PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KEITIMOSI INFORMACIJA APIE įvykį, EKSTREMALŲjį ĮVYKį ar eKSTREMALIĄją SITUACIJĄ PALANGOS MIESTE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR atsakingų

asmenų skyrimo

 

2017 m. gegužės 24 d. Nr. A1-679

Palanga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 14 straipsnio 16 punktu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 punktu bei Keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2007 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 1V-114 „Dėl Keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo tvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2010 m. liepos 30 d. įsakymo Nr. 1V-517 redakcija), 6 punktu:

1. T v i r t i n u Palangos miesto savivaldybės atsakingų institucijų informacijos teikimo apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašą (toliau – Tvarka) (pridedama).

2. S k i r i u:

2.1. Aistę Kairytę, Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausiąją specialistę, o jos nesant – Silvą Jakštienę, Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėją, būti atsakinga už informacijos apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją priėmimą bei teikimą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD). Informacijos teikimą ir perdavimą vykdyti vadovaujantis Keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2007 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 1V-114 „Dėl Keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo tvirtinimo“ (toliau – Aprašas) (Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2010 m. liepos 30 d. įsakymo Nr. 1V-517 redakcija), bei šio įsakymo 1 punktu patvirtinta Tvarka;

2.2. Šventosios seniūnijos seniūną būti atsakingu už informacijos apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją priėmimą ir teikimą Savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui ir (ar) Savivaldybės administracijos direktoriui. Informacijos teikimą ir perdavimą vykdyti vadovaujantis šio įsakymo 1 punktu patvirtinta Tvarka.

3.  Į p a r e i g o j u visų Savivaldybės įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų vadovus paskirti asmenis, atsakingus už informacijos priėmimą ir teikimą Savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui ir (ar) Savivaldybės administracijos direktoriui. Pateikti šių asmenų telefonų, mobiliųjų telefonų, faksų numerius ir elektroninio pašto adresus, kuriais bus teikiama ar priimama informacija. Paskirtiems atsakingiems asmenims informacijos teikimą ir perdavimą vykdyti vadovaujantis šio įsakymo 1 punktu patvirtinta Tvarka.

4. P a v e d u Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos miesto priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatui teikti informaciją apie švenčių, nedarbo dienomis bei nedarbo valandomis įvykusius įvykius, ekstremaliuosius įvykius ar ekstremaliąsias situacijas Savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui ir (ar) Savivaldybės administracijos direktoriui.

5. Pripažįstu netekusiu galios Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. gegužės 31 d. įsakymą Nr. A1-451 „Dėl keitimosi informacija apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją Palangos miesto atsakingų asmenų skyrimo“.

 

 

 

Direktorė                                                                                                       Akvilė Kilijonienė

 


 

 

PATVIRTINTA

Palangos miesto savivaldybės administracijos

direktoriaus 2017 m. gegužės 24 d. įsakymo

Nr. A1-679

1 punktu

 

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ATSAKINGŲ INSTITUCIJŲ INFORMACIJOS TEIKIMO APIE Įvykį, EKSTREMALŲJĮ ĮVYKĮ AR EKSTREMALIĄJą SITUACIJĄ TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Palangos miesto savivaldybės atsakingų institucijų informacijos teikimo apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašas (toliau – Tvarka) reglamentuoja informacijos apie įvykį, gresiantį ar įvykusį ekstremalųjį įvykį, gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją (toliau – informacija) teikimo Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrajam skyriui (toliau – Bendrasis skyrius) ir Palangos miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkui – Savivaldybės administracijos direktoriui (toliau – Savivaldybės administracijos direktorius) ir jos perdavimo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD prie VRM) bei Klaipėdos apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai (toliau – Klaipėdos APGV) tvarką.

