Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL PERSPEKTYVINIŲ TRIUKŠMO ŽEMĖLAPIŲ RENGIMO, DERINIMO, TVIRTINIMO, VIEŠINIMO IR TRIUKŠMO MAŽINIMO PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO  

 

2020 m. gruodžio 2 d. Nr. 1369

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos aviacijos įstatymo 13 straipsnio 2 dalimi ir 14 straipsnio 3 ir 4 dalimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo, viešinimo ir triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo taisykles (pridedama).

 

 

 

Laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas                               Saulius Skvernelis

 

 

 

Laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas                               Jaroslav Narkevič

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2020 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 1369

 

PERSPEKTYVINIŲ TRIUKŠMO ŽEMĖLAPIŲ RENGIMO, DERINIMO, TVIRTINIMO, VIEŠINIMO IR TRIUKŠMO MAŽINIMO PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo, viešinimo ir triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato aerodromų perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo ir viešinimo tvarką, konkrečias triukšmo mažinimo priemones, maksimalius kompensacijų už jas dydžius, taip pat prašymų kompensuoti triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidas (toliau – prašymas) nagrinėjimo, kompensacijų už triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą (toliau – kompensacija) mokėjimo sąlygas ir tvarką.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos aviacijos įstatyme, Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme, Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme ir Lietuvos Respublikos statybos įstatyme.

 

II SKYRIUS

PERSPEKTYVINIŲ TRIUKŠMO ŽEMĖLAPIŲ RENGIMO, DERINIMO, TVIRTINIMO IR VIEŠINIMO TVARKA

 

3. Perspektyvinius triukšmo žemėlapius, skirtus aerodromų triukšmo apsauginėms zonoms (toliau – TAZ) nustatyti aplink civilinius aerodromus su dirbtine orlaivių kilimo ir tūpimo tako, kuris yra ne trumpesnis kaip 1 200 metrų, danga (toliau – civilinis aerodromas), rengia civilinį aerodromą valdanti įmonė (toliau – kompensacijas išmokantis subjektas).

4. Apie perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo pradžią paskelbiama Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir kompensacijas išmokančio subjekto interneto svetainėse. Perspektyvinius triukšmo žemėlapius kompensacijas išmokantis subjektas parengia ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo šiame punkte nurodyto jų rengimo pradžios paskelbimo.

5. Perspektyviniams triukšmo žemėlapiams sudaryti, atsižvelgiant į Triukšmo valdymo įstatyme, Aviacijos įstatyme nustatytų ir Taisyklėse naudojamų triukšmo rodiklių Ldvn ir Lnakties verčių apskaičiavimo reikalavimus bei į juos atitinkančios triukšmo žemėlapiams sudaryti naudojamos triukšmo modeliavimo programinės įrangos įvesties duomenų reikalavimus, naudojami šie duomenys:

5.1. registrų ir valstybės informacinių sistemų, užregistruotų Registrų ir valstybės informacinių sistemų registre, duomenys (išskyrus asmens duomenis);

5.2. valstybinių erdvinių duomenų rinkinių ir žemėlapių, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras, kartografinės medžiagos ir erdvinių duomenų rinkinių naujausios versijos;

5.3. civiliniame aerodrome kylančių ir tupiančių orlaivių eismo duomenys:

5.3.1. prognozuojamas orlaiviais atliekamų operacijų skaičius dienos, vakaro ir nakties metu pagal maksimalias ilgalaikes (ne trumpiau kaip 10 metų) civilinio aerodromo keleivių bei krovinių srauto prognozes; prognozes rengia kompensacijas išmokantis subjektas;

5.3.2. standartinės kilimo ir tūpimo operacijų trajektorijos;

5.3.3. orlaivių tipai ir jų skleidžiamas triukšmas;

5.3.4. kiti duomenys apie oro transporto eismą, atsižvelgiant į Taisyklėse nurodytus metodus, metodikas ir Lietuvos standartuose nustatytus reikalavimus;

5.3.5. kiti Taisyklių 5.3.1–5.3.4 papunkčiuose nenurodyti duomenys, informacija ir dokumentai, reikalingi perspektyviniams triukšmo žemėlapiams sudaryti.

6. Perspektyviniams triukšmo žemėlapiams sudaryti taikomų ilgalaikių metinių triukšmo rodiklių Ldvn ir Lnakties vertės nustatomos taikant su 2003 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos rekomendacijos 2003/613/EB dėl gairių pramonės, orlaivių, kelių ir geležinkelių transporto keliamo triukšmo patikslintiems tarpiniams skaičiavimo metodams ir su emisija susijusių duomenų nuostatomis suderintą Europos civilinės aviacijos konferencijos 2005 m. gruodžio
7 d. ataskaitoje ECAC.CEAC Doc. 29 „Triukšmo kontūrų aplink civilinius oro uostus standartinio skaičiavimo metodo ataskaita. Trečias leidimas“ aprašytą metodiką. Iš skirtingų skrydžio trajektorijų modeliavimo būdų turi būti naudojama ECAC.CEAC Dok. 29 „Triukšmo kontūrų aplink civilinius oro uostus standartinio skaičiavimo metodo ataskaita. Trečias leidimas“ 2 tomo 3.6 skyriuje aprašyta segmentacijos metodika.

7. Perspektyviniams triukšmo žemėlapiams ir aerodromo TAZ erdvinių duomenų rinkiniui sudaryti taikomų triukšmo rodiklių vertės turi būti apskaičiuotos 4 metrų triukšmo įvertinimo aukštyje virš žemės paviršiaus šiais intervalais:

7.1. triukšmo rodiklis Lnakties – > 55 dBA;

7.2. triukšmo rodiklis Ldvn – > 65 dBA.

8. Triukšmo rodiklio Lvakaro vertė apskaičiuojama orlaivių triukšmo veikiamoje teritorijoje ir taikoma triukšmo rodikliui Ldvn apskaičiuoti.

