LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO 2016 M. KOVO 23 D. ĮSAKYMO NR. ĮV-248 „DĖL PARENGIAMŲJŲ FILMO IR GAMYBOS DARBŲ PROJEKTŲ VALSTYBINIO FINANSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2023 m. gruodžio 29 d. Nr. ĮV-1027

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2016 m. kovo 23 d. įsakymą Nr. ĮV-248 „Dėl Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos kino įstatymo 9 straipsnio 5 dalimi,

2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo taisykles:

2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Lietuvos kino centrui prie Kultūros ministerijos (toliau – LKC) teikiamų parengiamųjų filmo ir gamybos darbų projektų (toliau – projektai) finansavimo Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis konkurso organizavimo tvarką, reikalavimus projektų paraiškoms (toliau – paraiškos), paraiškų vertinimo procedūrą, projektų finansavimo dydžius, tinkamas finansuoti išlaidas, lėšų skyrimo, atsiskaitymo už gautą finansavimą tvarką ir projektų vykdymo kontrolę.“

2.2. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos kino įstatyme, Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatyme.“

2.3. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Finansavimas filmų gamybos darbų projektams teikiamas pagal 2014 m. birželio 17 d. Europos Komisijos reglamentą (ES) Nr. 651/2014 kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2023 m. birželio 23 d. Komisijos reglamentu (ES) 2023/1315 kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius, ir Reglamentas (ES) 2022/2473, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba įmonėms, kurios verčiasi žvejybos ir akvakultūros produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba, skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius (toliau – Bendrasis bendrosios išimties reglamentas). Finansavimas pagal Taisykles neteikiamas sunkumų patiriantiems subjektams, kaip tai apibrėžta Bendrojo bendrosios išimties reglamento 1 straipsnio 4 dalies c papunktyje. Finansavimui, teikiamam pagal Bendrąjį bendrosios išimties reglamentą, taikomi šio reglamento 5 straipsnyje numatytas skaidrumo reikalavimas, 6 straipsnyje numatytas skatinamojo poveikio reikalavimas, 7 straipsnio 3 dalyje numatytas reikalavimas dėl pagalbos diskontavimo, 8 straipsnyje numatytas pagalbos sumavimo reikalavimas ir visi kiti I skyriaus taikytini bendrieji reikalavimai bei 54 straipsnio nuostatos. Finansavimas parengiamųjų filmo darbų projektams teikiamas pagal 2013 m. gruodžio 18 d. Europos Komisijos reglamentą (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2023 m. spalio 4 d. Komisijos reglamentu (ES) 2023/2391, kuriuo iš dalies keičiamos reglamentų (ES) Nr. 717/2014, (ES) Nr. 1407/2013, (ES) Nr. 1408/2013 ir (ES) Nr. 360/2012 nuostatos dėl de minimis pagalbos žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimui ir prekybai ir Reglamento (ES) Nr. 717/2014 nuostatos dėl bendros vienai įmonei teikiamos de minimis pagalbos sumos, jo taikymo laikotarpio ir kitų klausimų.

2.4. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

52. Valstybės duomenų agentūrai einamaisiais kalendoriniais metais 4 kalendorinius mėnesius iš eilės paskelbus apie ne mažesnę nei 15 proc. metinę infliaciją, filmo tęstinės gamybos projekto vykdytojas, dėl to patiriantis didesnes filmo gamybos darbų išlaidas nei buvo paskirta LKC direktoriaus įsakymu filmo tęstinės gamybos projektui, turi teisę pateikti motyvuotą prašymą LKC dėl papildomo finansavimo tokiam projektui skyrimo. Toks prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip likus 4 kalendoriniams mėnesiams iki nustatytos filmo tęstinės gamybos projekto vykdymo pabaigos. Didžiausias galimas skirti papildomas finansavimas filmo tęstinės gamybos projektui gali būti ne didesnis nei 7 proc. nuo filmo gamybos darbų projektui LKC direktoriaus įsakymu skirtos finansavimo sumos, kai projekto valstybinio finansavimo suma neviršija 100 tūkst. EUR ir ne didesnis kaip 5 proc. nuo filmo gamybos darbų projektui LKC direktoriaus įsakymu skirtos finansavimo sumos, kai projekto valstybinio finansavimo suma yra 100 tūkst. EUR arba didesnė. Sprendimą dėl papildomo finansavimo skyrimo ar neskyrimo ir jo dydžio filmo tęstinės gamybos projektui priima LKC direktorius per 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo LKC dienos, atsižvelgdamas į prašymo pagrįstumą, LKC einamaisiais kalendoriniais metais nustatytą valstybės biudžeto asignavimų apimtis, LKC prisiimtus finansinius įsipareigojimus dėl einamųjų metų valstybės biudžeto asignavimų panaudojimo ir jų apimčių.“

2.5. Pakeičiu 66.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

66.2. ilgalaikiam turtui (pagal Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gegužės 8 d. įsakymą Nr. 1K-174 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 12-ojo standarto patvirtinimo“ ir 2008 m. liepos 16 d. įsakymą Nr. 1K-238 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 13-ojo standarto patvirtinimo“), išskyrus rekvizitą;“

2.6. Pakeičiu 104 punktą ir jį išdėstau taip:

104. LKC nustačius, kad projekto vykdytojas lėšas panaudojo ne pagal paskirtį, pažeidė LKC direktoriaus įsakymu nustatytą projekto didžiausią valstybės pagalbos finansavimo intensyvumą, Taisyklėse ar finansavimo sutartyje numatytus reikalavimus, arba nustačius Kino įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje nurodytus pažeidimus, projekto vykdytojas privalo grąžinti LKC jam permokėtas ar pažeidžiant Kino įstatymo, Taisyklių ar finansavimo sutarties reikalavimus panaudotas lėšas. Šios lėšos grąžinamos į LKC finansavimo sutartyje nurodytą sąskaitą per 10 darbo dienų nuo pranešimo apie lėšų grąžinimą gavimo dienos. Per nurodytą terminą projekto vykdytojui negrąžinus LKC lėšų, jos išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. o projekto vykdytojui penkerius metus nuo sprendimo išieškoti negrąžintas lėšas dienos neskiriamas kino valstybinis finansavimas.

Paaiškėjus, kad projekto vykdytojui buvo suteikta neteisėta ir (arba) nesuderinama valstybės pagalba, projekto vykdytojas privalo jam išmokėtą sumą sugrąžinti savanoriškai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo LKC sprendimo pripažinti suteiktą valstybės pagalbą neteisėta ir grąžintina į valstybės biudžetą, arba ši suma išieškoma ne ginčo tvarka Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 551 straipsnyje nustatyta tvarka. Valstybės pagalba tam pačiam pareiškėjui negali būti teikiama tol, kol nebus sugrąžinta neteisėtai gauta valstybės pagalba.“

 

 

 

Kultūros ministras                                                                                                     Simonas Kairys

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos

2023 m. lapkričio 30 d. raštu Nr. (2.30Mr-43)6V-1525