herbas

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2019 M. RUGSĖJO 5 D. SPRENDIMO NR. T-364 „DĖL DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR SLAUGOS PASLAUGŲ ASMENS NAMUOSE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. vasario 6 d. Nr. T-39

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Šiaulių miesto savivaldybės taryba  nusprendžia:

Pakeisti Dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų asmens namuose organizavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. rugsėjo 5 d. sprendimu Nr. T-364 „Dėl Dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų asmens namuose organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).

Šis sprendimas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas paduodant skundą Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui adresu: Dvaro g. 81, Šiauliai, arba Regionų apygardos administraciniam teismui bet kuriuose šio teismo rūmuose.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Artūras Visockas

 

 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2019 m. rugsėjo 5 d. sprendimu Nr. T-364

(Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2020 m. vasario 6 d. sprendimo Nr. T-39

redakcija)

 

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR SLAUGOS PASLAUGŲ ASMENS NAMUOSE ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų asmens namuose organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja asmenų su sunkia negalia, deklaravusių gyvenamąją vietą Šiaulių miesto savivaldybėje, dienos socialinės globos ir slaugos asmens namuose skyrimo, teikimo ir mokėjimo už paslaugas tvarką ir sąlygas Šiaulių miesto savivaldybėje.

2. Dienos socialinė globa asmens namuose – tai asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu asmens namuose.

3. Slauga namuose – asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kai kompleksinės slaugos paslaugos yra teikiamos asmeniui namuose, kur jis gyvena, siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą ir tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius natūralioje aplinkoje (namų sąlygomis), skatinant paciento savirūpą.

4. Dienos socialinės globos asmens namuose teikėjai – įstaigos, teikiančios socialines paslaugas, turinčios licenciją teikti socialinę globą asmenims namuose.

5. Slaugos asmens namuose teikėjai – asmens sveikatos priežiūros įstaigos, išskyrus socialinių paslaugų įstaigas, turinčios asmens sveikatos priežiūros licenciją ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose teikti (toliau – ASPĮ).

6. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme (toliau – Socialinių paslaugų įstatymas) ir Socialinių paslaugų kataloge apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ ASMENS NAMUOSE GAVĖJAI

 

7. Dienos socialinė globa asmens namuose skiriama asmenims, turintiems sunkią negalią, deklaravusiems gyvenamąją vietą Šiaulių miesto savivaldybėje ir kuriems nustatytas dienos socialinės globos asmens namuose poreikis.

8. Paslaugų gavėjai:

8.1. suaugę asmenys su sunkia negalia – asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų (toliau – teisės aktai) nustatyta tvarka yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (nustatytas iki 2018-12-31) dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų ir nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ar nuo 2019-01-01 pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų ir nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis;

8.2. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys su sunkia negalia – asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (nustatytas iki 2018-12-31) dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų ir nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ar nuo 2019-01-01 pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimų ir nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis;

8.3. vaikai su sunkia negalia – asmenys, kuriems pagal Socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir kuriems pagal Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą yra pripažintas sunkus neįgalumo lygis.

 

 

III SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE SKYRIMAS

 

9. Už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų planavimą ir administravimą atsakingas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Socialinių paslaugų skyrius (toliau – Socialinių paslaugų skyrius), už dienos socialinės globos asmens namuose teikimą atsakingos įstaigos: Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras, Šiaulių miesto savivaldybės globos namai (toliau – Įstaiga).

10. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas dėl dienos socialinės globos asmens namuose gavimo kreipiasi į Socialinių paslaugų skyrių tiesiogiai arba pateikdamas prašymą elektroniniu būdu, patvirtindamas savo tapatybę elektroniniu parašu arba kitais būdais, nustatytais teisės aktuose. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas kreipdamasis pateikia:

10.1. užpildytą (gali būti pildoma vietoje) Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti (toliau – Prašymas-paraiška) formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro (toliau – socialinės apsaugos ir darbo ministras);

10.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

10.3. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo (esant reikalui, psichiatro) medicinos dokumentų išrašą / siuntimą (forma 027/a), kuriame turi būti nurodyta konkreti diagnozė, informacija apie asmens sveikatos būklę (esant reikalui, informacija apie ambulatorinių slaugos paslaugų namuose poreikį) ir patvirtinimas, kad asmuo neserga ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis;

10.4. teismo nutartį dėl globos, rūpybos nustatymo (jei asmeniui nustatyta globa, rūpyba);

10.5. prireikus papildomus dokumentus, reikalingus asmens socialinių paslaugų poreikiui nustatyti, jeigu nėra duomenų Lietuvos Respublikos gyventojų registre.

