ANYKŠČIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖl PRITARIMO SVĖDASŲ SENELIŲ GLOBOS NAMŲ DIREKTORIAUS 2013 METŲ ATASKAITAI

 

2014 m. kovo 27 d. Nr. 1-TS-121

Anykščiai

 

Vadovaudamasi  Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 19 punktu ir Anykščių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Anykščių  rajono savivaldybės tarybos 2012 m. spalio 25 d. sprendimu Nr. TS-320 „Dėl Anykščių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“, 310 ir 311 punktais, Anykščių rajono savivaldybės taryba

n u s p r e n d ž i a  pritarti Svėdasų senelių globos namų direktoriaus 2013 metų ataskaitai.

 

 

Meras                                                                                                  Sigutis Obelevičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SVĖDASŲ SENELIŲ GLOBOS NAMŲ DIREKTORĖS

2013 METŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

I. BENDRA INFORMACIJA

Svėdasų senelių globos namai (toliau – Globos namai) – stacionari socialinės globos įstaiga; įstaigos kodas – 254284780.

Adresas: Alaušo g. 4, Svėdasai, Anykščių rajonas, telefonas – 8 381 57180; el. paštas – sgn94739@gmail.lt.

Senelių globos namų viešieji pranešimai skelbiami Globos namų internetinėje svetainėje www.svedasaiseneliai.lt.

Įstaigos vadovas – Danguolė Rimavičienė, išsilavinimas – aukštesnysis.

Globos namai vykdo šią veiklą pagal Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių:

- Stacionarinė pagyvenusių ir neįgaliųjų asmenų globos veikla (87.30);

Viduriniojo medicinos personalo paslaugos teikiamos ligoniams ne ligoninėse (86.90.10).

Globos namai užima 0,78 ha žemės plotą, įstaiga įsikūrusi dviejų aukštų pastate, kurios plotas yra 622,79 m2.

Gyventojų apgyvendinimui yra 14 kambarių: 2 – vienviečiai, 2 – dviviečiai, 6 – triviečiai, 4 – keturviečiai. Bendras gyvenamųjų kambarių plotas – 253,10 m2, vidutiniškai vienam gyventojui tenka 6,33 m2 gyvenamojo ploto, bet nemažiau kaip 5 m2.

Globos namų strateginis veiklos tikslas – teikti  kokybiškas socialinės globos normas atitinkančią socialinę globą senyvo amžiaus asmenims ir senyvo amžiaus asmenims su  sunkia negalia, pagal gyventojo poreikius ir savarankiškumo lygį, sudarant gyvenimo sąlygas artimas namų aplinkai. Ugdyti arba palaikyti kasdienio gyvenimo įgūdžius, plėtoti gyventojų užimtumą ir laisvalaikį, skatinti domėjimąsi įstaigos veikla.

Globos namų struktūra

DIREKTORIUS 1,0

,VYRIAUSIAS SOCIALINIS DARBUOTOJAS 1,0,VYRIAUSIAS SLAUGYTOJAS 1,0,SOCIALINĖS IR MEDICININĖS REABILITACIJOS VADOVAS 1,0,VYRIAUSIAS BUHALTERIS 
1,0
,BUITIES SEKTORIAUS VA-DOVAS – VAI-RUOTOJAS 0,75,SOCIALINIS DARBUOTOJAS 1,0,BENDROSIOS PRAKTIKOS SLAUGYTOJAS 1,0,SOCIALINIO DARBUOTOJO PADĖJĖJAS 5,0,SLAUGYTOJO PADĖJĖJAS 1,0,Valytojas 0,75,SANDĖLININKAS – KASININKAS    0,5

,Kūrikas 4,0 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


II. Įstaigos veiklos rezultatai

Teikiamos paslaugos. Globos namuose teikiama stacionari ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa. Paslaugos sudėtį sudaro:

- informavimas;

- konsultavimas;

- tarpininkavimas ir atstovavimas;

- apgyvendinimas;

- kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (atliekant buitinius darbus, apsiperkant ir pan.);

- darbinių įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, savarankiškas gyvenamosios aplinkos susitvarkymas ir pan.);

- maitinimo;

- laisvalaikio organizavimas;

- pagalba remiantis, maitinantis, prausiantis, ir kito pobūdžio pagalba;

- asmeninės higienos paslaugų organizavimas (skalbimo, lyginimo ir pan.);

- sveikatos priežiūros paslaugos (slauga);

- kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

Organizuojant įstaigos veiklą ir teikiant paslaugas vadovaujuosi įstaigos metiniu ir strateginiu planais.

