LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2007 M. LIEPOS 10 D. ĮSAKYMO NR. 3D-327 „DĖL ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ GEROS AGRARINĖS IR APLINKOSAUGOS BŪKLĖS REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. kovo 31 d. Nr.3D-179

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. 3D-327 „Dėl Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 1.2 punktą ir jį išdėstau taip:

1.2. Ganyklos arba pievos, taip pat daugiametės ganyklos arba pievos turi būti geros agrarinės būklės, naudojamos gyvuliams ganyti (iki kiekvienų metų rugpjūčio 1 d. turi būti bent kartą nuganytos) arba ne rečiau kaip kartą per metus (iki kiekvienų metų rugpjūčio 1 d.) nušienaujamos. Soduose ir uogynuose, kurių tarpueiliuose laikoma veja ar pieva, turi būti laikomasi šiame punkte nurodytų šienavimo ar ganymo terminų. Ganymo faktą patvirtina gyvulių buvimo lauke požymiai (ekskrementų liekanos, išguldyta žolė ir pan.) ir pareiškėjo laikomų ūkinių gyvūnų skaičius, kuris turi sudaryti ne mažiau kaip 0,3 SG/ha. Plotai, deklaruoti kaip „Daugiametės ganyklos (pievos) (5 m. ir daugiau), skirtos prekinei žolinės produkcijos gamybai“, turi būti ne rečiau kaip kartą per metus (iki kiekvienų metų rugpjūčio 1 d.) nušienaujami.

2. Pakeičiu 1.3 punktą ir jį išdėstau taip:

1.3. Nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose turi būti sutvarkyta (išvežta iš lauko; supresuota; žalioji masė šienavimo metu susmulkinta ir tolygiai paskleista ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose; šienas sudėtas į kūgius) iki kiekvienų metų rugpjūčio 1 d. Šieno, šienainio ir siloso ritiniai ar kitu būdu supresuota nupjauta žolė turi būti išvežta iš lauko arba sukrauta į rietuves  iki kiekvienų metų spalio 15 d. Soduose ir uogynuose, kurių tarpueiliuose laikoma veja ar pieva, turi būti laikomasi šiame punkte nurodytų reikalavimų.

3. Pakeičiu 1.4 punktą ir jį išdėstau taip:

1.4. Ariamojoje žemėje, ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose neturi būti krūmų ir medžių, išskyrus pavienius medžius, kurie yra tradicinio kraštovaizdžio dalis ir kurie ariamojoje žemėje netrukdo auginamos produkcijos gavimui tokiu pat būdu, kaip ir plotuose, kuriuose nėra pavienių medžių. Pavieniais medžiais laikomi medžiai, kurių vidutinis aukštis yra ne mažesnis kaip 5 m ir kurie  vienas nuo kito nutolę ne mažiau kaip 5 m.

4.  Pakeičiu 1.6 punktą ir jį išdėstau taip:

1.6. Ariamosios žemės, ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose, sodų ir uogynų tarpueiliuose neturi būti sustabarėjusių, taip pat sėklas subrandinusių arba išbarsčiusių piktžolių (kiečių, usnių, varnalėšų, dilgėlių ir kt.). Pavienių piktžolių ar žolės kupstų buvimas nelaikomas pažeidimu. Pavienės piktžolės yra tokios piktžolės, kurios nestelbia auginamų augalų. Ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose pažeidimu nelaikomi atvejai, kai pareiškėjo laikomų ūkinių gyvūnų skaičius sudaro ne mažiau kaip 0,3 SG/ha bei lauke yra gyvulių buvimo požymių (ekskrementų liekanų, išguldyta žolė ir pan.).

5.  Pakeičiu 1.7 punktą ir jį išdėstau taip:

1.7. Juodąjį pūdymą bei sodų ir uogynų tarpueilius (išskyrus tuos tarpueilius, kuriuose laikoma veja ar pieva) reikia periodiškai įdirbti.

6. Pakeičiu 61punktą ir jį išdėstau taip:

61. Draudžiama nuotekas, užterštas pavojingomis medžiagomis, nurodytomis Požeminio vandens apsaugos nuo taršos pavojingomis medžiagomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2001 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. 472, 1 ir 2 prieduose, tiesiogiai ar netiesiogiai išleisti į požeminį vandenį (t. y.  vanduo, kuris yra po žeme ir tiesiogiai liečiasi su dirva ar podirviu). Pavojingos medžiagos turi būti laikomos taip, kad būtų išvengta jų tiesioginio ar netiesioginio patekimo į požeminį vandenį. Pavojingų medžiagų talpyklos (pvz., kuro talpyklos, augalų apsaugos priemonių ar mineralinių trąšų  pakuotės, pavojingų medžiagų laikymo konteineriai) turi būti sandarios, be įtrūkimų ar kitokių mechaninių pažeidimų ir laikomos ant nelaidaus pagrindo, kuris apsaugotų nuo pavojingų medžiagų patekimo ant žemės.

7. Pripažįstu netekusiomis galios Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų aprašo priedo Gyvūnų perskaičiavimo į sutartinius gyvulius lentelės 21 - 23 eilutes.

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                                     Vigilijus Jukna