9. Perspektyviniuose triukšmo žemėlapiuose, kurie sudaromi valstybinėje 1994 m. Lietuvos koordinačių sistemoje LKS-94 ir kurių mastelis pasirenkamas atsižvelgiant į turimus žemėlapius pagal Taisyklių 5.2 papunktį, turi būti ši informacija:

9.1. žemėlapio pavadinimas;

9.2. kompensacijas išmokančio subjekto pavadinimas;

9.3. žemėlapio sudarymo data;

9.4. informacija, leidžianti identifikuoti žemėlapyje vaizduojamą vietą:

9.4.1. ne mažiau kaip trys koordinačių tinklo ašių susikirtimo taškai ir ne mažiau kaip vieno koordinačių tinklo susikirtimo taško koordinačių reikšmė;

9.4.2. teritorijos administracinių vienetų (apskričių, savivaldybių) ribos ir pavadinimai;

9.4.3. kaimo gyvenamųjų vietovių ribos ir pavadinimai;

9.4.4. hidrografiniai elementai: upės, ežerai, tvenkiniai ir magistraliniai grioviai;

9.4.5. magistraliniai, krašto, rajoniniai keliai ir viešieji vietinės reikšmės keliai;

9.4.6. gatvės gyvenamosiose vietovėse;

9.4.7. pagrindinio geležinkelio kelio ruožai;

9.4.8. civiliniai aerodromai;

9.4.9. miškų kontūrai;

9.4.10. stambių pelkių ir durpynų kontūrai;

9.4.11. užstatytų teritorijų kontūrai urbanizuotose vietovėse;

9.4.12. pastatai ir kiti statiniai;

9.4.13. žemės sklypų ribos;

9.5. legenda (santrauka), kurioje pateikiama informacija apie Taisyklių 7 punkte nurodytus triukšmo rodiklių verčių intervalus atitinkančią aerodromo TAZ.

10. Kompensacijas išmokantis subjektas, parengęs perspektyvinius triukšmo žemėlapius, teikia juos Susisiekimo ministerijai viešinti ir tvirtinti.

11. Viešas informavimas apie parengtus perspektyvinius triukšmo žemėlapius vykdomas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 11 straipsnyje nustatyta tvarka.

12. Pasibaigus Taisyklių 11 punkte numatytam perspektyvinių triukšmo žemėlapių viešinimui, perspektyviniai triukšmo žemėlapiai patvirtinami Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymu, kuris kartu su perspektyviniais triukšmo žemėlapiais ne vėliau kaip kitą darbo dieną po patvirtinimo paskelbiamas Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje ir Lietuvos erdvinės informacijos portale.

13. Apie patvirtintus perspektyvinius triukšmo žemėlapius informuojama Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 11 straipsnyje nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

TRIUKŠMO MAŽINIMO PRIEMONĖS IR KOMPENSUOJAMOS TRIUKŠMO MAŽINIMO PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO IŠLAIDOS

 

14. Kompensacijas išmokantis subjektas kompensuoja triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo aerodromo TAZ išlaidas Taisyklių III, IV ir V skyriuose nustatyta tvarka, remdamasis modeliavimo būdu kasmet parengiamais ir vienus metus nuo jų viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka galiojančiais žemėlapiais, kuriuose pateikiami duomenys apie aplink civilinį aerodromą esančias ir Taisyklių 18 punkte nurodytas teritorijas (toliau – perspektyviniai triukšmo žemėlapiai, skirti kompensacijoms išmokėti).

15. Perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, rengimui, tvirtinimui bei viešinimui yra taikomos Taisyklių 4, 6 ir 913 punktų nuostatos. Rengiant perspektyvinius triukšmo žemėlapius, skirtus kompensacijoms išmokėti, naudojami Taisyklių 5.1, 5.2 ir 5.3.25.3.5 papunkčiuose nurodyti duomenys, taip pat prognozuojamas orlaiviais atliekamų operacijų skaičius dienos, vakaro ir nakties metu pagal 2 metų civilinio aerodromo keleivių ir krovinių srauto prognozes. Prognozes rengia kompensacijas išmokantis subjektas.

16. Perspektyviniams triukšmo žemėlapiams, skirtiems kompensacijoms išmokėti, taikomos triukšmo rodiklių vertės turi būti apskaičiuotos 4 metrų triukšmo įvertinimo aukštyje virš žemės paviršiaus šiais intervalais:

16.1. triukšmo rodiklis Ldienos – ≥ 65 dBA – < 70 dBA; ≥ 70 dBA;

16.2. triukšmo rodiklis Lnakties – > 55 dBA.      

17. Perspektyviniuose triukšmo žemėlapiuose, skirtuose kompensacijoms išmokėti, turi būti pateikta Taisyklių 9.19.4 papunkčiuose nurodyta informacija, Taisyklių 18.118.3 papunkčiuose numatytos teritorijos ir jų ribos, pažymėtos TAZ erdvinių duomenų rinkinyje, bei legenda (santrauka), kurioje pateikiama informacija apie Taisyklių 16 punkte nurodytus triukšmo rodiklių verčių intervalus atitinkančias Taisyklių 18.1–18.3 papunkčiuose nurodytas teritorijas ir minėtų teritorijų žymėjimo spalvas.

18. Siekiant išmokėti kompensacijas Taisyklėse numatyta tvarka, perspektyviniuose triukšmo žemėlapiuose, skirtuose kompensacijoms išmokėti, nustatomos šios aerodromo TAZ teritorijos:

18.1. aerodromo TAZ I teritorija (toliau – I teritorija) – teritorija, kurioje skaičiavimo būdu nustatytas dienos triukšmo rodiklis Ldienos esamų gyvenamosios paskirties pastatų (toliau – gyvenamieji pastatai), poilsio, gydymo, bendrojo ugdymo, profesinių, aukštųjų mokyklų, vaikų darželių, lopšelių, mokslo paskirties pastatų, skirtų švietimo reikmėms, ir kitų pastatų, skirtų neformaliajam švietimui (toliau – negyvenamieji pastatai), aplinkoje (prie nurodytų pastatų išorinių sienų), veikiamoje orlaivių sukeliamo triukšmo, nuo 7 iki 19 val. yra lygus
70 dBA arba didesnis;

18.2. aerodromo TAZ II teritorija (toliau – II teritorija) – teritorija, kurioje skaičiavimo būdu nustatytas dienos triukšmo rodiklis Ldienos esamų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų aplinkoje (prie nurodytų pastatų išorinių sienų), veikiamoje orlaivių sukeliamo triukšmo, nuo
7 iki 19 val. yra lygus 65 dBA ar didesnis, tačiau mažesnis kaip 70 dBA;

18.3. aerodromo TAZ III teritorija (toliau – III teritorija) – teritorija, kurioje skaičiavimo būdu nustatytas nakties triukšmo rodiklis Lnakties esamų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų aplinkoje (prie nurodytų pastatų išorinių sienų), veikiamoje orlaivių sukeliamo triukšmo, nuo 22 iki 7 val. yra didesnis kaip 55 dBA (išskyrus I ir II teritorijas). 