2. Bendrasis skyrius atsakingas:

2.1. už informacijos priėmimą iš Tvarkos 1 priede nurodytų Savivaldybės tarnybų, įmonių, įstaigų, ūkio subjektų, seniūnijų (toliau – atsakingos institucijos);

2.2. už informacijos, gautos iš atsakingų institucijų, perdavimą Savivaldybės administracijos direktoriui ir Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijai;

2.3. už informacijos perdavimą teisės aktų nustatyta tvarka PAGD prie VRM ir Klaipėdos APGV, o kai prognozuojamas ekstremaliosios situacijos išplitimas už savivaldybės ribų – kaimyninių savivaldybių administracijoms.

3. Tvarkos 1 priede nurodytų atsakingų institucijų vadovai atsako už operatyvų informacijos perdavimą Bendrajam skyriui ir Savivaldybės administracijos direktoriui.

4. Pranešimus atsakingos institucijos pagal vykdomos veiklos pobūdį ir kompetenciją teikia vadovaudamosi šia Tvarka bei pačiose atsakingose institucijose nustatytomis informacijos apie įvykius teikimo tvarkomis. 

5. Šioje Tvarkoje vartojamos sąvokos:

Atsakinga institucija – tarnyba, įmonė, įstaiga, seniūnija, kuri kompetentinga reaguoti, kad būtų užkirstas ar sumažintas konkretaus įvykio, ekstremaliojo įvykio ar ekstremaliosios situacijos poveikis ir padariniai.

Atsakingas ūkio subjektas – ūkio subjektas, kuris pagal savo veiklos pobūdį ir kompetenciją atsakingas už ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio valdymą ar jo padarinių likvidavimą, informacijos apie prognozuojamą arba susidariusią ekstremaliąją situaciją ar ekstremalųjį įvykį perdavimą.

Ekstremalusis įvykis – nustatytus kriterijus atitinkantis, pasiekęs ar viršijęs gamtinis, techninis, ekologinis ar socialinis įvykis, kuris kelia pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų socialinėms sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai.

Ekstremalioji situacija – dėl ekstremaliojo įvykio susidariusi padėtis, kuri gali sukelti staigų didelį pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų socialinėms sąlygoms, turtui, aplinkai arba gyventojų žūtį, sužalojimą arba padaryti kitą žalą.

Ekstremaliojo įvykio kriterijai – stebėjimais ir skaičiavimais nustatyti arba tarptautinėje praktikoje naudojami fizikiniai, cheminiai, geografiniai, medicininiai, socialiniai ar kiti įvykio mastą, padarinius ar faktą apibūdinantys dydžiai arba aplinkybės (kritinės ribos), kuriuos atitinkantis, pasiekęs ar viršijęs įvykis laikomas ekstremaliuoju. Ekstremaliųjų įvykių kriterijus nustato Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Ekstremalių situacijų komisija iš valstybės politikų, valstybės ir (ar) savivaldybių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, profesinės karo tarnybos karių sudaroma nuolatinė komisija, koordinuojanti ekstremaliųjų situacijų prevenciją, valdymą, likvidavimą ir padarinių šalinimą.

Informacijos teikėjai –  valstybės ir savivaldybių institucijos, tarnybos, įmonės ir įstaigos, kurios pagal kompetenciją ir veiklos pobūdį atsakingos už informacijos apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją teikimą savivaldybės administracijai, taip pat atsakingi ūkio subjektai.

Įvykis – ekstremaliojo įvykio kriterijų neatitinkantis, nepasiekęs gamtinis, techninis, ekologinis ar socialinis įvykis, keliantis pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų socialinėms sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai.

6. Kitos Tvarkoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II. INFORMACIJOS TEIKIMAS

 

7. Palangos mieste savivaldybės atsakingos institucijos informaciją teikia Bendrajam skyriui ir Savivaldybės administracijos direktoriui.

8. Atsakingų institucijų, nurodytų Tvarkos 1 priede, vadovai:

8.1. skiria asmenis, atsakingus už informacijos priėmimą ir teikimą Bendrajam skyriui ir Savivaldybės administracijos direktoriui (toliau – asmenys, atsakingi už informacijos teikimą);

8.2. teikia Bendrajam skyriui asmenų, atsakingų už informacijos teikimą, telefonų, faksų numerius ir elektroninio pašto adresus. 

