LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL FINANSŲ MINISTRO 2022 M. BIRŽELIO 22 D. ĮSAKYMO NR. 1K-237 „DĖL 2021–2027 metų EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ INVESTICIJŲ PROGRAMOS IR EKONOMIKOS GAIVINIMO IR ATSPARUMO DIDINIMO PLANO „Naujos KARTOS lIETUVA“ ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. sausio 29 d. Nr. 1K-31
Vilnius
1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymą Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“:
1.1. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisykles:
1.1.1. Pakeičiu 58 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
1.1.2. Pakeičiu 58.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.1.3. Pakeičiu 721 punktą ir jį išdėstau taip:
„721. Jei siekiant Plano „Naujos kartos Lietuva“ tarpinės ir siektinos reikšmių stebėsenos rodiklių yra nepanaudotų arba planuojamų nepanaudoti EGADP lėšų (toliau – nepanaudotos EGADP lėšos), kurios reikalingos Plane „Naujos kartos Lietuva“ numatytai reformai įgyvendinti, tačiau yra nesusijusios su tarpinės ir siektinos reikšmių stebėsenos rodiklių pasiekimu ir neatitinka EGADP lėšoms taikomų reikalavimų, tokių lėšų panaudojimas galimas gavus vadovaujančiosios institucijos pritarimą ir planuojamas numatant atskirą pažangos priemonės veiklą ir (arba) poveiklę.“
1.1.4. Papildau 722 punktu:
„722. Jei EGADP lėšomis finansuojamas tarpinių ir siektinų reikšmių stebėsenos rodiklių pasiekimas ir šie rodikliai pasiekiami visa apimtimi, reforma ar investicija įgyvendinama, kaip numatyta Sprendime dėl Plano „Naujos kartos Lietuva“ patvirtinimo, ir sutaupoma lėšų, tokios lėšos laikomos sutaupytomis EGADP lėšomis. Ministerija pažangos priemonės apraše ir projektų finansavimo sąlygų apraše gali planuoti sutaupytas EGADP lėšas naudoti veikloms ar poveiklėms, kurių tarpinių ir siektinų reikšmių stebėsenos rodiklių pasiekimui visa apimtimi, reformos ar investicijos įgyvendinimui (veikloms, numatytoms Sprendime dėl Plano „Naujos kartos Lietuva“ patvirtinimo) finansuoti trūksta lėšų, pateikdama vadovaujančiajai institucijai argumentuotą prašymą ir gavusi vadovaujančiosios institucijos pritarimą. Jeigu ministerija turi sutaupytų EGADP lėšų ir neturi poreikio jų naudoti, ji apie tai taip pat informuoja vadovaujančiąją instituciją.“
1.1.5. Papildau 723 punktu:
„723. Gavusi ministerijos prašymą leisti naudoti sutaupytas EGADP lėšas, vadovaujančioji institucija, atsižvelgdama į prašyme nurodytus argumentus, įvertinusi riziką nepasiekti tarpinių ir siektinų reikšmių stebėsenos rodiklių visa apimtimi, neįgyvendinti reformos ar investicijos, kaip numatyta Sprendime dėl Plano „Naujos kartos Lietuva“ patvirtinimo, galimą ar pritaikytą EK sankciją už tarpinių ir siektinų reikšmių stebėsenos rodiklių nepasiekimą, informuoja ministeriją, ar ji:
723.2. ministerijos prašymo netenkina (ir inicijuoja lėšų perskirstymą tarp ministerijų, kaip numatyta Taisyklių 724 punkte, ir (arba) kaupia sutaupytas EGADP lėšas);
1.1.6. Papildau 724 punktu:
„724. Jei trūksta lėšų Plane „Naujos kartos Lietuva“ ministerijoms nustatytų tarpinių ir siektinų reikšmių stebėsenos rodikliams pasiekti, reformoms ar investicijoms įgyvendinti, vadovaujančioji institucija gali inicijuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2023 m. liepos 31 d. nutarimo Nr. 612 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo Plano „Naujos kartos Lietuva“ Lietuvai skirtų lėšų paskirstymo“ ir (arba) Plano „Naujos kartos Lietuva“ keitimą dėl sutaupytų EGADP lėšų perskirstymo tarp ministerijų.“
