VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO SUBJEKTŲ, PERKANČIŲ−PARDUODANČIŲ ŽALIĄ PIENĄ IR PREKIAUJANČIŲ PIENO GAMINIAIS, NESĄŽININGŲ VEIKSMŲ DRAUDIMO ĮSTATYMO PAŽEIDIMŲ NAGRINĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2015 m. gruodžio 7 d. Nr. B1-1079
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymu ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 744 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuostatų patvirtinimo“, 20.3 papunkčiu:
1. T v i r t i n u pridedamą Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašą.
2. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojui pagal administruojamą sritį.
PATVIRTINTA
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2015 m. gruodžio 7 d.
įsakymu Nr. B1-1079
LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO SUBJEKTŲ, PERKANČIŲ−PARDUODANČIŲ ŽALIĄ PIENĄ IR PREKIAUJANČIŲ PIENO GAMINIAIS, NESĄŽININGŲ VEIKSMŲ DRAUDIMO ĮSTATYMO PAŽEIDIMŲ NAGRINĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų protokolų (toliau – protokolai) surašymo, Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų nagrinėjimo komisijos (toliau – Komisija) darbo organizavimo ir bylų dėl Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų (toliau – bylos) nagrinėjimo tvarką.
2. Aprašas taikomas Lietuvos Respublikoje, kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje, Europos ekonominės erdvės valstybėje ar trečiojoje šalyje įsteigtam juridiniam asmeniui, kitai organizacijai ar jų padaliniui, ūkininkui ar kitam fiziniam asmeniui – žalio pieno pardavėjui, žalio pieno pirkėjui, žalio pieno perdirbėjui, vykdantiems ūkinę ir (arba) komercinę veiklą Lietuvos Respublikoje (toliau – ūkio subjektai), Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį, įgaliotiems surašyti protokolus (toliau – įgaliotieji pareigūnai), ir Komisijos nariams, taip pat kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, turintiems informacijos ar duomenų, reikalingų Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (toliau − Įstatymas) pažeidimų tyrimui atlikti.
3. Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Įstatyme, Pieno, kuris naudojamas kaip sudedamoji pieno ir pieno gaminių dalis, kilmės šalies ženklinimo apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 3D-612 „Dėl Pieno ir pieno gaminių, kuriuos ženklinant turi būti nurodoma pieno, kaip sudedamosios dalies, kilmės šalis, sąrašo ir Pieno, kuris naudojamas kaip sudedamoji pieno ir pieno gaminių dalis, kilmės šalies ženklinimo aprašo patvirtinimo“, ir kituose teisės aktuose.
4. Protokolus turi teisę surašyti VMVT padalinių, nurodytų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos administracijos struktūros, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 8 d. nutarimu Nr. 1743 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos administracijos struktūros patvirtinimo“, 12.8 papunktyje ir 21–71 punktuose, įgaliotieji pareigūnai.
II SKYRIUS
PROTOKOLO SURAŠYMO TVARKA
6. Įgaliotasis pareigūnas, gavęs ūkio subjekto, valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos, ūkio subjektams atstovaujančios asociacijos (toliau – Pareiškėjas) rašytinį pareiškimą, kuriame nurodytos Pareiškėjui žinomos Įstatymo pažeidimo faktinės aplinkybės ir (ar) Pareiškėjui žinomi Įstatymo pažeidimo faktines aplinkybes patvirtinantys ir įrodantys dokumentai, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas įvertina, ar nėra Įstatymo 9 straipsnio 3 dalyje nustatytų atsisakymo nagrinėti pareiškimą pagrindų. Įgaliotasis pareigūnas, nustatęs, kad pareiškimas atitinka vieną iš Įstatymo 9 straipsnio 3 punkte nurodytų pagrindų, atsisako nagrinėti pareiškimą ir apie tai raštu informuoja Pareiškėją.
