KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTo

 

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS

Generalinis direktorius

 

Įsakymas

dėl vaikų mokymo plaukti projektų FINANSAVIMO KONKURSO SĄLYGŲ patvirtinimo

 

2016 m. birželio 29 d. Nr. V- 408

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo 9 straipsnio 4 punktu ir 21 straipsniu, siekdamas užtikrinti tinkamą 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. vasario 5 d. nutarimu Nr. 112 „Dėl 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“, ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – departamentas) 2016–2018 metų strateginio veiklos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2015 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. 1V-940 „Dėl 2016–2018 metų strateginių veiklos planų“ (2016 m. balandžio 6 d. įsakymo Nr. V-266 redakcija), priemonių – „Mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje bei prie vandens“, įgyvendinimą ir atsižvelgdamas į Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo, patvirtinto departamento generalinio direktoriaus 2011 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. V-24 „Dėl Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo patvirtinimo“ (2014 m. birželio 30 d. įsakymo Nr. V-265 redakcija), 46 ir 47 punktus bei departamento generalinio direktoriaus 2015 m. spalio 5 d. įsakymo Nr. V-522 „Dėl valstybės biudžeto lėšomis finansuotinų 2016 metų kūno kultūros ir sporto sričių ir krypčių nustatymo“ 2.1 punktą,

1. Nusprendžiu organizuoti vaikų mokymo plaukti projektų finansavimo konkursą.

2. Nustatau, kad paraiškos dėl dalyvavimo šio įsakymo 1 punkte nurodytame konkurse galės būti teikiamos iki 2016 m. liepos 20 d.

3. Tvirtinu Vaikų mokymo plaukti projektų finansavimo konkurso sąlygas (pridedama).

4Nurodau Vaikų mokymo plaukti projektų finansavimo konkurso finansavimui naudoti departamento 2016–2018 metų strateginio veiklos plano 01.14 programos 01-01-02 priemonei „Mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje bei prie vandens“ numatytas lėšas – 144 000 eurų.

5. Pavedu:

5.1.departamento generalinio direktoriaus pavaduotojui Vytautui Vainiui pasirašyti valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis su pareiškėjais, kurių pateiktų projektų įgyvendinimui bus nuspręsta skirti valstybės biudžeto lėšų;

5.2. šio įsakymo vykdymo kontrolę Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėjui Sigitui Stasiuliui.

 

 

 

Generalinis direktorius                                                                                            Edis Urbanavičius

 


 

 

PATVIRTINTA
Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus
2016 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V- 408

 

 

 

 

 

 

 


VAIKŲ MOKYMO PLAUKTI PROJEKTŲ FINANSAVIMO KONKURSO SĄLYGOS  

 

I.            BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Vaikų mokymo plaukti projektų (toliau – projektai) finansavimo konkurso sąlygos (toliau – sąlygos) nustato projektų, kurių pareiškėjai siekia gauti projektų vykdymo finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų, tikslą, uždavinius, prioritetus, reikalavimus projektų turiniui, reikalavimus pareiškėjams, projektų finansavimo dydį, reikalavimus paraiškoms, paraiškų pateikimo tvarką, paraiškų vertinimą, tinkamas ir netinkamas finansuoti projektų išlaidas, projektų vykdymo sutarčių sudarymą, projektų įgyvendinimo kontrolę ir atskaitomybę, projektų viešinimą.

2.  Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – departamentas) šiose sąlygose nustatyta tvarka:

2.1.                  skelbia konkursą projektams finansuoti iš valstybės biudžeto lėšų ir priima projektų paraiškas;

2.2.                organizuoja ir atlieka projektų paraiškų vertinimą ir atranką;

2.3.                  finansuoja atrinktus projektus, kontroliuoja ir įvertina valstybės biudžeto lėšų panaudojimo tikslingumą.

3.                     Konkursui pateiktų projektų turiniui, vertinimui, lėšų skyrimui, naudojimui ir atsiskaitymui, be šiose sąlygose papildomai nurodytų, taikomi ir Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos apraše, patvirtintame departamento generalinio direktoriaus 2011 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. V-24 „Dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo patvirtinimo“, išdėstyti reikalavimai.

 

II.        VARTOJAMOS SĄVOKOS

 

4.                     Sąlygose vartojamos sąvokos:

Pareiškėjas – organizacija, teikianti paraišką gauti departamento lėšų, skirtų projektams finansuoti.

Paraiška – sąlygų 1 priede nustatytos formos departamentui teikiamas dokumentas gauti lėšų, skirtų projektams finansuoti.

