herbas

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS SVEIKATOS TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2019 m.  gegužės 2 d. Nr. T-165

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 63 straipsnio 6 punktu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdama į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro parengtas Bendruomenių sveikatos tarybų veiklos rekomendacijas, Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2006 m. vasario 23 d. sprendimą Nr. T-41 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Artūras Visockas

 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos

2019 m. gegužės 2 d. sprendimu Nr. T-165

 

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS SVEIKATOS TARYBOS

NUOSTATAI

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šiaulių miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos (toliau – Sveikatos taryba) veiklos uždavinius ir funkcijas, teises ir pareigas, sudėtį ir darbo organizavimą.

2. Sveikatos taryba yra savarankiška sveikatinimo veiklos koordinavimo institucija prie Šiaulių miesto savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba). Jos išvados ir pasiūlymai yra rekomendacinio pobūdžio.

3. Sveikatos taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir Nuostatais.

4. Sveikatos tarybos veikla grindžiama teisėtumo, demokratiškumo, viešumo, teisingumo principais.

5. Sveikatos tarybos veiklą techniškai aptarnauja Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras).

6. Sveikatos tarybos veiklos programa yra finansuojama iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto.

7. Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos, Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros ir kituose įstatymuose.

8. Sveikatos tarybą sudaro ir jos Nuostatus tvirtina Savivaldybės taryba.

 

II SKYRIUS

SVEIKATOS TARYBOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

9. Pagrindinis Sveikatos tarybos uždavinys yra patarti Šiaulių miesto savivaldybės merui (toliau – meras) ir Savivaldybės tarybai, kaip rengti ir įgyvendinti savivaldybės teritorijoje sveikatos ugdymo, alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės, visuomenės sveikatos saugos ir sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos priemones, nustatyti Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos (toliau – Programa) lėšų naudojimo prioritetus ir atlikti kitas funkcijas, priskirtas pagal Sveikatos tarybos veiklą reglamentuojančius įstatymus ir Sveikatos tarybos nuostatus.

10. Vykdydama pagrindinį uždavinį, Sveikatos taryba atlieka šias funkcijas:

10.1. koordinuoja savivaldybės teritorijoje sveikatos ugdymo, alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės, visuomenės sveikatos saugos ir sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos priemonių rengimą ir įgyvendinimą;

10.2. teikia informaciją ir pasiūlymus dėl priemonių gyventojų sveikatos būklei gerinti Savivaldybės tarybai, savivaldybės ir valstybės institucijoms, įstaigoms, visuomenės informavimo priemonėms, visuomeninėms organizacijoms, įvairioms darbo grupėms ir komisijoms, Nacionalinei sveikatos tarybai;

10.3. nustato Programos lėšų naudojimo prioritetus;

10.4. organizuoja pasitarimus, seminarus ir konferencijas aktualiais visuomenės sveikatos klausimais;

10.5. skatina bendruomenės dalyvavimą, sprendžiant sveikatos problemas;

10.6. rengia Sveikatos tarybos veiklos planą ir ataskaitą;

10.7. atlieka kitas funkcijas, priskirtas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos, kitus įstatymus ir Nuostatus.

 

III SKYRIUS

SVEIKATOS TARYBOS TEISĖS

 

11. Sveikatos taryba turi šias teises:

11.1. gauti iš savivaldybės ir valstybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų, Nacionalinės sveikatos tarybos informaciją, reikalingą Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme ir Nuostatuose numatytoms funkcijoms vykdyti;

11.2. siūlyti Šiaulių miesto savivaldybės administracijai (toliau – Savivaldybės administracija) sudaryti darbo grupes, tarpžinybines komisijas ir ekspertų komisijas ir (ar) deleguoti savo narius į sudaromas darbo grupes ar komisijas, į kurias šie nariai kviečiami, Sveikatos tarybos kompetencijos klausimams spręsti ir Sveikatos tarybos funkcijoms įgyvendinti;

11.3. kviesti į Sveikatos tarybos posėdžius Savivaldybės administracijos tarnautojus, savivaldybės įstaigų ir kitų institucijų atstovus ar suinteresuotus asmenis, sprendžiant gyventojų sveikatos gerinimo klausimus;

11.4. lankytis savivaldybės teritorijoje esančiose įstaigose, organizacijose ir susipažinti su jų veikla;

11.5. dalyvauti Savivaldybės tarybos posėdžiuose, konferencijose sveikatos klausimais;

11.6. bendradarbiauti pagal savo kompetenciją su kitų savivaldybių sveikatos tarybomis, įvairiomis savivaldybių, valstybės ir kitų šalių institucijomis, įstaigomis, keistis informacija, patirtimi, dalyvauti programose, projektuose, renginiuose;

11.7. skleisti informaciją apie savo veiklą, propaguoti savo tikslus ir uždavinius, organizuoti diskusijas visuomenės sveikatos klausimais.