7. Įgaliotasis pareigūnas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo pareiškimo gavimo dienos atlieka galimo Įstatymo reikalavimų pažeidimo tyrimą, kurio metu:
7.1. nustatęs, kad ūkio subjektas pažeidė Įstatymo 4 straipsnį, ir įvertinęs visas su pažeidimo tinkamu įvertinimu (kvalifikavimu) susijusias aplinkybes, surašo protokolą;
8. Įgaliotasis pareigūnas, atlikdamas Įstatymo pažeidimo tyrimą, turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, kitų asmenų informaciją ir dokumentus, reikalingus Įstatymo pažeidimui tirti, gauti iš ūkio subjektų informaciją ir dokumentus, reikalingus Įstatymo pažeidimui tirti, reikalauti, kad ūkio subjektai patikslintų ir pagrįstų savo teiginius, susijusius su ūkine ir (arba) komercine veikla, reikalauti, kad ūkio subjektai ir kiti už ūkinę ir (arba) komercinę veiklą atsakingi asmenys atvyktų ir pateiktų žodinius ar rašytinius paaiškinimus.
9. Jei įgaliotasis pareigūnas nusprendžia kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas, įstaigas, ūkio subjektus ar kitus asmenis dėl informacijos ir dokumentų, reikalingų Įstatymo pažeidimo tyrimui atlikti, jis turi nustatyti ne trumpesnį kaip 5 darbo dienų terminą informacijai ar dokumentams pateikti.
10. Jei valstybės ir savivaldybių institucija, įstaiga, ūkio subjektas ar kitas asmuo nepateikia informacijos, reikalingos Įstatymo pažeidimo tyrimui atlikti, pateikia neteisingą ar ne visą informaciją, taip pat jei laiku nevykdo įgaliotojo pareigūno nurodymų pateikti informaciją, įgaliotasis pareigūnas turi teisę surašyti protokolą dėl Įstatymo 11 straipsnio 7 ir (arba) 8 dalies pažeidimo.
11. Šio Aprašo 7.1 papunktyje ir 10 punkte nurodyti protokolai surašomi 2 (dviem) egzemplioriais, dalyvaujant atsakomybėn traukiamai valstybės ir savivaldybių institucijai, įstaigai, ūkio subjektui ar kitam asmeniui (toliau – atsakomybėn traukiamas asmuo) ar jo įgaliotam atstovui. Atstovu pagal įstatymą laikomas atsakomybėn traukiamo asmens vadovas, o įstatymų ar kitų teisės aktų nustatytais atvejais – ir kiti darbuotojai, veikiantys neviršydami įgaliojimų, suteiktų vadovaujantis įstatymais ar kitais teisės aktais, jei ūkio subjektas yra juridinis asmuo, taip pat įstatymų nustatyta tvarka fizinio asmens įgaliotas atstovas. Atsakomybėn traukiamo asmens atstovas turi pateikti jo asmens tapatybės dokumentą ir dokumentą, kuriuo patvirtinamas atsakomybėn traukiamo asmens vadovo statusas, arba įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą ūkio subjekto vadovo įgaliojimą ar kitą dokumentą, kuriuo suteikiama teisė atstovauti ūkio subjektui VMVT ir prireikus pasirašyti protokolą. Kai surašant protokolą dalyvauja juridinio asmens atstovas pagal įstatymą, laikoma, kad dalyvauja pats juridinis asmuo.
12. Protokolą pasirašo jį surašęs įgaliotasis pareigūnas ir atsakomybėn traukiamas asmuo ar jo įgaliotas atstovas. Jei atsakomybėn traukiamas asmuo ar jo įgaliotas atstovas atsisako pasirašyti protokolą, apie tai pažymima protokole. Atsisakymo pasirašyti protokolą faktą parašu patvirtina surašęs protokolą įgaliotasis pareigūnas ir kitas įgaliotasis pareigūnas, o esant galimybei, ir kviestinis asmuo (nurodomas vardas ir pavardė). Atsisakymas pasirašyti protokolą ir tai patvirtinanti informacija turi būti nurodoma visuose protokolo egzemplioriuose.