9. Bendrasis skyrius atsakingoms institucijoms pateikia stacionariųjų ir mobiliųjų telefonų, faksų numerius ir elektroninio pašto adresus, kuriais bus priimama informacija.

10. Asmenys, atsakingi už informacijos teikimą, Bendrajam skyriui ir Savivaldybės administracijos direktoriui informaciją teikia, kai įvyksta įvykiai, išdėstyti Tvarkos 1 priede, ir šiais atvejais:

10.1. kilus gaisrui, įvykus avarijai, sprogimui, sugriuvus statiniui, išsiliejus cheminėms medžiagoms visuomeninių, politinių, sporto, kultūros ir kitų masinių renginių metu, valstybės ir savivaldybės institucijų ir jų padalinių statiniuose, elektros paskirstymo pastotėse, naftos ir dujų vamzdynuose, valstybinės reikšmės ir pavojinguosiuose objektuose, taip pat evakuojant žmones iš minėtų pastatų;

10.2. įvykus įvykiams gyvenamuosiuose, administraciniuose, gamybiniuose, kituose statiniuose, tarp jų ir statomuose, kelių ir geležinkelio eismo įvykiams bei įvykiams kitose viešosiose vietose, kai jų metu nukentėjo ir (ar) žuvo žmogus; 

10.3. įvykus aplinkos taršos cheminėmis, branduolinėmis ar radioaktyviosiomis medžiagomis įvykiui, kai įvykis nepasiekia Ekstremaliųjų įvykių kriterijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 241;

10.4. kai įvykus įvykiui prognozuojama didelė materialinė žala ir (ar) įvykis gali turėti atgarsį visuomenėje;

10.5. kai įvykus įvykiui pasitelkiamos civilinės saugos sistemos pajėgos įvykio sukeltiems padariniams likviduoti;

10.6. užsitęsus įvykiui, kai prognozuojama, kad jo padarinių likvidavimas užtruks ilgiau kaip 24 valandas;

10.7. įvykus įvykiams, kai pasiekti ar viršyti Tvarkos 10.3 punkte minimi Vyriausybės patvirtinti Ekstremaliųjų įvykių kriterijai;

10.8. kai gresia ir (ar) susidarė ekstremalioji situacija.

11. Atsakingos institucijos teikia informaciją apie tuos įvykusius įvykius, dėl kurių nukentėjo žmogus (gaisras, pavojinga užkrečiama liga, radiacinė avarija, teroro aktas, kitas gamtinis, techninis ekologinis ar socialinis įvykis), dėl kurių sutrikdytos gyventojų socialinės sąlygos (elektros, vandens, šilumos tiekimo nutraukimas, transporto eismo nutraukimas, ryšio nutraukimas ir kt.), dėl kurių padarytas poveikis aplinkai (miškų, durpynų gaisrai, sausos žolės deginimas, pavojingos medžiagos išsiliejimas, oro, vandens, dirvožemio užteršimas, gyvūnų, augalų ligos ir kt.) arba kitus įvykius, keliančius pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų socialinėms sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai, ekstremaliuosius įvykius, galinčius sukelti ekstremaliąsias situacijas pagal Tvarkos 1 priedą.

12. Asmenys, atsakingi už informacijos teikimą, Tvarkos 10.1-10.8 punktuose nurodytais atvejais nedelsdami telefonu teikia Bendrajam skyriui ir Savivaldybės administracijos direktoriui turimą informaciją. Informacija teikiama pagal Tvarkos 2 priede nustatytą schemą. Pateikiami šie duomenys:

12.1. trumpas įvykio, gresiančio ar įvykusio ekstremaliojo įvykio, gresiančios ar susidariusios ekstremaliosios situacijos apibūdinimas (laikas, adresas, objektas, informacijos šaltinis, priežastys, prognozė), priimti sprendimai, planuojami ar atlikti pirminiai veiksmai;

12.2. esami ir galimi pavojaus gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų socialinėms sąlygoms, turtui ir aplinkai šaltiniai;

12.3. kokie atsakingi asmenys informuoti ir kokios civilinės saugos sistemos subjektų pajėgos patelktos.