1.1.7. Pakeičiu 79.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„79.5. Valstybės biudžeto lėšos Lėšų paskirstymo plane ir pažangos priemonės aprašuose, o kai planuojamos RPPl pažangos priemonės, – RPPl turi būti planuojamos, įvertinant galimybes pritraukti projektų vykdytojų ir (ar) partnerių nuosavų lėšų, kiek įmanoma sumažinant valstybės biudžeto lėšų poreikį.“
1.1.8. Pakeičiu 99.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„99.5. Kai, vykdant pažangos priemonės veiklas ar poveikles, skiriamos dotacijos taikant sąlygas, turi būti nurodytos dotacijos taikant sąlygas grąžinimo sąlygos (dydis, grąžinimo terminai, įvertinus Taisyklių 156 punkte nurodytą pakartotinio lėšų panaudojimo sąlygą ir terminą, ir, jeigu taikoma, išimtys dėl dotacijos taikant sąlygas grąžinimo, kitos projektų finansavimo sąlygos).“
1.1.9. Papildau nauju 99.9 papunkčiu:
„99.9. Kai projektas atrenkamas planavimo būdu ir jį numatoma įgyvendinti su partneriais, pateikiamas galimų partnerių sąrašas, sudarytas nepažeidžiant Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo nuostatų ir lygiateisiškumo principo. Jei galimų partnerių sąrašas nesudaromas ir konkretūs subjektai nenurodomi, nustatomas baigtinis konkrečių reikalavimų, kuriuos atitinkantys subjektai gali būti partneriais, sąrašas. Jei galimų partnerių skaičius pernelyg didelis ir partneriams pasirinkti reikia atlikti jų vertinimą, t. y. reitingavimą, ministerija turi pakeisti projekto atrankos būdą iš planavimo į konkurso arba tęstinės atrankos būdą.“
1.1.10. Papildau nauju 99.10 papunkčiu:
1.1.12. Papildau 1072 punktu:
1.1.13. Pakeičiu 121 punktą ir jį išdėstau taip:
„121. Ministerijos, atsižvelgdamos į strateginio lygmens ir nacionalinių programavimo lygmens planavimo dokumentų tam tikriems ūkio sektoriams nustatytus tikslus ir uždavinius, konkretaus Investicijų programos prioriteto įgyvendinimui taikomus ir (arba) Plane „Naujos kartos Lietuva“ nustatytus reikalavimus pareiškėjams ir (arba) partneriams bei finansuojamoms veikloms, o kai atrenkami projektai, apimantys finansines priemones, – galutiniams gavėjams ir (arba) finansuojamoms veikloms, turi teisę arba privalo (kai projektų atranka vykdoma konkurso būdu) nustatyti papildomus (t. y. į projektų bendruosius atrankos kriterijus neįtrauktus) reikalavimus – projektų specialiuosius ir (arba) prioritetinius atrankos kriterijus, kaip nustatyta Strateginio valdymo metodikos 138 punkte.“
1.1.14. Pakeičiu 122 punktą ir jį išdėstau taip:
„122. RPT, rengdamos RPPl, atsižvelgdamos į RPP nustatytus NPP pažangos uždavinius, kuriems RPP nustatytos regioninės pažangos priemonės, ir Gairėse nurodytus Investicijų programos prioriteto įgyvendinimui taikomus reikalavimus pareiškėjams ir (arba) partneriams bei finansuojamoms veikloms, turi teisę arba privalo (kai projektų atranka vykdoma konkurso būdu) nustatyti papildomus (t. y. į projektų bendruosius atrankos kriterijus neįtrauktus) reikalavimus – projektų specialiuosius ir (arba) prioritetinius atrankos kriterijus, kaip nustatyta Strateginio valdymo metodikos 138 punkte.“
1.1.15. Pakeičiu 182 punktą ir jį išdėstau taip:
„182. Administruojančiosios institucijos, atlikdamos išlaidų patikrinimus, pirkimų patikrinimus, jungtinių projektų projektų tinkamumo finansuoti tikrinimus, stebėsenos rodiklių pasiekimų tikrinimus ir patikras vietose, gali taikyti rizika grįstas atrankines metodikas, suderintas su vadovaujančiąja institucija. Stebėsenos rodiklių pasiekimų tikrinimo atrankines metodikas būtina suderinti ir su atsakinga ministerija.“
1.1.16. Pakeičiu 214 punktą ir jį išdėstau taip:
1.1.17. Papildau 2161 punktu:
1.1.18. Pakeičiu 232 punktą ir jį išdėstau taip:
„232. Plano „Naujos kartos Lietuva“ administruojančioji institucija CPVA rengia prašymą EK sumokėti finansinį įnašą ir kartu su šiuo prašymu ne dažniau kaip 2 kartus per metus teikia EK per FENIX Reglamento 2021/241 22 straipsnio 2 dalies c punkto i ir ii papunkčiuose nurodytus dokumentus – vadovaujančiosios institucijos parengtą valdymo deklaraciją ir audito institucijos parengtą atliktų auditų santrauką, vadovaudamasi Deklaravimo EK tvarkos aprašu.“
1.1.19. Pakeičiu 2 priedą:
1.1.19.1. Pakeičiu lentelės „Veiklos ar poveiklės, kurioms nustatomos projektų finansavimo sąlygos“ stulpelio „Intervencinės priemonės kodas“ pildymo instrukciją ir ją išdėstau taip:
„Nurodomas intervencinės priemonės kodas pagal 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/1060, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės, su visais pakeitimais 1 priedo 1 lentelę (kai finansuojama pagal Investicijų programą) arba pagal 2021 m. vasario 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/241, kuriuo nustatoma ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė, su visais pakeitimais VI priedą (kai finansuojama pagal Planą „Naujos kartos Lietuva“). Vienai veiklai ar poveiklei gali būti nurodomas daugiau nei vienas intervencinių priemonių kodas.“
1.1.19.2. Pakeičiu lentelę „Specialieji finansavimo reikalavimai“:
1.1.19.2.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Reikalavimai projektams, pareiškėjams ir partneriams |
Nurodoma: - remiama (-os) veikla (-os); - reikalavimai projektams; - galimi pareiškėjai ar galimų pareiškėjų sąrašas (tik kai numatoma įgyvendinti projektus, atrenkamus planavimo būdu, ir informacija nebuvo pateikta pažangos priemonės aprašo III skyriuje „Plėtros programos pažangos priemonės veiklų suvestinė“), finansavimo šaltinis, esant poreikiui didžiausia ir, jei taikoma, mažiausia galima skirti finansavimo lėšų suma projektui ir (ar) projekto veiklai įgyvendinti; - galimi partneriai ir apribojimai dėl partnerystės (jei taikytini); galimų partnerių sąrašas (tik kai numatoma įgyvendinti projektus, atrenkamus planavimo būdu, nepažeidžiant Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo nuostatų ir lygiateisiškumo principo; jei konkretūs subjektai nenurodomi, nustatomas baigtinis konkrečių reikalavimų, kuriuos atitinkantys subjektai gali būti partneriais, sąrašas); - regionas (Sostinės regionas arba Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas), kuriam priskiriami pagal Aprašą finansuojami projektai (kai projektai finansuojami iš Europos regioninės plėtros fondo arba ESF+ lėšų); jeigu pagal Aprašą galima finansuoti abiejuose regionuose įgyvendinamus projektus, detaliau nurodoma, ar veiklos skirtinguose regionuose gali būti vykdomos įgyvendinant vieną projektą (pareiškėjui pasirenkant daugiau nei vieną pagal Aprašą finansuojamą pažangos priemonės veiklą ar poveiklę ir jas vykdant kaip atskiras projekto veiklas); jeigu pagal Aprašą numatoma projektą įgyvendinti abiejuose regionuose, nurodoma, kokiu santykiu projekto vykdytojas turi planuoti išlaidas skirtinguose regionuose; jeigu projektas finansuojamas iš ESF+ lėšų, ministerija gali papildomai nurodyti, kad projektas ar jo veikla priskiriami vienam iš regionų, nepriklausomai nuo to, kurio regiono tikslinei grupei skirta projekto veikla (t. y. kad projekto veikla gali kurti naudą – produktą ar paslaugą – kitam regionui, nei projektui ar jo veiklai priskirtas regionas, su sąlyga, kad projektu padedama siekti konkretaus Investicijų programos uždavinio, pagal kurį jis finansuojamas, tikslų; ši galimybė netaikoma, kai projektui teikiama valstybės pagalba vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. gruodžio 22 d. nutarimu Nr. 1123 „Dėl regioninės pagalbos teikimo pagal Lietuvos Respublikos regioninės pagalbos žemėlapį, taikytiną nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2027 m. gruodžio 31 d.