19. Kompensuojamos tik tos triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose, patenkančiuose į I, II ar III teritorijas, išlaidos, kurios patiriamos ne anksčiau kaip po perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka.

20. Nustatomos šios triukšmo mažinimo priemonės ir jų įgyvendinimo išlaidos, kurios kompensuojamos:

20.1. I teritorijoje:

20.1.1. gyvenamųjų pastatų atveju – triukšmą izoliuojančių langų, skirtų gyvenamiesiems kambariams, virtuvėms, valgomiesiems bei miegamiesiems kambariams, įsigijimo ir įrengimo išlaidos; stogų ir pastatų išorinių sienų (skiriančių vidaus patalpas nuo lauko) izoliavimo nuo triukšmo priemonių įsigijimo ir įrengimo išlaidos; triukšmą izoliuojančių ventiliacinių sistemų įsigijimo ir įrengimo išlaidos;

20.1.2. negyvenamųjų pastatų atveju – triukšmą izoliuojančių langų, skirtų gydymo, poilsio ir švietimo paskirties patalpoms, įsigijimo ir įrengimo išlaidos; stogų ir pastatų išorinių sienų (skiriančių vidaus patalpas nuo lauko) izoliavimo nuo triukšmo priemonių įsigijimo ir įrengimo išlaidos; triukšmą izoliuojančių ventiliacinių sistemų įsigijimo ir įrengimo išlaidos; 

20.2. II teritorijoje:

20.2.1. gyvenamųjų pastatų atveju – triukšmą izoliuojančių langų, skirtų gyvenamiesiems kambariams, virtuvėms, valgomiesiems bei miegamiesiems kambariams, įsigijimo ir įrengimo išlaidos;

20.2.2. negyvenamųjų pastatų atveju – triukšmą izoliuojančių langų, skirtų gydymo, poilsio ir švietimo paskirties patalpoms, įsigijimo ir įrengimo išlaidos;

20.3. III teritorijoje:

20.3.1. gyvenamųjų pastatų atveju – triukšmą izoliuojančių langų, skirtų miegamiesiems kambariams, įsigijimo ir įrengimo išlaidos;

20.3.2. negyvenamųjų pastatų atveju – triukšmą izoliuojančių langų, skirtų poilsio paskirties patalpoms, įsigijimo ir įrengimo išlaidos; 

20.4. projektavimo darbų išlaidos, jeigu įgyvendinant Taisyklių 20.1–20.3 papunkčiuose nurodytas triukšmo mažinimo priemones reikia parengti statinio projektą, o teisės gauti kompensaciją atsiradimo iki perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka išduoto statybą leidžiančio dokumento pagrindu – statinio projekto, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas, keitimo, būtino Taisyklių 20.1–20.3 papunkčiuose nurodytoms priemonėms įgyvendinti, išlaidos;

20.5. jeigu teisė gauti kompensaciją atsiranda iki perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka išduoto statybą leidžiančio dokumento pagrindu, – statinio projekte, pagal kurį išduotas toks statybą leidžiantis dokumentas, numatytų sprendinių ir faktiškai įgyvendintų Taisyklėse numatytų triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų skirtumas, apskaičiuotas Taisyklių 29.5 papunktyje nustatyta tvarka;

20.6. sumokėta vietinė rinkliava už statybą leidžiančio dokumento, statybos užbaigimo akto išdavimą ar deklaracijos apie statybos užbaigimą tvirtinimą, jeigu minėti dokumentai reikalingi įgyvendinant Taisyklių 20.1–20.3 papunkčiuose nurodytas priemones.

21. Maksimalūs kompensacijų dydžiai nurodyti Taisyklių 1 priede. Kai patvirtinamas naujas perspektyvinis triukšmo žemėlapis, skirtas kompensacijoms išmokėti, papildomai gali būti kompensuojamas tik skirtumas tarp taikyto maksimalaus kompensacijos dydžio ir taikytino maksimalaus kompensacijos dydžio pagal naują perspektyvinį triukšmo žemėlapį, skirtą kompensacijoms išmokėti, kuris atsiranda pasikeitus I, II, III teritorijų riboms. Taisyklių 1 priede nurodyti maksimalūs kompensacijų dydžiai yra indeksuojami vadovaujantis šia tvarka:

21.1. Kalendoriniais metais, kuriais įsigalioja Taisyklės, ir po jų einančiais kalendoriniais metais indeksavimas netaikomas.

21.2. Kitais kalendoriniais metais po Taisyklių 21.1 papunktyje nurodyto termino pabaigos Taisyklių 1 priede nurodyti maksimalūs kompensacijų dydžiai yra indeksuojami, taikant indeksavimo koeficientą, kuris nustatomas Lietuvos statistikos departamento apskaičiuotą ir Oficialiosios statistikos portale paskelbtą mokestinių metų vartotojų kainų indeksą dalijant iš šimto.

21.3. Indeksuoti Taisyklių 1 priede nurodyti maksimalūs kompensacijų dydžiai taikomi nuo kalendorinių metų, kuriais atliekamas indeksavimas, sausio 1 d. ir galioja 3 metus.

21.4. Pasibaigus 3 metų laikotarpiui, indeksuoti Taisyklių 1 priede nustatyti maksimalūs kompensacijų dydžiai toliau indeksuojami kas 3 metus, taikant Taisyklių 21.2 papunktyje nurodytą koeficientą.

21.5. Indeksuotus Taisyklių 1 priede nustatytus maksimalius kompensacijų dydžius skelbia kompensacijas išmokantis subjektas Taisyklių 24 punkte numatytuose šaltiniuose ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Taisyklių 21.2 papunktyje nurodyto vartotojų kainų indekso paskelbimo Oficialiosios statistikos portale dienos.