13. Tik susidarius ekstremaliajai situacijai, atsakingos institucijos informaciją Bendrajam skyriui pateikia ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu ar faksu, užpildžius nustatytas pranešimų formas ES-1, ES-2, ES-3 (toliau – formos) (3, 4, 5 priedai):

13.1. forma ES-1 teikiamas pirminis pranešimas apie susidariusią ekstremaliąją situaciją (3 priedas). Šis pranešimas perduodamas kiek galima greičiau nuo ekstremaliosios situacijos susidarymo pradžios, bet ne vėliau kaip per 2 valandas nuo gelbėjimo darbų pradžios;

13.2. forma ES-2 teikiamas pranešimas apie atliekamus gelbėjimo darbus, susidariusią ekstremaliąją situaciją (4 priedas). Šis pranešimas teikiamas kas 4 valandas nuo pirminio pranešimo apie susidariusią ekstremaliąją situaciją pateikimo;

13.3. forma ES-3 teikiamas pranešimas apie ekstremaliosios situacijos likvidavimą (5 priedas). Šis pranešimas teikiamas pašalinus ekstremaliosios situacijos padarinius.

14. Forma ES-2 nepildoma, jeigu informacija apie susidariusią ekstremaliąją situaciją išsamiai pateikta formoje ES-1, o ekstremaliosios situacijos vietoje padėtis nesikeičia.

15. Taip pat formos nepildomos, jei teikiama informacija apie įvykį, gresiantį ar įvykusį ekstremalųjį įvykį ir gresiančią ekstremaliąją situaciją. Ši informacija teikiama telefonu, faksu arba elektroniniu paštu.

16. Susidarius mieste ekstremaliajai situacijai kviečiamas Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Posėdžio protokolo kopiją Bendrasis skyrius ne vėliau kaip per 12 valandų nuo posėdžio pabaigos elektroniniu paštu ar faksu pateikia PAGD prie VRM ir Klaipėdos APGV.

 

III. INFORMACIJOS PERDAVIMAS

 

17. Bendrasis skyrius, Tvarkos II skyriuje nustatyta tvarka, gavęs informaciją, nedelsdamas įvertina informacijos svarbą, ją patikrina, susistemina ir, atsižvelgdamas į įvykio, gresiančios ar susidariusios ekstremaliosios situacijos pobūdį ir (ar) mastą ir reikalingas įvykio, ekstremaliojo įvykio ar ekstremaliosios situacijos valdymo ir jų padarinių šalinimo priemones, ją perduoda:

17.1. Savivaldybės administracijos direktoriui ir Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijai;

17.2. Palangos miesto savivaldybės atsakingoms institucijoms;

17.3. Klaipėdos apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai;

17.4. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos;

17.5. Ministro Pirmininko tarnybai;

17.6. gretimų savivaldybių administracijoms, į kurių teritoriją gali išplisti ekstremalusis įvykis ar susidaryti ekstremalioji situacija.

18. Bendrasis skyrius informaciją PAGD prie VRM ir Klaipėdos APGV perduoda šiais atvejais:

18.1. kai prognozuojama, kad bus pasiekti ar viršyti Vyriausybės patvirtinti Ekstremaliųjų įvykių kriterijai;

18.2. kai gresia ekstremalioji situacija;

18.3. kai pasiekti ar viršyti Vyriausybės patvirtinti Ekstremaliųjų įvykių kriterijai;

18.4. kai susidarė ekstremalioji situacija.

