Kaunor-m

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRAcijos direktorius

 

ĮSAKYMAS

DĖL PARAMOS IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO KAUNO RAJONO GYVENTOJAMS SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. sausio 22  d. Nr. ĮS-133

Kaunas

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 5, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. balandžio 10 d. įsakymo Nr. A1-307 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 5 patvirtinimo“, 25 ir 26 punktais:

1.     Tvirtinu Paramos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Kauno rajono gyventojams skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. sausio 8 d. įsakymą Nr. ĮS-28 „Dėl paramos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Kauno rajono gyventojams tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

Administracijos direktorius                                                                          Šarūnas Šukevičius


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės administracijos

direktoriaus 2021 m. sausio 22  d.

įsakymu Nr. ĮS-133

 

 

PARAMOS IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO KAUNO RAJONO GYVENTOJAMS SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Paramos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Kauno rajono  gyventojams skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų kreipimosi dėl paramos maisto produktais ir asmens higienos prekių tvarką, jos skyrimo organizavimą, reikalavimus paramai gauti, asmenų tikslinę grupę.

2.  Paramos iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Kauno rajono savivaldybės gyventojams (toliau – Parama) skyrimo tikslas – sudaryti sąlygas labiausiai skurstantiems Kauno rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) gyventojams gauti paramą maisto produktais ir higienos prekėmis ir prisidėti prie šių asmenų skurdo ir (ar) socialinės atskirties mažinimo.

3Aprašas parengtas vadovaujantis Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašu Nr. 5, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. A1-307 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 5 patvirtinimo“, (toliau – Sąlygų aprašas).

II SKYRIUS

TIKSLINĖ GRUPĖ

 

4.    Teisę gauti Paramą turi asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio per mėnesį.

5.    Išimties tvarka Parama skiriama, kai bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) viršija 1,5 VRP dydžio, bet neviršija 2,5 VRP dydžio per mėnesį, kai:

5.1. asmuo yra sukakęs pensinį amžių ir gyvena vienas;

5.2. asmuo yra neįgalus ir gyvena vienas;

5.3. šeima augina 3 ir daugiau vaikų;

5.4. šeima (asmuo) patiria socialinę riziką;

5.5. asmeniui, vienam auginančiam vaiką (vaikus);

5.6. šeimai (asmeniui) ligos, nelaimingo atsitikimo, gaisro, stichinės nelaimės ir kitais nenumatytais atvejais.

6.    Bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamos per mėnesį apskaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, išskyrus pajamas, gaunamas iš žemės ūkio veiklos, kurios skaičiuojamos tik pagal šios veiklos apskaitos dokumentus, netaikant pajamų nustatymo pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus žemės ūkio veiklos pajamų, įvertintų pagal sąlygines išlaidas, normatyvus arba pajamų normą hektarui žemės ūkio naudmenų.

7.    Prieglobsčio prašytojų, perkeltų į Lietuvos Respublikos teritoriją pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimą Nr. 628 „Dėl užsieniečių perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją“, ir prieglobstį Lietuvos Respublikoje gavusių asmenų pajamos per mėnesį apskaičiuojamos vadovaujantis Sąlygų aprašo 28 punkte nurodytomis nuostatomis.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI PARAMAI GAUTI

 

8.    Dėl Paramos gali kreiptis asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą arba faktiškai gyvenantys Kauno rajono savivaldybės teritorijoje.

9.    Kreipdamasis dėl Paramos asmuo užpildo Prašymą gauti Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramą (toliau – Prašymas) (Sąlygų aprašo 1 priedas).

10.  Asmuo gali kreiptis raštu tiesiogiai į gyvenamosios vietos seniūniją ar pateikti prašymą registruotu laišku. Asmuo kartu su prašymu seniūnijos atsakingam darbuotojui pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę arba leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje). Prašymą priėmęs darbuotojas, įsitikinęs prašymą teikiančio asmens tapatybe, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą grąžina jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma. Jeigu prašymas siunčiamas registruotu laišku, kartu teikiama patvirtinta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

11Asmenys, gaunantys socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, nemokamą maitinimą pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą ir atitinkantys sąlygas gauti piniginę socialinę paramą, taip pat globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą, į Paramos gavėjų sąrašus įrašomi jiems pateikus užpildytą Prašymą.

Seniūnijos atsakingas darbuotojas, priėmęs asmens prašymą, turi užtikrinti, kad yra pateikti teisei į Paramą nustatyti reikalingi duomenys.

12.  Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną ir (arba) valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje arba Savivaldybėje, Savivaldybės administracijos direktoriui paskelbus Savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, darbuotojas duomenis, reikalingus prašymui užpildyti, gali surinkti nuotoliniu būdu. Pasibaigus karantinui ir (arba) valstybės ar Savivaldybės lygio ekstremaliajai situacijai, iš asmenų, kurie buvo įtraukti į paramos gavėjų sąrašus karantino ir (arba) valstybės ar Savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos laikotarpiu, pasirašytų prašymų neprašoma.