Globos namų gyventojams teikiant socialinę globą siekiu užtikrinti asmens geriausią interesą, sudarant galimybę gauti socialines paslaugas atitinkančias jų poreikius pagal savarankiškumo lygį. Kiekvieno gyventojo poreikis konkrečioms paslaugoms gauti remiasi išsamiu ir visapusišku pirminiu bei pakartotiniais poreikio vertinimu bei individualaus socialinės globos plano sudarymu. Teikiamų paslaugų efektyvumas užtikrinamas periodiškai peržiūrint ir patikslinant individualų socialinės globos planą.

Kasdieninis gyvenimas ir veikla gyventojams organizuojami lanksčiai, siekiant suderinti asmens pageidavimus, pomėgius ir globos namų galimybes. Kiekvienas gyventojas pagal savo poreikius ir interesus gauna informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, užimtumo,  laisvalaikio organizavimo jam reikalingas paslaugas.

Stengiuosi, kad gyventojams būtų suteikiama saugi, jaukiai sutvarkyta aplinka kuo artimesnė namų aplinkai, kad būtų sudarytos sąlygos stiprinti kiekvieno gyventojo, kokio savarankiškumo lygio jis bebūtų, sugebėjimus, motyvaciją tvarkytis pačiam, palaikyti bent minimalų jo savarankiškumą, pasitelkiant įvairius darbo metodus, pvz.: padėti asmeniui, net jeigu jis mažai savarankiškas, pačiam pavalgyti, o ne pavalgydinti; padėti apsirengti ar sutvarkyti drabužius, o ne viską padaryti už jį. Pagrindiniai senyvo amžiaus žmonių sunkumai ir kylančios problemos yra galimybių tvarkytis buityje mažėjimas, sveikatos blogėjimas, fizinių galimybių mažėjimas, neįgalumas. Tam reikalingi didesni žmogiškieji ištekliai, t.y. didesnis darbuotojų skaičius, nes būtina darbuotojo pagalba gyventojui atliekant bet kokį veiksmą. Neabejotina, kad teikiant tokią pagalbą, o ne atliekant viską už jį, tai daugiau darbo reikalaujantis procesas, todėl turiu užtikrinti reikiamą darbuotojų skaičių.

Gyventojai apgyvendinami reikalavimus atitinkančiuose kambariuose, kuriuose yra reikalingi baldai: lova, stalas, spinta, spintelė prie lovos ir kitas reikalingas inventorius.

Gyventojai maitinami 4 kartus per parą, gydytojui rekomenduojant, maitinama 5 kartus (pvz.: sergantys cukriniu diabetu), o esant reikalui, skiriamas dietinis maitinimas. Maitinimui skiriama 10 litų vienam asmeniui per parą. Globos namuose sudarytos sąlygos gyventojams patiems pasigaminti maistą, o taip pat kiekvienas gyventojas turi galimybę bet kuriuo paros metu išgerti karštos arbatos ar kavos.

Globos namuose siekiu užtikrinti aplinką, pagrįstą abipusiu gyventojų ir Globos namų darbuotojų pasitikėjimu ir pagarba. Gyventojams padedama užmegzti ir palaikyti socialinius ryšius su šeimos nariais, artimaisiais, giminaičiais.

Atsižvelgiant į kiekvieno gyventojo savarankiškumo lygį ir galimybes, stiprinama motyvacija ir siūlomos priemonės, įgalinančios asmenį integruotis į visuomenės gyvenimą (apsilankymai bibliotekoje, dalyvavimas įvairiuose renginiuose už įstaigos ribų, ekskursijose ir pan.).  Gyventojams sudaryta  sąlygos naudotis kompiuteriu su internetine prieiga. Gyventojams paaiškinta, kaip naudotis kompiuteriu, todėl jiems atsiranda didesnės galimybės bendrauti su savo artimaisiais.

