LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO
MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2014 M. RUGPJŪČIO 7 D. ĮSAKYMO NR. 3D-468 „DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007–2013 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „PARAMA VERSLO KŪRIMUI IR PLĖTRAI“ ĮGYVENDINIMO 2014 METAIS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2015 m. birželio 11 d. Nr. 3D-494
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ įgyvendinimo 2014 metais taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. rugpjūčio 7 d. įsakymu Nr. 3D-468 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ įgyvendinimo 2014 metais taisyklių patvirtinimo“ ir 23.7 papunktį išdėstau taip:
„23.7. pareiškėjas užtikrina tinkamą projekto finansavimo šaltinį (skolintas lėšas, paramos lėšas, privačias pareiškėjo lėšas, iš projekte numatytos veiklos gautinas lėšas), kuris turi būti pagrįstas verslo plano finansinių ataskaitų duomenimis ir nurodytas paramos paraiškoje. Skolintos lėšos finansuojant projektą privalo būti suteiktos finansinės institucijos ir negali sudaryti daugiau kaip 90 proc. projekto vertės (su pridėtinės vertės mokesčiu (toliau – PVM). Ne mažiau kaip 10 proc. projekto vertės (su PVM) turi sudaryti privačios pareiškėjo lėšos, kurios turi būti pagrindžiamos akcininkų sprendimu didinti įstatinį kapitalą, kuris iki paraiškos teikimo turi būti užregistruotas Juridinių asmenų registre, ir (arba) pradžios balanso ir (arba) ataskaitinių arba einamųjų metų tarpinės finansinės atskaitomybės duomenimis. Skolintos lėšos pagrindžiamos su paramos paraiška pateikiant dokumentus, kuriais pagrindžiama paskolos suteikimo galimybė. Iki paramos sutarties pasirašymo, jei projekto dalis įgyvendinama skolintomis lėšomis, paramos gavėjas Agentūrai turi pateikti pasirašytą paskolos sutartį dėl paskolos suteikimo projekto daliai finansuoti arba raštu patvirtinti, kad projektą ar atitinkamą jo dalį įgyvendins nuosavomis lėšomis. Jei projekto dalis įgyvendinama skolintomis lėšomis, paramos sutartis turi būti pasirašyta ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Paramos sutarties pasirašymo terminas negali būti pratęstas. Pareiškėjas, per 3 mėnesių laikotarpį nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos nepasirašęs paramos sutarties, praranda teisę gauti paramą projektui įgyvendinti. Ši nuostata galioja tiems paramos gavėjams, kuriems iki šio punkto pakeitimo įsigaliojimo dienos yra priimtas sprendimas skirti paramą. Pareiškėjas, kuriam sprendimas skirti paramą priimamas po šio punkto pakeitimo įsigaliojimo dienos ir jei projekto dalis įgyvendinama skolintomis lėšomis, paramos sutartį turi pasirašyti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos. Paramos sutarties pasirašymo terminas negali būti pratęstas. Pareiškėjas, per 1 mėnesio laikotarpį nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos nepasirašęs paramos sutarties, praranda teisę gauti paramą projektui įgyvendinti. Jeigu paramos gavėjas prašo pratęsti projekto įgyvendinimo terminą taip, kaip tai numatyta šių taisyklių 24 punkte, pasirašyta paskolos sutartis ar susitarimas dėl paskolos suteikimo projektui ar jo daliai finansuoti arba raštu patvirtinimas, kad projektą ar atitinkamą jo dalį įgyvendins nuosavomis lėšomis, turi būti pateiktas Agentūrai kartu su prašymu dėl projekto įgyvendinimo termino pratęsimo;“