LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL valstybės kino metraščio kūrimo tvarkos aprašo

 

2014 m. sausio 28 d. Nr. ĮV-66

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 2 punktu ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 197„Dėl valstybės archyvų nuostatų patvirtinimo“, 10.9 punktu,

t v i r t i n u pridedamą Valstybės kino metraščio kūrimo tvarkos aprašą.

 

 

 

Kultūros ministras                                                                                                              Šarūnas Birutis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2014 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. ĮV-66

 

 

 

VALSTYBĖS KINO METRAŠČIO KŪRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės kino metraščio tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato subjektus, atsakingus už valstybės kino metraščio kūrimą, reikalavimus valstybės kino metraščio kūrimui, valstybės kino metraščio techninius parametrus ir gamybos sąlygas, valstybės kino metraščio platinimo bei saugojimo tvarką.

2. Apraše vartojama sąvoka valstybės kino metraštis (toliau – kino metraštis) – periodiniai dokumentinio kino leidiniai, kuriuose garso bei vaizdo priemonėmis yra užfiksuoti valstybei ir visuomenei reikšmingiausi metų įvykiai ir (ar) žmonės.

3. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatyme, Lietuvos Respublikos kino įstatyme ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. SUBJEKTAI, ATSAKINGI UŽ VALSTYBĖS KINO METRAŠČIO KŪRIMĄ

 

4. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija koordinuoja kino metraščio kūrimą.

5. Lietuvos vyriausiasis archyvaras:

5.1. dalyvauja koordinuojant kino metraščio kūrimą ir kontroliuoja, kaip administruojamas Nacionalinio dokumentų fondo dalies – kino metraščio – kūrimo įgyvendinimas.

6. Lietuvos centrinis valstybės archyvas (toliau – LCVA) organizuoja ir įgyvendina Kino metraščio kūrimą, saugojimą ir sklaidą.

7. LCVA sudaro Valstybės kino metraščio Visuomeninę konsultacinę tarybą (toliau – Taryba). Taryba yra kolegiali patariamoji LCVA institucija, veikianti pagal LCVA direktoriaus tvirtinamus nuostatus ir savo tvirtinamą darbo reglamentą. Taryba teikia LCVA direktoriui pasiūlymus dėl metinių kino metraščio temų, atlieka kino metraščio kūrimo stebėseną ir vertinimą.

8. Kalendorinių metų pradžioje LCVA direktorius, atsižvelgdamas į Tarybos rekomendacijas, tvirtina einamųjų metų Valstybės kino metraščio temų planą. Valstybės kino metraščio temų planas gali būti pildomas ir keičiamas tik Tarybai pritarus.

 

III. REIKALAVIMAI KINO METRAŠČIO KŪRIMUI

 

9. Kino metraštį kuria kino kūrėjai, turintys ne mažesnę nei 3 metų dokumentinio kino kūrimo patirtį.

10. Kino metraštis filmuojamas naudojant 35 mm kino juostą (originali medžiaga – vaizdo negatyvas).

11. Kino metraščio leidinių vaizdo negatyvai išryškinami, vaizdo formatas konvertuojamas ir kino metraščio leidiniai įrašomi į laikmeną, tinkamą sklaidai, sertifikuotoje kino laboratorijoje.

12. Kino metraščio vaizdo ir garso montavimą ir sinchronizavimą atlieka montažo ir garso režisieriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų tokio darbo patirtį.

13. Kino metraščio leidinys įgarsinamas, titruojamas lietuvių kalba.

14. Sumontuoto ir įgarsinto kino metraščio leidinio trukmė – ne daugiau kaip 60 minučių.

15. LCVA atlieka filmuotos medžiagos aprašą.

16. Kino metraščio leidinys turi būti tinkamas sklaidai televizijos transliacijų metu.

17. Kino metraščio leidiniai, jų kūrimo originali medžiaga ir aprašai saugomi LCVA.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Kino metraščio leidiniai visuomenei prieinami ir naudojami Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo, Lietuvos Respublikos kino įstatymo, Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

_____________________