LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2015 M. LIEPOS 17 D. ĮSAKYMO NR. 1V-558 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. birželio 16 d. Nr. 1V- 444  

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2015 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 1V-558 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Einamieji ministerijos veiklos klausimai gali būti aptariami ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio, ministro ir ministerijos patarėjų, ministerijos generalinio inspektoriaus pasitarimuose, kurie vyksta ministro nustatytu laiku. Šiuose pasitarimuose ministro nurodymu gali dalyvauti ministerijos administracijos padalinių vadovai, Vyriausybės įstaigų vadovai, įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovai, kiti ministro pakviesti asmenys.

Viceministrai ir ministerijos kancleris gali organizuoti ministerijos administracijos padalinių vadovų ir kitų valstybės tarnautojų ar darbuotojų pasitarimus jiems pavestų uždavinių vykdymo klausimais.

Ministerijos generalinis inspektorius gali organizuoti ministerijos administracijos padalinių, įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovų ir kitų valstybės tarnautojų ar darbuotojų pasitarimus korupcijos prevencijos ir tarnybinės (darbo) drausmės užtikrinimo klausimais.“

2.   Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Ministerijos administracijos padalinių vadovai ir ministerijos generalinis inspektorius pagal kompetenciją turi teisę pasirašyti informacinio pobūdžio raštus, raštus tarnybinės pagalbos klausimais, taip pat raštus, kuriais, vykdydami ministro, viceministro, ministerijos kanclerio arba ministerijos generalinio inspektoriaus rezoliucijas ar pavedimus, ministerijos administracijos padaliniai, įstaigos prie ministerijos ir kitos ministrui pavestose valdymo srityse veikiančios įstaigos turi pateikti jų kompetencijai priklausančią informaciją.“

3.   Pakeičiu antrojo skirsnio pavadinimą ir išdėstau jį taip:

ANTRASIS SKIRSNIS

MINISTRO, VICEMINISTRŲ, MINISTERIJOS KANCLERIO, GENERALINIO INSPEKTORIAUS PAVEDIMAI“.

4.   Papildau 38.4 papunkčiu:

38.4. ministerijos generalinis inspektorius – korupcijos prevencijos ir (ar) tarnybinės (darbo) drausmės užtikrinimo klausimais – įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovams, ministerijos administracijos padalinių vadovams, kitiems ministerijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams.“

5.   Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:

39. Ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, gavę tiesioginį ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio ar ministerijos generalinio inspektoriaus pavedimą, nedelsdami apie šį pavedimą informuoja savo tiesioginį vadovą.“

6.   Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:

40. Pavedimų vykdymą organizuoja ir kontroliuoja viceministrai, ministerijos kancleris ir ministerijos generalinis inspektorius. Ministro pavedimų Vyriausybės įstaigų, įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovams vykdymą organizuoja ir kontroliuoja šių įstaigų vadovai.

Už Respublikos Prezidento, Seimo, Vyriausybės ir Ministro Pirmininko, taip pat ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio ir ministerijos generalinio inspektoriaus pavedimų įvykdymą tinkamai ir laiku atsakingi ministerijos administracijos padalinių, Vyriausybės įstaigų, įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovai.“

7.   Pakeičiu 41 punkto antrąją ir trečiąją pastraipas ir jas išdėstau taip:

„Jei ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio ar ministerijos generalinio inspektoriaus pavedimus, kurių įvykdymo laikas ne ilgesnis kaip 3 darbo dienos, reikia vykdyti nedelsiant arba skubos tvarka, už dokumentų valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys dokumentų valdymo sistemos (toliau – DVS) priemonėmis juos pažymi žyma „Skubiai“.

Kontroliuojamų pavedimų įvykdymo laiką paprastai nurodo ministras, viceministrai, ministerijos kancleris, ministerijos generalinis inspektorius. Jei jie pavedimo įvykdymo laiko nenurodo, įvykdymo laiką teisės aktų nustatyta tvarka įveda už dokumentų valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys, DVS kontrolės kortelėje nurodydamas vidinį ir galutinį (išorinį) pavedimo įvykdymo laikus. Vidinis pavedimo įvykdymo terminas paprastai nurodomas 3 darbo dienomis trumpesnis nei galutinis įvykdymo laikas.“

8.   Pakeičiu 48 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

Informacija apie siūlomą rengti norminio teisės akto projektą, išskyrus teisės aktų projektus, kuriais siūloma daryti redakcinio ir (ar) techninio pobūdžio pakeitimus, nurodant, kokį teisės akto projektą siūloma parengti, kokie šio teisės akto projekto tikslai ir uždaviniai, kodėl būtina parengti teisės akto projektą ir kokias problemas juo siekiama išspręsti, pateikiama atitinkamam viceministrui ar ministerijos kancleriui, išskyrus reglamento 48¹ punkte nustatytus atvejus.“

