LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL FINANSŲ MINISTRO 2001 M. LIEPOS 4 D. ĮSAKYMO NR. 201 „DĖL INVESTICIJŲ PROJEKTŲ RENGIMO REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. gruodžio 7 d. Nr. 1K-422
Vilnius
P a k e i č i u Investicijų projektų rengimo reikalavimų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2001 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. 201 „Dėl Investicijų projektų rengimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
„6. Planuojant valstybės lėšas turtui, išskyrus turtą, kuriam lėšos planuojamos pagal Aprašo 5 ir 7 punktuose nustatytus reikalavimus, įsigyti turi būti įvertintas valstybės biudžeto asignavimų valdytojo, ministerijos, ministrui pavestos valdymo srities įstaigos (įskaitant jai pavaldžias įstaigas arba įmones ir kitus ūkio subjektus), savivaldybės įstaigos arba įmonės ir kito ūkio subjekto (toliau – valstybės arba savivaldybės įstaigos arba įmonės), vykdančių atitinkamo asignavimų valdytojo programą, apskaitoje registruoto turto skaičius ir paskirtis ir planuojamo įsigyti turto skaičius ir paskirtis. Planuojant valstybės lėšas Lietuvos kariuomenei reikalingam turtui įsigyti, turi būti įvertintas kiekvienos rūšies kariuomenės pajėgų, Logistikos valdybos, Mokymo ir doktrinų valdybos junginio, taip pat Gynybos štabo (kartu su kitais atskirais Lietuvos kariuomenės struktūriniais padaliniais, tiesiogiai pavaldžiais kariuomenės vadui) apskaitoje registruoto turto skaičius ir paskirtis ir planuojamo įsigyti turto skaičius ir paskirtis. Valstybės lėšos turtui įsigyti tam tikrų metų Valstybės investicijų programoje planuojamos tuo atveju, jei įsigyjant analogišką (tos pačios paskirties) turtą numatoma padidinti valstybės arba savivaldybės įstaigos arba įmonės, konkrečios rūšies kariuomenės pajėgų, Logistikos valdybos, Mokymo ir doktrinų valdybos junginio, taip pat Gynybos štabo (kartu su kitais atskirais Lietuvos kariuomenės struktūriniais padaliniais, tiesiogiai pavaldžiais kariuomenės vadui) apskaitoje registruoto analogiško (tos pačios paskirties) turto skaičių ir šiam tikslui per vienus metus numatomų panaudoti valstybės lėšų dydis lygus 360 tūkst. eurų arba viršija šią sumą. Valstybės lėšos, reikalingos įsigyti analogiškam (tos pačios paskirties) turtui, kurio reikia skirtingoms (papildomoms) funkcijoms atlikti, sumuojamos atskirai (pavyzdžiui, atskirai sumuojamos lėšos, reikalingos mikroautobusams, mikroautobusams kriminalistinių tyrimų ekspertams ir konvojavimo mikroautobusams arba instrumentų plovimo ir dezinfekavimo mašinoms ir instrumentų plovimo ir dezinfekavimo mašinoms, turinčioms džiovinimo funkciją, arba elektros generatoriams ir elektros generatoriams su suvirinimo aparatu įsigyti).
Jei įsigyjamo turto vieneto vertė lygi 360 tūkst. eurų arba viršija šią sumą, jam įsigyti reikalingos valstybės lėšos planuojamos tam tikrų metų Valstybės investicijų programoje, neatsižvelgiant į tai, per kokį laikotarpį jis įsigytas.
Šio punkto nuostatos taip pat taikomos planuojant valstybės lėšas, reikalingas turtui (programinei (įskaitant licencijas) ir aparatinei įrangai), nesusijusiam su darbais, atliekamais kuriant naujas ar modernizuojant esamas informacines ir ryšių technologijas, įsigyti.“
2. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Valstybės lėšos turtui – naujoms informacinėms ir ryšių technologijoms – įsigyti (sukurti) planuojamos tam tikrų metų Valstybės investicijų programoje, kai, sumuojant tokioms technologijoms (tarp jų programinei (įskaitant licencijas) ir aparatinei įrangai įsigyti (sukurti) reikalingas valstybės lėšas per visą jų įsigijimo (sukūrimo) laikotarpį, numatoma panaudoti 100 tūkst. eurų arba didesnė suma. Pagal šį Aprašo punktą planuojamos lėšos skiriamos informacinėms ir ryšių technologijoms, reikalingoms informacijai kurti, rinkti, persiųsti, apdoroti, išsaugoti ar kitaip tvarkyti naudojantis kompiuteriu, internetu ar telefonu, įsigyti (sukurti). Naujų informacinių ir ryšių technologijų įsigijimas (sukūrimas) apima ir jau esamų informacinių ir ryšių technologijų modernizavimą.“