13.  Asmens Prašymas galioja iki vienų kalendorinių metų (nuo n metų sausio 1 d. iki n metų gruodžio 31 d.), jeigu nepasikeitė gyventojo ir (ar) su juo kartu gyvenančių asmenų padėtis ar Paramai gauti nurodytos sąlygos.

14.  Asmenys Prašymus ateinantiems metams turi teisę pateikti nuo einamųjų metų gruodžio 1 d. Einamaisiais metais Prašymai gali būti teikiami bet kuriuo metu.

15.  Asmenys, kurie 2 kartus iš eilės neatsiėmė Paramos ir nenurodė objektyvių priežasčių, gali būti neįtraukiami į vėliau sudaromus Paramos gavėjų sąrašus ir dėl Paramos turi kreiptis iš naujo.

16.  Pasikeitus asmens pajamoms, apie tai jis per 10 darbo dienų privalo informuoti atsakingus darbuotojus. Atsakingas darbuotojas turi iš anksto įspėti būsimą Paramos gavėją dėl šio reikalavimo vykdymo.

IV SKYRIUS

PARAMOS TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

17.  Seniūnijos atsakingas darbuotojas, priimdamas asmens Prašymą, informaciją apie asmenį įtraukia į Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (toliau – SPIS) bei patikrina, ar asmuo nėra įtrauktas į Labiausiai skurstančių asmenų sąrašus kitoje Savivaldybėje.

18.  Paramos gavėjų sąrašų elektronines ir popierines versijas darbuotojas formuoja iš SPIS suvestų duomenų. SPIS suformuotų paramos gavėjų sąrašų teisingumą užtikrina atsakingi darbuotojai.

19.  Darbuotojas, skirstantis Fondo paramą labiausiai skurstantiems asmenims, yra atsakingas už tinkamą paramos perdavimą paramos gavėjams ir asmenų pasirašymą Paramos gavėjų sąrašuose ar Nepanaudotų maisto produktų (likučių) ir Nepanaudotų būtinojo asmeninio vartojimo prekių (likučių) perdavimo ir priėmimo aktuose (jeigu taikoma).

20.  Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus karantiną ir (arba) valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje arba Savivaldybėje, Savivaldybės administracijos direktoriui paskelbus Savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, asmenų, kurie yra įtraukti į paramos gavėjų sąrašus, parašai Paramos gavėjų sąrašuose, Nepanaudotų maisto produktų (likučių) ir Nepanaudotų būtinojo asmeninio vartojimo prekių (likučių) perdavimo ir priėmimo aktuose nerenkami. Tai, kad parama atsiimta, šiuose dokumentuose pažymi už jos dalijimą atsakingas  darbuotojas.

21.  Jeigu atsiranda nepanaudotų produktų ir prekių (jų likučių), jie naudojami Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2014 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. A1-268 „Dėl dokumentų, skirtų Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo tikslinės grupės asmenų, maisto produktų ir (ar) būtinojo asmeninio vartojimo prekių apskaitai užtikrinti, formų patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

22.  Atsakingas darbuotojas turi teisę gauti papildomų dokumentų, kurių nėra SPIS ar kitoje jiems prieinamoje duomenų bazėje, būtinų priimti sprendimą dėl Paramos skyrimo.

23.  Atsakingas darbuotojas, priėmęs naujus asmenų Prašymus, papildo sudarytą Paramos gavėjų sąrašą, o pasikeitus šeimos (vieno gyvenančio asmens) pajamoms ar sąlygoms gauti Paramą, jį keičia.

24.  Atsakingas darbuotojas informaciją apie Paramos gavėjus įtraukia į SPIS iki pirmojo Paramos dalijimo. Paramos gavėjų sąrašai gali būti pildomi ir (ar) atnaujinami per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25.  Asmuo, pasirašydamas užpildytą Prašymą, užtikrina pateiktos informacijos teisingumą.

26.  Už tinkamą tikslinės grupės asmenų įtraukimą į paramos gavėjų sąrašus atsako seniūnijos atsakingas darbuotojas.

27.  Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos 2016 m. balandžio 27 d reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – BDAR), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu (toliau – ADTAĮ) ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

28.  Kauno rajono savivaldybės administracija užtikrina BDAR ir ADTAĮ numatytas Paramos gavėjų teises: 1) žinoti (būti informuoti) apie savo asmens duomenų tvarkymą; 2) susipažinti su savo asmens duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; 3) reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant ADTAĮ, BDAR ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų; 4) nesutikti, kad būtų tvarkomi jų asmens duomenys.

29.  Aprašo įgyvendinimą kontroliuoja Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

30.   Pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems Aprašo nuostatas, ar jei teisės aktai atitinkamus klausimus reglamentuoja kitaip nei Aprašas, taikomos tų teisės aktų nuostatos.

_____________________________

part_b064cbf5eeab4b6195ae4e7a4d69306b_end