herbasklp_juodas(blankams)

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠEIMOS TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2014 m. sausio 30 d. Nr. T2-3

Klaipėda

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. lapkričio 2 d. įsakymo Nr. A1-480 „Dėl Šeimos tarybos pavyzdinių nuostatų patvirtinimo“ 2 punktu, Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Šeimos tarybos nuostatus (pridedama).

2. Skelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Klaipėdos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                          Vytautas Grubliauskas


PATVIRTINTA

Klaipėdos miesto savivaldybės

tarybos 2014 m. sausio 30 d.

sprendimu Nr. T2-3

 

ŠEIMOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba) veikiančios Šeimos tarybos funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Šeimos taryba – prie Savivaldybės tarybos visuomeniniais pagrindais veikiantis patariamasis kolegialus organas.

3. Šeimos tarybos sudėtį ir nuostatus tvirtina Savivaldybės taryba.

4. Šeimos taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais bei šiais nuostatais.

5. Vykdydama savo veiklą Šeimos taryba bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybės institucijomis ir įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios dirba su šeimomis ar joms atstovauja.

 

II. ŠEIMOS TARYBOS VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

6. Šeimos tarybos tikslas – padėti įgyvendinti savivaldybės funkcijas, kuriant šeimai palankią aplinką savivaldybėje, ir stiprinti bendradarbiavimą tarp savivaldybės institucijų ar įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su šeimomis ar joms atstovaujančių.

7. Siekdama įgyvendinti savo veiklos tikslą, Šeimos taryba vykdo šias funkcijas:

7.1. analizuoja, stebi ir vertina savivaldybės teisės aktų, turinčių įtakos šeimų padėčiai savivaldybėje, rengimą ir įgyvendinimą;

7.2. teikia Savivaldybės tarybai, Savivaldybės tarybos komitetams, Savivaldybės administracijai siūlymus dėl savivaldybės prioritetų, susijusių su šeimai palankios aplinkos savivaldybėje kūrimu, nustatymo ir šeimoms aktualių klausimų sprendimo, taip pat ir dėl:

7.2.1. paslaugų ir infrastruktūros šeimai, nėščiosioms, vaikams (įskaitant viešąjį transportą, žaidimų aikšteles kiemuose, vaikų priežiūros kambarius darbovietėse ir pan.) savivaldybėje plėtros;

7.2.2. teigiamo visuomenės požiūrio į šeimą stiprinimo;

7.2.3. šeimos gerovės ir materialaus saugumo užtikrinimo;

7.2.4. sąlygų įgyvendinti šeimos prokreacinę funkciją gerinimo;

7.2.5. kitų šeimoms aktualių klausimų;

7.3. teikia savivaldybės institucijoms ir įstaigoms siūlymus dėl veiksmų, kuriant šeimai palankią aplinką savivaldybėje, įgyvendinimo tobulinimo;

7.4. kartą per metus informuoja Savivaldybės tarybą apie savo veiklą;

7.5. informuoja visuomenę apie Šeimos tarybos tikslus ir veiklą;

7.6. vykdo kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

 

III. ŠEIMOS TARYBOS TEISĖS

 

8. Šeimos taryba turi teisę:

8.1. dalyvauti Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių posėdžiuose, kuriuose svarstomi su šeima susiję klausimai;

8.2. gauti iš valstybės ir Savivaldybės administracijos padalinių, skyrių, kitų įstaigų bei organizacijų informaciją bei dokumentus, kurių reikia Šeimos tarybos veiklai;

8.3. dalyvauti stebėtojo teise Savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose;

8.4. kviesti į savo posėdžius valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei kitų įstaigų atstovus, nepriklausomus ekspertus;

8.5. organizuoti diskusijas šeimoms aktualiais klausimais savivaldybėje.

 

IV. ŠEIMOS TARYBOS SUDARYMAS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Šeimos tarybą iš 14 narių 4 metų laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip Savivaldybės tarybos kadencijai, tvirtina Savivaldybės taryba. Šeimos taryba sudaroma pariteto principu: pusė narių atstovauja savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, kita pusė – nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms su šeimomis ar joms atstovaujančioms.

10. Į Šeimos tarybą siūlo:

10.1. 7 atstovus – nevyriausybinės organizacijos;

10.2. 1 atstovą – Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius;

10.3. 1 atstovą – Klaipėdos psichologinė pedagoginė tarnyba;

10.4. po 1 atstovą – Savivaldybės tarybos Socialinių reikalų, Ugdymo ir jaunimo reikalų, Miesto ūkio ir aplinkosaugos, Finansų ir ekonomikos ir Strateginės plėtros komitetai.

11. Savivaldybės interneto tinklalapyje ir Klaipėdos dienraščiuose viešai paskelbus atranką į Šeimos tarybos narius, atranka organizuojama tokia tvarka:

11.1. nevyriausybinės organizacijos, dirbančios su šeimomis, pačios organizuojasi atstovų atranką. Atrankai organizuoti, iš anksto suderinus, Savivaldybės administracija suteikia patalpas;

11.2. 10.2 ir 10.3 papunkčiuose numatytų įstaigų vadovai deleguoja atstovus;

11.3. 10.4 papunktyje numatyti komitetai deleguoja atstovus.

12. Apie deleguojamus asmenis, neviršijant nustatytų kvotų, raštu informuojamas Savivaldybės administracijos direktorius.

13. Šeimos tarybos pirmininkas ir pavaduotojas išrenkamas per pirmąjį posėdį. Pirmininku išrinkus savivaldybės institucijos ar įstaigos atstovą, pavaduotoju turi būti išrinktas nevyriausybinės organizacijos atstovas ir atvirkščiai.

14. Šeimos tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, jeigu:

14.1. Šeimos tarybos narys atsistatydina savo noru;

14.2. nutrūksta jo darbo (tarnybos) santykiai atstovaujamoje savivaldybės institucijoje ar įstaigoje;

14.3. jis atšaukiamas jį delegavusios institucijos iniciatyva.

15. Šeimos taryba dirba pagal kasmet sudaromą ir tvirtinamą (protokoliniu sprendimu) veiksmų planą.

16. Šeimos tarybos posėdžius inicijuoja ir veda Šeimos tarybos pirmininkas, jo nesant – pavaduotojas. Inicijuoti posėdį gali ir 1/3 Šeimos tarybos narių.

17. Kiekvienas Šeimos tarybos narys turi teisę siūlyti klausimus posėdžiui, iš anksto informavęs apie tai pirmininką.

18. Šeimos tarybos posėdžius organizuoja ir protokoluoja Savivaldybės administracijos specialistas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimu, Savivaldybės administracija suteikia patalpas.

19. Šeimos taryba renkasi ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį, esant būtinybei – dažniau.

20. Šeimos tarybos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja daugiau kaip pusė Šeimos tarybos narių.

21. Šeimos tarybos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę išreikšti savo nuomonę, t. y. balsuoti elektroniniu paštu. Sprendimai priimami, kai jiems pritaria daugiau kaip pusė narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia pirmininko balsas.

22. Šeimos tarybos sprendimai yra vieši, informacija skelbiama Klaipėdos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje.

23. Šeimos tarybos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.