Partneris – prie projekto įgyvendinimo prisidedantis juridinis ar/ir fizinis asmuo.

Projekto vykdytojas – organizacija, gavusi projekto finansavimo lėšų.

Unikalus dalyvis – vaikas, dalyvaujantis ne nuolatinėje pareiškėjo veikloje, o tik šio konkurso projekto veiklose.

 

III.       PROJEKTŲ FINANSAVIMO TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR PRIORITETAI

 

5.                   Projektų finansavimo tikslas – išmokyti kuo daugiau šalies vaikų plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens.

6.          Projektų finansavimo uždaviniai:

6.1. skatinti vaikų  fizinį aktyvumą, stiprinti sveikatą ir gerinti jų fizinį parengtumą;

6.2. padėti vaikams išsiugdyti gyvybiškai svarbius ir reikalingus plaukimo įgūdžius, suteikti saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens žinių;

6.3. ugdyti vaikų socialines, komunikavimo, mokėjimo mokytis, pažinimo kompetencijas;  

6.4. sudaryti sąlygas mokytis plaukti įvairių socialinių sluoksnių ir sportinių gabumų vaikams;

6.5. skatinti plaukimui talentingų vaikų paiešką;

6.6. skatinti mokinių, mokytojų, tėvų ir trenerių, taip pat bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenių ir nevyriausybinių kūno kultūros ir sporto organizacijų bendradarbiavimą ugdymo procese.

7. Prioritetas teikiamas projektams, kurių dalyviai – vaikai iš atokių gyvenviečių (nutolusių nuo savivaldybių centrų daugiau nei 30 km).

 

IV.     REIKALAVIMAI PROJEKTŲ TURINIUI

 

8. Teikiami projektai turi garantuoti:

8.1. ne mažiau kaip 18 plaukimo pratybų. Vieno užsiėmimo vandenyje trukmė – 45 min.;

8.2. kad bus siekiama šių rezultatų: vaikas gebės plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sek.), panerti po vandeniu ir ištraukti dugne gulintį daiktą iš ne mažiau kaip 1,5 m gylio, judėti į priekį atliekant kojų judesius krauliu su lenta ir iškvepiant į vandenį (25 m), nuplaukti 25 m nugara arba krauliu. Siekiamų rezultatų patikrinimo data turi būti nurodyta preliminariame vaikų mokymo plaukti projekto plane (2 šių sąlygų priedas);

8.3. ne mažiau 100 naujų unikalių dalyvių (vaikų) įtraukimą į projekto veiklas;

8.4. saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje žinių ir praktinių įgūdžių suteikimą projekto dalyviams.

9. Praktinės plaukimo pratybos gali būti jungiamos, bet ne daugiau kaip po dvi.

10. Negali būti teikiami projektai, kuriais:

10.1. siekiama pelno;

10.2. kurie yra skirti plaukimo sporto šakos sportininkų meistriškumo ugdymui, tobulinimui, aukštų sportinių rezultatų siekimui;

10.3. keliama grėsmė žmonių sveikatai, garbei, orumui, viešajai tvarkai.

11. Projekto dalyvių tikslinė grupė – nemokantys plaukti 8–10 metų amžiaus vaikai. 

 

 

V.      REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS

 

12.        Paraiškas konkursui gali teikti teisės aktų nustatyta tvarka įregistruotos nevyriausybinės organizacijos, kurių teisinė forma yra asociacija arba viešoji įstaiga ir kurių steigimo dokumentuose nurodyta, kad jos plėtoja kūno kultūrą ir sportą.

13. Pareiškėjas turi užtikrinti:

13.1. projektą įgyvendinsiančių žmogiškųjų išteklių kompetenciją (praktines pratybas vykdysiantys asmenys (toliau – treneriai) vykdė praktines plaukimo pratybas ne mažiau nei tris pastaruosius metus (nurodoma gyvenimo aprašyme);

13.2. tinkamas naudojimosi baseinu sąlygas;

13.3. projekte dalyvausiančių vaikų saugumą;

13.4. 12 vaikų vienoje grupėje;

13.5. projekte dalyvausiančių vaikų tėvų (globėjų) sutikimą naudoti vaikų atvaizdus projekto viešinimo tikslais;

13.6. vaiko pasiekimų registravimą asmeniniame vaikui išduodamame pažymėjime (pagal 5 priede pateikiamą pavyzdinę formą).