13. Vienas protokolo egzempliorius įteikiamas arba ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo jo surašymo registruotu laišku išsiunčiamas atsakomybėn traukiamam asmeniui, kitas – kartu su kita bylos nagrinėjimui svarbia medžiaga ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo jo surašymo perduodamas Komisijai. Dokumentai, surašyti ne lietuvių kalba, Komisijai teikiami išversti (teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinti) į lietuvių kalbą.
III SKYRIUS
KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
14. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 (penkių) VMVT valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį (toliau – darbuotojai). Komisijos sekretorių skiria VMVT direktorius.
16. Komisijos posėdžius organizuoja ir Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o jo laikinai nesant ar negalint eiti Komisijos pirmininko pareigų – Komisijos pirmininko pavaduotojas.
17. Komisijos posėdžius Komisijos pirmininko pavedimu organizuoja, juos techniškai aptarnauja ir protokoluoja Komisijos sekretorius. Jo laikinai nesant ar negalint eiti Komisijos sekretoriaus pareigų – VMVT direktoriaus įsakymu paskirtas kitas darbuotojas.
18. Komisijos pirmininkas turi teisę:
18.4. suteikti asmenims, dalyvaujantiems Komisijos posėdyje, teisę pareikšti savo nuomonę, užduoti jiems klausimų;
18.5. įspėti, o kai nepaisoma įspėjimo, pašalinti iš Komisijos posėdžio salės asmenį, pažeidžiantį šio posėdžio tvarką;
19. Komisija turi teisę:
19.1. gauti iš valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių, organizacijų ar kitų asmenų informaciją, reikalingą Įstatymo pažeidimo tyrimui;
19.2. gauti iš ūkio subjektų informaciją ir dokumentus, reikalingus Įstatymo pažeidimo tyrimui, reikalauti, kad ūkio subjektai patikslintų ir pagrįstų savo teiginius, susijusius su ūkine ir (arba) komercine veikla;
19.3. reikalauti, kad ūkio subjektai ir kiti už ūkinę ir (arba) komercinę veiklą atsakingi asmenys atvyktų ir pateiktų žodinius ar rašytinius paaiškinimus;
21. Visi Komisijos sprendimai priimami balsų dauguma, dalyvaujant ne mažiau kaip pusei Komisijos narių, įskaitant Komisijos pirmininką. Komisijos nariai neturi teisės atsisakyti balsuoti arba susilaikyti balsuojant. Balsams pasidalijus po lygiai, lemiamas yra Komisijos pirmininko balsas.
22. Esant interesų konfliktui ar kitų abejonių dėl Komisijos nario ar Komisijos pirmininko nešališkumo, Komisijos narys ar Komisijos pirmininkas privalo nusišalinti pats arba būti nušalintas nuo bylos nagrinėjimo, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nuostatomis.
23. Komisijos nario ar Komisijos pirmininko nušalinimas ar nusišalinimas turi būti motyvuotas ir pareikštas iki Komisijai priimant sprendimą. Vėliau pareikšti nušalinimą arba nusišalinti galima tik tais atvejais, kai pareiškiantis nušalinimą ar nusišalinantis asmuo apie nušalinimo ar nusišalinimo pagrindą sužinojo po Komisijos spendimo priėmimo.