“); - didžiausia galima projekto veiklos finansuojamoji dalis (proc.) ir, jei taikoma, nuosavo įnašo dalis (proc.). Jei skirtingoms projekto veikloms numatoma skirtingo dydžio finansuojamoji dalis (proc.) ir, jei taikoma, nuosavo įnašo dalis (proc.) (pvz., pagal skirtingus pareiškėjus), tokios projekto veiklos nurodomos atskirose eilutėse; - ar visi stebėsenos rodikliai turi būti siekiami projekto įgyvendinimo metu ir po jo, jei ne visi, nurodoma, kurie rodikliai yra privalomi, kurie pasirenkami; - kad projektais įgyvendinama viešojo ir privataus sektorių partnerystė, jei ji įgyvendinama; - kiti projektams ir (ar) pareiškėjams taikomi reikalavimai (pvz., reikalavimai dėl projektų išvystymo ir projektų įgyvendinimo planų suderinimo su ministerija (-omis) (jeigu taikomi), projekto matomumo ir informavimo apie projektą priemonės, projekto parengtumo, pirkimų įvykdymo ir pan.) (išskyrus toliau nurodytus reikalavimus).“ |
1.1.19.2.2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
„4. Projekto tikslinės grupės |
Nurodoma (-os) projekto tikslinė (-ės) grupė (-ės), kurią (-ias) tiesiogiai paveiks įgyvendinamas projektas.“ |
1.1.19.2.3. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Projektų atrankos kriterijai (Kiekvienas projektas turi atitikti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede nustatytus projektų bendruosius atrankos kriterijus.) |
||||||||||||||||||||||||||||
Jeigu taikoma, nurodomi projektų specialieji ir (arba) prioritetiniai atrankos kriterijai bei jų vertinimo metodika.
Pastaba. Nurodoma mažiausia prioritetinių atrankos kriterijų balų suma, kurią turi surinkti planuojamas finansuoti projektas. Kai projekto atrankos kriterijus susiejamas su ateities rezultatais (poprojektiniu laikotarpiu), toks projekto atrankos kriterijus turi būti susietas su stebėsenos rodiklio siektina reikšme.“ |
1.1.20. Pakeičiu 10 priedą:
1.1.20.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Administruojant Investicijų programos ir EGADP lėšas dalyvaujančios institucijos Aprašo 1.1 ir 1.2 papunkčiuose nurodytus dokumentus rengia ir teikia Europos Komisijai, laikydamosi 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/1060, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės, su visais pakeitimais (taikoma ES fondams), 2021 m. vasario 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/241, kuriuo nustatoma ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė, su visais pakeitimais (taikoma EGADP), 2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, Euratomas) 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 ir Sprendimas Nr. 541/2014/ES bei panaikinamas reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012, su visais pakeitimais, Vadovaujančiosios, administruojančiosios ir audito institucijų funkcijų, įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, paskirstymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 25 d. nutarimu Nr. 1322 „Dėl pasirengimo administruoti Europos Sąjungos lėšas ir jų administravimo“ (toliau – Plano „Naujos kartos Lietuva“ funkcijų paskirstymo taisyklės), Lietuvos Respublikos finansų ministro 2021 m. liepos 2 d. įsakymo Nr. 1K-237 „Dėl funkcijų paskirstymo įgyvendinant 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą“ (toliau – funkcijų paskirstymo įsakymas), šiuo finansų ministro įsakymu patvirtintų 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklių (toliau – Investicijų programos ir Plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklės), Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklių (toliau – Finansinių priemonių taisyklės) ir vadovaujančiosios institucijos, tarpinės institucijos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, administruojančiųjų ir audito institucijų 2023 m. gegužės 23 d. Susitarimo dėl bendradarbiavimo Nr. 1S-56 (toliau – Bendradarbiavimo susitarimas) nuostatų.“
1.1.20.2. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Plano „Naujos kartos Lietuva“ administruojančioji institucija CPVA, vadovaudamasi Reglamento (ES) 2021/241 22 straipsnio 2 dalies c, i ir ii punktais ir 24 straipsnio 2 dalimi, Finansiniu susitarimu Nr. IP/21/4224, pasirašytu 2021 m. rugpjūčio 17 d. tarp Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos (toliau – Finansinis susitarimas), Veiklos susitarimu, patvirtintu 2022 m. gegužės 5 d. Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimu, kuriuo patvirtinamas Europos Komisijos ir Lietuvos veiklos susitarimas pagal reglamentą (ES) 2021/241 (toliau – Veiklos susitarimas), Investicijų programos ir Plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklių 232–233 punktais ir Bendradarbiavimo susitarime nustatyta tvarka ir terminais, prašymą Europos Komisijai teikia ne dažniau kaip 2 kartus per metus, pagal Veiklos susitarimu nustatytą preliminarų prašymų teikimo grafiką.“
1.1.20.3. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:
„26. Vadovaujančioji institucija, vadovaudamasi Investicijų programos ir Plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklių 233.2 papunkčiu ir atsižvelgdama į pagal Investicijų programos ir Plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklių 79.7 papunktyje nustatyta tvarka suteiktą pritarimą dėl Plane „Naujos kartos Lietuva“ numatytų tarpinės ir siektinos reikšmių stebėsenos rodiklių pasiekimo termino nukrypimo, suderinusi su Plano „Naujos kartos Lietuva“ administruojančiąja institucija CPVA, gali nustatyti kitus, nei Aprašo 25 punkte nurodyta tvarka nustatytus, prašymo Europos Komisijai pateikimo terminus. Apie pakeistus prašymo Europos Komisijai pateikimo terminus vadovaujančioji institucija nedelsdama, ne vėliau kaip kitą darbo dieną, informuoja audito instituciją.“
1.1.20.4. Pakeičiu 27 punktą ir jį išdėstau taip:
„27. Plano „Naujos kartos Lietuva“ administruojančioji institucija CPVA, atsižvelgdama į INVESTIS užregistruotą ir savo turimą informaciją apie įtariamus ir (arba) nustatytus ir neištaisytus pažeidimus, savo ir vadovaujančiosios institucijos atliktų patikrinimų rezultatus, audito institucijos, Europos Audito Rūmų, Europos Komisijos ir kitų institucijų atliktų auditų ir (ar) patikrinimų rezultatus, parengia ir, vadovaudamasi Aprašo 25 punkte nustatyta tvarka, likus ne mažiau kaip 42 darbo dienoms iki numatytos prašymo Europos Komisijai pateikimo dienos, Bendradarbiavimo susitarime nustatyta tvarka per INVESTIS audito ir vadovaujančiajai institucijoms pateikia šiam prašymui Europos Komisijai rengti būtiną informaciją, kuri gali būti koreguojama likus ne mažiau kaip 25 darbo dienoms iki numatyto prašymo Europos Komisijai pateikimo dienos.“
1.1.20.5. Papildau 271 –273 punktais:
„271. Vadovaujančioji institucija, vadovaudamasi gauta su prašymo Europos Komisijai rengimu susijusia informacija, Bendradarbiavimo susitarime nustatyta tvarka ir terminais parengia valdymo deklaraciją.
