LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2010 M. BALANDŽIO 6 D. ĮSAKYMO NR. V-267 „DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ KAINŲ NUSTATYMO IR TAIKYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. kovo 30 d. Nr. V-364

Vilnius

 

 

1.   P a k e i č i u  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 6 d.

įsakymą Nr. V-267 „Dėl Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo ir taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1.      Pakeičiu įsakymo antraštę ir ją išdėstau taip:

DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮRAŠYMO Į KAINYNUS TVARKOS APRAŠO IR KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR KOMPENSUOJAMŲJŲ MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ PREKYBOS ANTKAINIŲ SĄRAŠO IR JŲ TAIKYMO REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO“.

1.2.      Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 57 ir 59 straipsniais bei Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bazinių kainų ir paciento priemokų už juos apskaičiavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. 994 Dėl Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bazinių kainų ir paciento priemokų apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 11 punktu:“

1.3.      Pakeičiu 1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

1.1. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kainynus tvarkos aprašą;“.

1.4.     Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo ir taikymo tvarkos aprašą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. P a v e d u  Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos iki 2018 m. liepos 1 d. parengti  ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus  įsakymu patvirtinti ginčų tarp Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir pareiškėjo dėl Europos Sąjungos valstybėse deklaruojamų kainų, nurodytų Tarptautinėje duomenų bazėje vaistų kainoms patikrinti EURIPID, ir pareiškėjo pateiktų kainų neatitikčių nagrinėjimo tvarkos aprašą. Iki bus patvirtintas minėtas dokumentas, ginčai sprendžiami ginčo šalių sutarta tvarka. 

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                       Aurelijus Veryga

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministro

2010 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. V-267

(Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos

ministro 2018 m. kovo 30 d.

įsakymo Nr. V-364

redakcija)

 

KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮRAŠYMO Į KAINYNUS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių įrašymo į kainynus tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato vaistinių preparatų įrašymo į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną (toliau – Kainynas) ir medicinos pagalbos priemonių (toliau – MPP) įrašymo į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainyną (toliau – MPP kainynas) (toliau kartu – kainynai) ir išbraukimo iš jų bei paraiškų vertinimo tvarką, Kainyno ir MPP kainyno struktūrą.

2. Šiame Apraše vartojama sąvoka „pareiškėjas“ vaistinio preparato registruotojas ar jo atstovas, lygiagretaus importo leidimo turėtojas ar asmuo, pagal Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymą turintis teisę vykdyti vaistinių preparatų lygiagretų platinimą, ar jų atstovas, ar didmeninio platinimo licencijos turėtojas arba MPP gamintojas ar jo atstovas, pateikęs paraišką įrašyti vaistinį preparatą į Kainyną ar MPP – į MPP kainyną.

Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos farmacijos įstatyme (toliau – Farmacijos įstatymas) ir Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bazinių kainų ir paciento priemokų už juos apskaičiavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugsėjo 13 d. nutarimu Nr. 994 Dėl Ambulatoriniam gydymui skiriamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių bazinių kainų ir paciento priemokų apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašas), vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮRAŠYMO Į KAINYNUS SĄLYGOS

 

3. Į Kainyną įrašomi vaistiniai preparatai, kurių bendrinis pavadinimas įrašytas į sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašą (A sąrašas) ir Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašą (B sąrašas) ir kurie įregistruoti viename iš toliau nurodytų registrų ar sąrašų:

3.1. Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registre;

3.2. Bendrijos vaistinių preparatų registre;

3.3. Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų sąraše;

3.4. Lygiagrečiai platinamų Lietuvos Respublikoje vaistinių preparatų sąraše.

4. Kai vaistinis preparatas išbraukiamas iš Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registro ar kai registruoto vaistinio preparato nėra rinkoje ir nėra galimybių suteikti būtinąją medicinos pagalbą, veiksmingai gydyti pacientus, diagnozuoti ligą ar jos išvengti naudojant registruotus vaistinio preparato analogus, į Kainyną gali būti įrašomas vaistinis preparatas, tiekiamas į Lietuvos Respubliką vadovaujantis Neregistruotų būtinųjų vaistinių preparatų tiekimo rinkai taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. V-1080 „Dėl Neregistruotų būtinųjų vaistinių preparatų tiekimo rinkai taisyklių patvirtinimo“, arba Vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. V-374 „Dėl Vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklių patvirtinimo“, jei sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija (toliau – Kompensavimo komisija) yra pritarusi tokio vaistinio preparato įrašymui į Kainyną. Kompensavimo komisija taip pat priima sprendimą dėl vaistinių  preparatų, kurie, vadovaujantis Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 6 punkto pirmąja pastraipa, gali būti įrašomi į Kainyną, nors paciento priemoka už juos neatitinka nustatytų įrašymo į Kainyną reikalavimų.