11. Prašymą-paraišką gali pateikti bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) negali to padaryti pats.

12. Socialinių paslaugų skyrius, gavęs asmens Prašymą-paraišką dėl dienos socialinės globos asmens namuose skyrimo, organizuoja asmens (šeimos) socialinės globos paslaugų poreikio vertinimą. Socialinės globos paslaugų poreikio nustatymą vykdo Įstaigos socialinis darbuotojas.

13. Įstaigos socialinis darbuotojas ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo Prašymo-paraiškos gavimo dienos nustato asmens socialinių paslaugų poreikį, užpildydamas Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą, patvirtintą socialinės apsaugos ir darbo ministro.  Nustačius, kad asmeniui nepakanka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros paslaugų, per 30 kalendorinių dienų nuo Prašymo-paraiškos gavimo dienos atliekamas asmens socialinės globos poreikio nustatymas. Suaugusio asmens socialinės globos poreikis nustatomas vadovaujantis Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta socialinės apsaugos ir darbo ministro, o vaiko socialinės globos poreikis – Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodika, patvirtinta socialinės apsaugos ir darbo ministro.

14. Įstaiga, nustačiusi dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų poreikį, išvadas dėl sprendimo skirti dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas priėmimo (Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo forma) pateikia Socialinių paslaugų skyriui, kuris parengia bylą ir pateikia Socialinių paslaugų komisijai (toliau – Komisija), kuri priima sprendimą dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų asmeniui skyrimo.

15. Sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo (forma SP-9, patvirtinta socialinės apsaugos ir darbo ministro) (toliau – Sprendimas) per 7 darbo dienas nuo socialinės globos asmens namuose paslaugų poreikio vertinimo išvadų dėl  dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų skyrimo ar jų pakeitimo, sustabdymo ir nutraukimo pateikimo dienos priima Komisija ir pasirašo Socialinių paslaugų skyriaus vedėjas. Sprendimo originalas kartu su asmens byla perduodamas Įstaigai.

16. Jei Įstaigos neturi galimybių teikti paslaugos (nėra laisvų vietų), asmuo gali būti įrašomas į eilę gauti dienos socialinę globą asmens namuose. Eilė sudaroma pagal Sprendimo datą (kai yra keli tos pačios datos Sprendimai – pagal asmens Prašymo-paraiškos pateikimo datą arba pagal asmens Prašymo-paraiškos registracijos numerį). 

17. Jei pagal eilę asmuo, atsiradus galimybei teikti dienos socialinę globą asmens namuose, atsisako ją gauti, jis išbraukiamas iš eilės.         

18. Dienos socialinės globos teikimas asmens namuose gali būti atidėtas arba sustabdomas asmens gydymo stacionarioje įstaigoje metu, asmeniui (globėjui, rūpintojui ar kitam suinteresuotam asmeniui) pateikus prašymą, kol asmuo grįš į namus.

19. Duomenis apie dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų skyrimą, teikimą ir nutraukimą į Socialinės paramos informacinę sistemą (SPIS) suveda Socialinių paslaugų skyriaus atsakingas darbuotojas, duomenis apie suteiktas paslaugas pildo Įstaiga.

 

IV SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR SLAUGOS TEIKIMO ASMENS NAMUOSE

ORGANIZAVIMAS

 

20. Dienos socialinė globa asmens namuose asmenims su sunkia negalia gali būti teikiama nuo 2 iki 8 val. per dieną savaitės darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. (penktadieniais ir švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda).

21. Tais atvejais, kai asmuo yra vienišas (vienas gyvenantis vyresnis kaip 18 metų asmuo, neturintis sutuoktinio, vaikų (pilnamečių vaikų, o jų nesant – pilnamečių vaikaičių), teisės aktų nustatyta tvarka paskirto globėjo, rūpintojo, artimųjų, galinčių juo pasirūpinti), ir esant poreikiui, paslaugos gali būti teikiamos savaitės darbo dienomis nuo 8 val. iki 18 val. ir skaidomos paslaugos teikimo valandos į dvi dalis, atsižvelgiant į socialinės globos ir slaugos poreikį bei galimybes.

22. Konkrečiam asmeniui paslaugų teikimo trukmę valandomis per dieną nustato Įstaigos socialiniai darbuotojai, atsižvelgdami į asmens sveikatos būklę, socialinį ir fizinį savarankiškumą, gyvenimo ir buities sąlygas, šeimos narių galimybes padėti.

