TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. gruodžio 19 d. Nr. 1-427

Tauragė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 12 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“,  Tauragės rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Tauragės rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2015 m. liepos 29 d. sprendimą Nr. 1-196 „Dėl Tauragės rajono mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Tauragės rajono savivaldybės interneto svetainėje. 

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Sigitas Mičiulis

 

PATVIRTINTA

Tauragės rajono savivaldybės tarybos

2018 m. gruodžio 19 d. sprendimu Nr.1-427

 

 

TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tauragės rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Tauragės rajono savivaldybės mokykloms priklausančių visų markių autobusų naudojimo tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir kitais teisės aktais.

3. Autobusas įsigyjamas, parduodamas arba nurašomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu ir kitais teisės aktais.

4. Apraše vartojamos sąvokos ir apibrėžimai:

4.1. mokyklinis autobusas – geltonas vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais paženklintas autobusas, kuriuo vežami vaikai (švietimo įstaigų mokiniai). Prie mokyklinių autobusų priskiriami ir kitos spalvos autobusai, kuriais vežami vaikai į švietimo įstaigą ar iš jos pagal sudarytas su vežėjais sutartis ir kurie paženklinti vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais;

4.2. saviraiškos renginiai – dalykinės olimpiados, sporto, sveikatos ugdymo, meninės raiškos, turizmo, gamtos, techninės kūrybos, kitų būrelių, studijų, klubų ir kiti neformalieji renginiai, skirti meniniams, sportiniams, moksliniams, technologiniams, socialiniams, ekonominiams ir kitokiems mokinių gebėjimams ugdyti;

4.3. pažintinė veikla – viena iš neformaliojo švietimo formų, skirta skatinti vaikų ir jaunimo tautinį, pilietinį ir kultūrinį ugdymą, lankant sociokultūrinę ir meninę vertę turinčius objektus;

4.4. stotelė – tai nustatyto pavyzdžio sustojimo ženklais pažymėta autobuso sustojimo vieta arba vieta, kurioje mokiniai saugiai įlaipinami ir išlaipinami;

4.5. kitos apraše vartojamos sąvokos atitinka teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ NAUDOJIMAS

 

5. Mokykliniai autobusai naudojami:

5.1. bendrojo ugdymo mokyklų vaikų, mokinių, gyvenančių kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos, besimokančių pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, neatlygintinam vežimui į mokyklas ir į namus pagal Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintus maršrutus;

5.2. ikimokyklinio ugdymo vaikų, kuriems Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka ir atvejais yra privalomas ugdymasis, vežimui;

5.3. mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje ar kelyje), vežimui;

5.4. mokinių, gyvenančių kaimuose ir miesteliuose arčiau kaip 3 kilometrai nuo mokyklos (atsižvelgiant į atstumą), jeigu autobuse yra laisvų vietų, vežimui.

6. Mokykliniai autobusai laisvu nuo mokinių vežimo į mokyklą ir iš jos metu taip pat gali būti naudojami:

6.1. mokinių, dalyvaujančių rajoniniuose, regioniniuose ir respublikiniuose saviraiškos renginiuose, vežimui;

6.2. mokinių, dalyvaujančių pažintinės veiklos ir profesinio informavimo renginiuose, vežimui;

6.3. mokinių, laikančių paskirtuose egzaminų centruose brandos egzaminus ir dalyvaujančių pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime, vežimui;

6.4. mokinių, gyvenančių kaimuose ir miesteliuose, vežimui į Tauragės pagalbos mokiniui ir mokytojui centro pedagoginę psichologinę tarnybą konsultacijai;

6.5. mokytojų (darbuotojų) vežimui į kvalifikacijos kėlimo renginius;

6.6. švietimo pagalbos specialistų, klasių vadovų vežimui lankyti mokinius šeimose, sprendžiant socialines problemas;

6.7. mokyklos nuostatuose numatytai kitai veiklai vykdyti, kai nereikia vežti mokinių.

7. Laisvu nuo mokinių vežiojimo metu, apmokant faktines autobuso naudojimo išlaidas (autobuso kuro, vairuotojo darbo užmokesčio, socialinio draudimo įmokų, komandiruočių, autobuso amortizacijos, draudimo išlaidos), šio Aprašo 6.1–6.7. papunkčiuose nurodytoms reikmėms mokykliniais autobusais gali naudotis kitos Tauragės rajono savivaldybės įstaigos ir organizacijos.

8. Tauragės rajono savivaldybės įstaigos ir organizacijos, pageidaujančios naudotis mokykliniu autobusu, pateikia mokyklos vadovui prašymą, kuriame nurodo asmenis, atsakingus už kelionę, vykstančių asmenų skaičių ir vardinį sąrašą, išvykimo laiką, vietą, kelionės maršrutą ir tikslą. Mokyklos vadovas autobuso skyrimą įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas už kelionę atsakingas asmuo, vykstančių asmenų skaičius, išvykimo laikas ir vieta, kelionės maršrutas, tikslas. Įsakymo pagrindu sudaroma autobuso nuomos sutartis, o lėšos, gautos už autobuso nuomą, skiriamos autobusui išlaikyti (einamajam remontui, atsarginėms dalims, transporto draudimui ir kt.).

9. Lėšos mokykloms mokiniams vežti, autobusams išlaikyti (einamajam remontui, atsarginėms dalims, transporto draudimui ir kt.) skiriamos iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto.

 

III SKYRIUS

MOKINIŲ VEŽIMO MOKYKLINIU AUTOBUSU ORGANIZAVIMAS

 

10. Vežant mokinius mokykliniais autobusais turi būti laikomasi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinto aprašo reikalavimų.

11. Kiekvienais mokslo metais įstaigos vadovas nustato mokyklinio autobuso maršrutus, tvarkaraščius, sustojimo vietas (mokyklinio autobuso sustojimo vietos parenkamos ten, kur yra nuolatinės maršrutinių autobusų stotelės, arba vietos, kurių neužstoja kliūtys, yra geras matomumas į abi kelio puses ir nedraudžia Kelių eismo taisyklės), įvertina maršruto ilgį (km) ir sudaro pavežamų mokinių sąrašus. Mokiniai turi būti įlaipinami ar išlaipinami tik patvirtinto maršruto numatytose sustojimo vietose

12. Mokyklų, turinčių autobusus, vadovai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos parengtomis Mokinių vežiojimo organizavimo metodinėmis rekomendacijomis, numato optimalius ir kuo efektyvesnį turimų transporto priemonių panaudojimą užtikrinančius maršrutus, prireikus inicijuoja jų koregavimą (pateikia prašymą Tauragės rajono savivaldybės administracijai dėl maršrutų parengimo, koregavimo ar naikinimo).

13. Mokinių vežiojimo mokykliniais autobusais į mokyklą ir iš jos grafikus, kuriuose nurodomas autobuso maršrutas, kilometrai, autobuso sustojimo laikas ir vieta, autobusu važinėjančių mokinių skaičius  ir vardinis mokinių sąrašas,  derina Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius.

14. Mokinių vežiojimo mokykliniais autobusais maršrutus, skirtus vežti mokinius į saviraiškos ir pažintinę veiklą skatinančius renginius, kuriuose nurodomas kelionės maršrutas, data, kilometrai, maršruto tikslas, išvykimo / grįžimo laikas, derina Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

15. Mokyklos vadovas autobuso skyrimą įformina įsakymu, kurio kopija įteikiama vairuotojui. Įsakyme nurodomas už kelionę atsakingas asmuo, vykstančių asmenų skaičius ir vardinis sąrašas, išvykimo laikas ir vieta, kelionės maršrutas, tikslas.

 

IV SKYRIUS

MOKYKLINIŲ AUTOBUSŲ PRIEŽIŪRA IR INFORMACIJOS PATEIKIMAS

 

16. Mokyklos vadovas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 „Dėl Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir šiuo Aprašu, nustato savo mokyklos autobuso naudojimo, saugojimo, atsakomybės ir apskaitos dokumentų pildymo tvarką.

17. Mokyklos vadovas arba vadovo įsakymu paskirtas asmuo yra atsakingas už savalaikį mokyklinių autobusų techninės privalomosios priežiūros atlikimą. Privalomosios techninės priežiūros atlikimo tvarką ir periodiškumą reglamentuoja Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 3-406 patvirtintas Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomosios techninės apžiūros atlikimo tvarkos ir Europos ekonominės erdvės šalyse atliktos privalomosios techninės apžiūros pripažinimo sąlygų ir tvarkos aprašas.

18. Mokyklinių autobusų techninio stovio patikrinimas (esant reikalui atliekami ir autobuso remonto darbai) atliekamas specializuotoje įmonėje (teisės aktų nustatyta tvarka turinčioje teisę teikti tokias paslaugas).

19. Mokyklų, turinčių mokyklinį autobusą, vadovai pateikia informaciją Tauragės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui  apie mokyklinio autobuso panaudojimą per praėjusius metus, nurodant mokyklinio autobuso ridą (organizuojant mokinių pavėžėjimą į mokyklą ir į saviraiškos ir pažintinės veiklos renginius), pavežamų mokinių skaičių ir faktiškas mokyklinio autobuso išlaidas per metus (įskaitant vairuotojų darbo užmokestį, autobusų eksploataciją, draudimą, remontą, kuro išlaidas ir kt.).

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Už mokyklos autobuso tinkamą laikymą, eksploatavimą ir naudojimą atsakingas mokyklos vadovas.

21. Šis Aprašas gali būti keičiamas ar papildomas, pasikeitus teisės aktų reikalavimams, Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

__________________________