LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS
DEKRETAS
Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO 2011 M. RUGSĖJO 6 D. DEKRETO NR. 1K-812 „DĖL PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. birželio 30 d. Nr. 1K-700
Vilnius
1 straipsnis.
P a k e i č i u Pilietybės reikalų komisijos reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Prezidento 2011 m. rugsėjo 6 d. dekretu Nr. 1K-812 „Dėl Pilietybės reikalų komisijos sudarymo ir Pilietybės reikalų komisijos reglamento patvirtinimo“:
1) Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Komisija yra Respublikos Prezidento sudaryta kolegiali, patariamoji institucija, padedanti jam spręsti pilietybės klausimus. Pagrindinis Komisijos uždavinys yra Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme nurodytais atvejais preliminariai nagrinėti prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo, išsaugojimo ir teikti Respublikos Prezidentui siūlymus šiais klausimais.“
2) Papildau 6 punktą 5 papunkčiu ir jį išdėstau taip:
3) Pakeičiu 7 punkto 1 papunktį ir jį išdėstau taip:
4) Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:
„10. Komisijos pirmininko pavaduotojas turi teisę pasirašyti raštus, siunčiamus valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms, kuriais prašoma pareikšti nuomonę, pateikti kitą reikalingą informaciją dėl Komisijos nagrinėjamo prašymo, taip pat raštus, kuriais prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar išsaugojimo pateikęs asmuo informuojamas apie priimtą sprendimą.“
5) Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
6) Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:
7) Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:
„20. Asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ir išsaugojimo turi būti išnagrinėti Komisijoje ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo visų reikalingų dokumentų gavimo dienos. Jeigu yra aplinkybių, trukdančių patenkinti asmens prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar išsaugojimo, reikia papildomų dokumentų bei paaiškinimų pilietybės klausimui spręsti, apie tai gali būti raštu informuojama pilietybės dokumentus rengusi institucija, įstaiga ar asmuo, kad pašalintų trūkumus (kol bus pašalinti trūkumai, asmenų prašymų nagrinėjimo terminas sustabdomas).“
8) Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:
„21. Sprendimus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ir išsaugojimo prašymą pateikusiam asmeniui priima Respublikos Prezidentas. Lietuvos Respublikos pilietybė suteikiama, grąžinama ir išsaugoma Respublikos Prezidento dekretu. Respublikos Prezidento dekrete dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ir išsaugojimo nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data ir vieta (valstybė) bei gyvenamoji vieta. Respublikos Prezidento dekretus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ir išsaugojimo pasirašo vidaus reikalų ministras. Šie dekretai skelbiami įstatymų nustatyta tvarka.“
9) Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
„22. Jeigu asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar išsaugojimo netenkinamas, Komisija raštu apie tai praneša asmenims, kurių prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar išsaugojimo netenkinami, ir nurodo atsisakymo tenkinti prašymą motyvus. Apie tai informuojama ir institucija ar įstaiga, per kurią pagal Pilietybės įstatymą buvo paduotas asmens prašymas suteikti ar grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę ir kuri rengė pilietybės dokumentus. Šioms institucijoms ar įstaigoms taip pat grąžinami asmens, kurio prašymas dėl pilietybės suteikimo ar grąžinimo nebuvo patenkintas, pateikti pilietybės dokumentai. Jeigu asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar išsaugojimo tenkinamas, jam išsiunčiamas Respublikos Prezidento dekreto, kuriuo asmeniui suteikta, grąžinta ar išsaugota Lietuvos Respublikos pilietybė, išrašas.“
10) Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:
„23. Prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka pagal Pilietybės įstatymo 10 straipsnį, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo natūralizacijos tvarka pagal Pilietybės įstatymo 18 ir 19 straipsnius, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo išimties tvarka pagal Pilietybės įstatymo 20 straipsnį, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo pagal Pilietybės įstatymo 21 straipsnį, dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo pagal Pilietybės įstatymo 91 straipsnį Respublikos Prezidentui turi būti pateikti toms arba per tas institucijas ir įstaigas, kurios nurodytos Pilietybės įstatyme.“
11) Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:
12) Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:
„28. Nepatenkinus asmens prašymo suteikti, grąžinti arba išsaugoti Lietuvos Respublikos pilietybę, asmenų prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar išsaugojimo pakartotinai priimami ir svarstomi ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo atsisakymo patenkinti ankstesnį prašymą, išskyrus atvejus, kai prašymas paduodamas kitu Pilietybės įstatyme nustatytu Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo pagrindu arba teikiami nauji dokumentai, patvirtinantys ankstesnio prašymo pagrįstumą.“