9.   Papildau 48¹ punktu:

„48¹. Informacija apie siūlomą rengti teisės akto projektą, reglamentuojantį korupcijos prevencijos ir (ar) tarnybinės (darbo) drausmės užtikrinimo klausimus, nurodant, kokį teisės akto projektą siūloma parengti, kokie šio teisės akto projekto tikslai ir uždaviniai, kodėl būtina parengti teisės akto projektą ir kokias problemas juo siekiama išspręsti, pateikiama ministerijos generaliniam inspektoriui, kuris, susipažinęs su pateikta informacija, prireikus pateikia ją už korupcijos prevenciją atsakingam ministerijos administracijos padaliniui išvadai gauti. Gavęs šio padalinio išvadą, ministerijos generalinis inspektorius įvertina, ar tikslinga rengti teisės akto projektą, ir užrašo atitinkamą rezoliuciją (rengti teisės akto projektą tikslinga ar netikslinga). Ministerijos generalinis inspektorius informaciją apie siūlomą rengti teisės akto projektą teikia ministrui sprendimui dėl teisės akto projekto rengimo tikslingumo priimti. “

10. Papildau 55¹ punktu:

„55¹. Rengiant norminio teisės akto projektą, kuriame numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, susijusius su Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatytomis sritims, kartu parengiama Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 243, nustatytos formos teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažyma. Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažyma turi būti pateikiama ministrui kartu su teikiamu jam pasirašyti norminiu teisės akto projektu.“

11. Papildau 58 punktą šeštąja pastraipa:

„Norminiai teisės aktų projektai, kuriuose numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, susijusius su Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatytomis sritims, turi būti teikiami už korupcijos prevenciją atsakingam ministerijos administracijos padaliniui antikorupciniam vertinimui atlikti ir vizuoti ministerijos generaliniam inspektoriui.“

12.  Pakeičiu 60 punktą ir jį išdėstau taip:

60. Įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir ministro norminių įsakymų projektai, suderinti su ministerijos administracijos padaliniais, Vyriausybės įstaigomis, įstaigomis prie ministerijos ir kitomis ministrui pavestose valdymo srityse veikiančiomis įstaigomis, išskyrus reglamento 60¹ punkte nustatytą atvejį, pagal kompetenciją turi būti pateikiami ministerijos teisės padaliniui, kuris ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, o kai pateikiami didelės apimties ar sudėtingi projektai, – ne vėliau kaip per 7 darbo dienas įvertina projekto atitiktį Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų ir kitų teisės aktų reikalavimams, taip pat kalbos tvarkytojui įvertinti jų atitiktį lietuvių kalbos taisyklių ir Lietuvos Respublikos terminų banko įstatymo nustatytiems reikalavimams.“

13. Papildau 60¹ punktu ir jį išdėstau taip:

601. Norminiai teisės aktų projektai, kuriuose numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, susijusius su Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatytomis sritims, už korupcijos prevenciją atsakingam ministerijos administracijos padaliniui antikorupciniam vertinimui atlikti teikiami po jų įvertinimo ministerijos teisės padalinyje. Po už korupcijos prevenciją atsakingo ministerijos administracijos padalinio pastabų ir pasiūlymų patikslintas teisės akto projektas pakartotinai teikiamas ministerijos teisės padaliniui įvertinti.“

14.  Pakeičiu 64 punkto trečiąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Vizuodami teisės akto projektą, viceministras, ministerijos kancleris, ministerijos generalinis inspektorius, ministerijos administracijos padalinių, Vyriausybės įstaigų, įstaigų prie ministerijos ir (ar) kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų, su kurių kompetencija susijęs įstatymo projektas, vadovai patvirtina, kad yra susipažinę su teisės akto projektu, jam pritaria ir prisiima atsakomybę pagal kompetenciją.“

15. Pakeičiu 139 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

139. Ministras, viceministrai, ministerijos kancleris ir ministerijos generalinis inspektorius asmenis priima ministerijoje, savo darbo vietoje, kartą per mėnesį. Asmenys į ministro, viceministrų, ministerijos kanclerio, ministerijos generalinio inspektoriaus priėmimą paprastai yra užrašomi iš anksto, bet ne vėliau kaip likus 1 darbo dienai iki priėmimo datos. Asmenų priėmimą pas ministrą, viceministrus, ministerijos kanclerį ir ministerijos generalinį inspektorių organizuoja už dokumentų valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys – jis kiekvieno mėnesio pabaigoje rengia ir teikia ministrui tvirtinti asmenų priėmimo pas ministrą, viceministrus, ministerijos kanclerį ir ministerijos generalinį inspektorių grafiką ir pagal poreikį priėmimo pas įstaigų prie ministerijos vadovus grafiką.“

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                Tomas Žilinskas