LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2006 M. RUGPJŪČIO 10 D. ĮSAKYMO NR. 1R-230 „DĖL PAŽYMŲ APIE NUKENTĖJUSIOJO PAGEIDAVIMĄ PRANEŠTI JAM APIE BŪSIMĄ SUIMTOJO AR NUTEISTOJO PALEIDIMĄ Į LAISVĘ PERSIUNTIMO IR SAUGOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. gruodžio 19 d. Nr. 1R-416
Vilnius
1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2006 m. rugpjūčio 10 d. įsakymą Nr. 1R-230 „Dėl Pažymų apie nukentėjusiojo pageidavimą pranešti jam apie būsimą suimtojo ar nuteistojo paleidimą į laisvę persiuntimo ir saugojimo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PAŽYMŲ APIE NUKENTĖJUSIOJO PAGEIDAVIMĄ PRANEŠTI JAM APIE BŪSIMĄ SUIMTOJO AR NUTEISTOJO PALEIDIMĄ Į LAISVĘ PERSIUNTIMO IR SAUGOJIMO TVARKOS APRAŠO IR TEISMO PAŽYMOS APIE NUKENTĖJUSIOJO PAGEIDAVIMĄ PRANEŠTI JAM APIE BŪSIMĄ NUTEISTOJO PALEIDIMĄ Į LAISVĘ FORMOS PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 308 straipsnio 5 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 649 „Dėl įgaliojimų suteikimo Teisingumo ministerijai“:
1. Pažymų apie nukentėjusiojo pageidavimą pranešti jam apie būsimą suimtojo ar nuteistojo paleidimą į laisvę persiuntimo ir saugojimo tvarkos aprašą;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2006 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. 1R-230
(Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2022 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. 1R-416
redakcija)
PAŽYMŲ APIE NUKENTĖJUSIOJO PAGEIDAVIMĄ PRANEŠTI JAM APIE BŪSIMĄ SUIMTOJO AR NUTEISTOJO PALEIDIMĄ Į LAISVĘ PERSIUNTIMO IR SAUGOJIMO TVARKOS APRAŠAS
1. Pažymų apie nukentėjusiojo pageidavimą pranešti jam apie būsimą suimtojo ar nuteistojo paleidimą į laisvę persiuntimo ir saugojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ir teisėjo surašytų pažymų apie nukentėjusiojo pageidavimą pranešti jam apie būsimą suimtojo ar nuteistojo paleidimą į laisvę ar jo pabėgimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos (toliau – pažymos) administravimo ir saugojimo Lietuvos kalėjimų tarnyboje, taip pat nukentėjusiojo informavimo apie būsimą suimtojo ar nuteistojo paleidimą į laisvę ar jo pabėgimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos tvarką.
2. Pažymoje esanti informacija yra konfidenciali. Teisę dirbti su pažymomis turi tik Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus įgalioti darbuotojai (toliau – darbuotojai).
3. Lietuvos kalėjimų tarnybai atsiųsta pažyma registruojama gautų dokumentų registre, įdedama į atskirą voką ir užklijuojama. Ant voko užrašoma „Atplėšti prieš paleidžiant suimtąjį (nuteistąjį) arba jam pabėgus iš laisvės atėmimo vietų įstaigos“, taip pat užrašomas suimtojo (nuteistojo) vardas, pavardė ir gimimo data. Ant voko pasirašo pažymą įdėjęs darbuotojas, nurodydamas vardą ir pavardę, pareigas ir pažymos įdėjimo datą.
4. Užklijuoti vokai su pažymomis per 5 darbo dienas nuo pažymos gavimo Lietuvos kalėjimų tarnyboje dienos persiunčiami į suėmimo vykdymo ar arešto arba laisvės atėmimo bausmės atlikimo vietą (toliau – laisvės atėmimo vieta), kurioje laikomas suimtasis ar nuteistasis. Jeigu laisvės atėmimo vietoje gautas užklijuotas vokas su pažyma dėl suimtojo ar nuteistojo, kuris perkeltas į kitą laisvės atėmimo vietą, vokas per 3 darbo dienas persiunčiamas į laisvės atėmimo vietą, kurioje laikomas suimtasis ar nuteistasis.
5. Laisvės atėmimo vietoje gauti vokai su pažymomis registruojami pažymų apskaitos žurnale, nurodant suimtųjų ir nuteistųjų duomenis, kada ir iš kur buvo gautos bei kada ir kam buvo išsiųstos pažymos, dedami į suimtųjų ar nuteistųjų asmens bylas ir jose saugomi.
6. Suimtąjį ar nuteistąjį perkėlus į kitą laisvės atėmimo vietą, jo asmens byloje esantis užklijuotas vokas su pažyma registruojamas Aprašo 5 punkte nustatyta tvarka.
