LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS SAUGIOS LAIVYBOS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2014 M. KOVO 17 D. ĮSAKYMO NR. V-51 „DĖL LAIVO ĮGULOS LAIVO DENIO TARNYBOS IR LAIVO ĮGULOS LAIVO MAŠINŲ SKYRIAUS VADOVAUJANČIŲ SPECIALISTŲ IR EILINIŲ JŪRININKŲ KOMPETENCIJOS ĮVERTINIMO EGZAMINŲ VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. liepos 16 d. Nr. 2BE-239
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus 2014 m. kovo 17 d. įsakymą Nr. V-51 „Dėl Laivo įgulos laivo denio tarnybos ir laivo įgulos laivo mašinų skyriaus vadovaujančių specialistų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LAIVO RADIJO OPERATORIŲ, GLOBALINĖS JŪRŲ AVARINIO RYŠIO IR SAUGUMO SISTEMOS RADIJO RYŠIO OPERATORIŲ, ELEKTROMECHANIKŲ IR EILINIŲ JŪRININKŲ KOMPETENCIJOS ĮVERTINIMO EGZAMINŲ VYKDYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymo 5 straipsnio 4 punktu, Lietuvos Respublikos jūrinių laipsnių suteikimo, jūrinio laipsnio diplomų, globalinės jūrų avarinio ryšio saugumo sistemos radijo ryšio operatoriaus diplomų, jūrinio laipsnio kvalifikacijos liudijimų, šių dokumentų išdavimo ir pripažinimo patvirtinimų ir specialiųjų liudijimų išdavimo jūrininkams taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. 3-355 „Dėl Lietuvos Respublikos jūrinių laipsnių suteikimo, jūrinio laipsnio diplomų, globalinės jūrų avarinio ryšio saugumo sistemos radijo ryšio operatoriaus diplomų, jūrinio laipsnio kvalifikacijos liudijimų, šių dokumentų išdavimo ir pripažinimo patvirtinimų ir specialiųjų liudijimų išdavimo jūrininkams taisyklių patvirtinimo“, 157 punktu:
1. T v i r t i n u Laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių, elektromechanikų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašą (pridedama).
2. N u s t a t a u , kad šis įsakymas nustatyta tvarka skelbiamas Teisės aktų registre ir Lietuvos transporto saugos administracijos interneto svetainėje.
PATVIRTINTA
Lietuvos saugios laivybos administracijos
direktoriaus 2014 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. V-51
(Lietuvos transporto saugos administracijos
direktoriaus 2018 m. liepos 16 d.
įsakymo Nr. 2BE-239 redakcija)
LAIVO RADIJO OPERATORIŲ, GLOBALINĖS JŪRŲ AVARINIO RYŠIO IR SAUGUMO SISTEMOS RADIJO RYŠIO OPERATORIŲ, ELEKTROMECHANIKŲ IR EILINIŲ JŪRININKŲ KOMPETENCIJOS ĮVERTINIMO EGZAMINŲ VYKDYMO
TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių, elektromechanikų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių, elektromechanikų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarką bei sąlygas.
2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos jūrinių laipsnių suteikimo, jūrinio laipsnio diplomų, globalinės jūrų avarinio ryšio saugumo sistemos radijo ryšio operatoriaus diplomų, jūrinio laipsnio kvalifikacijos liudijimų, šių dokumentų išdavimo ir pripažinimo patvirtinimų ir specialiųjų liudijimų išdavimo jūrininkams taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2005 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. 3-355 „Dėl Lietuvos Respublikos jūrinių laipsnių suteikimo, jūrinio laipsnio diplomų, globalinės jūrų avarinio ryšio saugumo sistemos radijo ryšio operatoriaus diplomų, jūrinio laipsnio kvalifikacijos liudijimų, šių dokumentų išdavimo ir pripažinimo patvirtinimų ir specialiųjų liudijimų išdavimo jūrininkams taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės).
