KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NEBLAIVIŲ AR APSVAIGUSIŲ NUO PSICHIKĄ VEIKIANČIŲ MEDŽIAGŲ ASMENŲ PRIĖMIMO Į SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮSTAIGĄ, TEIKIANČIĄ LAIKINO APNAKVINDINIMO PASLAUGĄ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖJE, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. spalio 19 d. Nr. A-2986

Kaunas

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu ir Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų skyrimo Kauno mieste tvarkos aprašo, patvirtinto Kauno miesto savivaldybės tarybos 2011 m. vasario 18 d. sprendimu Nr. T-91 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų skyrimo Kauno mieste tvarkos aprašo patvirtinimo“, 6.5 papunkčiu,

t v i r t i n u Neblaivių ar apsvaigusių nuo psichiką veikiančių medžiagų asmenų priėmimo į socialinių paslaugų įstaigą, teikiančią laikino apnakvindinimo paslaugą Kauno miesto savivaldybėje, tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                 Gintaras Petrauskas 


 

PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2016 m. spalio 19 d.

įsakymu Nr. A-2986

 

NEBLAIVIŲ AR APSVAIGUSIŲ NUO psichiką veikiančių medžiagų ASMENŲ PRIĖMIMO Į SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮSTAIGĄ, TEIKIANČIĄ LAIKINO APNAKVINDINIMO PASLAUGĄ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖJE, TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.      Neblaivių ar apsvaigusių nuo psichiką veikiančių medžiagų asmenų priėmimo į socialinių paslaugų įstaigą, teikiančią laikino apnakvindinimo paslaugą Kauno miesto savivaldybėje, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų skyrimo Kauno mieste tvarkos aprašu, patvirtintu Kauno miesto savivaldybės tarybos 2011 m. vasario 18 d. sprendimu Nr. T-91 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų skyrimo Kauno mieste tvarkos aprašo patvirtinimo“, Kauno miesto savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Kauno miesto savivaldybės tarybos 2011 m. vasario 18 d. sprendimu Nr. T-90 „Dėl Kauno miesto savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

2.      Aprašo tikslas – nustatyti neblaivių ar apsvaigusių nuo psichiką veikiančių medžiagų asmenų (toliau – asmenys) priėmimo į socialinių paslaugų įstaigą, teikiančią laikino apnakvindinimo paslaugą Kauno miesto savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) tvarką.

3.      Apraše vartojamos sąvokos:

3.1.   Neblaivus ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų asmuo – asmuo, kurio elgesys ir būsena atitinka tokius požymius, kuriems esant galima įtarti, kad asmuo yra neblaivus ar apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų, t. y. iš burnos sklindantis alkoholio kvapas, neadekvati elgsena (susijaudinęs, dirglus, agresyvus, vangus ir kiti požymiai), nerišli kalba, nekoordinuoti judesiai, nestabili laikysena ar kiti požymiai.

3.2.   Laikinas apnakvindinimas – nakvynės ir būtinųjų paslaugų (asmens higienos) suteikimas asmenims, kurie yra benamiai, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, esant krizinei situacijai ir pan., kai, nesuteikus šių paslaugų, iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei. Laikino apnakvindinimo paslaugą neblaiviems asmenims sudaro: informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, atstovavimas, nakvynės suteikimas, minimalios asmens higienos paslaugų teikimas (dušas, jei reikalinga, – dezinfekavimas), prireikus – sveikatos priežiūros paslaugų ir apsaugos organizavimas.

3.3.   Laikino apnakvindinimo įstaiga – socialinių paslaugų įstaiga, teikianti laikino apnakvindinimo paslaugą (toliau – apnakvindinimo paslauga).

4.      Savivaldybė apnakvindinimo paslaugos teikimą organizuoja Savivaldybės biudžetinėje socialinių paslaugų įstaigoje teisės aktų nustatyta tvarka.

5.      Policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybos į laikino apnakvindinimo įstaigą pristatyti asmenys joje apnakvindinami, jeigu yra sveikatos priežiūros specialistų išvada, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba.

 

II SKYRIUS

ASMENŲ PRIĖMIMAS IR APNAKVINDINIMAS LAIKINO APNAKVINDINIMO ĮSTAIGOJE

 

6.      Priimant asmenis į laikino apnakvindinimo įstaigą laikomasi tokios tvarkos:

6.1. Asmuo turi nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą ir informaciją apie deklaruotą ir faktinę gyvenamąją vietą bei sveikatos būklę.