Globos namuose, neatsižvelgiant į asmens veiksnumą ar sveikatos būklę, užtikrinamos ir ginamos gyventojų teisės, užtikrinama, kad kiekvieno gyventojo nuomonė, problemos, nusiskundimai išklausomi, išanalizuoti ir į juos reaguojama operatyviai.

Globos namuose veikia Gyventojų Taryba, kuri renkama kiekvienais metais. Gyventojų Taryba dalyvauja įstaigos veikloje kaip patariamasis organas. Teikia įvairius pasiūlymus ir atstovauja gyventojų interesus įstaigoje.

2013 metais mano iniciatyva buvo sudaryta darbo grupė, kuri rengė įstaigos metinį ir strateginį veiklos planą, socialinio darbo su gyventojais veiklos planus, sveikatos priežiūros metinį veiklos planą. Pasiūliau, kad rengiant šiuos planus dalyvautų Gyventojų Tarybos atstovai, kurie išreiškė savo nuomonę.

Rūpinausi darbo sąlygų gerinimu, aprūpinant darbuotojus reikiamu inventoriumi ir darbo priemonėmis (pvz.:. nupirktas grafoprojektorius, kompiuteris, darbuotojai aprūpinti darbo drabužiais, avalyne ir pan.).

Stengiuosi darbuotojus paskatinti už atliekamus darbus.

Įstaigoje yra švenčiamos svarbiausios valstybinės, religinės bei gyventojų ir įstaigos jubiliejai. Skatinu, kad darbuotojai įsitrauktų į įstaigoje organizuojamus renginius. 2013 metais įstaiga šventė savo 15 metų veiklos sukaktį. Ta proga parengiau įstaigos meninę programą ir inicijavau Svėdasų senelių globos namų metraščio parengimą ir išleidimą, kuriame atsispindi penkiolikos metų įstaigos veikla. Taip pat parengiau  darbuotojų ir gyventojų pasirodymui meninę programą, skirtą pagyvenusių žmonių dienai pagal B. Brazdžionį „Per pasaulį keliauja žmogus...“

Socialinės paslaugos ir jų gavėjai. Globos namuose gali gyventi 40 asmenų. 2013 metams lovadienių planas – 14 600 , įvykdyta – 14 157, tai sudaro 96,96 procento planuotų lovadienių. Vienai dienai vidutiniškai Globos namuose gyveno 39 asmenys, iš jų: asmenų su sunkia negalia – 4 045 lovadieniai (vienai dienai 11 gyventojų), o senyvo amžiaus asmenys – 10 112 lovadienių (vienai dienai 28 gyventojai).

Per 2013 metus Globos namuose apsigyveno 8 nauji gyventojai, 7 gyventojai (3 vyrai ir 4 moterys) mirė, vienas gyventojas, atstačius savarankiškumą, buvo perkeltas gyventi į Anykščių rajono socialinių paslaugų centro Debeikių savarankiško gyvenimo namus.

Gyventojų lovadienių per 2013 metus vykdymas pavaizduotas 1 diagramoje, o 2 diagramoje – gyventojų lovadienių vykdymo palyginimas 2008 – 2013 m.

Gyventojų skaičius pagal amžių ir nustatytą nuolatinės priežiūros bei specialųjį nuolatinės slaugos poreikį matyti 1 lentelėje.

Trečioje diagramoje atsispindi gyventojų skaičius pagal amžių, lyginant paskutiniuosius trejus metus,  t. y 2011–2013 metus.