3. Laivo radijo operatorių ir globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos bendrosios arba ribotos paskirties (toliau – GMDSS) radijo ryšio operatorių, elektromechanikų laivų, kurių variklių galia 750 kW ir daugiau, (toliau – Elektromechanikai) ir jūreivių, kvalifikuotų jūreivių, laivo virėjų, motoristų, kvalifikuotų motoristų, laivo elektrikų (toliau – Eiliniai jūrininkai) kompetencijos įvertinimo egzaminus (toliau – Jūrininkų egzaminas) gali laikyti ne jaunesni kaip 18 metų asmenys, turintys Taisyklių II skyriuje nurodytus jūrinius laipsnius ir atitinkantys:
3.1. laivo radijo operatoriai, GMDSS radijo ryšio operatoriai, Elektromechanikai – Taisyklių 8 punkto reikalavimus;
4. Jūrininkų egzaminų tikslas – įvertinti Jūrininkų egzaminus laikančių asmenų teorines žinias ir gebėjimą tas žinias pritaikyti praktikoje, siekiant gauti (išskyrus atvejus, kai jūrinio laipsnio diplomas ar kvalifikacijos liudijimas įgyjamas pirmą kartą) ar atnaujinti:
4.1. laivo radijo operatorių, GMDSS radijo ryšių operatorių, Elektromechanikų diplomą ir (ar) jų išdavimo patvirtinimą;
II SKYRIUS
EGZAMINŲ ORGANIZAVIMAS IR DOKUMENTŲ PATEIKIMAS
5. Jūrininkų egzaminus vykdo Jūrininkų egzaminų komisija (toliau – Komisija), sudaryta iš ne mažiau kaip trijų narių, kurios sudėtį (Komisijos pirmininką, Komisijos pavaduotoją, narius) ir sekretorių tvirtina Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – Administracija) direktorius. Komisija sudaroma atskirai laivo radijo operatorių, GMDSS radijo ryšio operatorių, Elektromechanikų ir Eilinių jūrininkų kompetencijai įvertinti.
6. Komisijos nariai privalo turėti ne žemesnį jūrinį laipsnį už tą, kuris suteikiamas egzaminuojamajam. Komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas privalo turėti aukščiausią (kapitono arba vyriausiojo mechaniko) jūrinį laipsnį.
7. Komisijos nariai ir sekretorius darbą Komisijoje gali pradėti tik pasirašę konfidencialumo pasižadėjimą (1 priedas).
8. Komisijos sprendimai yra teisėti, jeigu juos priimant dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Komisijos narių.
10. Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas, organizuoja Komisijos darbą ir jai vadovauja.
11. Komisijos narys atsako už jam patikėtos informacijos konfidencialumą bei sąžiningą, objektyvų ir teisingą Jūrininkų egzaminų vertinimą, pasirašo individualaus vertinimo žiniaraščius, kurie laikomi Jūrininkų egzamino protokolo priedais, egzaminų protokolus, praktinių užduočių įvykdymo lapus.
12. Jeigu Komisijos narys yra egzaminuojamojo sutuoktinis, artimas giminaitis ar asmuo, susijęs svainystės ryšiais, arba yra kitokių aplinkybių, galinčių kelti abejonių dėl nešališkumo vertinant Jūrininkų egzamine dalyvausiantį asmenį, Komisijos narys pats arba Komisijos pirmininko reikalavimu turi nusišalinti nuo to asmens Jūrininkų egzamino vertinimo.
13. Jūrininkų egzaminas susideda iš: teorinės, praktinės dalies ir egzaminuojamojo anglų kalbos žinių vertinimo. Anglų kalbos žinių reikalavimai nustatyti 1978 m. Tarptautinės konvencijos dėl jūrininkų rengimo, atestavimo ir budėjimo normatyvų A-II/4, A-IV/2, A-III/6 lentelėse.
14. Jūrininkų egzamino teorijos klausimus, praktines užduotis ir anglų kalbos žinių vertinimo klausimus rengia ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atnaujina Komisija. Teorijos klausimai ir praktinės užduotys viešai neskelbiami.
15. Egzamino bilietą sudaro:
16. Jūrininkų egzamino bilietus Komisija suformuoja ne anksčiau nei dvi valandos iki Jūrininkų egzamino pradžios.
17. Asmuo, pageidaujantis laikyti Jūrininkų egzaminą, (toliau – Asmuo) turi tiesiogiai kreipdamasis į Administraciją arba per atstumą elektroninėmis priemonėmis tiesiai Administracijai arba per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą pateikti prašymą (2 priedas) ir kitus Taisyklių 12 punkte nurodytus dokumentus.
