herbas_jb_sm

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. GEGUŽĖS 7 D. SPRENDIMO NR. T-127 „DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS APDOVANOJIMŲ“ PAKEITIMO

 

2018 m. gruodžio 20 d. Nr. T-250

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo nuostatus, patvirtintus Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. gegužės 7 d. sprendimo Nr. T-127 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės apdovanojimų“ (kartu su pakeitimais, padarytais Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. birželio 18 d. sprendimu Nr. T-167, 2012 m. sausio 26 d. sprendimu Nr. T-19, 2016 m. gruodžio 15 d. sprendimu Nr. T-202, 2018 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T-43, 2018 m. spalio 25 d. sprendimu Nr. T-219 ) 2.1 papunkčiu, ir išdėstyti juos nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Gediminas Čepulis

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2009 m. gegužės 7 d. sprendimu Nr. T-127 (2018 m. gruodžio 20 d. sprendimo Nr. T-250 redakcija)

 

 

JONIŠKIO GARBĖS PILIEČIO VARDO SUTEIKIMO

NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Joniškio garbės piliečio (toliau – Garbės pilietis) vardo suteikimo sąlygas ir tvarką, Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos sudarymo ir jos darbo organizavimo tvarką, Garbės piliečio teises, Garbės piliečio vardo praradimo pagrindus ir tvarką.

2. Joniškio Garbės piliečio vardas suteikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus garsinant Joniškio rajono savivaldybę, taip pat už pastangas bei išskirtinį indėlį į Joniškio rajono mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinės plėtros bei kitas sritis ir aktyvią visuomeninę veiklą.

3. Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas asmeniui ir po jo mirties. Suteikiant Garbės piliečio vardą mirusiam asmeniui, Garbės piliečio regalijos įteikiamos mirusiojo šeimai (artimiesiems).

 

II SKYRIUS

JONIŠKIO GARBĖS PILIEČIO VARDO SUTEIKIMO SĄLYGOS IR TVARKA

 

4. Siūlymą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo gali teikti:

4.1. ne mažiau kaip 1/3 Joniškio rajono savivaldybės tarybos narių;

4.2. Joniškio rajono savivaldybės gyventojai (ne mažiau kaip 100 asmenų);

4.3. Joniškio rajono savivaldybės įstaigos, įmonės, bendrovės, kiti juridiniai asmenys;

4.4. Joniškio rajono savivaldybėje veikiančios asociacijos, nevyriausybinės organizacijos.

5. Pasiūlymai dėl Joniškio garbės piliečio vardo suteikimo pateikiami raštu Joniškio rajono savivaldybės merui nuo sausio 1 d. iki kovo 1 d. ir svarstomi šiuose nuostatuose nustatyta tvarka.

6. Siūlant kandidatą Garbės piliečio vardui suteikti pateikiami šie dokumentai:

6.1. teikėjo prašymas (laisva forma);

6.2. ne mažiau kaip dvi rekomendacijos;

6.3. jeigu teikia 4.3 ir 4.4 papunkčiuose nurodyti asmenys, susirinkimo (posėdžio) protokolas;

6.4. siūlomo kandidato gyvenimo aprašymas;

6.5. siūlomo kandidato darbų ir nuopelnų Joniškio rajonui aprašymas, turimi apdovanojimai ir įvertinimai;

6.6. kandidato sutikimas raštu, kad jis sutinka būti siūlomas Garbės piliečio vardui suteikti. 

 

III SKYRIUS

JONIŠKIO GARBĖS PILIEČIO VARDO SUTEIKIMO KOMISIJA, JOS SUDARYMO TVARKA, FUNKCIJOS, DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Garbės piliečio vardo suteikimo komisiją (toliau – Komisija) Joniškio rajono savivaldybės tarybos įgaliojimų laikotarpiui mero teikimu sudaro Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) taryba.

8. Komisijos nariai:

8.1. savivaldybės meras (Komisijos pirmininkas);

8.2. savivaldybės tarybos frakcijų siūlomi kandidatai (po vieną iš frakcijos);

8.3. savivaldybės administracijos atstovas (paskirtas administracijos direktoriaus).

9. Komisiją techniškai aptarnauja savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Sekretorius nėra Komisijos narys ir balsavimo teisės neturi.

10. Komisija turi teisę į savo posėdžius pasikviesti atskirų sričių specialistų, kurie posėdyje dalyvauja patariamojo balso teise.

11. Komisija nagrinėja gautus siūlymus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo ir sprendžia, kokius kandidatus teikti svarstyti savivaldybės tarybai.

12. Komisija svarsto tik raštu pateiktus siūlymus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo. Anonimiškų siūlymų Komisija nesvarsto. Iškilus klausimams, Komisija kreipiasi į pasiūlymų teikėjus, kad jie paaiškintų ar papildytų savo teikimą.

13. Komisija siūlymus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo nagrinėja posėdžiuose, gavusi bent vieną pasiūlymą asmeniui suteikti Garbės piliečio vardą.

14. Posėdžiams pirmininkauja Komisijos pirmininkas, jo nesant, kitas posėdžio metu balsų dauguma išrinktas Komisijos narys. Komisijos posėdis protokoluojamas. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas, sekretorius ir visi Komisijos nariai.

15. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 visų Komisijos narių.

16. Dėl kandidatų Garbės piliečio vardui suteikti Komisijos nariai balsuoja atvirai, kiekvienas narys turi vieną balsą.

17. Komisija savivaldybės tarybai gali teikti tik tokį kandidatą Garbės piliečio vardui suteikti, kuris gavo ne mažiau kaip 2/3 posėdyje dalyvavusių Komisijos narių balsų.