19. Bendrasis skyrius Tvarkos 18 punkte nustatytais atvejais nedelsiant telefonu pateikia PAGD prie VRM ir Klaipėdos APGV iš atsakingų institucijų gautą informaciją, t. y. Tvarkos 12.1-12.3 punktuose nustatytus duomenis ir papildomai:

19.1. ekstremaliosios situacijos operacijos vadovo pareigas, vardą, pavardę, telefonų numerius;

19.2. gelbėjimo darbų vadovo pareigas, vardą, pavardę, telefonų numerius.

20. Bendrasis skyrius Tvarkos 17.1-17.6 punktuose nurodytiems subjektams informaciją apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar gresiančią ekstremaliąją situaciją perduoda telefonu pagal Tvarkos 2 priede nustatytą schemą, o susidarius ekstremaliajai situacijai – ne vėliau kaip per 2 valandas nuo jos perdavimo telefonu – faksu arba elektroniniu paštu.

21. Susidarius ekstremaliajai situacijai, Bendrasis skyrius informaciją PAGD prie VRM ir Klaipėdos APGV perduoda ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu ar faksu užpildžius pranešimų formas (3, 4, 5, priedai), kurių perdavimas aprašytas Tvarkos 13.1-13.3, 14, 15 punktuose.

22. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos miesto priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (toliau – Klaipėdos APGV Palangos m. PGT) ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas (toliau – Klaipėdos AVPK Palangos PK) darbo dienomis ir darbo valandomis, gavę informaciją apie įvykį, gresiantį ar įvykusį ekstremalųjį įvykį, gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją, nedelsiant telefonu, faksu arba elektroniniu paštu informuoja Bendrąjį skyrių.

23. Švenčių, nedarbo dienomis bei nedarbo valandomis informaciją apie įvykį, gresiantį ar įvykusį ekstremalųjį įvykį, gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją, Klaipėdos APGV Palangos m. PGT ir Klaipėdos AVPK Palangos PK atsakingi pareigūnai nedelsiant telefonu informuoja Bendrojo skyriaus vyriausiąjį specialistą, o jo nesant – Bendrojo skyriaus vedėją.

24. Kitos Savivaldybės atsakingos institucijos informaciją apie įvykį, gresiantį ar įvykusį ekstremalųjį įvykį, gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją darbo dienomis darbo valandomis nedelsiant teikia Bendrajam skyriui ir Savivaldybės administracijos direktoriui, švenčių, nedarbo dienomis bei nedarbo valandomis – Bendrojo skyriaus vyriausiajam specialistui, o jo nesant – Bendrojo skyriaus vedėjui.

 

_____________________

 


 

 

Palangos miesto savivaldybės atsakingų

institucijų informacijos teikimo apie

įvykį, ekstremalųjį  įvykį ar ekstremaliąją

situaciją tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

palangos miesto SAVIVALDYBĖS Už INFORMACIJOS TEIKIMĄ APIE įvykį, EKSTREMALŲjį ĮVYKĮ ar EKSTREMALIĄją SITUACIJĄ ATSAKINGŲ INSTITUCIJŲ sĄraŠas

 

Eil. Nr.

Įvykio, ekstremaliojo įvykio ar ekstremaliosios situacijos pavadinimas

Už informacijos teikimą atsakingos institucijos

1

2

3

I.

GAMTINIO POBŪDŽIO

 

1.

Geologiniai reiškiniai

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

2.

Hidrometeorologiniai reiškiniai

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius,

Seniūnija

3.

Žmonių užkrečiamosios ligos, kiti ūmūs žmonių sveikatos sutrikimai, nulemti cheminių, biologinių ir fizikinių veiksnių

Nacionalinio VSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos depart. Palangos skyrius,

VšĮ Palangos pirminės sveikatos priežiūros centras,

VšĮ Palangos ligoninė,

Klaipėdos APGV Palangos m.PGT,

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos m. policijos komisariatas (toliau – Klaipėdos AVPK Palangos PK),

Savivaldybės gydytojas,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

4.