18. Jei Asmens duomenys pasikeitė, jis privalo pateikti ir šį pasikeitimą patvirtinančius dokumentus (santuokos liudijimą, vardo, pavardės pakeitimo liudijimą).
19. Prašymą laikyti Jūrininkų egzaminą ir dokumentus gali pateikti ir Asmens įgaliotas atstovas, pateikęs Lietuvos Respublikos civilinio kodekso reikalavimus atitinkantį įgaliojimą.
20. Prašymai ir dokumentai pateikiami Administracijai ne vėliau kaip likus dviem darbo dienoms iki Jūrininkų egzamino. Teikiant prašymą elektroniniu būdu (prašymas, pasirašytas teisinę galią turinčiu saugiu elektroniniu parašu, teikiamas elektroniniu paštu), asmens tapatybės dokumento skaitmeninio vaizdo rinkmenos pateikti nereikia, jei šio dokumento duomenys nurodyti prašyme laikyti Jūrininkų egzaminą.
21. Prašymas laikyti Jūrininkų egzaminą netenkinamas, jeigu pateikiamas nustatytų reikalavimų neatitinkantis ar neteisingai užpildytas prašymas, pateikiami ne visi dokumentai, nesumokėta valstybės rinkliava.
22. Asmuo ne vėliau kaip kitą darbo dieną tuo pačiu būdu, kaip gautas prašymas, informuojamas apie sprendimą netenkinti jo prašymo nurodant šio sprendimo priežastis. Asmuo, pašalinęs nurodytus trūkumus ir pateikęs Administracijai tai įrodančius dokumentus likus dviem valandoms iki egzamino, gali laikyti Jūrininkų egzaminą.
III SKYRIUS
EGZAMINŲ LAIKYMO TVARKA IR ŽINIŲ ĮVERTINIMAS
23. Jūrininkų egzaminai vyksta pagal Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą egzaminų grafiką ir jų vykdymo vietą.
24. Jūrininkų egzaminai vykdomi:
25. Jūrininkų egzaminai laikomi lietuvių kalba žodžiu, radijo operatorių ir GMDSS radijo ryšių operatorių praktinė dalis – kompiuteriu (treniruokliu) ir anglų kalba.
26. Egzaminuojamieji, atvykę į Jūrininkų egzaminą, privalo Komisijai pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
27. Prieš Jūrininkų egzaminą Komisijos sekretorius privalo:
29. Egzamino bilietas gali būti traukiamas tik vieną kartą. Kiekvienas egzaminuojamasis, ištraukęs egzamino bilietą, turi teisę 20 minučių laiko pasiruošti, išskyrus radijo operatorių ir GMDSS radijo ryšių operatorių egzamino praktinę dalį laikančius asmenis, kurie ją laiko be pasiruošimo.
30. Jūrininkų egzamino metu egzaminuojamiesiems draudžiama naudotis literatūra, mobiliojo ryšio ir kitomis informacijos priėmimo, perdavimo ir įrašymo priemonėmis, kalbėtis tarpusavyje, trukdyti kitiems egzaminuojamiesiems, kopijuoti ir kitaip bandyti pasisavinti Jūrininkų egzamino bilieto informaciją. Jūrininkų egzamino metu egzaminuojamiesiems galima naudotis tik Komisijos pateikta dalomąja medžiaga. Nustačius bent vieną iš šiame punkte išvardytų pažeidimų, egzaminuojamieji šalinami iš Jūrininkų egzamino, o jis laikomas neišlaikytu. Už Jūrininkų egzamino laikymą sumokėta valstybės rinkliava negrąžinama.
31. Popieriumi juodraščiams pagal poreikį aprūpina Komisijos sekretorius. Egzaminuojamiesiems neleidžiama išsinešti juodraščių iš egzamino patalpos.
