ar) kitų objektų apšvietimas, papuošimas;
14.7.4. renginiuose, kuriuose tikėtinas vyresnio amžiaus žmonių (vyresnių kaip 60 metų) dalyvavimas, arba vyresnio amžiaus žmonėms skirtuose renginiuose;
14.8. pateikti sutarčių su fiziniais ir juridiniais asmenimis dėl atliekų išvežimo, renginio saugumo užtikrinimo, renginio apsaugos, medicinos pagalbos teikimo, tualetų nuomos kopijas ar kitus paslaugų teikimą įrodančius dokumentus (pagal renginio pobūdį nurodo Komisija);
14.9. užtikrinti, kad renginio metu nebūtų trikdoma viešoji rimtis, asmenų ramybė, poilsis ir darbas;
14.11. masiniuose renginiuose sudaryti sąlygas:
14.11.1. tėvams su vaikais, kurie yra vežimėliuose, neįgaliems asmenims ir juos lydintiems asmenims (vienam neįgaliam asmeniui – vienas lydintis asmuo) numatyti saugią vietą kuo arčiau renginio centro;
14.11.2. neįgalių asmenų vairuojamas ar neįgalius asmenis atvežančias transporto priemones statyti kuo arčiau renginio vietos, kai renginio teritorijoje ribojamas eismas;
14.11.3. pasirūpinti, kad valstybinių renginių, miesto švenčių minėjimų oficialiosios dalies kalbos būtų verčiamos į gestų kalbą;
15. Jei organizuojant renginį ar renginio metu prireiks įvažiuoti transporto priemonėmis į valstybės saugomas teritorijas, organizatorius privalo turėti atitinkamą leidimą įvažiuoti į šias teritorijas.
16. Renginyje (jeigu Komisija nenustato kitaip) turi būti saugos tarnybos darbuotojai, kurie užtikrintų renginio dalyvių, įrangos ir statinių apsaugą, palaikytų viešąją tvarką, neįleistų į renginį neblaivių ar nuo psichotropinių medžiagų apsvaigusių asmenų, neleistų įsinešti į renginį alkoholinių gėrimų, kitų gėrimų stiklinėje taroje, ginklų ar daiktų, kuriais galima sužaloti žmogų. Apsaugos organizavimo planas turi būti suderintas su Policija.
18. Renginiuose, atsižvelgus į renginio paskirtį, numatomas žiūrovų amžiaus grupes, renginio vietą ir laiką, gali būti leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais teisės aktų nustatyta tvarka.
19. Jeigu renginyje leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, jo organizatorius privalo užtikrinti, kad:
20. Draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais:
21. Jeigu renginyje leidžiama prekiauti (teikti paslaugas), prekybininkas, gavęs raštišką organizatoriaus sutikimą, kreipiasi teisės aktų nustatyta tvarka į atitinkamus leidimus išduodančią Savivaldybės įstaigą dėl leidimo prekiauti (teikti paslaugas) renginio metu išdavimo.
22. Jeigu renginyje bus naudojamos civilinės pirotechnikos priemonės, organizatorius privalo:
23. Draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones:
23.1. arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų, gyvenamųjų namų (tarp jų ir daugiabučių), jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) ar patalpų savininkais;
24. Jei renginio metu yra numatyti parodomieji skrydžiai ar kitos su aviacija susijusios priemonės, organizatorius privalo pateikti Lietuvos Respublikos civilinės aviacijos direkcijos leidimą šiai veiklai.
25. Jei bus organizuojamas renginys su gyvūnais, organizatorius privalo pateikti Kauno valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pateikto pranešimo apie renginį su gyvūnais kopiją.
