KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

2020 M. VASARIO 5 D. ĮSAKYMO NR. V-33

„DĖL SUIMTŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ ĮSKAITOS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. gegužės 17 d. Nr. V-167

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Suimtųjų ir nuteistųjų įskaitos instrukciją, patvirtintą Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2020 m. vasario 5 d.  įsakymu Nr. V-33 „Dėl Suimtųjų ir nuteistųjų įskaitos instrukcijos patvirtinimo“:

1.1.    Pakeičiu 41 punktą ir jį išdėstau taip:

41. Nuteistojo (suimtojo) popierinės asmens bylos turinį sudaro dvi dalys, kurių sudėtį nustato teisingumo ministras. Tęsiant kiekvieną asmens bylos dalį ant jos viršelio nurodyti, kad tai yra tos dalies antras tomas (vėliau trečias ir t.t.). Asmens byloje esančių dokumentų aprašas sudaromas kiekvieno asmens bylos dalies tomo viršelio pirmo lapo vidinėje pusėje, surašant dokumentus chronologine eilės tvarka pagal jų numeraciją. Elektroninių asmens bylų sudarymo atvejais nuteistojo (suimtojo) asmens dokumentų saugojimo tvarką nustato Kalėjimų departamento direktorius“;

1.2. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:

46. Nuteistieji areštu, kuriems nebuvo taikyta kardomoji priemonė – suėmimas, atvykę atlikti šios bausmės nufotografuojami ir pradedamos jų asmens bylos. Jei nuteistasis nei karto neatvyko atlikti bausmės ir įstaigoje gautiems dokumentams dėl arešto bausmės atlikimo nėra suteiktas asmens bylos numeris, asmens byla neformuojama“;

1.3. Pakeičiu 55 punktą ir jį išdėstau taip:

55. Įstaigos padalinio, atsakingo už nuteistųjų ir suimtųjų įskaitą, patalpose įrengiamas specialus kambarys ar darbo vieta, skirta kitų įstaigos padalinių ir Kalėjimų departamento darbuotojams susipažinti su nuteistųjų ir suimtųjų asmens bylomis. Kalėjimų departamento direktoriaus nustatyta tvarka su suimtųjų ir nuteistųjų asmens bylomis įstaigos padalinio, atsakingo už nuteistųjų ir suimtųjų įskaitą, patalpose gali susipažinti ir kiti asmenys.

Esant tarnybiniam būtinumui, įstaigos direktoriaus arba jo pavaduotojo rašytiniu leidimu, suimtųjų ir nuteistųjų asmens bylos gali būti išduodamos laikinai naudotis įstaigos darbuotojams, bet ne ilgiau kaip 5 paroms. Bylų išdavimas ir grąžinimas apskaitomas Suimtųjų ir nuteistųjų asmens bylų, išduodamų laikinai naudotis, apskaitos žurnale (12 priedas) pasirašytinai.

Suimtajam arba nuteistajam prašant, įstaigos padalinio, atsakingo už nuteistųjų ir suimtųjų įskaitą, darbuotojai supažindina jį su asmens byla Kalėjimų departamento direktoriaus nustatyta tvarka“;

1.4. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:

66. Suimtasis ar nuteistasis, kuris išvyksta iš įstaigos ne ilgiau kaip vienai parai, pristatomas ikiteisminio tyrimo pareigūnui, prokurorui arba teismui be asmens bylos, bet su asmens bylos pažyma ir paliekamas įskaitoje. Suimtasis ar nuteistasis, išvykstantis ilgiau nei vienai parai, vyksta su asmens byla ir iš įskaitos išbraukiamas. Nuteistasis, konvojuojamas į kitoje įstaigoje vykstantį pasimatymą, arba ne ilgiau kaip vienai parai konvojuojamas į Laisvės atėmimo vietų ligoninę medicininių tyrimų atlikimui, vyksta su asmens bylos pažyma ir iš įskaitos neišbraukiamas“.

1.5. Pakeičiu 84 punktą ir jį išdėstau taip:

84. Konvojavimo dokumentus rengia ir įformina įstaigos padalinys, atsakingas už nuteistųjų ir suimtųjų įskaitą. Konvojuojamo suimtojo arba nuteistojo asmens byla (arba tik asmens bylos pažyma pagal šios instrukcijos 66 punktą) konvojaus viršininkui perduodama antspauduotame pakete su asmens bylos pažyma. Ši pažyma surašoma įskaitomai, netrumpinant žodžių.