32. Egzaminuojamiesiems, nebaigusiems atsakinėti į Jūrininkų egzamino klausimus, išeiti iš egzaminų patalpos galima tik Komisijos pirmininkui leidus ir ne ilgiau kaip 10 minučių. Išeidamas egzaminuojamasis juodraščius perduoda Komisijos sekretoriui. Jūrininkų egzamino laikas nepratęsiamas. Jeigu egzaminuojamasis sugrįžo į egzamino patalpą vėliau nei po 10 minučių, Jūrininkų egzaminas nevertinamas ir laikomas neišlaikytu. Jei egzaminuojamasis iš egzamino patalpos išeina be Komisijos pirmininko leidimo, egzaminas taip pat nevertinamas ir laikomas neišlaikytu. Už Jūrininkų egzamino laikymą sumokėta valstybės rinkliava negrąžinama. Egzaminuojamojo išėjimo ir sugrįžimo faktas bei laikas pažymimi Jūrininkų egzamino protokole.
33. Jei egzaminuojamasis į Jūrininkų egzaminą neatvyko, už Jūrininkų egzaminą sumokėta valstybės rinkliava įskaitoma laikant egzaminą kitą kartą arba grąžinama. Neatvykimo faktas pažymimas Jūrininkų egzamino protokole. Šiuo atveju egzaminuojamajam reikia pateikti naują prašymą laikyti Jūrininkų egzaminą ir dokumentus šio Aprašo II skyriuje nustatyta tvarka.
34. Egzaminuojamajam leidžiama laikyti Jūrininkų egzaminą, jeigu jis pavėlavo į egzaminą ne daugiau kaip 30 minučių. Vėlavimo laikas ir faktas pažymimi Jūrininkų egzamino protokole. Pavėlavus daugiau kaip 30 minučių, Jūrininkų egzamino laikyti neleidžiama ir laikoma, kad egzaminuojamasis į Jūrininkų egzaminą neatvyko, ir taikomos šio Aprašo 33 punkto nuostatos.
35. Jei Jūrininkų egzamino metu sugenda kompiuteris (treniruoklis) ir gedimas operatyviai pašalinamas, Jūrininkų egzaminas laikomas tą pačią dieną. Jūrininkų egzamino laikas skaičiuojamas iš naujo. Jei gedimo pašalinti nepavyksta arba Jūrininkų egzaminas neįvyksta dėl kitų objektyvių priežasčių, Jūrininkų egzaminas vykdomas kitą Administracijos Jūrų departamento direktoriaus paskirtą dieną. Tokiu atveju egzaminuojamajam pildyti prašymo laikyti Jūrininkų egzaminą ir iš naujo mokėti valstybės rinkliavos nereikia.
36. Jūrininkų egzamino metu egzaminų patalpoje gali būti tik Komisijos nariai, sekretorius ir egzaminuojamasis (-ieji). Kiti asmenys – tik gavę Komisijos pirmininko leidimą.
37. Laivo radijo operatorių ir GMDSS radijo ryšio operatorių praktinės egzamino dalies vykdymo metu egzaminuojamieji privalo pademonstruoti praktinius įgūdžius kompiuteriu (treniruokliu). Vykdant praktinę Jūrininkų egzamino dalį dalyvauja mokymo įstaigos paskirtas dėstytojas ar instruktorius, turintis praktinės darbo su atitinkamu kompiuteriu (treniruokliu) patirties. Jūrininkų egzaminas žodžiu vykdomas pasibaigus egzamino praktinei daliai ir Komisijai pateikus egzaminuojamųjų praktinės egzamino dalies įvykdymo kompiuteriu (treniruokliu) dokumentus.
38. Egzaminuojamasis, atsisakęs atsakinėti į Jūrininkų egzamino klausimus, laikomas neišlaikiusiu egzamino. Už Jūrininkų egzamino laikymą sumokėta valstybės rinkliava negrąžinama.
39. Kiekvienas Komisijos narys egzaminuojamųjų žinias vertina individualiai – nuo 1 iki 10 balų pagal Apraše patvirtintus vertinimo kriterijus (3 priedas). Blogiausias vertinimas yra 1 balas, geriausias – 10 balų. Įvertinę kiekvieno egzaminuojamojo atsakymus į teorinius klausimus ir praktines užduotis atskirai, Komisijos nariai užpildo individualaus vertinimo žiniaraščius.