14. Pareiškėjų projektams finansavimas neskiriamas esant bent vienai iš šių sąlygų:

14.1. projektai ar pareiškėjai neatitinka šiose sąlygose nustatytų reikalavimų;

14.2. pasitvirtina Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo 13 punkte nurodyti faktai.

15. Vienas pareiškėjas gali pateikti tik vieną paraišką.

16. Projektai turi būti pradėti įgyvendinti ne anksčiau 2016 m. rugsėjo 19 d. ir baigti ne vėliau 2016 m. gruodžio 29 d. Projektai turi būti vykdomi tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

 

VIPROJEKTŲ FINANSAVIMO DYDIS

 

17. Departamento skiriama suma projektui finansuoti negali viršyti 90 proc. finansuoti tinkamų projekto išlaidų. Pareiškėjas projektui vykdyti turi turėti ne mažesnį kaip 10 proc. papildomą finansavimą iš projekto partnerių, kitų šaltinių ar nuosavų lėšų.

18. Partneriai gali finansuoti projektą pinigais arba prisidėti ir kitais būdais, pav., dirbti neatlygintinai, suteikti patalpas, inventorių, ir pan. Partnerių indėlis (finansine išraiška) nurodomas paraiškoje.

19. Lėšos skiriamos pagal dalyvių skaičių, už vieną projekte dalyvaujantį vaiką skiriant iki 2,28 Eur vienam užsiėmimui.

 

VII.     REIKALAVIMAI PARAIŠKOMS

 

20. Pareiškėjas pateikia departamentui užpildytas šių sąlygų 1, 2 ir 3 prieduose nurodytas formas.

21. Kartu su šių sąlygų 20 punkte nurodytais dokumentais, pateikiami šie dokumentai:

21.1. teisės aktų tvarka patvirtinta įstatų kopija;

21.3. deklaracija (pagal Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašo 6 priede patvirtintą formą);

21.4. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (ar jos teritorinių padalinių) patvirtinimą, kad nėra aplinkybių, nurodytų aprašo 13.2 punkte;

21.5. pareiškėjo dalyvių (dalininkų, narių ir pan.) sąrašas;

21.6. laisvos formos įsipareigojimas dėl dalies (ne mažesnės kaip 10 procentų skirtų valstybės biudžeto lėšų sumos) kitų šaltinių lėšų skyrimo programos įgyvendinimui;

21.7. dokumentas arba tinkamai patvirtinta jo kopija dėl teisės naudotis baseinu projekte nurodytais tikslais;

21.8. pareiškėjo darbuotojų, kurie dalyvaus praktinėse vaikų mokymo plaukti pratybose, gyvenimo aprašymai (CV) ir teisę vykdyti praktines kūno kultūros ir sporto pratybas suteikiančio dokumento (aukštojo sporto krypties išsilavinimo arba galiojančio kūno kultūros ir sporto veiklos leidimo).

VIII.    PARAIŠKŲ PATEIKIMO TVARKA

 

22. Pareiškėjai paraiškas departamentui pateikia tiesiogiai, pareiškėjo atstovui atvykus į departamentą, arba atsiunčia registruotu paštu iki 2016 m. liepos 20 d. Pašto spaude nurodyta išsiuntimo data neturi būti vėlesnė nei 2016 m. liepos 20 d.

23. Visos paraiškos, išsiųstos po šių sąlygų 22 punkte nurodytos datos, yra atmetamos. Pareiškėjui nedelsiant apie tai pranešama išsiunčiant pranešimą elektroniniu paštu (elektroninio laiško išsiuntimas iš departamento laikomas tinkamu pareiškėjo informavimu).

 

IX. PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

24. Paraiškas vertina ir išvadas dėl finansavimo arba nefinansavimo departamento generaliniam direktoriui teikia Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos apraše nurodyta komisija. Vertinimui atlikti komisija turi teisę kviesti ekspertus.

25. Jei paraiška neatitinka paraiškos tinkamumui keliamų reikalavimų, pareiškėjo gali būti paprašyta patikslinti paraišką per nustatytą laiką, tačiau ne vėliau nei iki 2016 m. rugpjūčio 1 d.; jei per šį laiką paraiška nepatikslinama, ji nevertinama.

