LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL STUDENTŲ VERSLUMO SKATINIMO RENGINIŲ 2016−2018 METŲ FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

2016 m. rugpjūčio 9 d. Nr. V-681

Vilnius

 

 

Siekdama įgyvendinti Valstybinės studijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros 2013–2020 metų plėtros programos 2016–2018 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. V-204 „Dėl Valstybinės studijų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros 2013−2020 metų plėtros programos 2016−2018 metų veiksmų plano patvirtinimo“, 1.2.2.5 papunktį,

 

t v i r t i n u Studentų verslumo skatinimo renginių 2016−2018 metų finansavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministrė                                                     Audronė Pitrėnienė


 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. rugpjūčio 9 d. įsakymu Nr. V-681

 

 

 

STUDENTŲ VERSLUMO SKATINIMO RENGINIŲ 2016–2018 METŲ FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

 

I SKYRIUS

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

 

1.    Studentų verslumo skatinimo renginių 2016–2018 metų finansavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja reikalavimus studentų verslumo ugdymo ir skatinimo renginių (toliau – Renginys) formai ir turiniui, reikalavimus pareiškėjams, siekiantiems gauti finansavimą Renginiui (toliau – Pareiškėjas), paraiškos Renginių finansavimui gauti (toliau – Paraiška) pateikimą ir vertinimą, lėšų Pareiškėjui skyrimą, panaudojimą ir atsiskaitymą už panaudotas lėšas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai (toliau – Ministerija) tvarką.

 

2.    Renginių finansavimo tikslas – skatinti studentų verslumo ugdymą.

 

3.    Lėšos Renginiams finansuoti skiriamos švietimo ir mokslo ministro sprendimu iš valstybės biudžeto asignavimų, atsižvelgiant į Ministerijos finansines galimybes.

 

 

 

II SKYRIUS

 

REIKALAVIMAI RENGINIO FORMAI, TURINIUI, PAREIŠKĖJAMS

 

 

 

4.       Renginio forma − mugė, paroda, konferencija, konkursas.

 

5.       Renginio turinys turi atitikti šiuos kriterijus:

 

5.1.                     Renginys turi būti skirtas studentų verslumo ir kūrybiškumo įgūdžiams tobulinti, rinkodaros, komunikacijos bei prekybinės veiklos kompetencijoms ugdyti;

 

5.2.                     Renginyje turi dalyvauti ne mažiau kaip 15 dalyvių (aukštųjų mokyklų, turinčių praktinio mokymo firmas, imituojančių mokymo tikslais realių juridinių asmenų veiklą (verslo praktinio mokymo firmų);

 

5.3.                     Renginio metu vykdomos veiklos turi skatinti studentų domėjimąsi verslo idėjų kūrimu ir paieška;

 

5.4.                     Renginys turi pateikti naujų idėjų studentų verslumui ir kūrybiškumui skatinti ir jaunimo užimtumui didinti;

 

5.5.                     Renginyje turi būti skatinamas bendras aukštųjų mokyklų ir socialinių partnerių veiklų, skirtų ugdyti ir skatinti studentų verslumą ir kūrybiškumą, vykdymas ir bendradarbiavimas.

 

6.       Pareiškėjai gali būti:

 

6.1.                     aukštosios mokyklos, kuriose yra praktinio mokymo firmos, imituojančios mokymo tikslais realių juridinių asmenų veiklą, (verslo praktinio mokymo firmos) ir organizuojami studentų verslumą ir kūrybiškumą ugdantys Renginiai;

 

6.2.                     asociacijos, turinčios patirties organizuojant Renginius.

 

 

 

III SKYRIUS

 

PARAIŠKŲ PATEIKIMAS IR VERTINIMAS

 

 

 

7.       Informacija dėl Renginių finansavimo konkurso (toliau – Konkursas) kasmet skelbiama Ministerijos interneto svetainėje www.smm.lt. Konkurso skelbime nurodoma: Paraiškų priėmimo terminas, vieta, kontaktinis asmuo pasiteirauti, kita su Paraiškų priėmimu susijusi informacija.

 

8.       Pareiškėjas kartu su Paraiška privalo pateikti šiuos dokumentus:

 

8.1.                     Pareiškėjo steigimo dokumentų (statutų, nuostatų, įstatų, steigimo sutarties (akto)) kopiją;

 

8.2.                     jeigu numatomas papildomas Renginio finansavimas – dokumentus įrodančius papildomą finansavimą (sutarčių, pavedimų kopijos, banko sąskaitos išrašai ir kt.). Jeigu Paraiškos teikimo metu papildomas finansavimas dar nėra gautas, turi būti pateikiami numatomą papildomą finansavimą patvirtinantys dokumentai.

 

9.       Paraiškas vertina Paraiškų vertinimo komisija (toliau – Komisija), kurios sudėtį iš 5 Ministerijos valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų tvirtina švietimo ir mokslo ministras per 3 darbo dienas nuo Konkurso paskelbimo dienos.

 

10.     Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas. Komisijos pirmininkui nesant, jo funkcijas atlieka Komisijos pirmininko pavaduotojas. Komisijos darbą organizuoja Komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius Paraiškų nevertina. Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais bei Aprašu.