Vabzdžių antplūdis, gyvūnų liga, augalų liga

Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba,

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Nacionalinio VSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos depart. Palangos skyrius,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius,

Seniūnija

II.

TECHNINIO POBŪDŽIO

 

5.

Transporto įvykis:

 

5.1.

Įvykis, susijęs su vidaus vandenų laivo naudojimu

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius

5.2.

 

Aviacijos įvykis

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius

5.3.

Kelių eismo įvykis

Klaipėdos AVPK Palangos m PK,

Bendrasis skyrius

5.4.

Įvykis transportuojant pavojingą krovinį

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Bendrasis skyrius

6.

Įvykis pramonėje

Atsakingas ūkio subjektas,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius

7.

Avarija energetikos sistemoje (elektros ūkio objekte, šilumos ūkio objekte, magistraliniam dujotiekyje, dujų sistemose)

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos Klaipėdos teritorinis skyrius,

AB „ESO“ Klaipėdos regionas,

UAB „Palangos šilumos tinklai“,

Atsakingas ūkio subjektas, įmonė, įstaiga,

Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

8.

Energijos tiekimo sutrikimas (elektros energijos, šilumos energijos, dujų)

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos Klaipėdos teritorinis skyrius,

AB „ESO“ Klaipėdos regionas,

UAB Palangos šilumos tinklai,

Atsakingas ūkio subjektas, įmonė, įstaiga,

Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

9.

Hidrotechnikos statinio, komunalinių sistemų avarija

Hidrotechninio statinio savininkas,

Klaipėdos Palangos m. agentūra,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

UAB „Palangos vandenys“,

UAB „Palangos komunalinis ūkis“

Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

10.

Pastato, statinio griūtis

Atsakingas ūkio subjektas,

Savivaldybės administracijos Statybos skyrius,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Ūkio subjektas, įmonė, įstaiga,

Seniūnija

11.

Ryšių paslaugų teikimo vartotojams sutrikimas

Atsakingas ūkio subjektas,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija,

Ūkio subjektas

 

III.

EKOLOGINIO POBŪDŽIO

 

12.

Oro užterštumas, vandens užterštumas, dirvožemio, grunto užterštumas arba kitas jiems padarytas poveikis

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba,

Nacionalinio VSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos depart. Palangos skyrius, Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija,

Ūkio subjektas

13.

Radiacinė avarija

Radiacinės saugos centras,

Klaipėdos RAAD Palangos m. agentūra,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija,

Ūkio subjektas

IV.

SOCIALINIO POBŪDŽIO

 

14.

Masė nevaldomų žmonių

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

15.

Įvykis, susijęs su teroristine veikla

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

V.

KITAS ĮVYKIS, EKSTREMALUSIS ĮVYKIS

 

16.

Gaisro keliamas pavojus, užsidegimo ar degimo grėsmė

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija,

Ūkio subjektas

17.

Pavojingas radinys

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

18.

Kultūros paveldo objektui ar vietovei keliamas pavojus arba jų sunaikinimas

Atsakingas ūkio subjektas,

Savivaldybės administracijos Kultūros skyrius,

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija

19.

Kitas įvykis, keliantis pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, jų socialinėms sąlygoms, turtui ir (ar) aplinkai, ekstremalusis įvykis, galintis sukelti ekstremaliąją situaciją

Klaipėdos APGV Palangos m. PGT,

Klaipėdos AVPK Palangos m. PK,

Bendrasis skyrius,

Seniūnija,

Ūkio subjektas

 

 

 


 

Palangos miesto savivaldybės atsakingų institucijų informacijos teikimo apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo

2 priedas

 

KEITIMOSI INFORMACIJA APIE ĮVYKĮ, EKSTREMALŲJĮ ĮVYKĮ AR EKSTREMALIĄJĄ SITUACIJĄ PALANGOS M. SAVIVALDYBĖJE SCHEMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Situacijų koordinavimo skyriaus budintysis
Tel. (8 5) 271 7511, 271 7512,
faks. (8 5) 271 7513,
mob. 8 610 02 359,
el. p. ems@vpgt.lt ,  sks@vpgt.lt 