1diagrama. Globos namų lovadienių vykdymas 2013 metais

2 diagrama. Lovadienių vykdymas per 2008 – 2013 metus

1 lentelė. Gyventojų skaičius pagal amžių bei nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos ir/ar priežiūros poreikį (2013 metai)

Rodiklio pavadinimas

Amžius, metais

iš viso

Iki 30

30-49

50-59

60-64

65-69

70-74

75-79

80-84

85 ir vyresni

Gyventojų skaičius, iš viso:

----

1

_

4

2

7

5

5

16

40

 

Iš jų:

Moterys

----

1

----

2

2

3

2

5

14

29

Vyrai

----

----

----

2

----

4

3

----

2

11

Gyventojų skaičius su nuolatine priežiūra

----

----

-----

----

----

1

----

-----

5

6

Gyventojų skaičius su sunkia negalia

----

----

----

2

1

1

2

1

5

12

 

 

 

 

 

 

3 diagrama. Gyventojai pagal amžiaus grupes 2011–2013 metai

 

 

Per 2013 metus Globos namuose gyventojų amžius buvo nuo 49 iki 101 metų, jų amžiaus vidurkis 80 m. 3 diagramoje matyti, kad pusės gyventojų amžius 2011–2013 metais siekė 80 ir daugiau metų.

Sveikatos priežiūra ir slauga. Gyventojams pagal poreikius organizuojamos sveikatos priežiūros paslaugos. Globos namuose gyventojui garantuojamos reikalingos gydymo, slaugos, stomatologijos, reabilitacijos, aprūpinimo ortopedine ir kompensacine technika paslaugos.

Globos namų gyventojai  dalyvauja prevencinėse – profilaktinėse programose:

- Krūties vėžio prevencinė programa;

- Gimdos kaklelio vėžio profilaktika;

- Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa;

- Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, programa.

Gyventojai aprūpinami ortopediniais gaminiais ir išmokomi jais naudotis. Tai pat vykdomas gyventojų vaikščiojimo bei judėjimo galimybių skatinimas, palaikymas, pritaikant kompensacinę techniką, atsižvelgiant į gyventojų savarankiškumą; kasdieniam savarankiškumui palaikyti pritaikomos individualios pagalbinės priemonės (atsikėlimo diržai, pagalbinės priemonės kojinei užsimauti ir pan.). Stengiuosi, kad kiekvienas gyventojas būtų kuo daugiau  savarankiškas ir aprūpintas reikalinga kompensacine technika, kuri jiems palengvintų jų judėjimą ir pasirūpinimą pačiu savimi.

Vienam gyventojui vienai dienai skiriama 1,50 lito medikamentams. Gyventojai visiškai aprūpinami slaugos priemonėmis (sauskelnėmis, įklotais, kremu, putomis kūno valymui ir priežiūrai, drėgnomis servetėlėmis, valymo pirštinėmis ir pan.).

Gyventojų skaičius su  sunkia negalia  nemažėja. Su kiekvienais metais į globos namus atvyksta vis sunkesnės sveikatos būklės gyventojai. Todėl 2013 metais žymiai išaugo slaugos priemonių poreikis. Slaugos priemonių sunaudojimas per 2012 ir 2013 metus atsispindi 2 lentelėje.

2 lentelė. Slaugos priemonių sunaudojimo suvestinė 2012 – 2013  metais

Gyventojų grupės

Sauskel-nės (vnt.)

Drėgnos servetėlės (vnt.)

Putos kūno priežiūrai (vnt.)

Kremas kūno valymui (vnt.)

Kremas kūno priežiūrai (vnt.)

Valymo pirštinės (vnt.)

Vienkarti-nės pirštinės (vnt.)

Įklotai (vnt.)

Viso sunaudota:

2012 m.

8719

560

24

24

14

4050

5100

1628

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013 m.

14577

2000

22

31

31

6950

8000

1360

 

Lyginant su 2012 metais, 2013 metais sumažėjo gyventojų apsilankymų skaičius pas šeimos gydytoją, I ir III lygio specialistus. Tačiau padidėjo gydytojo iškvietimų į namus ir greitosios medicininės pagalbos iškvietimų. Nedaug išaugo gyventojų apsilankymų pas antrinio lygio specialistus skaičius. Gyventojų stacionariam gydymui  ligoninėje skaičius žymiai išaugo – tai matyti Gyventojų apsilankymo gydymo įstaigose suvestinėje (3 lentelė).

3 lentelė. Gyventojų apsilankymo gydymo įstaigose suvestinė per 2013 metus

 

Metai, mėnuo

Apsilankymų sk. pas šeimos gydytoją

Gydytojų iš kvietimų į namus sk. 

GMP iškvietimų sk.