IV SKYRIUS
PASIRENGIMO BYLŲ NAGRINĖJIMUI TVARKA
25. Komisijos pirmininkas, gavęs įgaliotojo pareigūno surašytą protokolo originalą kartu su visa reikalinga medžiaga, sprendžia šiuos būtinus pasirengimo bylos nagrinėjimui klausimus:
25.2. prireikus nurodydamas terminą įpareigoja protokolą surašiusį įgaliotąjį pareigūną papildomai pateikti įrodymus ar paaiškinimus raštu dėl nustatytų pažeidimų;
25.3. nustato bylos nagrinėjimo proceso šalis ir sprendžia dėl kitų bylos nagrinėjimo proceso dalyvių dalyvavimo bylos nagrinėjimo procese. Bylos nagrinėjimo proceso šalimis Apraše vadinamas atsakomybėn traukiamas asmuo ir nukentėjusieji asmenys, jeigu jų yra. Bylos nagrinėjimo proceso dalyviai yra bylos nagrinėjimo proceso šalys, liudytojai, specialistai ir (ar) kiti Komisijos sprendimu pakviesti dalyvauti bylos nagrinėjimo procese asmenys;
26. Komisijos pirmininkas, nustatęs, kad protokolas surašytas netinkamai, grąžina jį surašiusiam įgaliotajam pareigūnui. Įgaliotasis pareigūnas, surašęs protokolą iš naujo, pateikia jį Komisijai šio Aprašo nustatyta tvarka.
27. Komisijos pirmininkas, nusprendęs, kad nėra kliūčių bylai nagrinėti, įtraukia bylos nagrinėjimą į Komisijos posėdžio darbotvarkę ir ne vėliau kaip prieš 5 (penkias) darbo dienas iki numatomo Komisijos posėdžio bylos nagrinėjimo proceso šalims registruotu laišku išsiunčia pranešimą, kuriame nurodoma:
27.7. kad atsakomybėn traukiamo asmens, jeigu jis buvo laiku ir tinkamai Aprašo nustatyta tvarka informuotas apie bylos nagrinėjimo datą, vietą ir laiką, ar jo įgalioto atstovo neatvykimas į bylos nagrinėjimą nekliudo ją nagrinėti;
28. Pranešimo įteikimas reiškia, kad bylos nagrinėjimo proceso šaliai yra išaiškintos jo procesinės teisės ir pareigos.
29. Bylos medžiaga parengiama ir Komisijos nariams pateikiama susipažinti ne vėliau kaip prieš 3 (tris) darbo dienas iki Komisijos posėdžio.
30. Bylos nagrinėjimo proceso šalys turi šias procesines teises: susipažinti su surinkta medžiaga, duodi paaiškinimus, pateikti prašymus, teikti įrodymus, apskųsti priimamus sprendimus.
31. Bylos nagrinėjimo proceso šalys privalo:
31.1. pateikti visus savo turimus ir su byla susijusius duomenis įgaliotajam pareigūnui ar Komisijai pareikalavus;
31.3. raštu informuoti Komisiją apie savo adreso pasikeitimą bylos nagrinėjimo proceso metu. Nesant tokios informacijos, bylos nagrinėjimo proceso šaliai pranešimas siunčiamas paskutiniu Komisijai žinomu adresu arba oficialiai deklaruotu gyvenamosios vietos ar registruotos buveinės adresu ir laikoma, kad bylos nagrinėjimo proceso šalis buvo laiku ir tinkamai informuota.
V SKYRIUS
BYLŲ NAGRINĖJIMO TVARKA
32. Byla nagrinėjama, kai dalyvauja bylos nagrinėjimo proceso šalys ir kiti bylos nagrinėjimo proceso dalyviai. Jeigu bylos nagrinėjimo proceso šalys bylos nagrinėjimo metu nedalyvauja, byla gali būti išnagrinėta, jei bylos nagrinėjimo proceso šalys apie bylos nagrinėjimo posėdžio datą, laiką ir vietą Aprašo 27 punkte nustatyta tvarka buvo laiku ir tinkamai informuotos ir jei iki bylos nagrinėjimo pradžios bylos nagrinėjimo proceso šalys nepateikia savo neatvykimą pateisinančių dokumentų, kuriuose nurodytas neatvykimo priežastis Komisija pripažįsta svarbiomis. Jei atsakomybėn traukiamas juridinis asmuo, tinkamu pranešimu apie bylos nagrinėjimo datą, laiką ir vietą laikytinas pranešimas, išsiųstas registruotu laišku Juridinių asmenų registre nurodytu bylos nagrinėjimo proceso šalies buveinės adresu, išskyrus atvejus, kai bylos nagrinėjimo proceso šalis nurodo kitą korespondencijos įteikimo adresą, arba pranešimas, išsiųstas Juridinių asmenų registre nurodytu bylos nagrinėjimo proceso šalies elektroninių siuntų pristatymo adresu, o jei atsakomybėn traukiamas fizinis asmuo – Komisijai žinomu adresu arba oficialiai deklaruotu gyvenamosios vietos adresu. Taip pat tinkamu pranešimu laikomas pranešimas, pasirašytinai įteiktas bylos nagrinėjimo proceso šaliai Įstatymo pažeidimo nustatymo metu.