26. Jei pateiktos paraiškos yra lygiaverčiai įvertinamos pagal turinį ir prioritetą, pirmenybė teikiama paraiškai, kurioje numatyta vykdyti 32 praktinių mokymo plaukti pratybų ciklą, papildomą 14 pratybų kursą finansuojant nuosavomis arba partnerių lėšomis (šis kofinansavimas nelaikomas sąlygų 17 punkte nustatytu 10% papildomu finansavimu). Jei paraiškos yra lygiavertės, pirmenybė teikiama projektui, kurio administravimo išlaidoms nebus prašoma lėšų iš valstybės biudžeto arba šių išlaidų dalis bus mažesnė nei nurodyta kitoje paraiškoje. Jei ir tuo atveju paraiškos yra lygiavertės, pirmenybė teikiama paraiškai, kurioje nebus renkamas papildomas mokestis iš projekto dalyvių (vaikų tėvų).

27. Informacija apie konkursą laimėjusius projektus skelbiama departamento interneto svetainėje www.kksd.lt, skyrelyje „Kūno kultūra ir sportas“, skiltyje „Kūno kultūra“, rubrikoje „Vaikų mokymas plaukti“.

 

X. TINKAMOS IR NETINKAMOS FINANSUOTI PROJEKTŲ IŠLAIDOS

 

28. Kokios projekto įgyvendinimo išlaidos galės būti tinkamos ir netinkamos finansuoti iš valstybės biudžeto lėšų, numatyta Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos apraše. Šiame konkurse netinkamos finansuoti išlaidos yra komandiruočių, maitinimo, autorinių atlyginimų, apgyvendinimo, biuro nuomos, inventoriaus (įrangos), priskirtino ilgalaikio turto kategorijai, įsigijimo ar nuomos išlaidos.

 

XIPROJEKTŲ VYKDYMO SUTARČIŲ SUDARYMAS

 

29. Projektų vykdymo sutartys sudaromos vadovaujantis Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos aprašu.

30. Pareiškėjas, kurio pateiktam projektui įgyvendinti skirta valstybės biudžeto lėšų, informuojamas apie priimtą sprendimą skirti arba neskirti valstybės biudžeto lėšų projektui įgyvendinti elektroniniu paštu, pareiškėjo teiktoje paraiškoje nurodytu adresu. Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartis turi būti sudaryta ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo sprendimo dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo išsiuntimo pareiškėjui dienos.

31. Projektų vykdymo sutarčių, jų priedų ir ataskaitų formos yra skelbiamos departamento interneto svetainėje www.kksd.lt, skyrelyje „Kūno kultūra ir sportas“, skiltyje „Kūno kultūra“, rubrikoje „Vaikų mokymas plaukti“.

 

 

XII. PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO KONTROLĖ IR ATSKAITOMYBĖ

 

32. Projekto vykdytojas kiekviename užsiėmime privalo turėti projekte dalyvaujančių vaikų sąrašą, kuriame turi būti nurodytas vaiko vardas, pavardė, gimimo metai ir bendrojo ugdymo įstaiga.

33. Projektą įgyvendinančios organizacijos vadovas atsako už projektui skirtų valstybės biudžeto lėšų tikslinį naudojimą.

34. Pareiškėjas, kuriam skirtas finansavimas, teikia departamentui ataskaitas pagal Valstybės biudžeto lėšų skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarkos apraše nustatytus reikalavimus, išskyrus jo 35.3 ir 35.4. punktus.

35. Projekto įgyvendinimo veiklos ataskaita (4 priedas) turi būti pateikta departamentui įgyvendinus projektą, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 8 dienos.

36. Projekto vykdytojas užtikrina, kad departamentas bus raštu informuotas apie vaikų, dalyvaujančių projekte, praktinių įgūdžių patikrinimo datą prieš 7 dienas iki šio patikrinimo. Vykdant praktinių įgūdžių patikrinimą, vykdytojas turi sudaryti galimybes dalyvauti Lietuvos plaukimo federacijos atstovams.

 

 

XIII. PROJEKTŲ VIEŠINIMAS

 

37. Projekto vykdytojas privalo viešinti, kad vykdomą projektą finansuoja departamentas, naudodamas departamento logotipą (oficialiai paskelbtą departamento interneto svetainėje www.kksd.lt) visuose su veikla susijusiuose dokumentuose, leidiniuose ir renginiuose ir viešai skelbti apie projekto įgyvendinimą. Teikiamoje informacijoje nurodoma, kad už ją atsakingas projekto vykdytojas.

 

XIV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

38. Pareiškėjas, teikdamas konkursui paraišką, sutinka, kad paraiškoje pateikta informacija gali būti viešinama su konkursu susijusioje departamento teikiamoje informacijoje.

__________________________________