 

11.     Pareiškėjas Komisijai pateikia Paraišką pagal Aprašo 1 priedą. Paraiška turi būti pasirašyta Pareiškėjo arba asmens, turinčio teisę veikti Pareiškėjo vardu nurodant vardą ir pavardę. Pareiškėjas gali pateikti tik vieną Paraišką.

 

12.     Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai vyksta Komisijos pirmininko nustatytu laiku. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 4 Komisijos nariai.

 

13.     Komisijos posėdis sušaukiamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Paraiškų priėmimo termino pabaigos.

 

14.     Komisijos nariams apie posėdį raštu arba elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Komisijos posėdžio dienos praneša Komisijos sekretorius, kuris kartu su pranešimu Komisijos nariams pateikia medžiagą numatomais svarstyti klausimais.

 

15.     Komisijos narys, negalintis atvykti į posėdį, apie tai ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Komisijos posėdžio dienos turi raštu pranešti Komisijos pirmininkui, išskyrus atvejus, kai to negali padaryti dėl objektyvių priežasčių.

 

16.     Pirmojo Komisijos posėdžio metu, prieš pradėdami darbą, Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius privalo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą užtikrinantį informacijos, susijusios su Paraiškų turiniu, konfidencialumą, viešai neskelbti ir neplatinti šios informacijos ir nešališkumo deklaraciją dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto vengimo.

 

17.     Komisijos sprendimai priimami balsuojant posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Kai Komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas yra Komisijos pirmininko balsas.

 

18.     Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos sekretorius. Komisijos posėdžius protokoluoja Komisijos sekretorius.

 

19.     Protokolai parengiami ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po Komisijos posėdžio dienos.

 

20.     Komisijos narys turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie protokolo.

 

21.     Komisijos sekretorius prieš Komisijos posėdį patikrina, ar:

 

21.1. Paraiška pateikta iki Konkurso skelbime nurodytos datos;

21.2. prie Paraiškos pridėti Aprašo 8 punkte nurodyti dokumentai;

21.3. Paraiška atitinka Aprašo 5 punkte nustatytus kriterijus.

22.     Paraiškos atmetamos, yra nevertinamos ir lėšos Renginiui organizuoti neskiriamos, jeigu:

 

22.1. Paraiška pateikta po Paraiškos pateikimo termino pabaigos;

22.2. Paraiška neatitinka Aprašo 5 punkte nustatytus kriterijus;

22.3. Pareiškėjas nepateikė dokumentų, nurodytų Aprašo 8 punkte;

22.4. Paraišką pateikė Pareiškėjas, kuris nepatenka į Pareiškėjų, turinčių teisę teikti Paraiškas, grupę.

23.     Komisijos nariai Paraiškas vertina užpildydami vertinimo anketą pagal Aprašo 2 priedą, vadovaudamiesi joje nurodytais Paraiškos vertinimo kriterijais. Aukščiausias galimas Paraiškos įvertinimas – 60 balų. Minimalus balų skaičius tam, kad Renginiui organizuoti būtų skirtas finansavimas – 45 balai.

 

24.     Kiekvieną Paraišką įvertina posėdyje dalyvaujantys Komisijos nariai. Komisijos narys skiria balus už kiekvieną Aprašo 2 priede nustatytą Paraiškos vertinimo kriterijų, Komisijos narių skirti balai sumuojami, išvedamas jų aritmetinis vidurkis.

 

 

IV SKYRIUS

LĖŠŲ SKYRIMAS, PANAUDOJIMAS IR ATSISKAITYMAS

 

25.     Renginiui finansuoti prašomos lėšos turi būti numatytos veikloms, tiesiogiai susijusioms su Renginio organizavimu:

 

25.1. paslaugoms;

 

25.2. kitoms prekėms ir reikmenims (kanceliarinėms, ūkinės paskirties prekėms);

 

26. Renginiui skirtos lėšos negali būti numatytos, skiriamos ir naudojamos:

 

26.1. baldams, transporto priemonėms, kompiuterinei įrangai įsigyti;

 

26.2. įsiskolinimams padengti ar investiciniams projektams finansuoti;

 

26.3. ilgalaikei patalpų nuomai ar išperkamajai nuomai, remontui, rekonstrukcijai ir statybai, patalpų eksploatacijai;

 

26.4. ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti arba jo vertei padidinti;

 

26.5. kitoms su Renginio organizavimu nesusijusioms išlaidoms dengti.

 

27.     Komisija per 5 darbo dienas po Komisijos posėdžio dienos pateikia švietimo ir mokslo ministrui siūlymus dėl lėšų Renginiams organizuoti paskirstymo.

 

28.     Švietimo ir mokslo ministras ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo Komisijos pasiūlymų dėl lėšų Renginiams organizuoti paskirstymo gavimo dienos priima sprendimą dėl lėšų skyrimo Renginiams organizuoti.

 

29.     Lėšų Renginiams organizuoti skyrimas ir atsiskaitymas vykdomas pagal Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų planavimo ir naudojimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. vasario 15 d. įsakymu Nr. ISAK-223 „Dėl Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų planavimo ir naudojimo taisyklių patvirtinimo“.

 

 

__________________