21.6. Tuo atveju, jeigu prašymą teikiančio asmens (toliau – prašymo teikėjas) prašymas pateikiamas galiojant vieniems maksimaliems kompensacijų dydžiams, tačiau kompensacijos išmokėjimo metu Taisyklių 1 priede nurodyti maksimalūs kompensacijų dydžiai jau yra indeksuoti Taisyklių 21 punkte nustatyta tvarka, kompensacija tokiam prašymo teikėjui apskaičiuojama, taikant prašymo pateikimo metu galiojusius maksimalius kompensacijų dydžius.

22. Jeigu prašymo teikėjas, turintis teisę gauti kompensaciją pagal Aviacijos įstatymo 14 straipsnio 2 dalies ir Taisyklių nuostatas, įgyvendindamas triukšmo mažinimo priemones, įgyja teisę į pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) atskaitą ir turi galimybę susigrąžinti sumokėtą PVM, net jeigu tokia galimybe nepasinaudojo, triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidos kompensuojamos atskaitant PVM. Taip pat prašymo teikėjas, pateikdamas prašymą, užtikrina, kad kompensacijos nebuvo, nėra ir nebus finansuojamos iš kitų nacionalinių fondų ir Europos Sąjungos lėšų.

 

IV SKYRIUS

PRAŠYMŲ PRIĖMIMAS, VERTINIMAS IR KOMPENSACIJŲ SKYRIMAS

 

23. Kompensacijas moka kompensacijas išmokantis subjektas.

24. Kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka paskelbia pranešimus apie prašymų priėmimą (toliau šiame ir 25 bei 27 punktuose – pranešimai):

24.1. savivaldybei (-ėms) ir seniūnijai (-oms), kurių teritorijas apima atitinkamame perspektyviniame triukšmo žemėlapyje, skirtame kompensacijoms išmokėti, nustatytos I, II ir III teritorijos, kuriose minėto žemėlapio galiojimo metu dienos triukšmo rodiklis Ldienos ar nakties triukšmo rodiklis Lnakties gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų aplinkoje (prie nurodytų pastatų išorinių sienų), veikiamoje orlaivių sukeliamo triukšmo, viršys Taisyklių 18.1–18.3 papunkčiuose nustatytus dydžius; savivaldybės ir seniūnijos apie pranešimus informuojamos raštu ir privalo pranešimuose nurodytą informaciją ne vėliau kaip per 10 darbo dienų paskelbti savo skelbimų lentose bei interneto svetainėse;

24.2. miesto (-ų) ar rajono (-ų), kurių teritorijas apima atitinkamame perspektyviniame triukšmo žemėlapyje, skirtame kompensacijoms išmokėti, nustatytos I, II ir III teritorijos, kuriose minėto žemėlapio galiojimo metu dienos triukšmo rodiklis Ldienos ar nakties triukšmo rodiklis Lnakties gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų aplinkoje (prie nurodytų pastatų išorinių sienų), veikiamoje orlaivių sukeliamo triukšmo, viršys Taisyklių 18.1–18.3 papunkčiuose nustatytus dydžius, vietiniame laikraštyje ir ne mažiau kaip dviejuose interneto naujienų portaluose, skirtuose Lietuvos auditorijai.

25. Pranešimuose nurodoma:

25.1. prašymų pateikimo terminas ir tvarka;

25.2. informacija apie triukšmo mažinimo priemones, kurių įgyvendinimo išlaidos gali būti kompensuojamos;

25.3. kompensacijų skyrimo ir mokėjimo tvarka;

25.4. kita prašymų teikėjams aktuali informacija.

26. Prašymai pateikiami Aviacijos įstatymo 14 straipsnio 4 dalyje nustatytu terminu. Pasibaigus prašymų pateikimo terminui, kompensacijas išmokantis subjektas nepriima pavėluotai pateiktų prašymų ir neprivalo išmokėti kompensacijų pagal tokius prašymus.

27. Prašymai kompensacijas išmokančiam subjektui teikiami pranešimuose nurodyta tvarka. Prašymo teikėjas turi teisę pateikti naują prašymą, jeigu patvirtinus naują perspektyvinį triukšmo žemėlapį, skirtą kompensacijoms išmokėti, pasikeitė I, II, III teritorijų ribos. Prašymai pildomi ir jų priedai pateikiami lietuvių kalba. Jeigu prašymai ir (ar) jų priedai yra pateikiami kita kalba, prie šių dokumentų turi būti pridedamas vertėjo, turinčio teisę verstis tokia veikla, patvirtintas dokumentų vertimas į lietuvių kalbą. Prašymai ir jų priedai, neatitinkantys nurodytų kalbos reikalavimų, nebus svarstomi.

28. Prašymo forma pateikta Taisyklių 2 priede. Prašyme turi būti nurodyta:

28.1. fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, faktinės gyvenamosios vietos adresas, kontaktiniai duomenys (telefono numeris, el. pašto adresas);

28.2. juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens kodas, buveinės adresas, kontaktiniai duomenys (telefono numeris, el. pašto adresas);

28.3. pastato (patalpų), kuriame (-iose) įgyvendintos triukšmo mažinimo priemonės, adresas;

28.4. daikto (pastato (patalpų), kuriame (-iose) įgyvendintos triukšmo mažinimo priemonės, pagrindinė naudojimo paskirtis;

28.5. pastato (patalpų), kuriame (-iose) įgyvendintos triukšmo mažinimo priemonės, unikalus numeris;

28.6. kompensuojamos išlaidos (išlaidų skirtumas);

28.7. kiti duomenys ir patvirtinimai / sutikimai, kurie privalomi pagal Taisyklių 2 priede pateiktą prašymo formą.       

29. Prašymo teikėjas kartu su prašymu pateikia šiuos dokumentus:

29.1. rangovų, paslaugų teikėjų ar prekių tiekėjų pateiktas sąskaitas, perdavimo–priėmimo aktus ar kitus dokumentus, kuriais pagrindžiamos tiesioginės išlaidos, patirtos įgyvendinant triukšmo mažinimo priemones;

29.2. mokėjimo nurodymus, banko arba kitos kredito įstaigos sąskaitos išrašus, kasos pajamų ir išlaidų orderius, kvitus (čekius) ar kitus dokumentus, kuriais įrodoma, kad buvo sumokėta už triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą;

29.3. pastato (patalpų) kadastrinės bylos kopiją;

29.4. statinio projektą, jeigu jis pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus turėjo būti rengiamas triukšmo mažinimo priemonėms įgyvendinti, o teisės gauti kompensaciją atsiradimo iki perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka išduoto statybą leidžiančio dokumento pagrindu – statinio projektą, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas, ir jo pakeitimus, būtinus įgyvendinant triukšmo mažinimo priemones;

29.5. jeigu teisė gauti kompensaciją atsiranda iki perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka išduoto statybą leidžiančio dokumento pagrindu, – statinio projekte, pagal kurį išduotas toks statybą leidžiantis dokumentas, numatytų pradinių sprendinių, kurie buvo pakeisti Taisyklėse numatytomis triukšmo mažinimo priemonėmis, sąmatines kainas, apskaičiuotas pagal prašymo pateikimo metu galiojančias Rekomendacijas dėl statinių statybos skaičiuojamųjų kainų nustatymo (toliau – rekomendacijos), registruojamas ir skelbiamas valstybės įmonės Statybos produkcijos sertifikavimo centro tvarkomame Juridinių asmenų, fizinių asmenų ir mokslo įstaigų parengtų rekomendacijų dėl statinių statybos skaičiuojamųjų kainų nustatymo registre, ir šių pakeistų sprendinių sąmatines kainas, apskaičiuotas pagal prašymo pateikimo metu galiojančias minėtas rekomendacijas, bei šių sąmatinių kainų skirtumą;

29.6. pastato (patalpų) bendraturčio (-ių) sutikimą (-us) dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo ir kompensacijos išmokėjimo prašymo teikėjui (kai pastatas (patalpa) priklauso bendrosios dalinės nuosavybės teise);

29.7. kreditoriaus ir (arba) kito asmens, kurio naudai nustatyti daiktinių teisių į pastatą (patalpas) suvaržymai arba apribojimai, sutikimą (-us) dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo, patvirtintą (-us) notaro, jeigu šiame papunktyje nurodytas asmuo (-ys) yra fizinis (-iai) asmuo (-ys);

29.8. statybą leidžiantį dokumentą (dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo), kai jis privalomas pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus;

29.9. pastato (patalpų) nuotraukas, patvirtinančias faktinę situaciją prieš ir po triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo (nuotraukose turi matytis pakeistų elementų (langų, triukšmą izoliuojančių ventiliacinių sistemų ir kt. elementų) modelis, kita techninė ar gamintojo informacija);

29.10. CE atitikties sertifikatą (triukšmo mažinimo priemonių ir joms įdiegti naudotų elementų, medžiagų, gaminių), patvirtinantį naujų priemonių, elementų, medžiagų, gaminių panaudojimą;

29.11. prašymą pasirašančio asmens įgaliojimus patvirtinantį dokumentą, jeigu prašymą pasirašo įgaliotas asmuo;

29.12. kitus dokumentus, patvirtinančius triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą ir (arba) teisę gauti kompensaciją. 

30. Kompensacijas išmokantis subjektas, gavęs prašymą, ne vėliau kaip per
30 darbo dienų patikrina, ar prašymas užpildytas tinkamai, ar pateikti visi reikiami Taisyklėse nurodyti dokumentai. Jeigu dėl didelio prašymų teikėjų srauto ar kitų nuo kompensacijas išmokančio subjekto nepriklausančių aplinkybių nėra galimybės patikrinti prašymų per šiame punkte nustatytą terminą, kompensacijas išmokantis subjektas turi teisę pratęsti prašymų tikrinimo terminą, tačiau ne ilgiau kaip iki 3 mėnesių. Tokiu atveju kompensacijas išmokantis subjektas apie tai informuoja prašymų teikėjus prašymuose nurodytu būdu.

31. Jeigu prašymas užpildytas netinkamai ir (arba) pateikti ne visi Taisyklių 29 punkte nurodyti dokumentai ir (arba) yra kitų trūkumų, kompensacijas išmokantis subjektas prašyme nurodytu būdu informuoja prašymo teikėją apie nustatytus trūkumus ir terminą jiems pašalinti. Trūkumams pašalinti nustatomas ne ilgesnis kaip 30 darbo dienų terminas nuo informacijos išsiuntimo prašymo teikėjui dienos. Jeigu per šiame Taisyklių punkte nurodytą terminą prašymo teikėjas nepašalina pranešime nurodytų trūkumų, jo prašymas laikomas nepateiktu ir grąžinamas prašymo teikėjui. Tokiu atveju prašymo teikėjas, laikydamasis Taisyklėse nustatytos tvarkos ir terminų, turi teisę pateikti naują prašymą ir visus Taisyklių 29 punkte nurodytus dokumentus. Jeigu prašymo teikėjas pašalina nurodytus trūkumus (pateikia tinkamai užpildytą prašymą ir (arba) visus Taisyklių 29 punkte nurodytus dokumentus), jo prašymas patikrinamas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo dienos, kai buvo pašalinti visi trūkumai. Prašymo teikėjas, laikydamasis Taisyklėse nustatytos tvarkos ir terminų, taip pat turi teisę pateikti naują prašymą ir visus Taisyklių 29 punkte nurodytus dokumentus, kai Taisyklių
32.2 papunkčio pagrindu kompensacijas išmokantis subjektas
atsisako patvirtinti jo prašymą.

32. Kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Taisyklių 30 punkte nurodyto termino pabaigos, o tuo atveju, jeigu buvo nustatytas terminas trūkumams pašalinti, – nuo Taisyklių 31 punkte nurodyto termino pabaigos priima vieną iš šių sprendimų:

32.1. patvirtinti prašymą, jeigu prašyme nurodytos pagrįstos išlaidos neviršija
Taisyklių 1 priede nustatytų maksimalių kompensacijų dydžių; teisės gauti kompensaciją atsiradimo iki
perspektyvinių triukšmo žemėlapių, skirtų kompensacijoms išmokėti, viešo paskelbimo Taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka išduoto statybą leidžiančio dokumento pagrindu – kompensuoti faktinių triukšmo mažinimo priemonių įdiegimo išlaidų, neviršijančių Taisyklių 1 priede nustatytų maksimalių kompensacijų dydžių, ir Taisyklių 29.5 papunktyje nurodytų atitinkamų keičiamų sprendinių sąmatinių kainų skirtumą;

32.2. atsisakyti patvirtinti prašymą, jeigu prašymo tikrinimo metu nustatoma, kad pateiktame prašyme nurodyta neteisinga informacija ir (ar) duomenys.

