PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2017 M. SPALIO 12 D. SPRENDIMO NR. T-180 „DĖL VAIKŲ PRIĖMIMO Į PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2020 m. gegužės 28 d. Nr. T-130
Panevėžys
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 6 dalimi, Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. liepos 22 d. įsakymu Nr. V-674 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymo Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, Panevėžio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Pakeisti Vaikų priėmimo į Panevėžio rajono savivaldybės ugdymo įstaigų ikimokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašą, patvirtintą Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. spalio 12 d. sprendimu Nr. T-180 „Dėl Vaikų priėmimo į Panevėžio rajono savivaldybės ugdymo įstaigų ikimokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Panevėžio rajono savivaldybės tarybos
2020 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. T-130
VAIKŲ PRIĖMIMO Į PANEVĖŽIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vaikų priėmimo į Panevėžio rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priėmimo į Panevėžio rajono savivaldybės švietimo įstaigas (toliau – švietimo įstaigos) sąlygas, priėmimo organizavimo ir grupių sudarymo principus.
2. Aprašo paskirtis – užtikrinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą, optimizuoti priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarką.
II SKYRIUS
PRAŠYMŲ DĖL VAIKŲ PRIĖMIMO PATEIKIMAS
4. Prašymų priėmimas į švietimo įstaigas, įgyvendinančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, vykdomas visus metus kiekvienoje švietimo įstaigoje.
6. Prašyme nurodoma:
6.1. prašymą teikiančio tėvo (globėjo) vardas, pavardė, vaiko deklaruotos gyvenamosios vietos adresas, vaiko faktinės gyvenamosios vietos adresas, kontaktinio telefono numeris, elektroninio pašto adresas;
9. Tėvus (globėjus), kurie pateikia prašymą priimti vaiką į švietimo įstaigą, įgyvendinančią ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, direktorius informuoja apie grupių skaičių, laisvų vietų skaičių grupėse, papildomai teikiamo ugdymo, socialines ar kitas paslaugas. Jei susidaro eilė, tėvai (globėjai) informuojami kiekvienų metų gegužės mėnesį.
III SKYRIUS
PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS, GRUPIŲ SUDARYMAS
10. Į švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes priimami vaikai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota savivaldybės teritorijoje. Esant laisvų vietų, į švietimo įstaigas einamaisiais mokslo metais priimami vaikai ir iš kitų savivaldybių.
11. Vaikų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės sudaromos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų, užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus bei Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, nustatytas vaiko ugdymo sąlygas. Grupių sąrašai sudaromi neviršijant Lietuvos higienos normoje HN 75:2016 nustatytų reikalavimų pagal amžiaus grupes nurodyto vaikų skaičiaus.
13. Vaikai į švietimo įstaigas priimami pagal prašymo registravimo datą ir pirmumo teisę suteikiančias priežastis, laikantis eiliškumo tvarkos.
14. Pirmumo teisę suteikiančios priežastys:
15. Pirmumo teisę suteikiančios aplinkybės yra lygiavertės. Iškilus ginčams dėl pirmumo suteikimo priimant į švietimo įstaigą, pirmenybė suteikiama atsižvelgiant į prašymo registravimo datą.
16. Tėvai (globėjai), gavę pranešimą apie vaiko priėmimą:
16.1. per 5 darbo dienas kreipiasi į švietimo įstaigą, patvirtina vaiko atvykimą ir pateikia reikiamus dokumentus (vaiko gimimo liudijimo ar gimimo įrašą liudijančio išrašo kopiją, dokumentus, kuriais vadovaujantis teikiama pirmenybė priimant vaiką į švietimo įstaigą);
16.2. tėvai (globėjai), negalintys atvykti į švietimo įstaigą per 5 darbo dienas dėl pateisinamų priežasčių (ligos, išvykę), apie tai turi informuoti švietimo įstaigos vadovą raštu (elektroniniu paštu, trumpąja žinute) ir pranešti apie vaiko atvykimą ir dokumentų padavimo datą;
16.3. tėvams (globėjams), gavusiems pranešimą apie vaiko priėmimą, per 5 darbo dienas nepatvirtinus vaiko atvykimo ir nepateikus reikiamų dokumentų, vaikas netenka vietos švietimo įstaigoje. Švietimo įstaigos direktorius išbraukia jį iš sąrašo ir apie laisvą vietą pranešama kitiems, laukiantiems eilėje.
17. Vaiko priėmimas į grupę įforminamas švietimo įstaigos direktoriaus įsakymu ir dvišale (vieno iš tėvų (globėjų) ir švietimo įstaigos) Mokymo sutartimi, kurioje nurodomos sutarties šalys, ugdymo programa, šalių įsipareigojimai, sutarties terminas, nutraukimo pagrindai ir pasekmės. Mokymo sutartis registruojama sutarčių registravimo žurnale.
18. Vaiko, jo tėvų (globėjų) ir švietimo įstaigos švietimo santykiai prasideda nuo Mokymo sutartyje nurodytos dienos.
20. Tėvai (globėjai) privalo užtikrinti vaiko punktualų ir reguliarų ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupės lankymą (jei vaikas negali atvykti į įstaigą, tėvai (globėjai) iki
9.00 val. turi apie tai informuoti švietimo įstaigą telefonu arba elektroniniu būdu).
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
22. Švietimo įstaigos direktorius atsako už vaikų priėmimą į švietimo įstaigą, už grupių sudarymą, už vaiko ir jo tėvų (globėjų) asmens duomenų apsaugą šio Aprašo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.