Apsilankymų sk. pas I lygio specialistus

Apsilankymų sk. pas II lygio specialistus

Apsilankymų sk. pas III lygio specialistus

Gyventojų stacionarus gydymas ligoninėje

2013 m. sausis

23

10

-

12

10

4

2

2013 m. vasaris

13

11

2

11

8

-

3

2013 m. kovas

15

15

3

10

18

-

4

2013 m. balandis

22

10

4

11

22

2

6

2013 m. gegužė

25

11

3

10

24

3

5

2013 m. birželis

15

10

1

6

12

-

4

2013 m. liepa

16

14

4

2

3

1

3

2013 m. rugpjūtis

12

2

3

1

3

-

1

2013 m. rugsėjis

17

10

2

6

11

-

4

2013 m. spalis

17

11

2

13

15

2

3

2013 m. lapkritis

18

9

-

4

16

2

3

2013 m. gruodis

20

9

3

4

12

2

2

2013 m. I ketvirtis

51

36

5

33

36

4

9

2013 m. II ketvirtis

62

31

8

27

58

5

15

2013 m. III ketvirtis

45

26

9

9

17

1

8

2013 m. IV ketvirtis

55

29

5

21

43

6

8

2013 metais

213

122

27

90

154

16

40

2012 metais

240

46

19

124

147

22

27

 

III. Žmogiškųjų išteklių valdymas

Globos namuose 2013 m. patvirtinta 19 etatų – dirba 21 darbuotojas (4 lentelė). Tiesiogiai su gyventojais dirba 11 darbuotojų, iš jų visos moterys: 1 darbuotojas turi aukštąjį universitetinį,  4 darbuotojai – aukštąjį neuniversitetinį, 6 darbuotojai – aukštesnįjį išsilavinimą.

Administracijos, ūkio ir aptarnaujančio personalo skyriuje dirba 9 darbuotojai, iš jų 5 vyrai ir 4 moterys, 2 kūrikai dirba tik kūrenimo sezono metu (6 mėn.), o 2 kūrikai pagal neterminuotą darbo sutartį, nes ne kūrenimo metu jie prižiūri teritoriją ir atlieka kitus ūkio darbus.

Ūkinė dalis yra atsakinga už karšto vandens tiekimą gyventojams, patalpų šildymą, teritorijos, statinių bei įstaigos vidaus patalpų priežiūrą, gyventojų drabužių skalbimą, transporto paslaugų teikimą  ir kitą ūkinę veiklą.

4 lentelė. Svėdasų senelių globos namų darbuotojų etatų sąrašas 2013 metų gruodžio 31dienai

Nr.

Pareigybės pavadinimas

Etatų skaičius

Išsilavinimas

1.

Direktorius

1,0

aukštesnysis

2.

Vyriausiasis buhalteris

1,0

aukštesnysis

4.

Vyriausiasis socialinis darbuotojas

1,0

aukštasis neuniversitetinis – socialinio darbo

aukštasis universitetinis – socialinio pedagogo

5.

Socialinis darbuotojas

1,0

aukštasis neuniversitetinis

6.

Socialinio darbuotojo padėjėjas

5,0

3 darbuotojai – aukštesnysis                                     1 darbuotojas – aukštasis neuniversitetinis

1 darbuotoja – aukštesnysis socialinio darbo

7.

Socialinės ir medicininės reabilitacijos vadovas

1,0

aukštasis neuniversitetinis

8.

Vyriausiasis slaugytojas

1,0

aukštesnysis

9.

Bendrosios praktikos slaugytojas

1,0

aukštasis neuniversitetinis

10.

Slaugytojo padėjėjas

1,0

aukštesnysis

12.

Buities sektoriaus vadovas-vairuotojas

0,75

profesinis

12.

Sandėlininkas-kasininkas

0,5

aukštesnysis

34.

Valytojas

0,75

profesinis

14.

Kūrikas

4,0

1 darbuotojas – vidurinis  

3 darbuotojai – profesinis 

 

Iš viso etatų:

19,0

 

 

Šiuo metu 3 socialinio darbuotojo padėjėjai mokosi Biržų Vabalninko technologijų ir verslo mokymų centro Vabalninko skyriuje bei 1 socialinio darbuotojo padėjėjas – Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje. Šie darbuotojai siekia įgyti socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją ir kvalifikaciją.