6.2. Asmuo yra apžiūrimas laikino apnakvindinimo įstaigos bendrosios praktikos slaugytojo. Jei nekyla įtarimų dėl asmens sveikatos būklės, laikino apnakvindinimo įstaigos bendrosios praktikos slaugytojas stebi asmens būklę pagal savo kompetenciją. Jei, apžiūrint asmenį, kyla įtarimų dėl jo sveikatos būklės, bendrosios praktikos slaugytojas kviečia greitosios medicinos pagalbos specialistus.

6.3. Asmuo yra kruopščiai patikrinamas apsaugos darbuotojo, siekiant iš jo paimti jo paties ar laikino apnakvindinimo įstaigos darbuotojų saugumui grėsmę keliančius daiktus. Asmens patikrinimą intymumą užtikrinančiomis sąlygomis atlieka laikino apnakvindinimo įstaigos arba apsaugos darbuotojas. 

6.4. Asmuo pasirašytinai supažindinamas su Aprašu, laikino apnakvindinimo įstaigos vidaus tvarkos taisyklėmis ir pasirašo sutikimą gauti apnakvindinimo paslaugą.

6.5. Asmuo pasirašytinai informuojamas apie laikino apnakvindinimo įstaigoje esančią vaizdo stebėjimo įrangą.

6.6. Laikino apnakvindinimo įstaigos arba apsaugos darbuotojas iš asmens paima daiktus (daiktus aštriomis briaunomis, medikamentus, alkoholinius gėrimus, diržą, šaliką, degtukus, žiebtuvėlį ir kt.), kurie gali kelti grėsmę asmens saugumui ar pažeisti laikino apnakvindinimo įstaigos nustatytą tvarką.

6.7. Jeigu asmuo nesugeba atlikti 6.1, 6.4, 6.5 papunkčiuose nurodytų veiksmų dėl apsvaigimo, jie turi būti atlikti išnykus šiai aplinkybei.

6.8. Asmens daiktai, nurodyti Aprašo 6.6 papunktyje, yra įrašomi daiktų priėmimo saugoti akte, nurodant jų požymius. Daiktų priėmimo saugoti aktą pasirašo į laikino apnakvindinimo įstaigą priimamas asmuo ir akte išvardytus daiktus priėmęs laikino apnakvindinimo įstaigos darbuotojas arba apsaugos darbuotojas.

6.9. Jei asmuo, priimamas į laikino apnakvindinimo įstaigą, atsisako arba dėl apsvaigimo nesugeba pasirašyti daiktų priėmimo saugoti akte, tai pažymima šiame akte.

7. Asmens daiktai, nurodyti Aprašo 6.6 papunktyje asmeniui grąžinami išleidžiant jį iš laikino apnakvindinimo įstaigos.

8. Į laikino apnakvindinimo įstaigą priimtam asmeniui yra skiriama miegojimo vieta patalpoje, skirtoje neblaiviems asmenims. Skirtingų lyčių asmenims yra skiriamos atskiros patalpos.

9. Jei asmens drabužiai ir avalynė neatitinka higienos normų, asmuo gali nemokamai gauti būtiniausius drabužius.

10. Į laikino apnakvindinimo įstaigą priimtas asmuo gali pasinaudoti minimalia asmens higienos paslauga (dušu), sanitariniais įrenginiais ir švaros priemonėmis, būtinomis asmens higienai palaikyti.

11.     Išblaivėjęs asmuo turi būti išleistas iš laikino apnakvindinimo įstaigos ne vėliau, kaip praėjus 24 valandoms nuo jo pristatymo į laikino apnakvindinimo įstaigą. Jei išblaivėjęs asmuo atsisako pateikti 6.1 papunktyje nurodytus duomenis, jis perduodamas kompetentingoms institucijoms asmens tapatybei nustatyti teisės aktų nustatyta tvarka.

12.    Laikino apnakvindinimo paslauga asmenims yra teikiama pagal Kauno miesto savivaldybės tarybos 2011 m. vasario 18 d. sprendimu Nr. T-90 „Dėl Kauno miesto savivaldybės gyventojų mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintus įkainius.

13.    Asmuo už suteiktą apnakvindinimo paslaugą pagal nustatytą įkainį sumoka į laikino apnakvindinimo įstaigos atsiskaitomąją sąskaitą arba įstaigos buhalterijos kasą ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos nuo paslaugos suteikimo dienos. Jei asmuo nesumoka už suteiktą apnakvindinimo paslaugą, laikino apnakvindinimo įstaiga kreipiasi dėl skolos išieškojimo teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

III SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ

 

14.    Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrius atsako už laikino apnakvindinimo paslaugos asmenims planavimą, organizavimą ir kokybės kontrolę.

15.    Laikino apnakvindinimo įstaigos darbuotojai atsako už kokybišką socialinių paslaugų teikimą ir duomenų apie asmenis, kuriems teikiama ar suteikta laikino apnakvindinimo paslauga,  konfidencialumą.

______________________________________