26. Jei renginio metu bus teikiamos vežimo kinkomuoju transportu (karietomis ar kt.) paslaugos, organizatorius privalo:
26.3. valyti, tvarkyti, dezinfekuoti ekipažų stovėjimo ir maršrutų vietas. Gyvūnai turi būti švarūs, sveiki, pakaustyti kelio dangos negadinančiomis pasagomis;
27.. Jeigu bus organizuojamas kilnojamas atrakcionų parkas, kuriame veiks pramoginiai įrenginiai, priskiriami potencialiai pavojingiems įrenginiams, organizatorius privalo pateikti:
27.1. pramoginių įrenginių išdėstymo projektą, kurį sudaro:
27.1.2. pramoginių įrenginių išdėstymo planas (mastelis 1:500) topografiniame plane su pažymėtomis jų išdėstymo vietomis, nurodyti atstumai iki gretimų pastatų, statinių, medžių;
27.2. laisvos formos deklaraciją, kad pramoginis įrenginys atitinka gamintojo, teisės aktų ir Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. A1-394 „Dėl Variklinės pavaros pramoginių įrenginių priežiūros taisyklių patvirtinimo“, reikalavimus;
28. Draudžiama organizuoti šiuos renginius:
28.2. renginius, kurie savo pobūdžiu yra pavojingi dalyvių arba žiūrovų sveikatai. Jei renginio dalyviams būtini specialūs apsaugos drabužiai, renginio dalyviais negali būti atsitiktiniai asmenys. Tokie renginiai galimi kaip parodomieji ir juose dalyvauja tik specialiai tam paruošti žmonės (armija, policija, sportininkai);
28.3. renginius, kurių dalyviai vairuoja transporto priemones taip, kad tai kelia grėsmę eismo tvarkai ir saugumui, sudaro pavojų dalyvaujančių ir kitų asmenų saugumui ir sveikatai, pažeidžia viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį;
28.4. renginius, kurių dalyviai yra nuogi arba kitaip savo išvaizda ar turimais ir demonstruojamais daiktais pažeidžia dorovės principus;
28.5. renginius, kurių dalyviai renginio metu sakomomis kalbomis, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais akivaizdžiai kursto pažeisti ar pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją ar įstatymus, viešąją tvarką ir dorovės normas;
28.6. renginius, kurių metu demonstruojama nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas arba vėliava, ženklas ar uniforma, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdai, nacistinių ar komunistinių organizacijų simboliai ar uniformos arba nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklai, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytos vėliavos ar ženklai arba į juos klaidinančiai panašūs antikonstitucinių organizacijų simboliai, atliekamas nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himnas (išskyrus renginius, kuriuose ši simbolika naudojama žinių skleidimo, mokymo, mokslo, meno ar informavimo apie istorinius ar dabarties įvykius tikslais, taip pat jei naudojama oficiali kitų valstybių simbolika).
29. Jeigu Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas turi duomenų, kad renginio dalyviai ar žiūrovai gali turėti ginklų, daiktų ar medžiagų, pavojingų sveikatai arba gyvybei, jis apie tai praneša organizatoriui ir gali priimti sprendimą organizuoti renginio vietos prieigose asmenų ir jų bagažo apžiūrą ir patikrinimą, imtis kitų prevencinių priemonių.
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI PRAMOGINĖMS PASLAUGOMS
31. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens leidimu pramoginės paslaugos gali būti organizuojamos Kauno viešosiose vietose, jeigu joms galima taikyti šiame apraše nurodytus reikalavimus.
32. Kauno viešosiose vietose pramoginės paslaugos gali būti organizuojamos nuo 8 val. iki 22 valandos.
33. Organizatorius privalo:
33.1. pateikti įrenginių išdėstymo schemą (pramoginės paslaugos įrenginių, tualetų, apsauginės tvoros, paviljonų, pavėsinių ar kt. išdėstymą). Schemoje turi būti pateikti tikslūs pramoginės paslaugos įrenginių matmenys, atstumai nuo statinių;
33.2. pateikti veiklos civilinės atsakomybės draudimo poliso kopiją (jei Komisija nenustatė kitaip);
33.3. pasirūpinti tualetų įrengimu arba jų nuoma pramoginės paslaugos organizavimo teritorijoje (toliau – teritorija) esančiose viešosiose įstaigose (jei Komisija nenustatė kitaip);
33.5. užtikrinti teritorijoje viešąją tvarką, teritorijoje esančių žmonių saugumą ir objektų apsaugą;
34. Jei bus teikiamos vežimo kinkomuoju transportu (karietomis ar kt.) pramoginės paslaugos, organizatorius privalo vadovautis šio aprašo 25 punkte nustatytais reikalavimais.
35. Jeigu bus organizuojamas kilnojamas atrakcionų parkas, kuriame veiks pramoginiai įrenginiai, priskiriami potencialiai pavojingiems įrenginiams, organizatorius privalo vadovautis šio aprašo 26 punkte nustatytais reikalavimais.