23. Dienos socialinės globos asmens namuose sudėtis nurodyta 1 priede.

24. Įstaigos direktoriaus įgaliotas asmuo, gavęs iš Socialinių paslaugų skyriaus Sprendimą, informuoja ASPĮ atsakingus asmenis apie asmenį, kuriam reikalingos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose.

25. Ambulatorinės slaugos paslaugos asmeniui teikiamos pagal Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų aprašą, patvirtintą sveikatos apsaugos ministro įsakymu ir ASPĮ nustatyta tvarka.

26. Su asmeniu, kuriam bus teikiama dienos socialinė globa asmens namuose, pasirašoma nustatytos formos sutartis (toliau – Sutartis), kurios formą įsakymu tvirtina Įstaigos direktorius. Sutartyje nustatomas paslaugos teikimo dažnumas, mokėjimo už paslaugą kaina, mokėjimo tvarka ir kitos paslaugos teikimo ir nutraukimo sąlygos. Sutartį pasirašo dienos socialinės globos gavėjas (globėjas, rūpintojas) ir Įstaigos direktorius ar jo įgaliotas asmuo. Įstaigos darbuotojas kiekvieną dieną pildo dienos socialinės globos suteiktų paslaugų planą ir su juo pasirašytinai supažindina paslaugos gavėjus (2 priedas).

27. Jei asmeniui, gaunančiam dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas, reikia keisti paslaugų rūšį,  asmuo ar jo įgaliotas globėjas (rūpintojas) dėl socialinių paslaugų nutraukimo ir kitų socialinių paslaugų skyrimo kreipiasi į Socialinių paslaugų skyrių su prašymu ir atitinkamais dokumentais pagal reikalingų paslaugų rūšį.

 

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMO UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ ASMENS NAMUOSE TVARKA

 

28. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos asmenims su sunkia negalia teisės aktų nustatyta tvarka finansuojamos iš:

28.1. asmens lėšų;

28.2. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų, skirtų Šiaulių miesto savivaldybės biudžetui, asmenims su sunkia negalia socialinei globai teikti.

29. Asmens mokėjimo dydis už dienos socialinę globą asmens namuose nustatomas individualiai, vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583. Asmens finansines galimybes mokėti už dienos socialinę globą asmens namuose vertina ir mokėjimo dydį nustato Socialinių paslaugų skyriaus darbuotojas (3 priedas).

30. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis nustatomas proporcingai teikiamos socialinės globos trukmei.

31. Asmuo arba jo globėjas, rūpintojas, pasikeitus jo (šeimos) pajamoms, per vieną mėnesį nuo pajamų pasikeitimo dienos privalo apie tai pranešti Įstaigai ar Socialinių paslaugų skyriui.  Socialinių paslaugų skyriaus atsakingas darbuotojas ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo šios informacijos gavimo dienos iš naujo nustato asmens mokėjimo už paslaugą dydį.

32. Iš naujo nustatytą mokėjimą (finansavimą) už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas asmuo moka nuo to mėnesio, kai atsakingas Socialinių paslaugų skyriaus darbuotojas iš naujo įvertino asmens finansines galimybes.

 

VI SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE TEIKIMO

NUTRAUKIMAS AR SUSTABDYMAS

 

33. Dienos socialinės globos asmens namuose teikimas sustabdomas šiais atvejais:

33.1. 1 mėnesiui, pasikeitus aplinkybėms, turinčioms tiesioginės įtakos asmens socialinės globos ir (ar) slaugos namuose paslaugų poreikiui tenkinti;

33.2. 4 mėnesiams, asmeniui išvykus į stacionarią sveikatos priežiūros, reabilitacijos ar kitą gydymo įstaigą;

33.3. 6 mėnesiams, kai asmeniui teikiamos trumpalaikės socialinės globos paslaugos.

34. Dienos socialinės globos asmens namuose teikimas nutraukiamas šiais atvejais:

34.1. asmens ar vienos iš suaugusių šeimos narių, jo globėjo, rūpintojo rašytiniu prašymu;

34.2. asmeniui mirus;

34.3. asmeniui išvykus į kitą savivaldybę, užsienio valstybę;

34.4. asmeniui atsisakius mokėti už suteiktas paslaugas;

34.5. asmeniui pradėjus gauti dienos socialinės globos paslaugas institucijoje ar ilgalaikės socialinės globos paslaugas;

34.6. asmeniui, nesilaikančiam Sutarties sąlygų, ir (arba) asmeniui ar jo šeimos nariams, globėjui, rūpintojui pageidaujant paslaugų, kurios prieštarauja teisės aktams, saugos darbe reikalavimams ar Sutarties sąlygoms;

34.7. iškilus dienos socialinę globą asmens namuose teikiančių darbuotojų sveikatos pavojui ir saugumui;

34.8. kitais Apraše nenumatytais atvejais.