40. Pasibaigus Jūrininkų egzaminui, užpildytus ir pasirašytus individualaus vertinimo žiniaraščius Komisijos nariai pateikia Komisijos sekretoriui, kuris visų Komisijos narių skirtų balų vidurkį suapvalina šia tvarka (gauto skaičiaus dalis nuo 0,01 iki 0,49 atmetama, o nuo 0,50 iki 0,99 apvalinama ir padidinama iki sveiko skaičiaus ir įrašoma į egzaminų protokolą). Išlaikiusiu Jūrininkų egzaminą laikomas egzaminuojamasis, įvertintas 5 ir daugiau balų. Komisijos pirmininkas iš karto po Jūrininkų egzamino informuoja egzaminuojamąjį apie rezultatus.
41. Jūrininkų egzamino eiga fiksuojama Jūrininkų egzamino protokole. Jame nurodoma Komisijos sudėtis, Jūrininkų egzamino data, egzaminuojamųjų vardai, pavardės, gimimo datos, turimas jūrinis laipsnis, bilieto numeris, Jūrininkų egzamino rezultatai ir informacija apie atitinkamų mokymo kursų baigimą. Jūrininkų egzamino protokolą pasirašo Komisijos nariai bei sekretorius.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
43. Jūrininkų egzaminų eigai fiksuoti Administracijos Jūrų departamente daromas skaitmeninis vaizdo įrašas.
44. Jūrininkų egzaminų dokumentai, protokolai, vaizdo įrašai ir kita su Jūrininkų egzaminu susijusi medžiaga saugomi Administracijoje įstatymų nustatyta tvarka.
45. Jūrininkų egzaminą laikęs asmuo, nesutinkantis su Jūrininkų egzamino rezultatais, gali apskųsti juos Administracijos direktoriui per 10 darbo dienų nuo Jūrininkų egzamino rezultatų paskelbimo.
46. Skundą per 10 darbo dienų nuo jo gavimo išnagrinėja ir pateikia išvadas Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Administracijos direktorius, vadovaudamasis Komisijos išvada, priima sprendimą. Egzaminuojamasis apie priimtą sprendimą informuojamas raštu per 3 darbo dienas.
Laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių, elektromechanikų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašo
1 priedas
(Konfidencialumo pasižadėjimo forma)
LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS
__________________________________
(pareigos)
KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
______________
(sudarymo data)
____________
(sudarymo vieta)
Aš, _________________________________________________________________________,
(vardas ir pavardė, pareigos komisijoje)
būdamas (-a) Komisijos nariu (-e) ar sekretoriumi (-e),
1. Pasižadu:
1.1. saugoti ir tik teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma, esant Komisijos nariu (-e) ar sekretoriumi (-e);
1.2. man patikėtus dokumentus ar duomenis saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar jais pasinaudoti, neatskleisti tretiesiems asmenims konfidencialios informacijos;
2. Patvirtinu, kad man išaiškinta, jog konfidencialią informaciją sudaro visa su Komisijos veikla susijusi informacija, išskyrus tą, kuri yra skelbiama viešai.
3. Esu įspėtas (-a), kad, pažeidęs (-usi) šį pasižadėjimą, atsakysiu Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
___________________ __________________________________
(parašas) (vardas, pavardė)
Laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių, elektromechanikų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašo
2 priedas
GAUTA
___________ Nr. ____
____________________________________________________________________________________________
(pareiškėjo vardas, pavardė)
_____________________________________________________
(asmens kodas arba gimimo data)
Lietuvos transporto saugos administracijos
Jūrų departamento Laivybos paslaugų skyriui
PRAŠYMAS LAIKYTI KOMPETENCIJOS ĮVERTINIMO EGZAMINĄ
|
|
|
|
- |
|
|
- |
|
|
(data)
Klaipėda
Prašau leisti laikyti ___________________________________________________________ kompetencijos įvertinimo egzaminą ir patikrinti mano turimų jūrinių dokumentų atitiktį nustatytiems reikalavimas siekiamai kompetencijai įvertinti.
□ Sutinku kompetencijos įvertinimo egzaminą laikyti Lietuvos transporto saugos administracijoje __________________________________
(Egzamino laikymo data)
□ Sutinku kompetencijos įvertinimo egzaminą laikyti Lietuvos transporto saugos administracijos akredituotoje mokymo įstaigoje, kuri vykdo GMDSS mokymo programas.___________________________________________________________________
(Egzamino laikymo data, mokymo įstaigos pavadinimas)
PRIDEDAMA: □ žymėjimo pavyzdys
□ Diplomas / diplomo išdavimo patvirtinimas Nr.___________
□ Kvalifikacijos liudijimas / kvalifikacijos liudijimo išdavimo patvirtinimas Nr._________
□ Darbo stažo laive pažymėjimas (-ai) ___vnt.