IV SKYRIUS
PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMO IR LEIDIMŲ IŠDAVIMO TVARKA
38. Prašymus leisti organizuoti renginius ar pramogines paslaugas Kauno viešosiose vietose nagrinėja Komisija.
39. Asmuo, norintis Kauno viešojoje vietoje organizuoti renginį ar pramoginę paslaugą ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki renginio ar pramoginės paslaugos raštu arba elektroninėmis priemonėmis pateikia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintos formos prašymą leisti organizuoti renginį ar pramoginę paslaugą. Prašymas turi būti pasirašytas organizatoriaus (juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens arba fizinio asmens, kai renginį ar pramoginę paslaugą organizuoja fiziniai asmenys), elektroninės formos prašymas pasirašomas elektroniniu parašu.
40. Kartu su prašymu leisti organizuoti renginį, organizatorius privalo pateikti:
41. Kartu su prašymu leisti organizuoti pramoginę paslaugą, organizatorius privalo pateikti:
42. Komisija gali įpareigoti organizatorių pateikti kitus dokumentus, reikalingus jos sprendimui priimti. Jei dokumentai pateikiami elektroninėmis priemonėmis, tačiau yra ne elektroninės formos, gali būti pateikiamos tokių dokumentų skaitmeninės kopijos.
43. Komisija netenkina prašymų arba atideda jų svarstymą iki artimiausio Komisijos posėdžio, jei organizatorius laiku nepateikia prašymo ir kitų reikiamų dokumentų, nepaaiškina renginio ar pramoginės paslaugos organizavimo eigos.
44. Komisija turi teisę kviesti į posėdį organizatorių ar jo atstovą. Komisija turi teisę priimti sprendimą, jei paskirtu laiku kviestas organizatorius ar jo atstovas neatvyko, taip pat prašymo svarstymą atidėti ir pakartotinai kviesti į posėdį organizatorių, jo atstovą, jei tokia būtinybė iškilo.
45. Jeigu organizatoriaus prašymas patenkinamas, jam išduodamas Leidimas. Jei išduodamas Leidimas organizuoti komercinį renginį ar pramoginę paslaugą, už jo išdavimą imama Kauno miesto savivaldybės tarybos nustatyto dydžio rinkliava.
46. Leidimas išduodamas per 5 darbo dienas nuo Komisijos pritarimo ir visų būtinų dokumentų pateikimo.
48. Organizatorius, praradęs Leidimo originalą, turi teisę raštu arba elektroninėmis priemonėmis pateikti prašymą išduoti Leidimo dublikatą. Prašyme turi būti nurodytas renginio ar pramoginės paslaugos pavadinimas, renginio data ir vieta.
V SKYRIUS
ORGANIZATORIŲ IR DALYVIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ
50. Organizatoriai ir dalyviai privalo:
50.1. laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, Savivaldybės ir kitų institucijų teisės aktų ir šio aprašo reikalavimų, vykdyti Leidime nurodytus įpareigojimus;
51. Organizatoriai privalo nutraukti renginį ir pareikalauti, kad dalyviai ir žiūrovai išsiskirstytų, kai:
51.4. kėsinasi įvykdyti ar įvykdo nusikaltimus ar kitas tyčines nusikalstamas veikas žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, asmens garbei ir orumui, visuomenės saugumui, valdymo ir viešajai tvarkai;
53. Už išorinės vaizdinės reklamos, susijusios su konkrečiu renginiu ar pramogine paslauga, naudojimą yra atsakingas organizatorius.
54. Organizatoriai ir dalyviai, pažeidę įstatymus ir šį aprašą, nustatyta tvarka traukiami atsakomybėn, atsako už padarytą materialinę žalą ir privalo atlyginti nuostolius.
55. Jeigu organizatoriui buvo paskirta administracinė nuobauda už padarytus teisėtvarkos pažeidimus organizuojant renginį ar pramoginę paslaugą, arba jo organizuotas renginys ar pramoginė paslauga buvo nutraukta dėl viešosios tvarkos pažeidimų arba materialinės žalos padarymo arba anksčiau organizuoto renginio ar pramoginės paslaugos organizavimo metu buvo užfiksuoti pažeidimai, jam vienerius metus neleidžiama organizuoti renginio ar pramoginės paslaugos Kauno viešoje vietoje.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS