Mherbas

 

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO ORGANIZAVIMO IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. sausio 30 d. Nr. 1-11

Marijampolė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1, 2 ir 3 dalimis, 58 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsniu ir Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“, Marijampolės savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Marijampolės savivaldybės tarybos 2015 m. birželio 29 d. sprendimą Nr. 1-76 „Dėl pavėžėjimo organizavimo bei važiavimo išlaidų kompensavimo mokiniams ir vaikų globos įstaigų gyventojams tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2023 m. kovo 1 d.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                          Povilas Isoda


 

PATVIRTINTA

Marijampolės savivaldybės tarybos

2023 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. 1-11

 

MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO ORGANIZAVIMO IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja pavėžėjimo organizavimą bei važiavimo išlaidų kompensavimą Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančių priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų, profesinio mokymo ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų (toliau – Ugdymo įstaiga) mokiniams, gyvenantiems kaimo ar miestelio teritorijoje ir vaikų globos įstaigų gyventojams.

2. Pavėžėjimas organizuojamas ir visos važiavimo išlaidos kompensuojamos važiuojant vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais, vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, mokykliniais autobusais ir išimties atvejais tėvų (globėjų, rūpintojų) transportu.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

 

II SKYRIUS

PAVĖŽĖJIMO ORGANIZAVIMAS

 

4. Mokinių pavėžėjimą į Ugdymo įstaigą ir iš jos organizuoja Ugdymo įstaiga, kurioje jie ugdomi.

5. Mokiniai į ugdymo įstaigą ir iš jos gali būti pavėžėjami:

5.1. vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais;

5.2. vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais;

5.3. tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais;

5.4. keleiviniais traukiniais;

5.5. mokykliniais autobusais;

5.6. išimties atvejais, nesant galimybės mokinius pavėžėti į ugdymo įstaigą 5.1.–5.5. punktuose nurodytomis transporto priemonėmis, mokiniai į mokyklą ir iš jos gali būti pavežami tėvų (globėjų, rūpintojų) transportu.

6. Pavėžėjimas organizuojamas:

6.1. kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo Ugdymo įstaigos gyvenantiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, ir vaikams, kuriems paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas;

6.2. profesinio mokymo įstaigų mokiniams, kurie mokosi pagal pirminio profesinio mokymo programą, ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams, į Ugdymo įstaigą važiuojantiems vietinio (miesto) ir (ar) tolimojo susisiekimo transportu;

6.3. vaikų globos įstaigose, vaikų socializacijos centruose, profesinio mokymo įstaigų bendrabučiuose gyvenantiems mokiniams, važiuojantiems vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais ir keleiviniais traukiniais mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu;

6.4. vaikų globos namuose gyvenantiems mokiniams, važiuojantiems mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais.

7. Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių ir (ar) negalinčių savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje, atvykimą į Ugdymo įstaigą mokytis pagal priešmokyklinio ar bendrojo ugdymo programas ir atgal organizuoja ir vykdo mokykla savo transportu.

8. Pavėžėjimas organizuojamas mokiniams, vykstantiems į bendrojo lavinimo mokyklas ir profesinio mokymo įstaigą šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis, o į neformaliojo vaikų ugdymo įstaigas – darbo ir nedarbo dienomis.

9. Tėvai (globėjai, rūpintojai) ugdymo įstaigų vadovams ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo 1 d. pateikia prašymus dėl važiavimo išlaidų kompensavimo (1 priedas).

10. Ugdymo įstaigų vadovai:

10.1 organizuoja mokinių pavėžėjimą pagal patvirtintą Aprašą ir vykdo važiavimo išlaidų kompensavimo apskaitą ir kontrolę;

10.2. įvertinę gautų prašymų pagrįstumą, ne vėliau kaip iki rugsėjo 5 d. elektroniniu būdu pateikia Marijampolės savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriui suvestinę mokinių, turinčių teisę į važiavimo išlaidų kompensavimą (2 priedas). Jei mokslo metų laikotarpiu pasikeičia mokinių nemokamo pavėžėjimo poreikis, informacija patikslinama. Atsako už pateiktos informacijos teisingumą;

10.3. pateikia informaciją vežėjui;

10.4. pasibaigus kiekvienam metų ketvirčiui, elektroniniu būdu pateikia Administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriui ataskaitą apie nemokamai pavežamus mokinius ir panaudotas lėšas (3 priedas).

11. Pavėžėjimo išlaidos kompensuojamos iš Marijampolės savivaldybės biudžeto.

12. Sutartį su vežėjais pasirašo pavėžėjimą organizuojančios įstaigos vadovas.

13. Už saugų mokinių pavėžėjimą į Ugdymo įstaigą atsako vežėjas ar mokinio (-ių) tėvai (globėjai, rūpintojai).

14. Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyrius:

14.1. koordinuoja ugdymo įstaigų mokinių pavėžėjimo situaciją;

14.2. bendradarbiaudamas su vežėjais ir Ugdymo įstaigomis, sprendžia su mokinių pavėžėjimu susijusius klausimus.

15. Vežėjas užtikrina tinkamas mokinių pavėžėjimo sąlygas, informuoja Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus specialistą, atsakingą už pavėžėjimą, ar Ugdymo įstaigos vadovą apie iškilusias mokinių pavėžėjimo problemas, stengiasi jas spręsti ir šalinti.

16. Pavėžėjami mokiniai privalo turėti LR švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą mokinio pažymėjimą arba elektroninį mokinio pažymėjimą, kurį kartu su nemokamo važiavimo bilietu privalo parodyti vairuotojui.

 

 

III SKYRIUS

VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

17. Visos važiavimo išlaidos kompensuojamos:

17.1. kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 9–12 klasių (gimnazijų 1–4 klasių), profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ir vaikams, kuriems paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas. Šių mokyklų ar įstaigų mokiniams ir vaikams, darbo dienomis važiuojantiems į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, mokykliniais autobusais ar tėvų (globėjų, rūpintojų) transportu. Neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir nedarbo dienomis. Priešmokyklinio ugdymo ir 1–8 klasių mokiniams pavėžėjimas kompensuojamas iki lankomos bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos;

17.2. vaikų globos įstaigose, vaikų socializacijos centruose, profesinio mokymo įstaigų bendrabučiuose gyvenantiems mokiniams, važiuojantiems mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais ir keleiviniais traukiniais;

17.3. vaikų globos namuose gyvenantiems mokiniams, važiuojantiems mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais.

18. Administracijos Finansų ir strateginio planavimo skyrius planuoja reikalingas lėšas mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti, užtikrina lėšų perdavimą laiku įstaigoms bei kontroliuoja jų naudojimą.

19. Marijampolės savivaldybės taryba skiria įstaigoms asignavimus važiavimo išlaidoms kompensuoti.

20. Asignavimus, skirtus važiavimo išlaidoms kompensuoti, įstaigos naudoja pagal įstaigos vadovo patvirtintą tvarką.

21. Vežėjas pagal pateiktas ataskaitas apie nemokamai pavežamus mokinius išrašo ir pateikia sąskaitą faktūrą Administracijai iki kito mėnesio 10 dienos (jeigu tai nedarbo diena, iki pirmos po jos einančios darbo dienos);

22. Administracija sumą už nemokamą mokinių pavėžėjimą kiekvieną mėnesį perveda vežėjui pagal vežėjo pateiktą sąskaitą faktūrą iki kito mėnesio, einančio po ataskaitinio mėnesio, 20 dienos.

23. Sąskaita faktūra teikiama tik elektroniniu būdu. Elektroninės sąskaitos faktūros, atitinkančios Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartą, kurio nuoroda paskelbta 2017 m. spalio 16 d. Komisijos įgyvendinimo sprendime ES 2017/1870 dėl nuorodos į Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartą ir sintaksių sąrašo paskelbimo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2014/55/ES (OL 2017 L 266, p. 19) (toliau – Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standartas), teikiamos Paslaugų teikėjo pasirinktomis priemonėmis. Europos elektroninių sąskaitų faktūrų standarto neatitinkančios elektroninės sąskaitos faktūros teikiamos naudojantis informacinės sistemos „E. sąskaita“ priemonėmis.

24. Kelionė nekompensuojama Marijampolės savivaldybės teritorijoje gyvenantiems, tačiau lankantiems kitoje savivaldybėje esančią bendrojo ugdymo mokyklą, profesinio ar neformalaus ugdymo įstaigą mokiniams.

 

 

IV SKYRIUS

VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ APSKAITA IR ATSKAITOMYBĖ

 

25. Važiavimo išlaidas vežėjui ar mokinio (-ių) tėvams (globėjams, rūpintojams) atlygina Ugdymo įstaiga ir (ar) Administracija iš Marijampolės savivaldybės tarybos jai patvirtintų asignavimų mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti.

26. Lėšoms, skirtoms mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti, įstaigos sudaro atskirą biudžeto išlaidų programos sąmatą.

27. Mokinio (-ių) tėvai (globėjai, rūpintojai), pageidaujantys naudotis transporto išlaidų kompensavimu, pateikia prašymą Ugdymo įstaigos direktoriui, nurodydami kiekvieno mokinio vardą, pavardę, klasę, važiavimo maršrutą (km) ir asmeninę banko sąskaitą, į kurią bus pervedamos važiavimo kompensavimo lėšos. Vieno kilometro važiavimo išlaidų kompensavimas negali būti didesnis už nustatytą Marijampolės savivaldybės tarybos važiavimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais tarifą.

28. Mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti skirtų lėšų apskaita vedama pagal parengtą ir Ugdymo įstaigos vadovo patvirtintą apskaitos žiniaraštį.

29. Marijampolės savivaldybės tarybai patvirtinus lėšas mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti, įstaigos, kurių steigėjas ne Marijampolės savivaldybės taryba, sudaro sutartį su Administracija dėl lėšų panaudojimo.

30. Ugdymo įstaigos dėl joms skirtų ir planuojamų nepanaudoti mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti lėšų pateikia Administracijai raštą iki einamųjų metų gruodžio 7 d.

31. Ugdymo įstaigos vadovas ir vežėjas atsako už teisingą lėšų, skirtų mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti, naudojimą ir apskaitą.

 

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32. Aprašas gali būti keičiamas pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems transporto lengvatas, mokinių vežimo procesą, važiavimo išlaidų kompensavimą.

33. Už Aprašo vykdymą atsakingi Administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyrius, Finansų ir strateginio planavimo skyrius, Buhalterijos skyrius, ugdymo įstaigų vadovai, vežėjas.

34. Ginčai dėl nemokamo mokinių pavėžėjimo sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

___________________

part_d972cb5f3a8841fd9b3c8e91c7902350_end


 

Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir

važiavimo išlaidų kompensavimo

tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Prašymo dėl važiavimo išlaidų kompensavimo forma)

 

_________________________________________________

(vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) vardas, pavardė,)

 

_________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas)

 

_________________________________________________

(tel., el. paštas)

 

.......................................................

(ugdymo įstaigos pavadinimas)

 

direktoriui

 

 

 

PRAŠYMAS

DĖL VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO

20....-.......-.........

Marijampolė

 

 

 

Prašau kompensuoti važiavimo išlaidas.................................................................................... 

(vardas, pavardė, gimimo data)

.............klasės mokiniui(-ei) į mokyklą ir atgal maršrutu............................................................... ................................................................................................................................................................

(vežėjo ir maršruto pavadinimas)

Pinigus prašau pervesti į sąskaitą LT..........................................................................................., esančią ........................................... banke (pildoma jei renkami faktiniai važiavimo bilietai).

 

_____________ ________________________________                

(parašas) (Tėvo (globėjo, rūpintojo) vardas pavardė)

 

___________________

part_3a7f329d6d95428f8e86ab9a11b0b7de_end


 

Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Mokinių, turinčių teisę į važiavimo išlaidų kompensavimą, suvestinės forma)

 

____________________________________________________________________________

(ugdymo įstaigos pavadinimas)

 

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriui

 

 

MOKINIŲ, TURINČIŲ TEISĘ Į VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMĄ, SUVESTINĖ

 

20....-....-....–20....-....-... m. m.

 

 

 

Eil. Nr.

Vežėjo pavadinimas

Mokinio vardas, pavardė

Klasė

Važiavimo maršrutas

Atstumas, km

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________ ________________________________  

(parašas) (asmens, atsakingo už ataskaitos

sudarymą vardas, pavardė, tel. Nr.)

 

 

 

 

 

___________________

part_3a0e630df1fc423cab6a51734eb24f74_end


 

Mokinių pavėžėjimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Mokinių važiavimo išlaidų kompensavimo ataskaitos forma)

 

____________________________________________________________________________

(ugdymo įstaigos pavadinimas)

 

 

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriui

 

 

 

MOKINIŲ VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO

20... METŲ ... KETVIRČIO ATASKAITA

 

20....-....-....

Marijampolė

 

 

Klasės

Mokinių skaičius

Kompensavimo suma, Eur.

Pavežamų mokinių skaičius

Pagal sutartis su vežėjais

Pagal faktinius bilietus

Maršrutiniu transportu

Mokykliniu transportu

Traukiniais

Tėvų (globėjų, rūpintojų) transportu

Sausis

Vasaris

Kovas

Sausis

Vasaris

Kovas

Sausis

Vasaris

Kovas

Sausis

Vasaris

Kovas

Sausis

Vasaris

Kovas

Sausis

Vasaris

Kovas

Sausis

Vasaris

Kovas

Priešmokyklinės grupės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 klasės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

58 klasė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

912 klasės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įstaigos vadovas                                 _____________                          ____________________

(parašas)                                                    (vardas, pavardė)

 

 

 

Rengėjo nuoroda (asmens, atsakingo už ataskaitos sudarymą vardas, pavardė, tel. Nr.)

___________________    

part_70e61255bd234c3ba68228accbd7797c_end