LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2007 M. VASARIO 28 D. ĮSAKYMO Nr. 3-69 „DĖL GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ) EKONOMINĮ PAJĖGUMĄ APIBŪDINANČIŲ RODIKLIŲ KRITINIŲ REIKŠMIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. gegužės 30 d. Nr. 3-259

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2007 m. vasario 28 d. įsakymą Nr. 3-69 „Dėl geležinkelio įmonių (vežėjų) ekonominį pajėgumą apibūdinančių rodiklių kritinių reikšmių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS 

DĖL GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ) EKONOMINĮ PAJĖGUMĄ APIBŪDINANČIŲ RODIKLIŲ KRITINIŲ REIKŠMIŲ IR TAM TIKRŲ SU FINANSINIO PAJĖGUMO REIKALAVIMAIS susijusių kriterijų PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekso 10 straipsnio 2 dalies 2 punktu,

t v i r t i n u geležinkelio įmonių (vežėjų) ekonominį pajėgumą apibūdinančių rodiklių kritines reikšmes ir tam tikrus su finansinio pajėgumo reikalavimais susijusius kriterijus (pridedama).“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2019 m. birželio 1 d.

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                                                              Rokas Masiulis 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro  

2007 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 3-69 

(Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2019 m. gegužės 30 d. įsakymo Nr. 3-259

redakcija)

 

 

GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ) EKONOMINĮ PAJĖGUMĄ APIBŪDINANČIŲ

RODIKLIŲ KRITINĖS REIKŠMĖS IR TAM TIKRI SU FINANSINIO PAJĖGUMO REIKALAVIMAIS SUSIJĘ KRITERIJAI

 

1.  Geležinkelio įmonių (vežėjų) ir įmonių, pageidaujančių gauti geležinkelio įmonės (vežėjo) licenciją (toliau – įmonė), ekonominį pajėgumą apibūdinantys rodikliai (toliau – rodikliai) yra šie:

1.1. einamojo likvidumo koeficientas – trumpalaikio turto ir trumpalaikių įsipareigojimų santykinis dydis;

1.2. įsiskolinimo koeficientas – įsipareigojimų ir viso turto santykinis dydis;

1.3. pelningumas – pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją ir pardavimų santykio procentinė išraiška;

1.4. nuosavo kapitalo pelningumas – grynojo pelno ir nuosavo kapitalo santykio procentinė išraiška;

1.5. paskolos tvarkymo koeficientas – pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją ir palūkanų bei paskolų grąžinimo sąnaudų santykinis dydis.

2. Rodiklių reikšmės skirstomos į 3 kritinių reikšmių grupes: „Tinkama“, „Ribinė“ ir „Netinkama“.

3. Rodiklių kritinės reikšmės yra šios:

 

Rodiklis

Kritinė reikšmė

Netinkama

Ribinė

Tinkama

Einamojo likvidumo koeficientas

<0,8

0,8–1,0

>1,0

Įsiskolinimo koeficientas

>1,5

1,0–1,5

<1,0

Pelningumas

<5 %

5–10 %

>10 %

Nuosavo kapitalo pelningumas

<0,5 %

0,5–2,0 %

>2 %

Paskolos tvarkymo koeficientas

≤1,0

 

>1,0

 

4. Jeigu visų 1.1 –1.5 papunkčiuose nurodytų rodiklių kritinės reikšmės patenka į kritinių reikšmių grupę „Tinkama“, laikoma, kad įmonė yra pajėgi teikti keleivių, bagažo ir (ar) krovinių vežimo vietiniais ir (ar) tarptautiniais maršrutais paslaugas.

5. Jeigu bent vieno iš 1.1–1.5 papunkčiuose nurodytų rodiklių kritinė reikšmė patenka į kritinių reikšmių grupę „Netinkama“, laikoma, kad įmonė nėra pajėgi teikti keleivių, bagažo ir (ar) krovinių vežimo vietiniais ir (ar) tarptautiniais maršrutais paslaugas.

6. Jeigu bent vieno iš 1.1–1.4 papunkčiuose nurodytų rodiklių kritinė reikšmė patenka į kritinių reikšmių grupę „Ribinė“, tai 1.5 papunktyje nurodyto rodiklio reikšmė turi patekti į kritinių reikšmių grupę „Tinkama“, tuomet laikoma, kad įmonė, įgyvendinusi jos numatytas ir su geležinkelių transporto eismo saugos institucija suderintas, ekonominį pajėgumą didinančias priemones, bus pajėgi teikti keleivių, bagažo ir (ar) krovinių vežimo vietiniais ir (ar) tarptautiniais maršrutais paslaugas.

7. Laikoma, kad įmonė turi didelę ar nuolatinę mokestinę nepriemoką valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (išskyrus atvejus, kai mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas) (toliau – mokestinė nepriemoka), jeigu įmonė atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

7.1. įmonės mokestinė nepriemoka viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą vieną minimaliąją mėnesinę algą;

7.2. įmonė per pastarųjų 12 mėnesių laikotarpį daugiau nei 2 kartus pavėlavo sumokėti įmoką ar įmokas, kai mokestinės nepriemokos dydis viršijo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą vieną minimaliąją mėnesinę algą.

8. Laikoma, kad įmonė turi didelių ar nuolatinių įsiskolinimų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui, jeigu įmonė atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

8.1. įmonės įsiskolinimas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą vieną minimaliąją mėnesinę algą;

8.2. įmonė per pastarųjų 12 mėnesių laikotarpį daugiau nei 2 kartus pavėlavo sumokėti įmoką ar įmokas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui, kai įsiskolinimo dydis viršijo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą vieną minimaliąją mėnesinę algą.

 

_________________