1. Sutinku, kad Lietuvos transporto saugos administracija gautų ir / ar teiktų asmens duomenis, susijusius su man išduotais jūriniais dokumentais, tretiesiems asmenims, t. y. laivų savininkams, įmonėms, užsiimančioms jūrininkų įdarbinimo veikla, kitų šalių jūrinėms administracijoms ir mokymo įstaigoms, teikiančioms asmenims teorinį ir praktinį pasirengimą, būtiną jūriniam dokumentui gauti.
2. Esu informuotas, kad turiu teisę susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie tvarkomi, žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą, reikalauti ištaisyti neteisingus, neišsamius, netikslius savo asmens duomenis, nesutikti, kad būtų tvarkomi mano asmens duomenys.
3. Patvirtinu, kad visa mano pateikta informacija yra išsami ir teisinga, pareikalavus sutinku pateikti papildomą informaciją arba dokumentus, patvirtinančius pateiktą informaciją.
Pareiškėjas ___________ _________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
_______________
Laivo radijo operatorių, globalinės jūrų avarinio ryšio ir saugumo sistemos radijo ryšio operatorių, elektromechanikų ir eilinių jūrininkų kompetencijos įvertinimo egzaminų vykdymo tvarkos aprašo
3 priedas
ŽINIŲ VERTINIMO KRITERIJAI
Vertinimo balais apibūdinimas |
Kompetencijos apibūdinimas |
10 (puikiai) Puikios, išskirtinės žinios ir gebėjimai, pademonstruotos visos kompetencijos |
Puiki, išskirtinė kompetencija, visapusiškos žinios ir jų taikymas sprendžiant sudėtingas praktines problemas. Puikiai supranta ir vartoja sąvokas, geba analizuoti jas platesniame dalyko kontekste. |
9 (labai gerai) Tvirtos, geros žinios ir gebėjimai, pademonstruota ne mažiau kaip 90 proc. kompetencijų |
Gera kompetencija, geros, visapusiškos žinios ir jų taikymas sprendžiant sudėtingas praktines problemas. Labai gerai supranta studijuojamą medžiagą, sąvokas vartoja tinkamai. Originaliai ir nepriklausomai mąsto. |
8 (gerai) Geresnės nei vidutinės žinios ir gebėjimai, pademonstruota ne mažiau kaip 80 proc. kompetencijų. |
Geresnės nei vidutinė kompetencija, geros žinios ir jų taikymas sprendžiant praktines problemas. Geba savarankiškai dirbti su papildoma medžiaga. Supranta sąvokas ir principus, juos taiko tinkamai. |
7 (vidutiniškai) Vidutinės žinios ir gebėjimai, yra neesminių klaidų, pademonstruota ne mažiau kaip 70 proc. kompetencijų |
Vidutinė kompetencija, yra neesminių klaidų. Žinias taiko praktinėms problemoms spręsti. Supranta ir vartoja sąvokas ir principus. Kelios esminės dalys susiejamos į visumą. |
6 (patenkinamai) Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) žemesni nei vidutiniai, yra klaidų, pademonstruota ne mažiau kaip 60 proc. kompetencijų |
Žemesnė negu vidutinė kompetencija, yra klaidų. Žinias taiko nesudėtingoms praktinėms problemoms spręsti. Patenkinamai suvokia sąvokas, geba savais žodžiais apibūdinti priimamą informaciją. |
5 (silpnai) Žinios ir gebėjimai (įgūdžiai) tenkina minimalius reikalavimus, pademonstruota ne mažiau kaip pusė kompetencijų |
Kompetencija tenkina minimalius reikalavimus. Žinias taiko nesudėtingoms praktinėms problemoms spręsti. Atsakymas sutelktas į vieną aspektą. |
4-1 (nepatenkinamai) Netenkinami minimalūs reikalavimai, pademonstruota mažiau kaip pusė kompetencijų |
Kompetencija netenkina minimalių reikalavimų. |