35. Įstaiga apie Sutarties nutraukimą ir jos nutraukimo priežastis informuoja Socialinių paslaugų skyrių, kuris pateikia gautą informaciją Komisijai. Komisijai priėmus Sprendimą, Socialinių paslaugų skyriaus vedėjas per 7 darbo dienas pasirašo įsakymą dėl Sprendimo pripažinimo netekusiu galios.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Įstaiga atsako už kokybišką dienos socialinės globos paslaugos asmens namuose teikimą.

37. Socialinių darbuotojų išvadas dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio įvertinimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų komisijai.

38. Apskundus Sprendimą, Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu turi būti sudaryta komisija, kuri pakartotinai apsvarstytų priimtą Sprendimą.

39. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, poreikio nustatymo ar asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už jas vertinimo išvadas, Sprendimus dėl šių socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas).

40. Ginčai dėl Savivaldybės administracijos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento priimtų Sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

___________________________

 

Dienos socialinės globos ir slaugos

paslaugų asmens namuose organizavimo

tvarkos aprašo

1 priedas

 

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGOS SUDĖTIS

 

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Paslaugos sudėtis

1.

Informavimas

Reikiamos informacijos apie socialinę globą ir kt. teikimas asmeniui (jo šeimai), gaunančiam paslaugas (toliau – Gavėjas)

2.

Konsultavimas

Socialinio darbuotojo teikiama paslauga, kuria kartu su Gavėju (jo šeima) analizuojama asmens probleminė situacija ir pagal galimybes ieškoma problemos sprendimo būdų

3.

Tarpininkavimas ir atstovavimas

Pagalbos Gavėjui suteikimas sprendžiant įvairias paslaugų gavėjo problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus ir kt.), tarpininkaujant tarp Gavėjo ir jo aplinkos (kitų institucijų, specialistų, asmenų)

4.

Bendravimas

Pokalbis su Gavėju jam aktualiomis temomis

5.

Laisvalaikio organizavimas

Laikraščių, žurnalų, knygų skaitymas Gavėjui

6.

Maitinimo organizavimas

 

6.1.

 

Maisto produktų Gavėjui pirkimas

6.2.

 

Maisto ruošimas Gavėjui

6.3.

 

Šilto maisto atnešimas Gavėjui

6.4.

 

Pagaminto maisto Gavėjui pašildymas

7.

Asmeninės higienos paslaugų organizavimas

 

7.1.

 

Skalbimas (iki 5 kg sausų Gavėjo skalbinių):

7.1.1.

 

Gavėjo rūbų skalbimas automatine skalbimo mašina, sudedant skalbinius ir skalbimo priemones į skalbimo mašiną

7.1.2.

Gavėjo skalbinių pakabinimas ar nukabinimas

7.2.

Gavėjo skalbinių lyginimas

8.

Pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis ir kitokio pobūdžio pagalba

 

8.1.

 

Pagalba Gavėjui prausiantis:

8.1.1.

 

Asmens higienos priemonių ir vandens paruošimas Gavėjui apsiprausti

8.1.2.

Pagalba Gavėjui šukuojantis

8.1.3.

Vienkartinių Gavėjo higienos priemonių keitimas

8.2.

 

Pagalba Gavėjui maitinantis (išskyrus asmenis su rijimo sutrikimais ar maitinamus dirbtiniu būdu)

8.3.

 

Pagalba Gavėjui rengiantis

8.4.

 

Pagalba Gavėjui prausiantis

8.5.

 

Kitokio pobūdžio pagalba:

8.5.1.

 

Gavėjo indų plovimas

8.5.2.

Gavėjo lovos klojimas ir patalynės keitimas

8.5.3.