5. Į MPP kainyną įrašomos MPP, kurių pavadinimas įrašytas į sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą (C sąrašas).

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI PARAIŠKOMS IR DOKUMENTAMS ĮRAŠYTI VAISTINIUS PREPARATUS IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONES Į KAINYNUS

 

6. Pareiškėjas, pageidaudamas įrašyti vaistinį preparatą į Kainyną, Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) pateikia sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytos formos paraišką.

7. Paraiškos, kuriose nurodomos į Kainyną pareiškėjo siūlomos įrašyti kainos, VLK teikiamos iki kiekvieno einamųjų metų ketvirčio pirmo mėnesio 20 dienos.

8. Pareiškėjas, pageidaudamas įrašyti MPP į MPP kainyną, VLK pateikia:

8.1. sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytos formos paraišką;

8.2. medicinos priemonės (prietaiso), in vitro diagnostikos medicinos priemonės (prietaiso) atitikties deklaracijos kopiją;

9. Paraiškos, kuriose nurodomos į einamųjų metų MPP kainyną pareiškėjo siūlomos įrašyti kainos, VLK teikiamos nuo einamųjų metų kovo 15 d. iki balandžio 15 d.

10. Gautos paraiškos ir dokumentai registruojami Kompensuojamųjų ir nekompensuojamųjų vaistinių preparatų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainų deklaravimo ir kainynų sudarymo informacinėje sistemoje „iDrug“ ir automatiškai išsiunčiamas pranešimas apie paraiškos priėmimą arba atmetimą. Pareiškėjas patikslinti paraišką ir dokumentus, kad šie atitiktų Apraše nurodytus reikalavimus, turi ne vėliau kaip iki Aprašo 7 ir 9 punktuose nustatyto termino pabaigos arba ne vėliau kaip per 1 darbo dieną, jei paraiška pateikiama paskutinę Aprašo 7 ir 9 punktuose nustatyto termino dieną arba teikiama paraiška įrašyti vaistinį preparatą į Kainyno, MPP – į MPP kainyno pakeitimus.

11. Paraiškos įrašyti vaistinius preparatus į Kainyno ar MPP – į MPP kainyno pakeitimus gali būti teikiamos nuolat.

12. Paraiška netenkinama, jei:

12.1. paraiška ar dokumentai nepatikslinami per nustatytą laiką;

12.2. pateikta klaidinga informacija.

13. Tais atvejais, kai rengiant Kainyną arba Kainyno pakeitimus nustatoma, kad nėra pateikta nė viena paraiška dėl vaistinio preparato, kurio bendrinis pavadinimas įrašytas į Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašą (A sąrašas) ir (ar) Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašą (B sąrašas), arba vaistinio preparato registruotojo prašymu vaistinis preparatas, kurio analogo nėra Kainyne, išbraukiamas iš Kainyno, VLK apie tai informuoja Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamentą.

 

IV SKYRIUS

VAISTINIŲ PREPARATŲ PARAIŠKŲ NAGRINĖJIMAS

 

14. VLK, įvertinusi paraiškas, Tarpinstitucinės derybų dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo komisijos darbo reglamente, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. V-326 „Dėl Tarpinstitucinės derybų dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo komisijos sudarymo, darbo reglamento ir derybų protokolo formos patvirtinimo“ (toliau – Tarpinstitucinės derybų dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo komisijos darbo reglamentas), nustatytais atvejais ne vėliau kaip per 3 darbo dienas  informuoja pareiškėją apie galimybę kreiptis į Tarpinstitucinę derybų komisiją dėl derybų organizavimo.

15. Rengiant Kainyno projektą paraiškos išnagrinėjamos, Kainyno projektas parengiamas ir paskelbiamas VLK tinklalapyje (www.vlk.lt) ne vėliau kaip iki kiekvieno einamųjų metų ketvirčio antro mėnesio 10 dienos.

16Paskelbus VLK tinklalapyje Kainyno projektą:

16.1. pareiškėjai, kurių vaistiniai preparatai yra priskiriami vieno tiekėjo vaistinių preparatų ar biologinių ar panašių biologinių vaistinių preparatų grupei, gali tikslinti paraiškas iki kiekvieno einamųjų metų ketvirčio antro mėnesio 30 dienos, jei jų vaistinio preparato pagal Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 4.4, 9.5 ar 15.5 papunkčius apskaičiuota mažiausia paciento priemoka yra didesnė negu pagal Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 5, 10 ar 16 punktus apskaičiuota didžiausia paciento priemoka, mažindami Lietuvai taikomą vaistinio preparato kainą arba pranešdami VLK apie siūlomos taikyti nuolaidos Lietuvai taikomai kainai dydį Nuolaidos paciento priemokai už kompensuojamąjį vaistinį preparatą ir kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę apskaičiavimo ir taikymo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. rugpjūčio 13 d. įsakymu Nr. V-724 „Dėl Nuolaidos paciento priemokai už kompensuojamąjį vaistinį preparatą ir kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę apskaičiavimo ir taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Nuolaidų taikymo tvarkos aprašas), nustatyta tvarka;