33. Kompensacijas išmokantis subjektas turi teisę bet kuriuo metu po prašymo patvirtinimo atlikti triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo patikrą vietoje (toliau – patikra vietoje). Apie patikrą vietoje kompensacijas išmokantis subjektas turi informuoti prašymo teikėją prašyme nurodytu būdu ir nurodyti konkrečią patikros vietoje datą ir laiką, atsakingą asmenį, su kuriuo prašymo teikėjas turės suderinti patikros vietoje datą ir laiką, jeigu kompensacijas išmokančio subjekto pranešime nurodyta data ir laikas nebus tinkami, ir atsakingo asmens kontaktinius duomenis (telefono numerį, el. pašto adresą). Kompensacijas išmokantis subjektas taip pat turi teisę atlikti patikrą vietoje bet kuriuo metu po kompensacijos išmokėjimo, tačiau ne vėliau kaip per 3 metus nuo jos išmokėjimo dienos.  

34. Patikros vietoje metu kompensacijas išmokančio subjekto atsakingas asmuo patikrina faktiškai įgyvendintų triukšmo mažinimo priemonių atitiktį prašyme ir pateiktuose dokumentuose nurodytai informacijai, taip pat techniniams ir Taisyklių reikalavimams ir surašo kompensacijas išmokančio subjekto nustatytos formos patikros vietoje atlikimo aktą (toliau – patikros aktas). Patikros aktą pasirašo patikrą vietoje atlikęs kompensacijas išmokančio subjekto atsakingas asmuo ir prašymo teikėjas. Jeigu prašymo teikėjas atsisako pasirašyti patikros aktą, tai nurodoma patikros akte ir patikros aktas išsiunčiamas prašymo teikėjui prašyme nurodytu būdu.

35. Jeigu prašymo teikėjas prašyme nurodytu būdu buvo informuotas apie patikrą vietoje, suderino patikros vietoje datą ir laiką su kompensacijas išmokančio subjekto atsakingu asmeniu, tačiau pastarajam atvykus atsisakė jį įsileisti į pastatą (patalpą) ar teritoriją, kurioje yra pastatas (patalpa), kuriame (-ioje) turėjo būti tikrinamos įdiegtos triukšmo mažinimo priemonės, arba nesutiko, kad būtų atlikta patikra vietoje, ar trukdė atlikti patikrą vietoje, ar nesusisiekė su kompensacijas išmokančio subjekto atsakingu asmeniu dėl konkrečios datos ir laiko, o atvykus kompensacijas išmokančio subjekto atsakingam asmeniui Taisyklių 33 punkte nurodytame pranešime numatytą dieną ir laiku šio neįsileido į pastatą (patalpą) ar teritoriją, kurioje yra pastatas (patalpa), kuriame (-ioje) turėjo būti tikrinamos įdiegtos triukšmo mažinimo priemonės, kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Taisyklių 33 punkte nurodytame pranešime numatytos dienos priima sprendimą kompensacijos tokiam prašymo teikėjui nemokėti. Jeigu kompensacija prašymo teikėjui buvo išmokėta, kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo Taisyklių 33 punkte nurodytame pranešime numatytos dienos priima sprendimą grąžinti kompensaciją kompensacijas išmokančiam subjektui. Prašymo teikėjas privalo jam išmokėtą kompensaciją grąžinti į kompensacijas išmokančio subjekto pranešime apie tokį grąžinimą nurodytą kompensacijas išmokančio subjekto sąskaitą ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo minėto pranešimo išsiuntimo dienos.

36. Jeigu atlikus patikrą vietoje paaiškėja, kad triukšmo mažinimo priemonės ar jų dalis neatitinka prašyme ir (ar) pateiktuose dokumentuose nurodytos informacijos, techninių ir (ar) Taisyklių reikalavimų, o kompensacija prašymo teikėjui jau išmokėta, kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo patikros akto pasirašymo priima sprendimą grąžinti kompensaciją (ar kompensacijos dalį, proporcingą triukšmo mažinimo priemonėms, neatitinkančioms prašyme ir (ar) pateiktuose dokumentuose nurodytos informacijos, techninių ir (ar) Taisyklių reikalavimų) kompensacijas išmokančiam subjektui. Prašymo teikėjas privalo jam išmokėtą kompensaciją (ar kompensacijos dalį, proporcingą triukšmo mažinimo priemonėms, neatitinkančioms prašyme ir (ar) pateiktuose dokumentuose nurodytos informacijos, techninių ir (ar) Taisyklių reikalavimų) grąžinti į kompensacijas išmokančio subjekto pranešime apie tokį grąžinimą nurodytą kompensacijas išmokančio subjekto sąskaitą ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo minėto pranešimo išsiuntimo dienos.

37. Jeigu iki kompensacijos išmokėjimo atlikus patikrą vietoje paaiškėja, kad triukšmo mažinimo priemonės neatitinka prašyme ir (ar) pateiktuose dokumentuose nurodytos informacijos, techninių ir (ar) Taisyklių reikalavimų, kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo patikros akto pasirašymo priima sprendimą nekompensuoti prašyme nurodytų išlaidų.

38. Jeigu iki kompensacijos išmokėjimo atlikus patikrą vietoje paaiškėja, kad dalis triukšmo mažinimo priemonių neatitinka prašyme ir (ar) pateiktuose dokumentuose nurodytos informacijos, techninių ir (ar) Taisyklių reikalavimų, kompensacijas išmokantis subjektas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo patikros akto pasirašymo priima sprendimą nekompensuoti prašyme nurodytų išlaidų proporcingai patikros vietoje metu nustatytiems neatitikimams. Tame pačiame sprendime nurodoma ir prašymo teikėjui kompensuotina triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų dalis.

39. Kompensacijas išmokantis subjektas apie Taisyklių 32, 35, 36, 37 ir 38 punktuose nurodytus sprendimus prašymo teikėją informuoja prašyme nurodytu būdu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo atitinkamo sprendimo priėmimo dienos. 