272. Išimtiniais atvejais, valdant tarpinės ir siektinos reikšmių stebėsenos rodiklių nepasiekimo rizikas ir siekiant, kad Plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšos nebūtų prarastos, prašymui Europos Komisijai rengti būtina informacija, suderinus Aprašo 26 punkte nustatyta tvarka, gali būti teikiama audito ir vadovaujančiajai institucijoms ir koreguojama kitais, nei Aprašo 27 punkte nurodytais, terminais.
273. Kai nustatytiems Plano „Naujos kartos Lietuva“ siektinų reikšmių stebėsenos rodikliams pasiekti turi būti įgyvendinti projektai, finansuojami Plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis, pasiektos stebėsenos rodiklių reikšmės į prašymą Europos Komisijai gali būti įtrauktos tik po to, kai projektai atrinkti, su projektų vykdytojais pasirašytos projektų sutartys ir atlikti visi būtini projektų veiklų, pasiektų stebėsenos rodiklių ir patirtų išlaidų patikrinimai, kaip nustatyta Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse.“
1.1.20.6. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:
„28. Plano „Naujos kartos Lietuva“ administruojančioji institucija CPVA, vadovaudamasi Aprašo 27 punkte nustatyta tvarka ar Aprašo 272 punkte nurodytomis išimtimis, parengia Plano „Naujos kartos Lietuva“ prašymą Europos Komisijai ir kartu su vadovaujančiosios institucijos parengta valdymo deklaracija, audito institucijos parengta atliktų auditų santrauka, suderintais ir patvirtintais tarpinių ir siektinų reikšmių stebėsenos rodiklių pasiekimo aprašais, stebėsenos rodiklių pasiekimo pagrindimo dokumentais ir viešai prieinamomis nuorodomis, jį pateikia Europos Komisijai.“
1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Projektų administravimo ir finansavimo taisykles:
1.2.1. Pakeičiu 4.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„4.2. naudoti Kvietimų ir projektų kodavimo instrukciją, Projekto dalyvių informacijos administravimo instrukciją ir kitas instrukcijas, su projektais susijusių dokumentų formas ir jų pildymo instrukcijas, kurioms yra pritarusi tarpinstitucinė darbo grupė 2021‒2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ investicijų administravimo procesams kurti, sudaryta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2021 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. 1K-219 „Dėl tarpinstitucinės darbo grupės sudarymo“ (toliau – darbo grupė), (toliau – darbo grupės forma).“
1.2.2. Papildau 481 punktu:
„481. Kai projektų finansavimo sąlygų apraše nustatomi projektų atrankos kriterijai, susieti su ateities rezultatais (poprojektiniu laikotarpiu), kurie susieti su stebėsenos rodiklių siektina reikšme, projektas tokius atrankos kriterijus turi atitikti ir poprojektiniu laikotarpiu. Projekto vykdytojui nepasiekus su stebėsenos rodikliu susieto projektų atrankos kriterijaus reikšmės (išskyrus atvejus, kai ministerija projektų finansavimo sąlygų apraše nustato kitaip, jeigu įgyvendinant projektus atliekami taikomieji moksliniai tyrimai ir (arba) eksperimentinė plėtra, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme, ir (arba) tokio stebėsenos rodiklio reikšmė nepasiekiama dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 straipsnyje), administruojančioji institucija atlieka Taisyklių 171 punkte nurodytus veiksmus.“
1.2.3. Pakeičiu 94 punktą ir jį išdėstau taip:
„94. Gavusi ministerijos sprendimą, o kai įgyvendinami RPPl projektai, RPPl administruojančiajai institucijai priėmus sprendimą dėl projekto finansavimo, administruojančioji institucija per 3 darbo dienas nuo sprendimo gavimo dienos (kai įgyvendinami RPPl projektai, – nuo sprendimo priėmimo dienos) pareiškėjui išsiunčia informacinį pranešimą dėl finansavimo skyrimo su prašymu pateikti trūkstamą informaciją projekto sutarčiai parengti. Prieš sudarydama projekto sutartį su pareiškėju, administruojančioji institucija turi įsitikinti, ar pareiškėjas iki projekto sutarties sudarymo įvykdė PĮP vertinimo metu nustatytas sąlygas, jeigu tokios sąlygos buvo nustatytos. Administruojančioji institucija turi teisę kreiptis į pareiškėją papildomos informacijos dėl sąlygų įvykdymo. Pareiškėjas per 3 darbo dienas nuo administruojančiosios institucijos prašymo gavimo dienos turi pateikti jai prašomą informaciją ir, jei reikia, per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos papildomus paaiškinimus ir (ar) dokumentus dėl sąlygų įvykdymo. Pareiškėjui pateikus dokumentus, kuriais įrodoma papildomų paaiškinimų ir (ar) dokumentų dėl sąlygų įvykdymo termino pratęsimo būtinybė, šis terminas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 5 darbo dienoms.“
1.2.4. Pakeičiu 95 punktą ir jį išdėstau taip:
„95. Administruojančioji institucija, įsitikinusi, kad pareiškėjas iki projekto sutarties sudarymo įvykdė PĮP vertinimo metu nustatytas sąlygas arba, jei PĮP vertinimo metu nebuvo nustatyta jokių sąlygų, kurias pareiškėjas turėjo įvykdyti iki projekto sutarties sudarymo, ne vėliau kaip per 13 darbo dienų nuo ministerijos sprendimo dėl projekto finansavimo gavimo dienos, o kai įgyvendinami RPPl projektai, – ne vėliau kaip per 13 darbo dienų nuo RPPl administruojančiosios institucijos sprendimo dėl projekto finansavimo priėmimo dienos parengia projekto sutarties projektą ir siūlo pareiškėjui pasirašyti administruojančiosios institucijos pasirašytą projekto sutartį bei nurodo 5 darbo dienų pasiūlymo pasirašyti projekto sutartį galiojimo terminą. Pareiškėjui pateikus administruojančiajai institucijai argumentuotą prašymą dėl projekto sutarties pasirašymo termino pratęsimo, terminas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 5 darbo dienoms.“
1.2.5. Pakeičiu 96 punktą ir jį išdėstau taip:
„96. Pareiškėjui per administruojančiosios institucijos nustatytą pasiūlymo galiojimo terminą nepasirašius projekto sutarties, pasiūlymas pasirašyti projekto sutartį netenka galios. Apie tai administruojančioji institucija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pasiūlymo pasirašyti projekto sutartį galiojimo termino pabaigos turi informuoti pareiškėją.“
1.2.7. Papildau 114.3 papunkčiu:
„114.3. nustatoma netinkamų finansuoti projekto išlaidų, kurioms taikomos galutinės finansinės pataisos, kaip nustatyta Reglamento (ES) 2021/1060 103 straipsnio 1–3 dalyse, to paties projekto nepanaudotos lėšos negali būti panaudotos jokioms kitoms tinkamoms finansuoti šio projekto išlaidoms apmokėti ir dėl to atitinkama suma reikia sumažinti projektui skiriamą finansavimą.“
1.2.8. Pakeičiu 122.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„122.6. papildomas finansavimas skiriamas neviršijant plėtros programos pažangos priemonės apraše, o kai įgyvendinami RPPl projektai, – RPPl atitinkamai pažangos priemonės veiklai (poveiklei) numatyto finansavimo, išskyrus atvejus, kai ministerijai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2023 m. liepos 31 d. nutarimu Nr. 612 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ Lietuvai skirtų lėšų paskirstymo“ suteikta teisė prisiimant įsipareigojimus pagal sudarytas projektų sutartis viršyti plėtros programos pažangos priemonės apraše pažangos priemonės veiklai (poveiklei) nustatytą finansavimą;“.