16.2. pareiškėjai, kurių generiniai vaistiniai preparatai pirmą kartą įrašomi į grupę, kurią sudarė vieno tiekėjo negeneriniai vaistiniai preparatai, gali tikslinti paraiškas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų nuo Kainyno projekto paskelbimo dienos;

16.3. pareiškėjai, kurių vaistiniai preparatai yra priskiriami dviejų tiekėjų vaistinių preparatų grupei, gali tikslinti paraiškas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų nuo Kainyno projekto paskelbimo dienos, jei jų vaistinio preparato pagal Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 9.5 papunktį apskaičiuota mažiausia paciento priemoka yra didesnė negu pagal Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 10 punktą apskaičiuota didžiausia paciento priemoka, mažindami Lietuvai taikomą vaistinio preparato kainą. Pagal patikslintose paraiškose nurodytas kainas apskaičiuota paciento priemoka turi būti 0,01 euro didesnė negu tos vaistinių preparatų grupės mažiausia paciento priemoka;

16.4. pareiškėjai, kurių vaistiniai preparatai yra priskiriami vaistinių preparatų grupei, kurias sudaro trijų ir daugiau tiekėjų to paties bendrinio pavadinimo vaistiniai preparatai (toliau – trijų ir daugiau tiekėjų vaistinių preparatų grupė), gali tikslinti paraiškas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų nuo Kainyno projekto paskelbimo dienos, jei jų vaistinio preparato pagal Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 9.5 papunktį apskaičiuota mažiausia paciento priemoka yra didesnė negu pagal Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 10 punktą apskaičiuota didžiausia paciento priemoka ir nustatoma, kad tik vieno tiekėjo vaistinis preparatas (jei Lietuvos Respublikoje yra registruotos ir tiekiamos į rinką skirtingo vaistinio preparato stiprumo pakuotės, kiekvieno vaistinio preparato stiprumo po vieną) atitinka Bazinių kainų apskaičiavimo tvarkos aprašo 10 punkte nustatytą priemokos reikalavimą. Pagal patikslintose paraiškose nurodytas kainas apskaičiuota paciento priemoka turi būti 0,01 euro didesnė negu tos vaistinių preparatų grupės mažiausia paciento priemoka.

16.5. pareiškėjai, kurių vaistiniai preparatai yra priskiriami sudėtinių vaistinių preparatų grupei, gali tikslinti paraiškas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų nuo Kainyno projekto paskelbimo dienos.

17.  Rengiant Kainyno ar Kainyno pakeitimo projektą ir apskaičiuojant vaistinių preparatų, kurie priskiriami vieno tiekėjo vaistinių preparatų  ar biologinių vaistinių preparatų grupei, bazines kainas remiamasi  ES valstybėse deklaruojamomis, jų nesant, didmeninėmis kainomis, nurodytomis Tarptautinėje duomenų bazėje vaistų kainoms patikrinti (toliau – EURIPID). ES valstybėse deklaruojamos kainos, nurodytos EURIPID, imamos nustačius praėjusio ketvirčio vidutinį valiutos kursą. Duomenys iš EURIPID Kainynui rengti imami kiekvieno einamųjų metų ketvirčio pirmo mėnesio 10–20 dienomis.

18. Kainyne pildomos šios skiltys: „Bendrinis vaistinio preparato pavadinimas“, „ATC kodas“, „Vaistinio preparato pavadinimas“, „Bazinė kaina, Eur“, „Paciento priemokos, esant 100 %, 90 %, 80 %, 50 % kompensavimo lygiams“, „Nacionalinis vaistinio preparato pakuotės identifikavimo kodas (NPAKID7)“.

19. Kompensuojamųjų ekstemporalių vaistinių preparatų mažmeninę kainą apskaičiuoja vaistinė – prie vaistinių medžiagų (veikliųjų ir pagalbinių) didmeninės kainos pridėdama ne didesnį kaip sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintų Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių mažmeninės prekybos antkainių 3 punkte patvirtintą mažmeninės prekybos antkainį, ne didesnę kaip sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą vaistinių preparatų gamybos vaistinėje kainą, vaistinių preparatų pakavimui ir ženklinimui naudojamų medžiagų (kamštelių, etikečių, signatūrų, polietileninių ir popierinių maišelių, kartoninių dėžučių ir kt.) kainas ir PVM tarifą.