Gavėjo gyvenamosios dalies tvarkymas:

8.5.3.1.

buto (namo) 1 gyvenamojo kambario, kuriame Gavėjas praleidžia daugiausia laiko, valymas ir grindų plovimas neatstumiant baldų

8.5.3.2.

buto (namo) 1 gyvenamojo kambario, kuriame Gavėjas praleidžia daugiausia laiko, langų valymas ir plovimas

8.5.3.3.

buto (namo)  1 gyvenamojo kambario, kuriame Gavėjas praleidžia daugiausia laiko, užuolaidų pakeitimas

8.5.3.4.

buto (namo) 1 gyvenamojo kambario, kuriame Gavėjas praleidžia daugiausia laiko, šviestuvų valymas

8.5.3.5.

virtuvės patalpų valymas (įskaitant virtuvinių plautuvių plovimą) ir grindų plovimas neatstumiant baldų

8.5.3.6.

dulkių valymas nuo baldų ir buitinių prietaisų

8.5.3.7.

veidrodžių valymas

8.5.3.8.

šiukšlių iki 5 kg vienu metu surinkimas ir išnešimas

8.5.3.9.

Gavėjo drabužių spintos tvarkymas

8.5.3.10.

šaldytuvo tvarkymas ir valymas

8.5.3.11.

viryklės (kitų buitinių maisto gaminimo prietaisų) valymas, virtuvinių spintelių tvarkymas ir valymas

8.5.3.12.

vonios ar dušo, tualeto patalpų valymas (vonia ir unitazas valomi)

8.5.4.

 

Gavėjo asmens naudojimo ir pramoninių prekių pirkimas

9.

Psichologinė-psichoterapinė pagalba

Gavėjo užregistravimas pas psichologą, psichiatrą ar psichoterapeutą

10.

Kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas

 

10.1.

 

Pagalba Gavėjui tvarkant pinigų apskaitą

10.2.

 

Apsipirkimo ir mokesčių mokėjimo planavimas

10.3.

 

Namų ruošos darbų planavimas

11.

Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas

 

11.1.

 

Medikamentų ir kitų medicininių priemonių pirkimas Gavėjui artimiausioje vaistinėje (be asmens)

11.2.

 

Recepto pas gydytoją išrašymo organizavimas

11.3.

 

Gydytojo ar greitosios medicininės pagalbos kvietimo organizavimas ar užregistravimas pas gydytoją telefonu iš Gavėjo namų

11.4.

 

Budėjimas iki medikų atvykimo pas Gavėją iškvietus juos nenumatytu atveju

12.

Transporto organizavimas

Transporto paslaugos organizavimas vykstant į gydymo ir reabilitacijos įstaigas

13.

Kitos paslaugos

 

13.1.

 

Kuro įsigijimo organizavimas (kai Gavėjas yra vienišas*)

13.2.

Malkų ar kito kuro atnešimas iki 5 kg vienu metu

13.3.

Vandens atnešimas

13.4.

Sniego valymas žiemos sezonu iki šulinio, malkinės (kai Gavėjas yra vienišas*)

13.5.

 

Pagalba Gavėjui judant ar keičiant kūno padėtį

13.6.

 

Patalpų vėdinimas

* Vienas gyvenantis vyresnis kaip 18 metų asmuo, neturintis sutuoktinio ir (ar) vaikų ar teisės aktų nustatyta tvarka paskirto globėjo, rūpintojo arba artimųjų (pilnamečių vaikų, o jų nesant – pilnamečių vaikaičių), galinčių juo pasirūpinti.

__________________________

 

 

Dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų

asmens namuose organizavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ GAVĖJO KASDIENĖS VEIKLOS LAPAS

 

20____ m. _________________

(mėnuo)

 

1.   Asmens vardas, pavardė __________________________________________________________________________________________________

1.1. vardas, pavardė __________________________________________________________________________________________________________

1.2. gyvenamosios vietos adresas________________________________________________________________________________________________

1.3. telefono numeris__________________________________________________________________________________________________________

2.   Dienos socialinės globos asmens namuose teikėjas –

 

Mėnesio diena

Suteiktos paslaugos

(žymima X, pagal poreikį paslaugos pobūdis tikslinamas)

 

Darbuotojo vardas, pavardė, parašas

Asmens, gavusio paslaugas, parašas

 

Informavimas

Konsultavimas

Tarpininkavimas ir atstovavimas

Bendravimas

Laisvalaikio organizavimas

Maitinimo organizavimas

Asmeninės higienos paslaugų organizavimas

Pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis ir kitokio pobūdžio pagalba

Psichologinė-psichoterapinė pagalba

Kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas

Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas

Transporto organizavimas

Kitos paslaugos

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbo laikas per 20 m. _______________________mėnesį:

darbo dienų skaičius_________________

valandų skaičius___________________

___________________________

 

Dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų

asmens namuose organizavimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

ASMENS (ŠEIMOS) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ MOKĖTI UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ ASMENS NAMUOSE VERTINIMAS

 

 

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas

 

 

 

Vieno gyvenančio asmens:

 

Eil. Nr.