Asmens bylos pažymoje suimtąjį arba nuteistąjį siunčianti įstaiga turi nurodyti įstaigos, į kurią jis siunčiamas, pavadinimą ir pasikeitimo punktus, per kuriuos suimtasis arba nuteistasis turi vykti. Taip pat būtina nurodyti, ar asmuo konvojuojamas jį laikyti įstaigos tardymo izoliatoriaus, ar įstaigos pataisos namų (arešto bausmės atlikimo, atviros kolonijos, pusiaukelės namų) patalpose. Jei asmuo konvojuojamas į kitą pataisos įstaigą ar tardymo izoliatorių, nurodyti, kokiai grupei jis yra priskirtas. Jei įstaiga yra gavusi dokumentus, pagal kuriuos per artimiausias 20 darbo dienų asmuo turės dalyvauti teismo posėdyje vaizdo konferencinio ryšio būdu arba turės būti konvojuotas į teismo posėdį, informacija apie būsimą teismo posėdį turi būti nurodyta ant asmens bylos pažymos.

Teismų nutarčių dėl pristatymo į teismo posėdžius, dalyvavimo teismo posėdžiuose vaizdo konferencinio ryšio būdu kopijos prisegamos prie asmens bylos pirmos dalies pirmo lapo. Įstaigose gauti raštai dėl suimtųjų ir nuteistųjų konvojavimo į kitas įstaigas ar teismo posėdžius iki jų įvykdymo pridedami prie asmens bylos. Jeigu suimtasis ar nuteistasis tuo metu yra išvykęs, darbuotojas, atsakingas už asmenų įskaitą, privalo išsiaiškinti jo buvimo vietą ir patikslinti atvykimo į įstaigą laiką. Jeigu paaiškėja, kad suimtasis ar nuteistasis pagal reikalavimą turėtų būti konvojuojamas iš kitos įstaigos, rašto kopija persiunčiama tai įstaigai.

Ant asmens bylos pažymos esanti suimtojo arba nuteistojo nuotrauka antspauduojama Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos antspaudu.

Konvojaus pareigūnams atplėšti paketus su konvojuojamųjų asmens bylomis draudžiama, išskyrus atvejus, kai suimtasis ar nuteistasis konvojavimo metu pabėga“;

1.6. Pakeičiu 109 punktą ir jį išdėstau taip:

109. Apie kiekvieną neteisėtą suimtųjų ir nuteistųjų paleidimą iš įstaigos ar paleidimą ne laiku jos direktorius privalo nedelsdamas pranešti Kalėjimų departamento direktoriui. Pagal kiekvieną neteisėto paleidimo ar paleidimo ne laiku faktą įstaiga atlieka tarnybinį patikrinimą“;

1.7. Pakeičiu 114 punktą ir jį išdėstau taip:

114. Nuteistieji, atlikę bausmę, iš įstaigos paleidžiami paskutinės bausmės laiko darbo dienos pirmojoje pusėje (išskyrus nuteistuosius arešto bausme, kuriems nustatyta bausmę atlikti poilsio dienomis), o paleidžiant kitais pagrindais – tą dieną, kurią įstaigoje gaunami atitinkami dokumentai, jeigu Lietuvos Respublikos įstatymuose nenustatyta kitaip. Asmens paleidimo dieną dar kartą patikrinami bausmės terminai, ypatingą dėmesį skiriant tiksliam bausmės pradžios fiksavimui pagal asmens byloje esančius dokumentus ir bausmės atlikimo metu gautiems  procesiniams dokumentams, dėl kurių galėjo keistis bausmės atlikimo pradžia ir pabaiga.

Paleidžiant nuteistąjį į laisvę, būtina patikrinti ar per paskutines 5 darbo dienas įstaiga nėra vykdymui gavusi naujo įsiteisėjusio teismo sprendimo, dėl kurio negalimas nuteistojo paleidimas, patikrinti informaciją Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registre ir LITEKO, ar nėra naujo įsiteisėjusio teismo nuosprendžio, kuris jau siunčiamas įstaigai. Paleidžiamojo asmens bylą rekomenduojama patikrinti dviems įskaitos darbuotojams, atkreipiant dėmesį ne  tik į teismų sprendimų turinį, bet ir asmenų sulaikymų datas“;

1.8. Pakeičiu 119 punktą ir jį išdėstau taip:

119. Paleidimo iš pataisos įstaigos (tardymo izoliatoriaus) pažymėjime paleidžiamojo nuotrauka patvirtinama įstaigos antspaudu su Lietuvos valstybės herbu. Paleidimo iš pataisos įstaigos (tardymo izoliatoriaus) pažymėjimą pasirašo įstaigos direktorius (jam nesant - įstaigos vyriausiasis specialistas budinčiajai pamainai ar jį pavaduojantis pataisos pareigūnas) ir darbuotojas, atsakingas už įskaitos darbo organizavimą ir kontroliavimą, padalinio, atsakingo už turto valdymą, darbuotojas ir paleidžiamasis.   

2. P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Veiklos organizavimo skyriui šį įsakymą teisės aktų nustatyta tvarka paskelbti Teisės aktų registre.

 

 

 

Direktorius                                                                                                       Virginijus Kulikauskas