Su Globos namų gyventojais dirbama komandinio darbo principu. Globos namų veiklos kokybę lemia tinkamas veiklos organizavimas ir darbuotojų kvalifikacija bei darbo patirtis. Siekiu, kad darbuotojai keltų kvalifikaciją seminaruose, mokymo kursuose, konferencijose,  laiku ir tinkamai atliktų pavestas funkcijas, formuotų Globos namų teigiamą įvaizdį.

Galiu teigti, kad suburtas kolektyvas geba teikti profesionalias, kokybiškas paslaugas Globos namų gyventojams,  nuolat siekia įgyti dar daugiau žinių.

Įstaigos veiklai ir darbuotojų darbui organizuoti per 2013 metus išleidau 15 įsakymų personalo klausimais, 24 – atostogų ir komandiruočių klausimais bei 43 – veiklos klausimais.                     

 

IV. Finansinių išteklių valdymas

2013 metais Globos namai vykdė finansinę veiklą pagal funkciją 10.02.01.02 – Senelių globos namai (pensionai), 5- tą programą „Palankios socialinės aplinkos kūrimo programa“ ir priemonę 05.1.01.10 „Socialinių paslaugų įstaigų veiklos išlaidos (lėšos). Įstaigos gautos pajamos pagal šaltinius (5 lentelė):

5 lentelė. Įstaigos gautos pajamos pagal šaltinius

Pagrindinės veiklos pajamos

Gauti asignavimai per 2013 m., Lt

Gauti asignavimai per 2012 m., Lt

Skirtumas,

lyginant 2013 m. su 2012 m., Lt

Savivaldybės biudžeto lėšos SB

 

391 309,63

 

347 500,00

 

+43 809,63

Pajamos už teikiamas paslaugas SB (SP)

 

294 458,36

 

269 820,23

 

+24 638,13

N programa

-

9 500,00

-9 500,00

Valstybės biudžeto specialioji tikslinė dotacija (asmenys su nuolatinės slaugos poreikiu)

 

90 605,44

 

71 679,35

 

+18 926,09

Valstybės biudžeto lėšos (asmenims su nuolatinės priežiūros poreikiais)

95 071,85

72 232,43

+22 839,42

Kitos lėšos (parama iš užsienio)

2 050,00

7 568,00

-5 518,00

Kitos lėšos (parama iš Lietuvos)

500,00

-

+500,00

Kitos lėšos (2 proc. gyventojų pajamų mok.)

446,50

250,24

+196,26

Banko palūkanų priskaičiavimas

42,51

77,24

-34,73

Iš viso gauta lėšų:

874 484,29

778 627,49

+95 856,80

 

Per 2012 ir 2013 metus iš savivaldybės biudžeto gauta lėšų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms. 2013 metais lėšos padidėjo 43 809,63 Lt dėl darbo užmokesčio padidėjimo vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. sausio 20 d. įsakymu Nr. A1-22 „Dėl socialinį darbą dirbančių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

6 lentelė. Įstaigoje gautų pajamų panaudojimas per 2013 ir 2012 metus

Išlaidų pavadinimas

2013 m., Lt

2012 m., Lt

Skirtumas,

lyginant 2013 m. su 2012 m., Lt

Išlaidos

864 941,06

751 199,77

+113 741,29

Darbo užmokestis

319 506,93

303 774,46

+15 732,47

Soc. draudimo įmokos

98 793,66

94 058,91

+4 734,75

Prekių ir paslaugų naudojimas

446 640,47

353 366,40

+93 274,07

Mityba

142 696,16

123 064,39

+19 631,77

Medikamentai

19 437,50

20 421,36

-983,86

Ryšių paslaugos

1 934,90

2 087,20

-152,30

Transporto išlaikymas

6 268,94

5 954,89

+314,05

Apranga ir patalynė

21 693,85

19 802,03

+1 891,82

Spaudiniai

953,51

900

+53,51

Kitos prekės

67 533,38

61 349,53

+6 183,85

Komandiruotės

0,00

175,50

-175,50

Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto nuoma

8 400,00

6 600

+1 800

Kvalifikacijos kėlimas

2 757,77

1 639,80

+1 117,97

Komunalinės paslaugos

66 198,13

67 248,41

-1 050,28

Kitos paslaugos

108 766,33

44 123,29

+64 643,04

Sandoriai dėl materialiojo ir nematerialiojo turto bei finansinių įsipareigojimų vykdymas

