LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2006 m. rugpjūčio 17 d. įsakymo Nr. 1V-328DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. vasario 25 d. Nr. 1V-139

Vilnius

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vidaus tvarkos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu
Nr. 1V-328 „Dėl
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“:

1Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Darbuotojams gali būti nustatytas kitas darbo ir poilsio bei pietų pertraukos laikas. Prašymas leisti dirbti pagal individualų darbo laiko grafiką teikiamas per Ministerijos savitarnos portalą (toliau – savitarnos portalas), o nesant galimybės ar laikinai jam neveikiant – prašymas sprendimą dėl darbuotojo individualaus darbo laiko grafiko priimančiam asmeniui teikiamas raštu elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – raštu).

2Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Darbuotojams gali būti skiriamos papildomos poilsio dienos per mėnesį arba nustatomas sutrumpintas savaitės darbo laikas. Darbuotojai, turintys teisę į Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) numatytas papildomas poilsio dienas per mėnesį arba sutrumpintą savaitės darbo laiką ir norintys pasinaudoti šiomis teisėmis, pateikia prašymą per savitarnos portalą, o nesant galimybės ar laikinai jam neveikiant – prašymas pateikiamas Ministerijos administracijos padaliniui, atsakingam už personalo valdymą, raštu, pridedant šią teisę įrodančių dokumentų kopijas. Sprendimą dėl papildomų poilsio dienų skyrimo priima darbuotoją į pareigas priimantis asmuo. Paskirtos atitinkamos papildomos poilsio dienos per mėnesį suteikiamos darbuotojo ir jo tiesioginio vadovo susitarimu (gavus pritarimą raštu), apie tai raštu informuojant už atitinkamo administracijos padalinio darbuotojų darbo laiko apskaitos žiniaraščio (toliau – Žiniaraštis) pildymą atsakingą asmenį.

3Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Darbuotojas, norintis dirbti nuotoliniu būdu, Nuotolinio darbo tvarkos aprašo prašyme nurodytus duomenis (išskyrus nuotolinio darbo laikotarpį ir nuotolinio darbo dienos pradžios ir pabaigos laiką) tiesioginiam vadovui pateikia tik kartą, o pasikeitusius duomenis tikslina.

4Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Darbuotojas, prieš pradėdamas dirbti nuotoliniu būdu, raštu informuoja tiesioginį vadovą ir nurodo jam nuotolinio darbo laikotarpį (atitinkamas kalendorinio mėnesio dienas) ir nuotolinio darbo dienos pradžios ir pabaigos laiką. Darbuotojas, dirbdamas nuotoliniu būdu, užtikrina, kad jam pavestas funkcijas atliks tinkamai ir laiku.

5Pakeičiu 11.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

11.1. darbui reikalinga programine įranga ar informacinėmis sistemomis (Dokumentų valdymo sistemos (toliau – DVS), Vidaus reikalų informacinės sistemos centrinio duomenų banko ir pan.) naudojamasi tik su įrenginiais, atitinkančiais Nuotolinio prisijungimo prie Vidaus reikalų informacinės sistemos centrinio duomenų banko tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2012 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. 1V-904 „Dėl Nuotolinio prisijungimo prie Vidaus reikalų informacinės sistemos centrinio duomenų banko tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatytus reikalavimus;“.

6Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Nuotoliniu būdu dirbančiam darbuotojui konkrečias užduotis tiesioginis vadovas pateikia raštu ir (arba) DVS priemonėmis.“

7Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Darbuotojas ne vėliau kaip iki kito mėnesio 1 d. apie faktinį darbo nuotoliniu būdu laikotarpį informuoja už atitinkamo administracijos padalinio Žiniaraščio pildymą atsakingą darbuotoją.

8Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Darbuotojo nuotoliniu būdu dirbtas laikotarpis žymimas Žiniaraštyje.

9Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Darbuotojui, dirbančiam nuotolinį darbą, pateikus prašymą, Ministerijos kanclerio sprendimu gali būti kompensuojamos jo patiriamos išlaidos, susijusios su asmeninių telekomunikacijų įrenginių, kompiuterinės technikos, raštinės reikmenų ir kitokių asmeninių priemonių ar įrangos naudojimu darbo reikmėms (toliau – patirtos išlaidos). Prašymas kompensuoti patirtas išlaidas kartu su tai įrodančiais dokumentais teikiamas per savitarnos portalą, o nesant galimybės ar laikinai jam neveikiant – prašymas teikiamas Ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento (toliau – EFD) vadovui raštu per 3 darbo dienas po darbo nuotoliniu būdu laikotarpio. EFD, įvertinęs prašymą kartu su patirtas išlaidas įrodančiais dokumentais, pateikia išvadą dėl tinkamų kompensuoti patirtų išlaidų. Patirtos išlaidos ir jų dydžiai kompensuojami atsižvelgiant į rinkoje esančių tokių paslaugų, dėl kurių darbuotojas patyrė išlaidų, kainas.“

10. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Faktiškai dirbtą laiką sudaro darbuotojų darbo tvarką reglamentuojančiuose teisės aktuose ar darbuotojui individualiai numatytas kasdienis darbo laikas ir DK 120 straipsnio 2 dalyje nustatytas laikas. Tarnybinės komandiruotės prilyginamos faktiškai dirbtam laikui.

11.   Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. Darbuotojai apie galimą korupcinio pobūdžio poveikį, su kuriuo susiduria vykdydami jiems pavestas funkcijas, nedelsdami informuoja už korupcijos prevenciją atsakingą Ministerijos administracijos padalinį Informacijos apie pažeidimus teikimo ir tvarkymo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. 1V-566 „Dėl Informacijos apie pažeidimus teikimo ir tvarkymo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.“

12.   Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:

29. Korupcijos prevencijos priemonės, korupcijos prevencijos proceso organizavimas, korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimo koordinavimas bei kontrolė vykdoma vadovaujantis Korupcijos prevencijos tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. 1V-120 „Dėl Korupcijos prevencijos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

13.   Papildau 291 punktu:

291. Tarnybinės etikos, dovanų politikos, privačių interesų konfliktų prevencijos, lobistinės priežiūros užtikrinimas Ministerijoje vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2022 m. sausio 3 d. įsakymu Nr. 1V-1 „Dėl antikorupcinio (etiško) elgesio užtikrinimo“.

14. Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:

32. Darbuotojų apranga turi būti švari, tvarkinga, dalykinio stiliaus.“

15. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:

46. Išimtiniais atvejais Ministerijos kanclerio sprendimu leidimas gali būti skirtas ir neatsižvelgiant į kriterijus, suteikiančius pirmenybę.

16. Pripažįstu netekusiu galios XIII skyrių.

17. Pakeičiu 80 punktą ir jį išdėstau taip:

80. Nelaimingų atsitikimų darbe, dėl kurių darbuotojai patiria žalą sveikatai, nelaimingus atsitikimus pakeliui į darbą ar iš darbo, įvykių darbe ir nelaimingų atsitikimų pakeliui į darbą ar iš darbo tyrimo, apskaitos, tyrimo dokumentų saugojimo, skundų, susijusių su tyrimu, nagrinėjimo tvarka nustatyta Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugsėjo 2 d. nutarimu Nr. 1118 „Dėl Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų patvirtinimo“.“

18. Pakeičiu 82.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

82.8. už darbuotojo pasiūlytą veiklos procesų tobulinimo bei veiklos kokybės gerinimo idėją LEAN kokybės vadybos sistemos KAIZEN metodo taikymo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2021 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. 1V-838 „Dėl LEAN kokybės vadybos sistemos KAIZEN metodo taikymo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

