LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
įsakymas
Dėl ESMINIŲ GELEŽINKELIŲ TRANSPORTO EISMO SAUGOS VALDYMO SISTEMOS PAKEITIMŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. gruodžio30 d. Nr. 2BE-435
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 8 straipsnio 21 dalies 6 punktu, 9 straipsnio 18 dalies 4 punktu ir taikydamas 2018 m. kovo 8 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2018/762, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/798 nustatomi su saugos valdymo sistemų reikalavimais susiję bendrieji saugos būdai ir panaikinami Komisijos reglamentai (ES) Nr. 1158/2010 ir (ES) Nr. 1169/2010, bei Geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemų reikalavimų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 3-297 „Dėl Geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemų reikalavimų aprašo patvirtinimo“, nuostatas:
1. T v i r t i n u Esminių geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemos (toliau – eismo saugos valdymo sistema) pakeitimų sąrašą (pridedama).
2. Į p a r e i g o j u:
2.1. geležinkelio įmones (vežėjus) ir kitas įmones, turinčias bendruosius saugos sertifikatus ir vykdančias sertifikuojamą veiklą, bei geležinkelių infrastruktūros valdytojus, įgijusius saugos leidimus, pranešti geležinkelių transporto eismo saugos institucijai (toliau – eismo saugos institucija), kai parengiami esminiai eismo saugos valdymo sistemos pakeitimai;
2.2. pateikti pranešimą apie pokyčius, kurio forma patvirtinta Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 2BE-433 „Dėl Geležinkelių infrastruktūros valdytojų, pageidaujančių gauti saugos leidimą, prašymų ir kartu su prašymais pateiktų dokumentų vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Pranešimas apie pokyčius eismo saugos institucijai gali būti pateikiamas tiesiogiai kreipiantis į eismo saugos instituciją, siunčiamas paštu arba elektroninių ryšių priemonėmis: elektroniniu būdu per kontaktinį centrą, eismo saugos institucijos interneto svetainėje nurodytu elektroninio pašto adresu arba faksu.
4. I n f o r m u o j u, kad šis įsakymas nustatyta tvarka skelbiamas Teisės aktų registre ir Lietuvos transporto saugos administracijos interneto svetainėje.
PATVIRTINTA
Lietuvos transporto saugos administracijos
direktoriaus 2020 m. gruodžio30 d.
įsakymu Nr. 2BE-435
ESMINIŲ GELEŽINKELIŲ TRANSPORTO EISMO SAUGOS VALDYMO SISTEMOS PAKEITIMŲ SĄRAŠAS
1. Esminiai geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemos (toliau – SVS) pakeitimai, apie kuriuos pranešama, yra susiję su:
1.1. geležinkelio įmonės (vežėjo), geležinkelių infrastruktūros valdytojo ir Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 1 straipsnio 3 dalyje nurodytos kitos įmonės (toliau – kita įmonė) darbuotojų, kurių funkcijos yra susijusios su sauga, kompetencijos valdymo sistema, kai:
1.1.1. trumpinama ir (ar) mažinama darbuotojų, kurių darbas tiesiogiai ar netiesiogiai susijęs su geležinkelių transporto eismu, krovinių krovimo ir tvirtinimo vagonuose darbų vadovų bei traukinio mašinistų (toliau – darbuotojai) mokymų trukmė ir (ar) apimtis;
1.2. įvykių, įvykusių geležinkelių infrastruktūroje, tyrimo ir jų valdymo tvarka, kai:
1.3. traukinio mašinistų sertifikavimo tvarka (turi būti pranešama apie Geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 3-297 „Dėl Geležinkelio transporto eismo saugos valdymo sistemų reikalavimų aprašo patvirtinimo“, 3 priedo 1 punkte nustatytų traukinio mašinisto sertifikatų išdavimo tvarkos pakeitimus);
1.4. SVS vidaus audito tvarka, kai:
1.5. geležinkelių infrastruktūros ir (ar) geležinkelio riedmenų techninės priežiūros tvarka (pranešama tais atvejais, jei apie šiuos pakeitimus geležinkelių transporto eismo saugos institucija nebuvo informuota įgyvendinant kitų sertifikuojamų veiklų vykdymo sąlygas), kai:
1.5.1. keičiamos geležinkelių infrastruktūros ir (ar) geležinkelio riedmenų techninės priežiūros rūšys;
1.6. eismo organizavimo ir valdymo tvarka, kai:
1.7. rizikų nustatymo ir jų valdymo tvarka, kai:
2. Pranešti apie SVS pakeitimus neprivaloma, jeigu yra atliekami tik redakcinio pobūdžio ir (ar) mažareikšmiai 1 punkte nurodytų SVS priemonių pakeitimai. Redakcinio pobūdžio pakeitimai yra suprantami kaip akivaizdžių ir paprastai ištaisomų klaidų – rašybos, gramatinių, aritmetinių, techninių, stiliaus ir kitų ištaisymas, padalinių ar pareigybių pavadinimų pakeitimas, atitinkamų veiksmų (procesų) detalesnis reglamentavimas ar jų aktualizavimas. Kaip mažareikšmiai 1 punkte nurodytų SVS priemonių pakeitimai turėtų būti suprantami pakeitimai, kurie geležinkelio įmonės (vežėjo), geležinkelių infrastruktūros valdytojo ar kitos įmonės vertinimu neturi neigiamos įtakos eismo saugai ir (ar) jos užtikrinimui.
3. Geležinkelio įmonė (vežėjas), geležinkelių infrastruktūros valdytojas ar kita įmonė turi teisę pranešti ir apie kitus SVS pakeitimus, jeigu jų vertinimu pakeitimai yra esminiai ir susiję su eismo sauga ir (ar) jos užtikrinimu.
4. Esminių geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemos pakeitimų sąraše vartojamos sąvokos yra suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekse, Geležinkelių transporto eismo saugos įstatyme, ISO 19011:2018 standarte „Valdymo sistemos audito gairės“, Europos Sąjungos geležinkelių agentūros gide „Saugos valdymo sistemos reikalavimai išduodant saugos sertifikatus ar saugos leidimus“.