33. Komisija gali atidėti bylos nagrinėjimą, jeigu į bylos nagrinėjimo posėdį neatvyko bylos nagrinėjimo proceso dalyvis, dėl kurio Komisija nusprendžia, kad be jo negalima nagrinėti bylos, arba jeigu būtina išreikalauti naujų įrodymų, taip pat dėl kitų objektyvių priežasčių.
34. Kai bylos nagrinėjimas atidedamas dėl to, kad būtina išreikalauti naujų įrodymų ar dėl kitų objektyvių priežasčių, Komisija motyvuotu sprendimu gali bylos nagrinėjimo terminą pratęsti, tačiau ne ilgiau kaip vieną mėnesį.
35. Komisija, atidėdama bylos nagrinėjimą, paskiria kito bylos nagrinėjimo posėdžio datą, laiką ir vietą ir apie tai pasirašytinai supažindina bylos nagrinėjime dalyvaujančius bylos nagrinėjimo proceso dalyvius, o bylos nagrinėjimo proceso dalyviams, nedalyvavusiems bylos nagrinėjime, apie tai praneša Aprašo 27 punkte nustatyta tvarka.
36. Komisija gali sustabdyti bylos nagrinėjimą bylos nagrinėjimo proceso šalims apskundus teismui VMVT sprendimus ar kitais atvejais, kai Komisija pripažįsta, kad bylos nagrinėjimą sustabdyti būtina. Bylos nagrinėjimas atnaujinamas išnykus aplinkybėms, dėl kurių jis buvo sustabdytas bylos nagrinėjimo proceso dalyvių pareiškimu arba Komisijos iniciatyva. Atnaujinta byla nagrinėjama Apraše nustatyta tvarka.
37. Komisijos posėdžiai vyksta lietuvių kalba. Bylos nagrinėjimo proceso dalyviai, nemokantys lietuvių kalbos, Komisijos posėdžio metu turi teisę naudotis vertėjo paslaugomis. Bylos nagrinėjimo proceso dalyvis, kuris Komisijos posėdžio metu naudosis vertėjo paslaugomis, Komisijai turi pateikti prašymą raštu ne vėliau kaip prieš 3 (tris) darbo dienas iki nustatytos bylos nagrinėjimo posėdžio datos.
38. Bylos nagrinėjamos viešai. Komisijos iniciatyva ar bylos nagrinėjimo proceso šalių prašymu Komisijos posėdis arba jo dalis skelbiama uždara, jeigu tai būtina siekiant apsaugoti valstybės, tarnybos, komercinę, banko ar profesinę paslaptį.
39. Komisijos posėdis vyksta žodinio proceso tvarka nepertraukiamai, išskyrus poilsiui skiriamą laiką.
40. Komisijos pirmininkui leidus ir Komisijos nariams pritarus, Komisijos posėdžiuose gali dalyvauti ir kiti asmenys, tačiau jie neturi balsavimo teisės.