7. Nukentėjusiajam apie suimtojo paleidimą į laisvę turi būti pranešama ne vėliau kaip likus vienai dienai iki suimtojo paleidimo, o apie nuteistojo paleidimą į laisvę – ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki nuteistojo paleidimo dienos. Tais atvejais, kai suimtasis ar nuteistasis iš laisvės atėmimo vietų įstaigos turi būti paleidžiamas tuoj pat po to, kai gaunamas nutarimas, nutartis ar nuosprendis dėl jo paleidimo į laisvę, taip pat kai jis pabėga iš laisvės atėmimo vietų įstaigos, nukentėjusiajam pranešama iš karto po suimtojo ar nuteistojo paleidimo į laisvę ar pabėgimo iš laisvės atėmimo vietų įstaigos.
8. Darbuotojas apie numatomą suimtojo ar nuteistojo paleidimą informuojamas ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki suimtojo ar nuteistojo paleidimo dienos. Tais atvejais, kai suimtasis ar nuteistasis iš laisvės atėmimo vietų įstaigos turi būti paleidžiamas nedelsiant arba iš jos pabėga, darbuotojas apie tai informuojamas paleidimo (pabėgimo) dieną.
9. Gavęs Aprašo 8 punkte nurodytą informaciją, darbuotojas pažymoje nurodytu būdu praneša nukentėjusiajam apie suimtojo ar nuteistojo paleidimą į laisvę ar jo pabėgimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos ir kartu informuoja nukentėjusįjį apie teisės aktuose nustatytas apsaugos priemones, kurios gali būti jam taikomos, ir šių priemonių skyrimo tvarką.
10. Pranešęs nukentėjusiajam Aprašo 9 punkte nurodytą informaciją, darbuotojas pasirašo pažymos antroje pusėje ir nurodo savo pareigas, vardą ir pavardę, pranešimo būdą ir laiką. Jeigu nukentėjusiajam Aprašo 9 punkte nurodyta informacija buvo išsiųsta elektroniniu paštu arba raštu, prie pažymos pridedama elektroninio laiško arba rašto kopija. Pažymoje taip pat pažymima, jei su nukentėjusiuoju nepavyko susisiekti jo nurodytu telefono numeriu ir (arba) nukentėjusiojo nepasiekė išsiųstas elektroninis laiškas ar raštas (jei tai žinoma Lietuvos kalėjimų tarnybos administracijai).
11. Pranešus nukentėjusiajam apie suimtojo ar nuteistojo pabėgimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos, pažyma grąžinama į voką ir toliau saugoma suimtojo ar nuteistojo asmens byloje, o nukentėjusysis informuojamas, kai pabėgęs suimtasis ar nuteistasis surandamas ir sugrąžinamas į laisvės atėmimo vietų įstaigą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2006 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu Nr. 1R-230
(Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2022 m. gruodžio 19 d. įsakymo Nr. 1R-416
redakcija)
(Teismo pažymos apie nukentėjusiojo pageidavimą pranešti jam apie būsimą nuteistojo
paleidimą į laisvę forma)
____________________________________________________________
(teismo pavadinimas)
PAŽYMA
APIE NUKENTĖJUSIOJO PAGEIDAVIMĄ PRANEŠTI JAM APIE BŪSIMĄ
NUTEISTOJO PALEIDIMĄ Į LAISVĘ AR JO PABĖGIMĄ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGOS
20__ m. _____________ d. Nr. ____
___________________
(sudarymo vieta)
Baudžiamojoje byloje Nr._____________________________________________ nuteistas
(baudžiamosios bylos numeris)
_______________________________________________________________________________,
(nuteistojo vardas ir pavardė, asmens kodas)
kuriam 20__ m. ______________ d. _______________________________________ nuosprendžiu
(teismo pavadinimas)
paskirta_________________________________________________________________________.
(arešto ar laisvės atėmimo bausmė, bausmės terminas)
Nukentėjusiuoju (-iaisiais) šioje baudžiamojoje byloje pripažintas (-i) asmuo (-ys) pageidauja, kad jam (jiems) būtų pranešta apie būsimą nuteistojo paleidimą į laisvę ar jo pabėgimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos šiais būdais:
1. ________________________ – laišku / telefonu / el. paštu ______________________________
(nukentėjusiojo v., pavardė) (tai, kas reikalinga, pažymėti) (kontaktiniai duomenys)
2. ________________________ – laišku / telefonu / el. paštu ______________________________
(nukentėjusiojo v., pavardė) (tai, kas reikalinga, pažymėti) (kontaktiniai duomenys)
3. ________________________ – laišku / telefonu / el. paštu ______________________________
(nukentėjusiojo v., pavardė) (tai, kas reikalinga, pažymėti) (kontaktiniai duomenys)
____________________________ ___________________ ___________________________
(pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)