 

V SKYRIUS

KOMPENSACIJŲ MOKĖJIMO TVARKA IR SĄLYGOS

 

40. Kompensacijas išmokantis subjektas kompensaciją išmoka per Aviacijos įstatymo
14 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą iš rinkliavų už naudojimąsi oro uostais.

41. Kompensacija pervedama į prašymo teikėjo prašyme nurodytą banko ar kitos kredito įstaigos sąskaitą. Kompensacijų mokėjimo eiliškumas nustatomas pagal prašymų pateikimo datą. Pervedus kompensaciją prašymo teikėjui, jo prašymu kompensacijas išmokantis subjektas grąžina prašymo teikėjo pateiktus Taisyklių 29 punkte nurodytų dokumentų originalus.     

42. Triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo tame pačiame pastate (patalpoje) išlaidos kompensuojamos tik vieną kartą, tai yra pakartotinės kompensacijos už tų pačių ar kitų triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą tame pačiame pastate (patalpoje) nemokamos, išskyrus Taisyklių 21 punkte numatytą atvejį.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

43. Prašymo teikėjas, nesutinkantis su kompensacijas išmokančio subjekto priimtu sprendimu dėl kompensacijos, turi teisę kreiptis į teismą.

44. Kompensacijas išmokantis subjektas, būdamas jam pateiktų prašymų teikėjų asmens duomenų valdytoju, minėtus asmens duomenis tvarko Aviacijos įstatymo 14 straipsnio pagrindu, laikydamasis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) bei Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

45. Kompensacijas išmokantis subjektas prašymų teikėjų jam pateiktus asmens duomenis tvarko siekdamas Taisyklėse nustatyta tvarka įvertinti prašymų teikėjų prašymus ir prie jų pridedamuose dokumentuose pateiktą informaciją, patvirtinti prašymus arba atsisakyti juos tvirtinti, administruoti ir išmokėti prašymų teikėjams priklausančias kompensacijas. 

46. Prašymų teikėjų asmens duomenys niekam neteikiami, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų numatytus atvejus, kai teisę gauti asmens duomenis turi valstybės institucijos ir įstaigos. Asmens duomenys nėra perduodami trečiosioms valstybėms ar tarptautinėms organizacijoms.

47. Prašymų teikėjų pateikti prašymai ir kiti dokumentai, kuriuose nurodyti asmens duomenys, saugomi 10 metų nuo jų gavimo Taisyklėse nustatyta tvarka. Jeigu yra inicijuojamas teisminis ginčas arba yra tokio ginčo tikimybė, kompensacijas išmokantis subjektas prašymų teikėjų asmens duomenis gali saugoti ilgiau, kol pasibaigs teisės aktuose numatyti skundo pateikimo ar ieškinio senaties terminai ir (arba) įsiteisės galutinis teismo sprendimas.

48. Pasibaigus Taisyklių 47 punkte nurodytam asmens duomenų saugojimo terminui arba išnykus minėtame punkte nurodytoms aplinkybėms, kai asmens duomenys gali būti saugomi ilgiau kaip 10 metų, prašymų teikėjų pateikti prašymai ir kiti dokumentai, kuriuose nurodyti asmens duomenys, sunaikinami Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka.

49. Prašymų teikėjų pateikti prašymai ir kiti dokumentai, kuriuose nurodyti asmens duomenys, saugomi Dokumentų ir archyvų įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka.

_______________________

 

 

Perspektyvinių triukšmo žemėlapių

rengimo, derinimo, tvirtinimo,

viešinimo ir triukšmo mažinimo

priemonių įgyvendinimo išlaidų

kompensavimo taisyklių

1 priedas

 

 

MAKSIMALIŲ KOMPENSACIJŲ DYDŽIŲ SĄRAŠAS

 

 

Eil. Nr.

Kompensuotinų išlaidų rūšis

Maksimalus dydis,

eurais

 

 

 

I
teritorija

II teritorija

III teritorija

Maksimalios bendros kompensuojamos sumos

1.

Maksimalus kompensacijos dydis (įskaitant PVM) už vieną patalpų (gyvenamuosiuose ir negyvenamuosiuose pastatuose), kuriose įrengiamos triukšmo mažinimo priemonės, naudingojo ploto, nurodyto Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išraše, kvadratinį metrą

150

75

30

2.

Maksimalus kompensacijos už vienbutį gyvenamąjį pastatą dydis (įskaitant PVM)

Nenustato-mas

6 000

2 400

Maksimalios kompensuojamos sumos pagal atskirus elementus

3.

Projektavimo darbų išlaidos (įskaitant PVM)

2 000

1 000

500

4.

Sumokėta vietinė rinkliava už:

statybą leidžiančio dokumento išdavimą;

statybos užbaigimo akto išdavimą;

deklaracijos apie statybos užbaigimą tvirtinimą

Pagal faktiškai patirtas išlaidas

Pagal

faktiškai

patirtas išlaidas

Pagal faktiškai patirtas išlaidas

______________

 

 

Perspektyvinių triukšmo žemėlapių

rengimo, derinimo, tvirtinimo,

viešinimo ir triukšmo mažinimo

priemonių įgyvendinimo išlaidų

kompensavimo taisyklių

2 priedas

 

(Prašymo forma)

 

PRAŠYMAS KOMPENSUOTI TRIUKŠMO MAŽINIMO PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO IŠLAIDAS

 

20___ m. __________ d.

 

 

1. Asmens, kuris kreipiasi dėl kompensacijos[1]:

1.1. Vardas, pavardė / juridinio asmens pavadinimas_______________________________

1.2. Asmens kodas / juridinio asmens kodas______________________________________

1.3. Faktinės gyvenamosios vietos / buveinės adresas_____________________________________

1.4. Telefono Nr., el. pašto adresas_______________________________________

 

2. Pastato (patalpų), kuriame (-iose) įgyvendintos triukšmo mažinimo priemonės:

2.1. Adresas_________________________________________________________________

_______________________________________________________________

2.2. Daikto (pastato (patalpų)) pagrindinė naudojimo paskirtis_________________________

_____________________________________________________

2.3. Unikalus numeris_________________________________________________________

_______________________________________

3. Kompensuojamos išlaidos (išlaidų skirtumas):

Eil. Nr.