41. Komisijos posėdžio tvarka:
41.1. Komisijos pirmininkas paskirtu laiku pradeda Komisijos posėdį ir paskelbia Komisijos sudėtį, praneša, kas yra Komisijos sekretorius;
41.2. Komisijos pirmininkas praneša, kokia byla bus nagrinėjama, koks ūkio subjektas traukiamas atsakomybėn;
41.3. Komisijos sekretorius praneša, kas atvyko į Komisijos posėdį, nustato atvykusiųjų tapatybę, patikrina byloje dalyvaujančių asmenų įgaliojimus. Jei bylos nagrinėjimo proceso dalyvis (-iai) neatvyksta, Komisijos sekretorius informuoja, ar jam (jiems) buvo tinkamai pranešta apie posėdžio datą, laiką ir vietą, o Komisija nusprendžia, ar galima be jų nagrinėti bylą;
41.5. Komisijos pirmininkas pradeda bylos nagrinėjimą iš esmės:
41.5.2. išklausomos bylos nagrinėjimo proceso šalys (pirmiausia atsakomybėn traukiamas asmuo), po to – kiti bylos nagrinėjimo proceso dalyviai. Kalbėjimo trukmė neribojama, tačiau Komisijos pirmininkas gali įspėti bylos nagrinėjimo proceso dalyvį, jeigu šis nukrypsta nuo bylos esmės,
41.5.3. bylos nagrinėjimo proceso šalims gali būti užduodami klausimai: pirma klausimus užduoda Komisijos pirmininkas ir Komisijos nariai, po to – kiti bylos nagrinėjimo proceso dalyviai,
41.5.4. jeigu bylos nagrinėjimo metu apklausiami liudytojai, juos apklausti turi teisę ir bylos nagrinėjimo proceso šalys, jos taip pat turi teisę siūlyti savo liudytojus,
41.5.5. ištiriami kiti įrodymai, pavyzdžiui, apžiūrimi daiktiniai įrodymai, paskelbiami rašytiniai įrodymai ir kt. Jeigu bylos nagrinėjimo metu yra pateikiama naujų įrodymų, bylos nagrinėjimo proceso šalys turi teisę nedelsdamos su jais susipažinti ir pateikti dėl jų savo paaiškinimus. Bylos nagrinėjimo proceso šalių prašymu bylos nagrinėjimas gali būti atidedamas, nustatant 5 (penkių) darbo dienų terminą paaiškinimams dėl naujų įrodymų pateikti,
41.6. išklausiusi bylos nagrinėjimo proceso dalyvių pasisakymus ir ištyrusi kitus įrodymus, Komisija (Komisijos pirmininko siūlymu) išeina į pasitarimų kambarį priimti nutarimo dėl bylos. Apie tai Komisijos pirmininkas paskelbia posėdžių salėje esantiems asmenims;
42. Komisija, nagrinėdama bylą, turi teisę pakeisti nuorodą į Įstatymo straipsnį ar straipsnio dalį, nustatančius atsakomybę už padarytą pažeidimą, jeigu protokole nurodyta pažeidimo esmė yra įrodyta, tačiau suklysta nurodant šio Įstatymo straipsnį ar straipsnio dalį, nustatančius atsakomybę už padarytą pažeidimą.
43. Kiekvienai nagrinėjamai bylai rašomas atskiras Komisijos posėdžio protokolas, kuriame nurodoma:
43.1. protokolo sudarytojo pavadinimas, nagrinėjančios bylą Komisijos sudėtis, Komisijos sekretorius, bylos nagrinėjimo proceso dalyviai, taip pat, ar jie atvyko, o jei neatvyko, ar jiems buvo tinkamai ir laiku pranešta apie Komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą;
43.6. Komisijos posėdyje naujai pateikti įrodymai, jeigu jie nebuvo pateikti ar surinkti rengiantis bylos nagrinėjimui;
43.7. Komisijos posėdžio metu išnagrinėti rašytiniai, daiktiniai, kiti įrodymai ir bylos nagrinėjimo proceso dalyvių paaiškinimai dėl jų;
VI SKYRIUS
KOMISIJOS NUTARIMAI BYLOS NAGRINĖJIMO POSĖDYJE
45. Komisijos posėdyje Komisija priima tokius nutarimus:
47. Komisijos nutarimas dėl bylos priimamas pasitarimų kambaryje. Komisijos nariai neturi teisės skelbti nuomonių, pareikštų besitariant pasitarimų kambaryje.