,Palangos miesto savivaldybės administracija
Administracijos direktorius – Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas 
Tel. (8 460) 41 402, faks. (8 460) 40 217, mob. 8 620 66 059, 
el. p. direktorius@palanga.lt
Bendrasis skyrius 
Vyr. specialistas (civilinei saugai), tel. (8 460) 52 396, mob. 8 616 51 783, civiline.sauga@palanga.lt
Vedėjas, tel. (8 460) 48 709, mob. 8 687 61 662, el. p. info@palanga.lt 
e 



,Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos m. priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba
Tel. (8 460) 41 250, mob. 8 686 58 027
el. p. vidmantas.jarulis@vpgt.lt


,Sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų vadovai 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ūkio subjektų, kitų įstaigų vadovai

Seniūnijos seniūnija
   

 

 

Nacionalinio VSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos depart. Palangos skyrius tel./faks. (8 460) 52 092, mob. 8 687 17 361
el. p. remigijus.kuciauskas@nvsc.lt 



,UAB „Palangos vandenys“
Tel. (8 460) 41 221,
mob. 8 687 20 921 
el. p. virgilijus.berzanskis@palangosvandenys.lt 
dispečeris (8 445) 78 565
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos m. policijos komisariato Reagavimo skyrius
Tel. (8 460) 41 527, mob. 8 698 86 133
el. p. kretinga.rpk.bd@vrm.lt
Palangos m. valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Tel./faks.  (8 460) 48 026, mob. 8 687 04 244, el. p. palangosm@vet.lt

,Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos m. agentūra
Tel./ faks. (8 460) 51 005,
mob. 8 8 686 76 540, el. p. ramune.lukaseviciene@@klrd.am.lt

,UAB Palangos šilumos tinklai
Tel. (8 460) 53 509 
mob. 8 675 50 336, el. p. giedre.jursene@palangosst.lt
dispečeris (8 445) 78 560

,Informacijos apie įvykį, gresiantį ar įvykusį ekstremalųjį įvykį, gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją šaltinis
(Juridiniai ir fiziniai asmenys)

,AB „ESO“ Klaipėdos regiono tinklo valdymo departamentas
1802, tel. (8 46) 392 459,
faks. (8 46) 392 439, mob. 8 659 41086
el. p. arvydas. vysniauskas@eso.lt

,UAB „Palangos komunalinis ūkis“
Tel. (8 460) 48 104, mob. 8 687 28 902
El. p. info@palkom.eu
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pastabos:                                                   - informacijos teikimas ir priėmimas apie įvykį, ekstremalų įvykį ar ekstremaliąją situaciją iš atitinkamų šaltinių

- informacijos teikimas švenčių, nedarbo dienomis bei nedarbo valandomis.

 

 


 

 

Palangos miesto savivaldybės atsakingų institucijų informacijos teikimo apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Pirminio pranešimo apie susidariusią ekstremaliąją situaciją formos pavyzdys)

 

FORMA ES-1

PIRMINIS PRANEŠIMAS  ______________________________________________________

(susidariusi ekstremalioji situacija)

1. PRANEŠĖJAS

2. ADRESATAS

 

 

DATA TEL. NR.

TEL. NR.                   

LAIKAS FAKSO NR.

FAKSO NR.