Kompensuojamos išlaidos

Išlaidų (išlaidų skirtumo) vertė, eurais

Išlaidas (išlaidų skirtumą) pagrindžiantys dokumentai

1

2

3

4

1.

Triukšmą izoliuojančių langų, skirtų gyvenamiesiems kambariams, virtuvėms bei valgomiesiems kambariams, įsigijimo ir įrengimo išlaidos

 

 

2.

Triukšmą izoliuojančių langų, skirtų gydymo, poilsio ir švietimo paskirties patalpoms, įsigijimo ir įrengimo išlaidos

 

 

3.

Triukšmą izoliuojančių langų, skirtų miegamiesiems kambariams, įsigijimo ir įrengimo išlaidos

 

 

4.

Triukšmą izoliuojančių langų, skirtų poilsio paskirties patalpoms, įsigijimo ir įrengimo išlaidos

 

 

5.

Triukšmą izoliuojančių ventiliacinių sistemų įsigijimo ir įrengimo išlaidos

 

 

6.

Pastatų stogų, išorinių sienų (skiriančių vidaus patalpas nuo lauko) izoliavimo nuo triukšmo priemonių įsigijimo ir įrengimo išlaidos

 

 

7.

Projektavimo darbų išlaidos

 

 

8.

Sumokėta vietinė rinkliava už:

statybą leidžiančio dokumento išdavimą;

statybos užbaigimo akto išdavimą;

deklaracijos apie statybos užbaigimą tvirtinimą

 

 

 

4. Kompensacijas išmokančio subjekto priimtus sprendimus ir kitą informaciją pageidauju gauti (pažymėti):

؜؜registruotąja pašto siunta (informuodamas šiuo būdu kompensacijas išmokantis subjektas neatsako už informacijos vėlavimą) šio prašymo 1 punkte nurodytu faktinės gyvenamosios vietos / buveinės adresu;

؜؜šio prašymo 1 punkte nurodytu elektroniniu paštu.

 

5. Kompensaciją prašau pervesti į Lietuvos banke ar kitoje kredito įstaigoje esančią sąskaitą:

5.1. Banko ar kitos kredito įstaigos pavadinimas___________________________

5.2. Sąskaitos numeris (20 simbolių):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. PATVIRTINU, kad šiame prašyme ir pridedamuose dokumentuose pateikta informacija yra teisinga ir įgyvendintos triukšmo mažinimo priemonės atitinka visus joms taikytinus Lietuvos Respublikos teisės aktų ir Perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo, viešinimo ir triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo taisyklių reikalavimus.

 

7. PATVIRTINU, kad yra žinoma, jog už kitų, nei nurodyta Perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo, viešinimo ir triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo taisyklėse, triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą nėra kompensuojama.

 

8. PATVIRTINU, kad įgyvendinant triukšmo mažinimo priemones buvo laikomasi Lietuvos Respublikos statybos įstatymo, kitų teisės aktų ir Perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo, viešinimo ir triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo taisyklių reikalavimų.

 

9. PATVIRTINU, jog triukšmo mažinimo priemonėms įgyvendinti nereikalingas statybos leidimas (taikoma, kai statybos leidimas neprivalomas pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus).

 

10. PATVIRTINU, jog kompensacijos už triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą nebuvo, nėra ir nebus finansuojamos iš kitų nacionalinių fondų ir Europos Sąjungos lėšų.

 

11. SUTINKU, jog Perspektyvinių triukšmo žemėlapių rengimo, derinimo, tvirtinimo, viešinimo ir triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo taisyklėse numatytais atvejais gali būti atliekama triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo patikra vietoje.  

 

12. PATVIRTINU, kad man yra žinoma, jog teikiant šį prašymą patikiu tvarkyti jame nurodytus asmens duomenis kompensacijas išmokančiam subjektui, laikantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) bei Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų. 

 

13. PRIDEDAMA (pažymėti pridedamus dokumentus Q):

 

£ triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų pagrindimo dokumentai, ___ lapų;

£ patirtų išlaidų už triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą apmokėjimą įrodantys dokumentai, ___lapų;

£ pastato (patalpų) kadastrinės bylos kopija, ___ lapų;

£ pastato (patalpų) bendraturčio (-ių) sutikimas (-ai) dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo ir kompensacijos už jų įgyvendinimą išmokėjimo prašymo teikėjui (kai pastatas (patalpa) priklauso bendrosios dalinės nuosavybės teise), ___lapų;

£ kreditoriaus ir (ar) kito asmens, kurio naudai nustatyti daiktinių teisių į pastatą (patalpas) suvaržymai / apribojimai, sutikimas (-ai) dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo, ___ lapų;

£ statybą leidžiantis dokumentas (dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo), kai jis privalomas pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus, ___ lapų;

£ pastato (patalpų) nuotraukos, patvirtinančios faktinę situaciją prieš ir po triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo, ___ lapų;

£ CE atitikties sertifikatas (triukšmo mažinimo priemonių ir joms įdiegti naudotų elementų, medžiagų, gaminių), patvirtinantis naujų priemonių, elementų, medžiagų, gaminių panaudojimą, ____lapų;

£ statinio projektas, jeigu jis buvo rengiamas triukšmo mažinimo priemonėms įgyvendinti, ____lapų;

£ statinio projekte, pagal kurį buvo išduotas statybą leidžiantis dokumentas, numatytų sprendinių, pakeistų įgyvendinamomis triukšmo mažinimo priemonėmis, sąmatinių kainų apskaičiavimo dokumentai, ___ lapų;

£ prašymą pasirašančio asmens įgaliojimus patvirtinantis dokumentas, jeigu prašymą pasirašo įgaliotas asmuo, ___ lapų;

£ kiti dokumentai, patvirtinantys triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimą ir (ar) teisę gauti kompensaciją, ___ lapų.

 

 

 

Prašymo teikėjas (įgaliotas asmuo)

(kas reikalinga, pabraukti)

 

_________________                        ___________________________________         

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

______________

 



[1] Jei kreipiasi fizinio asmens įgaliotas asmuo, įrašomi asmens, kuriam atstovaujama, duomenys.