48. Komisijai nutarus, nutarimo dėl bylos priėmimas ir paskelbimas atidedamas, bet ne ilgiau kaip 5 (penkioms) darbo dienoms nuo paskutinio Komisijos posėdžio dienos. Komisija apie tai pasirašytinai supažindina bylos nagrinėjimo proceso dalyvius, o tiems dalyviams, kurie neatvyko, praneša registruotu laišku. Nutarimą dėl bylos, kurio priėmimas ir paskelbimas buvo atidėtas, Komisijos posėdyje gali paskelbti Komisijos pirmininkas. Komisijos narių ir (ar) asmenų, dėl kurių priimtas nutarimas dėl bylos, dalyvavimas tokiame posėdyje nėra privalomas. Tokio posėdžio metu jo protokolas nerašomas.
49. Komisijos priimto ir Komisijos pirmininko pasirašyto nutarimo dėl bylos kopija per 5 (penkias) darbo dienas nuo nutarimo dėl bylos paskelbimo dienos registruotu laišku išsiunčiama asmenims, dėl kurių priimtas nutarimas dėl bylos.
50. Komisijos narys, nesutinkantis su Komisijos sprendimu, jeigu jis balsavo prieš šį sprendimą, gali raštu išdėstyti savo atskirąją nuomonę, kuri viešai neskelbiama, bet pridedama prie bylos.
51. Komisija, išnagrinėjusi bylą, priima vieną iš šių nutarimų:
51.1. pripažinti, kad ūkio subjektas pažeidė Įstatymo reikalavimus, ir taikyti Įstatymo 11 straipsnio 6, 7 ir (arba) 8 dalyse nustatytas sankcijas;
52. Nustatydama baudos dydį, Komisija atsižvelgia į Įstatymo 11 straipsnio 11 dalies nustatytas atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes ir pažeidimo pobūdį.
53. Komisijos nutarime dėl bylos nurodoma: nutarimą priėmusios institucijos pavadinimas, bylos nagrinėjimo data ir vieta, duomenys apie pažeidėją, pažeidimo aplinkybės, įrodymai, kuriais grindžiamas nutarimas, šio Įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatyta kontrolės institucijų teisė skirti baudas arba įspėjimą, priimtas sprendimas, jo apskundimo terminai ir tvarka.
VII SKYRIUS
NUTARIMŲ SKELBIMAS
54. Komisijos nutarimo dėl bylos rezoliucinė dalis per 3 (tris) darbo dienas nuo įsigaliojimo paskelbiama VMVT interneto svetainėje.
55. Jei Komisijos nutarimo dėl bylos rezoliucinėje dalyje yra viešai neskelbtinų duomenų, Komisija visus viešai neskelbtinus duomenis pašalina. Pašalintų duomenų vietoje pasviruoju šriftu skliaustuose įrašoma „(duomenys neskelbtini)“.
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
58. Paskirtos baudos, nustatytos Įstatymo 11 straipsnio 6 dalyje, sumokamos Įstatymo 11 straipsnio 13 dalyje nustatytais terminais, o nesumokėtos išieškomos Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.