 

IV SKYRIUS

SVEIKATOS TARYBOS SUDĖTIS IR VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

12. Sveikatos tarybą sudaro ne mažiau kaip 15 narių: 1/3 Šiaulių miesto savivaldybės paskirtų asmenų, 1/3 savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų atstovų, 1/3 visuomeninių organizacijų, ginančių visuomenės sveikatos interesus, atstovų.

13. Sveikatos taryba sudaroma Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui.

14. Baigiantis Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui, Sveikatos skyriaus atsakingas asmuo Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje (toliau – Savivaldybės interneto svetainė) skelbia informaciją dėl savivaldybės įmonių, įstaigų ir visuomeninių organizacijų, ginančių visuomenės sveikatos interesus, atstovų kandidatūrų teikimo naujos kadencijos Sveikatos tarybai formuoti. Informacija skelbiama 14 kalendorinių dienų nuo paskelbimo dienos. Jeigu kandidatūrų pateikiama daugiau ir neišlaikomas Nuostatų 12 punkte nurodytas proporcingumas, Sveikatos skyrius organizuoja kandidatų atranką. Savivaldybės įmonių, įstaigų ir visuomeninių organizacijų, ginančių visuomenės sveikatos interesus, atstovams neišreiškus noro kandidatuoti, Sveikatos skyrius raštu kreipiasi į savivaldybės įmones, įstaigas ir visuomenines organizacijas, ginančias visuomenės sveikatos interesus, dėl kandidatų pateikimo.

15. Sveikatos tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Sveikatos tarybos nariai.

16. Pirmąjį naujos kadencijos Sveikatos tarybos posėdį organizuoja Sveikatos skyriaus vedėjas, kitus – Sveikatos tarybos pirmininkas.

17. Sveikatos tarybai vadovauja pirmininkas, kurį skiria Savivaldybės taryba Sveikatos tarybos teikimu.

18. Jeigu Sveikatos tarybos pirmininko nėra, jo pareigas eina Sveikatos tarybos pirmininko pavaduotojas, o jeigu jo nėra – pirmininko įgaliotas Sveikatos tarybos narys.

19. Sveikatos tarybos pirmininkas:

19.1. veikia Sveikatos tarybos vardu, organizuoja jos darbą, jai vadovauja, atstovauja ir atsako už jos veiklą;

19.2. šaukia Sveikatos tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

19.3. gali pareikalauti iš įstaigų ir organizacijų informacijos, susijusios su Sveikatos tarybos veikla;

19.4. kasmet tvirtina Sveikatos tarybos metinį veiklos planą;

19.5. pasirašo Sveikatos tarybos vardu siunčiamus dokumentus, posėdžių protokolus, nutarimus ir kitus Sveikatos tarybos dokumentus;

19.6. kontroliuoja Sveikatos tarybos nutarimų įgyvendinimą;

19.7. sprendžia kitus su Sveikatos tarybos veikla susijusius klausimus.

20. Posėdis yra pagrindinė Sveikatos tarybos veiklos forma ir vyksta ne rečiau kaip vieną kartą per ketvirtį. Posėdžiai yra vieši.

21. Sveikatos tarybos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Sveikatos tarybos narių.

22. Sveikatos tarybos nutarimai priimami atviru balsavimu, paprasta balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Sveikatos tarybos pirmininko balsas. Sveikatos tarybos narys neturi balso teisės, jeigu svarstomas įstaigos, kurioje jis dirba, klausimas. Sveikatos tarybos narys, negalintis atvykti į posėdį, apie tai ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio turi pranešti Sveikatos tarybos sekretoriui arba Sveikatos tarybos pirmininkui elektroniniu paštu arba raštu. Sveikatos tarybos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, turi teisę, susipažinęs su pateikta medžiaga, iš anksto raštu balsuoti dėl kiekvieno posėdžio darbotvarkės klausimo. Sveikatos tarybos nario balsavimas iš anksto raštu įskaitomas į posėdžio kvorumą ir balsavimo rezultatus.

23. Sveikatos tarybos nario įgaliojimai pasibaigia:

23.1. jeigu nutrūksta jo atstovavimo ar darbo santykiai atstovaujamoje įstaigoje ar organizacijoje;

23.2. Sveikatos tarybai, merui ar Savivaldybės tarybai pareiškus nepasitikėjimą.

24. Sveikatos tarybos narys, per kalendorinius metus nedalyvavęs daugiau kaip pusėje posėdžių, yra siūlomas išbraukti iš narių sąrašo. Į jo vietą naują kandidatūrą likusiam Sveikatos tarybos kadencijos laikotarpiui siūlo ta organizacija ar institucija, kuriai atstovavo atstatydintas narys.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Sveikatos tarybos nariai savo funkcijas vykdo visuomeniniais pagrindais.

26. Sveikatos tarybos posėdžių protokolai ir kiti dokumentai saugomi Sveikatos biure Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir nustatytus terminus.

27. Sveikatos taryba yra atsakinga ir atskaitinga ją sudariusiai Savivaldybės tarybai ir kasmet už savo veiklą atsiskaito teikdama Savivaldybės tarybai praėjusių metų veiklos ataskaitą. Veiklos ataskaita viešinama Savivaldybės interneto svetainėje.

 

_________________________