ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2022-02-24 SPRENDIMO NR. T-38 „DĖL VERSLO SKATINIMO IR LĖŠŲ SKYRIMO SMULKIAJAM IR VIDUTINIAM VERSLUI TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. gegužės 24 d. Nr. T-189

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 38 punktu ir 15 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo 5 straipsniu, 6 straipsnio 2 punktu ir 7 straipsniu, atsižvelgdama į Verslo skatinimo komisijos 2024-04-19 protokolą Nr. KPPt-169, Alytaus miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

Pakeisti Verslo skatinimo ir lėšų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui tvarkos aprašą, patvirtintą Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2022-02-24 sprendimu Nr. T-38 „Dėl Verslo skatinimo ir lėšų skyrimo smulkiajam ir vidutiniam verslui tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeisti aprašo 20.1 punktą ir jį išdėstyti taip:

20.1. Naujų darbo vietų įkūrimui iš dalies kompensuoti. SVV subjektai, kurie per paskutinius 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos įkūrė bent vieną naują (papildomą) darbo vietą Alytaus miesto savivaldybėje ir joje įdarbino darbuotoją, kuris išdirbo paskutinius 12 mėnesių iki prašymo pateikimo, o nuo įdarbinimo pradžios turi būti praėję ne daugiau kaip 14 mėnesių. SVV subjektai gali gauti dalinį kompensavimą: vienai įkurtai naujai darbo vietai, įdarbinus Alytaus miesto gyventoją (turi būti deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta) pagal neterminuotą darbo sutartį, visu etatu ir mokant ne mažesnį kaip Vyriausybės nustatytas minimalus darbo užmokestis. Skiriama vieną kartą iki 1 000 eurų dalinė išlaidų kompensacija atsižvelgiant į darbuotojo darbo užmokestį, įformintą darbo sutartyje. Kompensavimas nėra skiriamas jeigu darbo santykiai yra susiję su artimu giminaičiu. Išlaidų kompensavimas skiriamas tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų) arba įmonės įregistravimo pradžia – ne anksčiau kaip 36 mėnesiai iki paraiškos pateikimo datos. Finansuojamos ne daugiau kaip 5 vienos įmonės darbo vietos, t. y. maksimali galima suma – 5 000 eurų. Su prašymu skirti lėšų pateikiama asmens, išdirbusio paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos, darbo sutarties kopija ir kiti įdarbinimą pagrindžiantys dokumentai. Teikiant prašymą darbo santykiai su darbuotoju negali būti nutrūkę. Per vienerius metus nuo kompensavimo sutarties pasirašymo dienos verslo subjektas privalo sudaryti sąlygas savivaldybės administracijos specialistams patikrinti darbo apskaitos žiniaraščius ir kitus susijusius dokumentus.“

2. Pakeisti aprašo 20.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.3. Jaunuolių įdarbinimo nuo 14 iki 21 metų darbo užmokesčiui dalinai kompensuoti. SVV subjektui už įdarbintą jaunuolį visu etatu per mėnesį kompensuojama 500 eurų. Jei jaunuolis dirbo ne visu etatu, kompensacija skaičiuojama proporcingai išdirbtų dienų skaičiui. Kompensacija suteikiama ne mažiau kaip už 15 darbo dienų ir ne daugiau kaip už 3 mėnesius. Darbuotojų deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta turi būti Alytaus miesto savivaldybėje. Darbo sutartis turi būti sudaryta vadovaujantis Darbo kodekso ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais jaunuolių įdarbinimą. SVV subjektui dėl to paties jaunuolio įdarbinimo kompensavimas suteikimas tik vieną kartą. Kompensacija tam pačiam darbdaviui gali būti skiriama ne daugiau kaip už 4 įdarbintus jaunus asmenis per metus. Kompensavimas nėra skiriamas jeigu darbo santykiai yra susiję su artimu giminaičiu. Kompensuojamų išlaidų periodas ne ugdymo proceso metu: kompensacija skiriama už faktiškai išdirbtą ne ugdymo proceso (birželio, liepos, rugpjūčio) laikotarpį ir pateikus visus reikalingus su įdarbintu darbuotoju susijusius dokumentus. Prie prašymo pridedama darbuotojo darbo sutarties kopija.“

3. Pakeisti aprašo 20.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.4. Jauno verslo idėjai įgyvendinti. Kompensuojant padengiama iki 5 000 eurų, bet ne daugiau kaip 80 procentų išlaidų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos. Kompensacija skiriama tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų), kurių įregistravimo pradžia – ne anksčiau kaip 36 mėnesiai iki paraiškos pateikimo datos. Pateikiami tai pagrindžiantys įrangos, naudojamos verslo veiklai, techninės pagalbos priemonių, reikalingų darbo vietos funkcionavimui užtikrinti, dokumentai, įrodantys jų įsigijimą, sumontavimą ir pritaikymą verslo pradžiai. Kompensavimas nėra skiriamas už kompiuterius, spausdintuvus, mobilius telefonus, automobilius, priekabas, savaeiges transporto priemones, nekilnojamo turto įsigijimą ir nekilnojamojo turto remontą. Per trejų metų laikotarpį nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo už paramos lėšas įsigyta įranga negali būti parduota ar kitaip perleista tretiesiems asmenims. SVV subjektas, gavęs paramą, praėjus 12 mėnesių nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo, įsipareigoja Verslo skyriui pateikti veiklos vykdymo ataskaitą. Jauno verslo idėja pristatoma Verslo skatinimo komisijai susitikimo metu. Kompensacija skiriama tik įvertinus ir pritarus Verslo skatinimo komisijai.“

4. Papildyti aprašą 20.5 papunkčiu:

20.5. Veiklos kokybės gerinimo įrangos įsigijimo išlaidų dalinis kompensavimas –  padengiama iki 3 000 eurų, bet ne daugiau kaip 50 procentų išlaidų, patirtų per paskutinius 12 mėnesių iki prašymo skirti lėšų pateikimo dienos. Parama skiriama pagal prioritetines kryptis:

20.5.1. skaitmeninimas;

20.5.2. klimato kaitos mažinimas/žaliasis kursas;

20.5.3. naujų, inovatyvių technologijų diegimas.

Kompensacija skiriama tik labai mažoms įmonėms (iki 10 darbuotojų) dokumentais pagrįstoms išlaidoms už įsigytos įrangos, naudojamos verslo veiklai, techninės pagalbos priemonių, reikalingų darbo vietos funkcionavimui pagerinti ir užtikrinti, įsigijimą, sumontavimą ir pritaikymą. Kompensavimas nėra skiriamas už kompiuterius, spausdintuvus, mobilius telefonus, automobilius, priekabas, savaeiges transporto priemones, nekilnojamo turto įsigijimą ir nekilnojamojo turto remontą. Per trejų metų laikotarpį nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo už paramos lėšas įsigyta įranga negali būti parduota ar kitaip perleista tretiesiems asmenims. SVV subjektas, gavęs paramą, praėjus 12 mėnesių nuo išlaidų kompensavimo sutarties pasirašymo, įsipareigoja Verslo skyriui pateikti veiklos vykdymo ataskaitą. Įrangos įsigijimo pagrįstumas pristatomas Verslo skatinimo komisijai susitikimo metu. Kompensacija skiriama tik įvertinus ir pritarus Verslo skatinimo komisijai.“

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Nerijus Cesiulis