Asmens pajamos*

 

Pajamos Eur

 

1 mėn.

2 mėn.

3 mėn.

1.

Su darbo ar tarnybos santykiais susijusios pajamos, įskaitant išeitines išmokas ir kompensacijas

 

 

 

2.

Individualios įmonės savininko ar tikrosios ūkinės bendrijos ir komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario pajamos, mažosios bendrijos nario pajamos, gautos iš šios įmonės ar bendrijos apmokestinto pelno

 

 

 

3.

Individualios veiklos pajamos

 

 

 

4.

Autorinis atlyginimas

 

 

 

5.

Išmokos žemės ūkio veiklai ar pajamos iš žemės ūkio veiklos, išskyrus pajamas iš žemės ūkio naudmenų, kurių bendras plotas neviršija 1 hektaro

Pensijos, pensijų išmokos ir vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos

 

 

 

6.

Pensijos, pensijų išmokos ir vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos

 

 

 

7.

Kitos pajamos (išvardyti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

Iš viso per mėnesį (1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7)

 

 

9.

Asmens mokama suma (pildyti reikiamą):

 

 

9.1.

10 procentų asmens pajamų (8 p. × 10 proc., kai asmens pajamos neviršija dvigubo VRP dydžio)

 

 

9.2.

15 procentų asmens pajamų (8 p. × 15 proc., kai asmens pajamos viršija dvigubo VRP dydį, bet neviršija trigubo VRP dydžio)

 

 

9.3.

20 procentų asmens pajamų (8 p. × 20 proc., kai asmens pajamos viršija trigubą VRP dydį)

 

 

 

*nurodytos Socialinių paslaugų įstatymo 30 straipsnyje

 

 

 

 

Asmens, gyvenančio šeimoje:

Eil.

Nr.

Asmens pajamos*

Pajamos Eur

Asmens

Šeimos narių

1 mėn.

2 mėn.

3 mėn.

1 mėn.

2 mėn.

3 mėn.

1.

Su darbo ar tarnybos santykiais susijusios pajamos, įskaitant išeitines išmokas ir kompensacijas

 

 

 

 

 

 

2.

Individualios įmonės savininko ar tikrosios ūkinės bendrijos ir komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario pajamos, mažosios bendrijos nario pajamos, gautos iš šios įmonės ar bendrijos apmokestinto pelno

 

 

 

 

 

 

3.

Individualios veiklos pajamos

 

 

 

 

 

 

4.

Autorinis atlyginimas

 

 

 

 

 

 

5.

Išmokos žemės ūkio veiklai ar pajamos iš žemės ūkio veiklos, išskyrus pajamas iš žemės ūkio naudmenų, kurių bendras plotas neviršija 1 hektaro

 

 

 

 

 

 

6.

Pensijos, pensijų išmokos ir vietoj pensijų mokamos kompensacijos, rentos

 

 

 

 

 

 

7.

Kitos pajamos (išvardinti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

x

x

x

8.

Iš viso per mėnesį (1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7)

 

 

9.

 

Asmens mokama suma (pildyti reikiamą):

 

 

9.1.

 

10 procentų asmens pajamų (8 p. × 10 proc., kai vieno šeimos nario pajamos neviršija dvigubo VRP dydžio)

 

9.2.

20 procentų asmens pajamų (8 p. × 20 proc., kai vieno šeimos nario pajamos viršija dvigubą VRP dydį, bet neviršija trigubo VRP dydžio)

 

9.3.

30 procentų asmens pajamų (8 p. × 30 proc., kai vieno šeimos nario pajamos viršija trigubą VRP dydį, bet neviršija keturgubo VRP dydžio)

 

9.4.

40 procentų asmens pajamų (8 p. × 30 proc., kai vieno šeimos nario pajamos viršija keturgubą VRP dydį, bet neviršija penkiagubo VRP dydžio)

 

9.5.

50 procentų asmens pajamų (8 p. × 50 proc., kt. atvejais)

 

 

*nurodytos Socialinių paslaugų įstatymo 30 straipsnyje

 

 

Asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti už dienos socialinę globą įvertino:

 

________________                                                      ______________________________

(parašas)                                                                                (pareigos, vardas, pavardė)

 

 

________ m. _________________________ d.