18. Komisija savivaldybės tarybai paprastai teikia vieną, bet ne daugiau kaip du kandidatus Garbės piliečio vardui suteikti, kurie gavo daugiausia Komisijos narių, dalyvavusių Komisijos posėdyje, balsų.

19. Jei nė vienas iš kandidatų negavo 18 punkte nustatyto balsų skaičiaus, Komisija priima sprendimą atsisakyti teikti pasiūlymą svarstyti savivaldybės tarybai dėl Garbės piliečio vardo suteikimo. Komisijos sprendimas yra galutinis.

20. Jeigu Komisija priima sprendimą teikti savivaldybės tarybai kandidatūrą Garbės piliečio vardui suteikti, ji kreipiasi į savivaldybės administracijos direktorių dėl sprendimo projekto parengimo. Savivaldybės administracijos direktorius paskiria darbuotoją, kuris parengia sprendimo projektą ir teikia svarstyti savivaldybės tarybai.

21. Komisijos sekretorius:

21.1. techniškai aptarnauja Komisiją, organizuoja ir protokoluoja Komisijos posėdžius, rengia posėdžių darbotvarkę;

21.2. ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Komisijos posėdžio pradžios Komisijos nariams pateikia medžiagą, taip pat raštu ar elektroniniu paštu informuoja apie posėdžio datą, laiką ir vietą;

21.3. Komisijai pritarus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo, savivaldybės administracijos direktoriui per Dokumentų valdymo sistemą „Kontora“ pateikia pasirašytą Komisijos protokolą;

21.4. Komisijai priėmus sprendimą atsisakyti teikti pasiūlymą savivaldybės tarybai dėl Garbės piliečio vardo suteikimo, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas teikėjui ir asmeniui išsiunčia protokolo nuorašą;

21.5. vykdo kitus Komisijos pirmininko pavedimus.

22. Komisijos posėdžio darbo organizavimo procedūrinius klausimus, nenumatytus nuostatuose, sprendžia Komisijos pirmininkas.

 

 

 

 

 

IV SKYRIUS

JONIŠKIO GARBĖS PILIEČIO VARDO SUTEIKIMO TVARKA, APDOVANOJIMAS

 

23. Garbės piliečio vardas suteikiamas Komisijos teikimu savivaldybės tarybos sprendimu, jeigu tam pritaria du trečdaliai visų posėdyje dalyvaujančių savivaldybės tarybos narių.

24. Savivaldybės tarybai nepriėmus sprendimo dėl Garbės piliečio vardo siūlomam asmeniui suteikimo, Komisija pakartotinai dėl šio asmens siūlymą gali teikti ne anksčiau kaip po dvejų metų.

25. Garbės piliečiui įteikiamas savivaldybės tarybos sprendimu nustatytos formos pažymėjimas, nešiojama kortelė ir medalis. Garbės pilietis įrašomas į Garbės piliečių registracijos knygą.

26. Garbės piliečio regalijas įteikia savivaldybės meras arba kitas mero įgaliotas asmuo.

27. Garbės piliečio regalijos paprastai įteikiamos Joniškio rajono (miesto) švenčių metu arba per savivaldybės tarybos posėdį.

28. Apie suteiktą garbės piliečio vardą informuojama Joniškio rajono bendruomenė.

29. Iškilmingą garbės piliečio regalijų įteikimą organizuoja savivaldybės administracija.

 

V SKYRIUS

GARBĖS PILIEČIO TEISĖS

 

30. Garbės pilietis turi teisę:

30.1. dalyvauti savivaldybės tarybos posėdžiuose, teikti pasiūlymus;

30.2. lankyti su šeima (sutuoktiniu ir vaikais) visus savivaldybės įstaigų visuomenei organizuojamus renginius nemokamai;

30.3. būti palaidotas pasirinktose Joniškio rajone veikiančiose kapinėse. Garbės piliečio laidotuvių išlaidos kompensuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų pateikus prašymą ir laidotuvių išlaidas pagrindžiančius dokumentus savivaldybės merui.

30.4. atsisakyti šių nuostatų 31.1–31.3 papunkčiuose numatytų privilegijų.

31. Savivaldybės taryba, priimdama sprendimą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo, gali suteikti ir kitų teisių.

 

VI SKYRIUS

GARBĖS PILIEČIO VARDO PRARADIMO PAGRINDAI IR TVARKA

32. Asmuo praranda Garbės piliečio vardą, kai:

32.1. įstatymų nustatyta tvarka įsiteisėjusiu nuosprendžiu yra pripažįstamas padaręs tyčinį nusikaltimą;

32.2. savivaldybės taryba 2/3 visų narių balsų dauguma priima sprendimą, jog tam tikras jo poelgis yra nesuderinamas su Garbės piliečio vardu arba jį žemina.

33. 33 punkte numatytais atvejais savivaldybės tarybai priėmus sprendimą pripažinti netekusiu galios savivaldybės tarybos sprendimą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo, asmuo privalo grąžinti savivaldybės merui arba jo įgaliotam Komisijos nariui Garbės piliečio regalijas.

34. Praradęs Garbės piliečio vardą asmuo netenka teisių, nurodytų šių Nuostatų 33 punkte.

35. Apie Garbės piliečio vardo netekimą informuojama Joniškio rajono bendruomenė.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

36. Savivaldybės administracija rūpinasi Garbės piliečio regalijų pagaminimu, Garbės piliečių knygos tvarkymu, pažymėjimų išrašymu, informuoja bendruomenę apie Garbės piliečio vardo suteikimą ir netekimą, tvarko kitus su Garbės piliečio vardo suteikimu susijusius dokumentus.

37. Lėšos išlaidoms, susijusioms su Garbės piliečio vardo suteikimu, skiriamos iš tam tikslui savivaldybės biudžete numatytų asignavimų.

 

_____________________