APLINKOS APSAUGOS AGENTŪROS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL TARPINSTITUCINĖS KOORDINAVIMO GRUPĖS SUDARYMO IR DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2024 m. rugsėjo 23 d. Nr. AV-198
Vilnius
Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. liepos 11 d. nutarimo Nr. 687 „Dėl 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907/2006 Dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH), įsteigiančio Europos cheminių medžiagų agentūrą, ir 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1272/2008 Dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo įgyvendinimo“ 1 punktą, 2.1.6, 2.1.7 ir 2.14 papunkčius, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. spalio 28 d. nutarimo Nr. 1219 „Dėl 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 649/2012 dėl pavojingų cheminių medžiagų eksporto ir importo ir 1998 m. rugsėjo 10 d. Roterdamo konvencijos dėl sutikimo, apie kurį pranešama iš anksto, procedūros, taikomos tam tikroms pavojingoms cheminėms medžiagoms ir pesticidams tarptautinėje prekyboje, įgyvendinimo“ 2.2.5 papunktį, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. kovo 3 d. nutarimo Nr. 239 „Dėl 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2019/1021 dėl patvariųjų organinių teršalų ir 2001 m. gegužės 22 d. Stokholmo konvencijos dėl patvariųjų organinių teršalų įgyvendinimo“ 2.2.7 papunktį ir siekdama koordinuoti Europos cheminių medžiagų agentūros keitimosi informacija apie reikalavimų vykdymo užtikrinimą forumo užduočių įgyvendinimą:
1. Sudarau Tarpinstitucinę koordinavimo grupę, kurią sudaro 6 nariai ir 6 pakaitiniai nariai, po 1 iš kiekvienos nurodytų institucijų:
3. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus 2016 m. spalio 31 d. įsakymą Nr. AV-270/EV-344/1-228/1B-892/VR-V-160 „Dėl tarpinstitucinės koordinavimo grupės darbo reglamento patvirtinimo“.
Direktorė Milda Račienė
SUDERINTA Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2024-05-23 raštu |
SUDERINTA Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos 2024-07-26 raštu Nr. (1.4 Mr)3BE-4670 |
SUDERINTA Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos
|
SUDERINTA Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2024-06-05 raštu Nr. SD-129-14263 |
SUDERINTA Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos 2024-05-29 raštu Nr. 4E-1265
|
|
PATVIRTINTA
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus
2024 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. AV-198
TARPINSTITUCINĖS KOORDINAVIMO GRUPĖS
DARBO REGLAMENTAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Tarpinstitucinės koordinavimo grupės darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Tarpinstitucinės koordinavimo grupės (toliau – Koordinavimo grupė) darbo veiklą ir jos organizavimą.
2. Koordinavimo grupės nariai pasirašo Koordinavimo grupės posėdžių dalyvių konfidencialumo pasižadėjimą (Reglamento priedas). Koordinavimo grupės posėdžių dalyviai negali niekam atskleisti konfidencialios informacijos, gautos veiklos Koordinavimo grupėje metu, išskyrus Reglamento 2 punkte nurodytų institucijų darbuotojus, kuriems vykdant tarnybines pareigas reikalinga susipažinti su ta konfidencialia informacija. Valstybės institucijai atšaukus Koordinavimo grupės narį, jo pareiga laikytis konfidencialumo išlieka 5 metus.
II SKYRIUS
KOORDINAVIMO GRUPĖS TIKSLAI IR FUNKCIJOS
4. Koordinavimo grupės tikslas – užtikrinti 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH), įsteigiančio Europos cheminių medžiagų agentūrą (toliau – ES reglamentas Nr. 1907/2006), 2008 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo (CLP) (toliau – ES reglamentas Nr. 1272/2008), 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 649/2012 dėl pavojingų cheminių medžiagų eksporto ir importo (PIC) (toliau – ES reglamentas Nr. 649/2012), 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2019/1021 dėl patvariųjų organinių teršalų (POT) (toliau – ES reglamentas Nr. 2019/1021) bei 2012 m. gegužės 22 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 528/2012 dėl biocidinių produktų tiekimo rinkai ir jų naudojimo (BPR) (toliau – ES reglamentas Nr. 528/2012) cheminių medžiagų ir cheminių mišinių reikalavimų vykdymą, įgyvendinti Europos cheminių medžiagų agentūros keitimosi informacija apie reikalavimų vykdymo užtikrinimą forumo rekomendacijas, panaudoti tarptautinę patirtį, siekiant užtikrinti chemijos srities teisės aktų reikalavimų vykdymą Lietuvoje, gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, keitimąsi informacija ir efektyviau vykdyti cheminių medžiagų tvarkymo valstybinę kontrolę.
5. Koordinavimo grupė atlieka šias funkcijas:
5.1. nagrinėja klausimus, susijusius su ES reglamento Nr. 1907/2006, ES reglamento Nr. 1272/2008, ES reglamento Nr. 649/2012, ES reglamento Nr. 2019/1021, ES reglamento Nr. 528/2012 bei kitų susijusių teisės aktų įgyvendinimo užtikrinimu Lietuvoje;
5.2. skleidžia gerą ūkio subjektų patikrinimų praktiką, planuoja ir koordinuoja ūkio subjektų veiklos patikrinimus ES reikalavimų vykdymo užtikrinimo projektuose, nagrinėja cheminių medžiagų tvarkymo valstybinės kontrolės vykdymo metu iškilusias problemas;
III SKYRIUS
KOORDINAVIMO GRUPĖS PIRMININKAS, JO PAVADUOTOJAS, SEKRETORIUS, NARYS
6. Koordinavimo grupės darbą organizuoja ir jam vadovauja pirmininkas. Nesant pirmininko, jį pavaduoja pirmininko pavaduotojas. Koordinavimo grupės pirmininką, jo pavaduotoją iš Aplinkos apsaugos agentūros deleguotų Koordinavimo grupės narių ir Koordinavimo grupės sekretorių skiria Aplinkos apsaugos agentūros direktorius.
7. Koordinavimo grupės pirmininkas:
9. Koordinavimo grupės sekretorius:
9.2. atsako už Koordinavimo grupės posėdžių darbotvarkės bei posėdžių protokolų operatyvų rengimą, posėdžių protokolavimą ir jų išsiuntimą laiku Koordinavimo grupės nariams;
10. Koordinavimo grupės narys:
10.2. jei negali dalyvauti Koordinavimo grupės posėdyje, informuoja apie tai Koordinavimo grupės pirmininką ne vėliau kaip likus 1 darbo dienai iki posėdžio ir užtikrina, kad jame dalyvautų Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus įsakyme, kuriuo patvirtinta personalinė Koordinavimo darbo grupės sudėtis, nurodytas jo pakaitinis narys;
10.3. surenka darbo informaciją ir dokumentus, susijusius su Koordinavimo grupės posėdyje svarstomais klausimais, juos išanalizuoja ir pristato jo atstovaujamos institucijos poziciją posėdyje arba pateikia raštu;
IV SKYRIUS
KOORDINAVIMO GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS
12. Koordinavimo grupės posėdžiai šaukiami Koordinavimo grupės pirmininko kvietimu arba daugiau kaip pusės Koordinavimo grupės narių pageidavimu.
13. Koordinavimo grupės posėdžius organizuoja ir jiems vadovauja Koordinavimo grupės pirmininkas, o kai jo nėra – Koordinavimo grupės pirmininko pavaduotojas.
14. Kvietimas į posėdžius ir visas Koordinavimo grupės susirašinėjimas vyksta elektroninėmis ryšio priemonėmis.
16. Koordinavimo grupės posėdžio darbotvarkė ir informacija apie posėdžio laiką ir vietą Koordinavimo grupės nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio.
17. Koordinavimo grupės nariai gali prašyti į posėdžio darbotvarkę įtraukti ir papildomus klausimus, prašymus pateikdami Koordinavimo grupės sekretoriui ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio.
18. Koordinavimo grupė gali bet kuriuo metu papildyti ar pakeisti darbotvarkę arba nukelti klausimų svarstymą į kitą posėdį.
19. Koordinavimo grupės posėdžio metu rašomas protokolas, kuris po posėdžio elektroniniu paštu derinamas su Koordinavimo grupės posėdžio dalyviais. Suderintą protokolą pasirašo Koordinavimo grupės pirmininkas, jam nesant - jo pavaduotojas ir Koordinavimo grupės sekretorius. Pasirašytas protokolas išsiunčiamas elektroniniu paštu Koordinavimo grupės posėdžio dalyviams.
20. Koordinavimo grupės posėdžiuose Koordinavimo grupės nario siūlymu gali būti pakviesti dalyvauti kviestiniai ekspertai, asociacijų ir kitų įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, teikiantys konsultacijas moksliniais ar techniniais klausimais. Šie asmenys posėdžiuose gali dalyvauti tik pasirašę Koordinavimo grupės posėdžių dalyvių konfidencialumo pasižadėjimą.
21. Valstybės institucijų ir įstaigų atstovai, kurie nėra Koordinavimo grupės nariai, gali būti kviečiami dalyvauti Koordinavimo grupės posėdžiuose stebėtojų teisėmis, pasirašę Koordinavimo grupės posėdžių dalyvių konfidencialumo pasižadėjimą.
22. Kviestiniams ekspertams ir asociacijų atstovams posėdžių metu negali būti atskleista konfidenciali informacija.
24. Posėdžio sprendimai paprastai priimami bendru Koordinavimo grupės narių sutarimu. Jeigu susitarti nepavyksta, sprendimai priimami Koordinavimo grupės narių balsų dauguma. Koordinavimo grupės narių balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra pirmininko balsas. Koordinavimo grupės narių, nepritariančių sprendimui, nuomonė turi būti įrašyta į posėdžio protokolą.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Tarpinstitucinės koordinavimo grupės darbo reglamento
priedas
TARPINSTITUCINĖS KOORDINAVIMO GRUPĖS POSĖDŽIŲ DALYVIŲ KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
_______________________
(data)
_________________
(sudarymo vieta)
Pasižadu saugoti ir tik įstatymų bei kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma dalyvaujant Tarpinstitucinės koordinavimo grupės veikloje. Pasižadu man patikėtus dokumentus, kuriuose yra konfidenciali informacija, saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys negalėtų su jais susipažinti ar pasinaudoti, išskyrus atvejus, kai tai numatyta Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Suprantu, kad pareiga laikytis konfidencialumo išlieka 5 metus nutraukus veiklą Tarpintitucines koordinavimo grupėje.
Institucija ir pareigų pavadinimas _______________________________________________
Vardas ir pavardė __________________________________________________
Parašas __________________________________________________________