4 197,35

3 936,55

+260,80

Kitas ilgalaikis materialusis turtas

4 197,35

3 936,55

+260,80

Iš viso:

869 138,41

755 136,32

+114 002,09

 

Per 2013 metus, lyginant su 2012 metais, buvo išleista 114,0 tūkst. Lt daugiau (6 lentelė). Įstaigos 2012 metų gruodžio 31 dienai negauti biudžeto asignavimai – 47 700,00 Lt, o 2013 metų gruodžio 31 – 38 100,00 Lt. Mitybai išlaidos padidėjo, nes padidėjo maitinimo paslaugos kaina nuo 8,20 Lt vienam gyventojui per parą iki 10,00 Lt. Medikamentų norma vienam gyventojui per parą 1,50 Lt.

Per 2013 metus  įsigyta ilgalaikio turto: vienas nešiojamas kompiuteris ir projektorius. Per metus nupirkta gyventojams: rankšluosčių, apatinio ir viršutinio trikotažo. Įstaigoje atliktas katilinės patalpų remontas, įrengta pavėsinė. Lėšas naudojame tikslingai ir pagal paskirtį.

 

V. Įstaigos partnerystės ir bendradarbiavimo valdymas

Nuolat palaikome ryšius su globos įstaigomis: Alantos, Salako, Leliūnų (Utenos raj.) ir kitais senelių globos namais. Dalinamės gerąja patirtimi, lankomės vieni pas kitus. Taip pat bendradarbiaujame su Utenos neįgaliųjų draugija „Viltis“, palaikome ryšius su Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centru. Taip pat  palaikome ryšius su norvegais, vokiečiais, lietuvių bendruomene iš Anglijos, kurie mūsų senelių globos namams teikia įvairią labdarą. Šiais metais vokiečių bendruomenė finansavo pavėsinės įrengimą, lietuvių bendruomenė iš Anglijos padovanojo elektrinį skuterį, norvegai – sauskelnių, vienkartinių paklotėlių, gyventojas asmeniškai įteikė kalėdines dovanas.

Turime pasirašę bendradarbiavimo sutartis su Anykščių rajono socialinių paslaugų centro Debeikių savarankiško gyvenimo namais, Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centru, Svėdasų J. T. Vaižganto gimnazija.

Globos namų gyventojai ir darbuotojai 2013 m. su menine programa dalyvavo Anykščių rajono socialinių paslaugų centro organizuojamame projekte „Iš širdies į širdį...“.

 

VI. Įstaigos problemos ir jų sprendimo būdai

Norint užtikrinti kokybiškų paslaugų teikimą ir atsižvelgiant į gyventojų savarankiškumo lygio mažėjimą, įstaigai būtinas 1 socialinio darbuotojo padėjėjo etatas. Planuojame 2014 metais įsivesti šį etatą. Lėšos šiam etatui išlaikyti planuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos lėšų (asmenims su nuolatinės slaugos poreikiu lėšos).

Reikalinga įrengti  gyventojams daugiau poilsio zonų lauke, sutvarkyti ir atnaujinti globos namų aplinką, reikalinga trims gyventojų kambariams atlikti einamąjį remontą, poilsio kambaryje reikia pakeisti susidėvėjusius baldus.

Planuojama 2014 metais įrengti lauke poilsio zoną, sutvarkyti ir atnaujinti globos namų aplinką, atlikti einamąjį kambariu remontą, pakeisti susidėvėjusius baldus. Lėšos reikalingos šiems darbams atlikti planuojamos skirti iš specialiųjų programų vykdymui skirtų lėšų (tai gaunamos lėšos už teikiamas paslaugas).

 

Direktorė                                                                                            Danguolė Rimavičienė