Lietuvos Respublikos ūkio subjektų,
perkančių−parduodančių žalią pieną ir
prekiaujančių pieno gaminiais,
nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo
pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašo
priedas
(Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimų nagrinėjimo tvarkos pažeidimų protokolo formos pavyzdys)
VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA
LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO SUBJEKTŲ, PERKANČIŲ−PARDUODANČIŲ ŽALIĄ PIENĄ IR PREKIAUJANČIŲ PIENO GAMINIAIS, NESĄŽININGŲ VEIKSMŲ DRAUDIMO ĮSTATYMO PAŽEIDIMŲ
PROTOKOLAS
|
Nr. |
|
||
(data) |
|
|
||
|
|
|
||
(vieta) |
||||
Aš, ___________________________________________________________________
(protokolą surašiusio įgaliotojo pareigūno vardas, pavardė, pareigos)
________________________________________________________________________________
vadovaudamasis (-asi) Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių−parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymu (toliau – Įstatymas), nustačiau, kad ____________________________________________________________________
(atsakomybėn traukiamo asmens pavadinimas / vardas, pavardė, kodas / asmens kodas, adresas, tel., faks.)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(jei yra,nurodyti ūkio subjekto vadovo vardą, pavardę, asmens kodą)
pateikė rinkai nepaženklintus / netinkamai paženklintus pieno gaminius (kas nereikalinga, išbraukti): _______________________________________________________________________________
(produkto pavadinimas, pagaminimo data / tinkamumo vartoti / naudoti terminas, partijos numeris, pateikimo rinkai vieta ir data ir (ar) kt.)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
kurie (-ie) neatitiko Pieno, kuris naudojamas kaip sudedamoji pieno ir pieno gaminių dalis, kilmės šalies ženklinimo aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. liepos 29d. įsakymu Nr. 3D-612„Dėl Pieno ir pieno gaminių, kuriuos ženklinant turi būti nurodoma pieno, kaip sudedamosios dalies, kilmės šalis, sąrašo ir Pieno, kuris naudojamas kaip sudedamoji pieno ir pieno gaminių dalis, kilmės šalies ženklinimo aprašo patvirtinimo“, reikalavimų
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(teisės pažeidimo padarymo vieta, data (laikas) ir esmė, teisės akto pavadinimas, pažeistos nuostatos)
___________________________________________________________________________; arba
nepateikė informacijos, reikalingos Įstatymo pažeidimo tyrimui atlikti / pateikė neteisingą ar ne visą informaciją / laiku nevykdė įgaliotojo pareigūno nurodymų pateikti informaciją (kas nereikalinga, išbraukti) ir tuo pažeidė Įstatymo 4 straipsnį / 11 straipsnio 7, 8 dalį (kas nereikalinga, išbraukti).
Liudytojai (jeigu jų yra)
|
||
(vardas, pavardė, adresas, telefonas) |
||
|
|
|
|
|
(parašas) |
|
||
(vardas, pavardė, adresas, telefonas) |
||
|
|
|
|
|
(parašas) |
(Liudytojų parodymai pridedami: taip / ne (kas nereikalinga, išbraukti) |
Atsakomybėn traukiamo asmens ar jo įgalioto atstovo paaiškinimas: _______________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
|
|
|
|
|
(atsakomybėn traukiamo asmens ar jo atstovo vardas, pavardė) |
|
(parašas) |
|
(data) |
Atsakomybėn traukiamam asmeniui ar jo įgaliotam asmeniui teikti nurodymai, taikytos produktų tiekimo rinkai ribojimo priemonės: __________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Priemonės, kurių ėmėsi atsakomybėn traukiamas asmuo ar jo įgaliotas asmuo, vykdydamas jam teiktus nurodymus: _________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kiti duomenys, būtini bylai išspręsti (lengvinančios, sunkinančios aplinkybės ir kt.): __
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Atsakomybėn traukiamas asmuo ar jo įgaliotas asmuo Įstatymą pažeidė pirmą kartą / pakartotinai (kas nereikalinga, išbraukti): _____________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(ankstesnių pažeidimų data, vieta, esmė, jei yra, nurodyti patikrinimo akto datą, numerį)
PRIDEDAMA:
1. ........................................................................................................................................
2. ........................................................................................................................................
3. ........................................................................................................................................
|
|
|
|
|
(protokolą surašiusio įgaliotojo pareigūno pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |
Su protokolu susipažinau ir vieną iš dviejų jo egzempliorių gavau
|
|
|
|
|
(atsakomybėn traukiamo asmens ar jo atstovo vardas, pavardė) |
|
(parašas) |
|
(data) |