19. Pakeičiu 84 punktą ir jį išdėstau taip:

84. Skatinant darbuotojus padėka, kartu gali būti įteikiamas ir suvenyras, kuris parenkamas iš Ministerijos įsigytų atminimo dovanų ir suvenyrų sąrašo (skatinant darbuotojus padėka darbo jubiliejinių sukakčių progomis, suvenyro vertė negali viršyti 100 Eur). Skatinant darbuotojus, vardinė dovana paprastai parenkama iš Ministerijos jau įsigytų atminimo dovanų ir suvenyrų arba vidaus reikalų ministro arba Ministerijos kanclerio sprendimu gali būti įteikta ir kita vardinė dovana, nenurodyta minėtame sąraše. Skatinant darbuotojus, rekomenduojama darbuotojų gyvenimo jubiliejinių sukakčių progomis siūlyti iki 150 Eur vertės vardinę dovaną.“

20. Pakeičiu 87 punktą ir jį išdėstau taip:

87. EFD rengia įsakymų ir (arba) potvarkių dėl skatinimo piniginėmis išmokomis projektus, o Ministerijos administracijos padalinys, atsakingas už personalo valdymą, – įsakymų ir (arba) potvarkių projektus dėl skatinimo kitomis nei piniginės išmokos priemonėmis.“

21. Papildau nauju XVI1 skyriumi:

 

XVI1 SKYRIUS

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS

 

871. Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimas reglamentuojamas Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 18 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“, nustatytais reikalavimais. Ministerijos darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, šiame punkte nurodyto tvarkos aprašo nuostatos mutatis mutandis taikomos tiek, kiek jų kvalifikacijos tobulinimo atvejų ir tvarkos nenustato DK, kiti įstatymai, darbo teisės normos ar Taisyklės. Organizuojant valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimą, prioritetų eilė nustatoma atsižvelgiant į Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetų sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. gruodžio 18 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“.

872. Ministerija, sudarydama sąlygas tobulinti darbuotojų kvalifikaciją ir skatindama darbuotojus ją tobulinti, kalendorinių metų pradžioje kiekvienam administracijos padaliniui ir pareigybėms, nesančioms administracijos padaliniuose, nustato valstybės biudžeto lėšų, skirtų kvalifikacijai einamaisiais metais tobulinti, limitą (toliau – Limitas).

873. Limito naudojimo tvarka:

873.1. Darbuotojas, norintis dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginyje ir susiradęs aktualų kvalifikacijos tobulinimo renginį, kreipiasi į tiesioginį vadovą, kuris sprendžia dėl kvalifikacijos tobulinimo renginio temos aktualumo, tikslingumo, turinio ir pan.

873.2. Darbuotojas, suderinęs su tiesioginiu vadovu, elektroniniu paštu pateikia Ministerijos administracijos padaliniui, atsakingam už personalo valdymą, informaciją apie dominantį kvalifikacijos tobulinimo renginį (renginio organizatorių, temą, kainą, pageidaujančius dalyvauti darbuotojus ir pan.).

873.3. Ministerijos administracijos padalinys, atsakingas už personalo valdymą, vertina atitinkamo padalinio Limito likutį, informuoja darbuotoją ir jo tiesioginį vadovą apie tai, ar darbuotojui yra galimybė dalyvauti konkrečiame kvalifikacijos tobulinimo renginyje, organizuoja viešuosius pirkimus. Į kvalifikacijos tobulinimo renginį darbuotojai registruojasi savarankiškai.

873.4. Po kvalifikacijos tobulinimo renginio darbuotojas Ministerijos administracijos padaliniui, atsakingam už personalo valdymą, pateikia dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą ir sąskaitą faktūrą.

873.5. Ministerijos administracijos padalinys, atsakingas už personalo valdymą, DVS priemonėmis pateikia gautą sąskaitą faktūrą ir kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimo kopiją EFD.

874. Informaciją apie Limito likutį ir konsultacijas dėl kvalifikacijos tobulinimo teikia Ministerijos administracijos padalinys, atsakingas už personalo valdymą.“

22. Papildau 89 punktu:

89. Taisyklėse nustatytais atvejais tvarkant asmens duomenis, asmens duomenų apsauga užtikrinama vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą.“

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė                                                                                                    Agnė Bilotaitė