EL. PAŠTAS

EL. PAŠTAS

3. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PAVADINIMAS

4. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys  apie  ekstremaliąJĄ situaciją, esami ir galimi pavojaus šaltiniai

 

 

 

Lapų skaičius                                                                                            

 

 

 

 

5. Į EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS VIETĄ IŠVYKUSIOS (DALYVAVUSIOS) CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS PAJĖGOS

 

 

 

 

6. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS APIBŪDINIMAS

 

6.1. KADA SUSIDARĖ

 

 

 

6.2. KUR SUSIDARĖ 

 

 

 

6.3. KAS ĮVYKO

 

 

 

 

 

6.4. KAS PRANEŠĖ

 

 

 

 

 

6.5. PRIEŽASTYS

 

 

 

 

 

6.6. PROGNOZĖ

 

 

 

 

 

7. SUŽEISTIEJI SKAIČIUS

8. ŽUVUSIEJI                                                   SKAIČIUS

9. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

 

 

 


 

 

Palangos miesto savivaldybės atsakingų institucijų informacijos teikimo apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Pranešimo apie atliekamus gelbėjimo darbus, susidariusią ekstremaliąją situaciją formos pavyzdys)

 

FORMA ES-2

PRANEŠIMAS ________________________________________________________________

(keitimasis informacija apie gelbėjimo darbus, susidariusią ekstremaliąją situaciją)

1. PRANEŠĖJAS

2. ADRESATAS

 

 

DATA TEL. NR.

TEL. NR.                          

LAIKAS FAKSO NR.

FAKSO NR.

EL. PAŠTAS

EL. PAŠTAS

 

 

3. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PAVADINIMAS

4. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys apie ekstremaliąJĄ situaciją)

 

 

 

Lapų skaičius                                         

5. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS OPERACIJŲ VADOVAS

6. GELBĖJIMO DARBŲ VADOVAS

 

 

TEL. NR.

TEL. NR.

7. DALYVAUJANČIOS CIVILINĖS SAUGOS SISTEMOS PAJĖGOS (ŽMONĖS IR TECHNIKA)

8. IŠSAMUS EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS APIBŪDINIMAS, KEITIMASIS informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

9. ATLIEKAMI GELBĖJIMO DARBAI

10. PADARYTA ŽALA IR PATIRTI NUOSTOLIAI

 

 

 

 

 

 

11. GYVENTOJŲ / DARBUOTOJŲ APSAUGOS ORGANIZAVIMAS

 

 

 

12. POREIKIAI, SIŪLYMAI, PASTABOS

 

 

 

13. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

__________________________

 


 

 

Palangos miesto savivaldybės atsakingų institucijų informacijos teikimo apie įvykį, ekstremalųjį įvykį ar ekstremaliąją situaciją tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Pranešimo apie ekstremaliosios situacijos likvidavimą formos pavyzdys)

 

FORMA ES-3

 

PRANEŠIMAS _______________________________________________________________

(padėtis pašalinus ekstremaliosios situacijos padarinius)

1. PRANEŠĖJAS

2. ADRESATAS

 

 

DATA TEL. NR.

TEL. NR.                      

LAIKAS FAKSO NR.

FAKSO NR.

EL. PAŠTAS

EL. PAŠTAS

3. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PADARINIŲ ŠALINIMO DARBŲ PABAIGA (TRUMPAS APRAŠYMAS)

4. ŠIO PRANEŠIMO PRIEDAI (aktualūs duomenys apie ekstremaliąJĄ situaciją)

 

 

 

Lapų skaičius                                                                                          

5. EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PAVADINIMAS

 

 

 

 

 

6. ŽUVUSIEJI

 

 

 

 

7. SUŽEISTIEJI

 

 

 

 

8. KITA INFORMACIJA (VEIKSMAI, PADARYTA ŽALA, PATIRTI NUOSTOLIAI IR T. T.)

 

 

 

9. DALYVAVUSIOS CIVILINĖS SAUGOS ŽMONĖS TECHNIKA

SISTEMOS PAJĖGOS:                      

9.1. ……………………… ………………………..

9.2. ……………………… .……………………….

9.3.                                                                               ………………………          ………………………..

9.4. ……………………… ………………………..

9.5.                                                                               ………………………          ………………………..

9.6. ……………………… ………………………..

9.7. ……………………… ………………………..

10. INFORMACIJĄ PATEIKĘS ASMUO

(pareigos, parašas, vardas ir pavardė)

__________________