 

V SKYRIUS

MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ PARAIŠKŲ NAGRINĖJIMAS

 

20. VLK, nagrinėdama paraiškas, nustato, ar specialios paskirties maisto produktas, priskiriamas MPP, yra įrašytas į Notifikuotų specialios paskirties produktų sąrašą. VLK, įvertinusi paraiškas, Tarpinstitucinės derybų dėl vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo komisijos darbo reglamente nustatytais atvejais ne vėliau kaip per 3 darbo dienas informuoja pareiškėją apie galimybę kreiptis į Tarpinstitucinę derybų komisiją dėl derybų organizavimo.

21. Rengiant MPP kainyno projektą paraiškos išnagrinėjamos ne vėliau kaip iki einamųjų metų balandžio 25 d. MPP kainyno projektas parengiamas ne vėliau kaip iki einamųjų metų gegužės 1 d. ir skelbiamas VLK tinklalapyje (www.vlk.lt).

22. Kainyne pildomos šios skiltys: „MPP grupė“, „Prekės pavadinimas“, „Matas“, „Bazinė kaina, Eur“, „Paciento priemokos, esant kompensavimo 100 %, 90 %, 80 %, 50 % lygiams“, „MPP identifikavimo kodas (MPP ID)“.

 

VI SKYRIUS

VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ IŠBRAUKIMAS IŠ KAINYNŲ

 

23. Sprendimai vaistinį preparatą išbraukti iš Kainyno, MPP – iš MPP kainyno priimami sveikatos apsaugos ministro įsakymu ne vėliau kaip per 30 dienų, nustačius vieną iš šio Aprašo 23.1– 23.6 papunkčiuose nustatytų pagrindų. VLK siūlo išbraukti vaistinį preparatą ar MPP:

23.1. jei vaistinis preparatas išbrauktas iš Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų ar iš Bendrijos vaistinių preparatų registrų, ar iš Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų, Lygiagrečiai platinamų Lietuvos Respublikoje vaistinių preparatų, ar iš Neregistruotų būtinųjų vaistinių preparatų sąrašų;

23.2. jei vaistinio preparato bendrinis pavadinimas išbraukiamas iš Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašo (A sąrašas) ir (ar) Kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašo (B sąrašas), MPP – iš Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašo);

23.3. jei pareiškėjas raštu kreipiasi su prašymu išbraukti jo gaminamą ar atstovaujamą vaistinį preparatą ar MPP iš kainynų;  

23.4. jei didmeninio platinimo licencijos turėtojas, didmeninė MPP platinimo įmonė vaistinio preparato ar MPP neturi ilgiau kaip 14 dienų, o vaistinio preparato ar MPP, kurie kompensuojamųjų vaistinių preparatų grupėje ar kompensuojamųjų MPP grupėje yra pigiausi, ilgiau kaip 5 darbo dienas. Laikoma, kad didmeninio platinimo licencijos turėtojas, didmeninė MPP platinimo įmonė neturi šio vaistinio preparato ar MPP, jeigu vaistinio preparato ar MPP poreikis gali būti  užtikrintas ne ilgiau kaip 14 dienų ir iki šio laikotarpio pabaigos atnaujinti tiekimą nėra galimybių; 

23.5. atsižvelgdamas į Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos ar Tarpinstitucinės derybų komisijos siūlymą;

23.6. jei pareiškėjas nepateikė VLK informacijos apie tikslią vaistinio preparato pateikimo didmeninio platinimo licencijos turėtojui datą ir (ar) neužtikrino vaistinio preparato pateikimo didmeninio platinimo licencijos turėtojui ne vėliau kaip Kainyno ar jo pakeitimo įsigaliojimo dieną.

 

VII SKYRIUIS

VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ KAINYNŲ TVIRTINIMAS

 

24. VLK pateikia tvirtinti sveikatos apsaugos ministrui:

24.1. Kainyno projektą ne vėliau kaip iki kiekvieno einamųjų metų ketvirčio paskutinio mėnesio 10 dienos;

24.2. MPP kainyno projektą ne vėliau kaip iki einamųjų metų birželio 1 d.

 

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Pareiškėjas, nusprendęs laikinai arba visai netiekti kompensuojamojo vaistinio preparato ar MPP į Lietuvos Respubliką, privalo ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki tiekimo nutraukimo dienos pranešti apie tai Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamentui ir VLK.

26. Sprendimai vaistinį preparatą įrašyti į Kainyną ar į jo pakeitimus, MPP – į MPP kainyną ar jo  pakeitimus priimami sveikatos apsaugos ministro įsakymu VLK teikimu. Sveikatos apsaugos ministro įsakyme, kuriuo tvirtinami Kainyno ar MPP kainyno pakeitimai, turi būti nustatoma tokia jo įsigaliojimo data, kad įsakymas įsigaliotų ne anksčiau kaip po 7 darbo dienų nuo jo paskelbimo Teisės aktų registre dienos.

27. Sprendimai, nurodyti šio Aprašo 26 punkte, gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________