1.2.9. Pakeičiu 137 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.10. Pakeičiu 144 punktą ir jį išdėstau taip:
„144. Taisyklių 142 punkte nurodytas terminas netaikomas, kai administruojančioji institucija veiklos ataskaitos tikrinimo metu nustato, kad reikia keisti projekto sutartį, atlikti projekto patikrą vietoje, turi gauti kitų institucijų ar ekspertų išvadas dėl projekto įgyvendinimo metu sukurtų produktų ir (ar) pasiektų rezultatų kokybės patvirtinimo, kai kartu su veiklos ataskaita deklaruojami JP projektai, kurių tinkamumo finansuoti vertinimą reikia atlikti, arba kai kartu su veiklos ataskaita vertinti pateikiami pirkimo sutarčių pakeitimo dokumentai, kurie susiję su deklaruojamomis išlaidomis. Tokiais atvejais veiklos ataskaitos tikrinimo ir tvirtinimo terminas stabdomas reikalingiems veiksmams atlikti. Jei kartu su veiklos ataskaita deklaruojamos išlaidos, administruojančioji institucija šiame punkte nurodytais atvejais mokėjimų duomenis rengia, tvirtina ir perduoda juos į VBAMS ne vėliau kaip per 45 darbo dienas nuo veiklos ataskaitos gavimo dienos.“
1.2.11. Pakeičiu 149.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.2.12. Pakeičiu 154 punktą ir jį išdėstau taip:
„154. Projektui finansuoti išmokėtas avansas laikinai gali būti panaudotas:
154.1. netinkamoms deklaruoti EK išlaidoms apmokėti, kai vadovaujantis projekto sutartimi jos turi būti apmokėtos projekto vykdytojui iš projektui skirtų finansavimo lėšų ir gali būti kompensuojamos finansų ministro nustatyta tvarka;
154.2. laikinam pinigų srautų poreikiui, susijusiam su projekto netinkamo finansuoti PVM dalies, tenkančios projekto finansuojamajai daliai, apmokėjimu, jeigu PVM bus grąžinamas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nustatyta tvarka. Tokiu atveju projekto vykdytojas:
154.2.1. pateikia administruojančiajai institucijai pagrindimą, kad pats neturi galimybės apmokėti netinkamo finansuoti PVM, susijusio su projekto įgyvendinimu;
1.2.13. Pakeičiu 156 punktą ir jį išdėstau taip:
„156. Išmokamo avanso dydį pagal projekto vykdytojo užpildytą veiklos ataskaitos avanso mokėjimo prašymo dalį administruojančioji institucija nustato įvertinusi, ar nėra rizikos, kad avansas gali būti neįskaitytas laiku (pavyzdžiui, įvertinusi projekto veiklų vykdymo laikotarpį, įvykdytus pirkimus (jei vykdomi), planuojamas patirti išlaidas per artimiausius 6 mėnesius ir pan.). Jei įvertinusi minėtą informaciją administruojančioji institucija nustato, kad avanso poreikis yra didesnis nei 30 procentų projektui įgyvendinti skirtos projekto finansavimo lėšų sumos, toks avansas gali būti išmokamas, tačiau avanso dalis, kuri viršija 30 procentų, turi būti įskaitoma ne vėliau kaip su kita veiklos ataskaita, kurios pateikimo terminas negali būti vėlesnis nei 70 darbo dienų nuo avanso išmokėjimo dienos.“
1.2.14. Pakeičiu 157 punktą ir jį išdėstau taip:
„157. Prašydami išmokėti avansą projektų vykdytojai turi pateikti avanso draudimo dokumentą – Lietuvos banko prižiūrimos finansų įstaigos ar draudimo įmonės garantiją, laidavimo raštą arba laidavimo draudimo raštą dėl avanso dalies, kuri viršija 100 000 (vieną šimtą tūkstančių) eurų. Reikalavimas pateikti avanso draudimo dokumentą netaikomas biudžetinėms įstaigoms, taip pat viešosioms įstaigoms, kurių savininkė arba viena iš dalininkų yra valstybė, valstybės valdomoms įmonėms ir labdaros ir paramos fondams, kurių vienintelė dalininkė yra valstybės valdoma bendrovė. Avanso draudimo dokumente nurodytas naudos gavėjas turi būti sprendimą dėl projekto finansavimo priėmusi institucija, o draudėjas – projekto vykdytojas. Avanso draudimo dokumente turi būti nurodyta avanso draudimo suma ir galiojimo terminas, kuris negali būti trumpesnis nei 5 darbo dienos iki veiklos ataskaitos, su kuria galutinai įvertinamas turimas avansas, pateikimo data. Jei iki avanso draudimo dokumento galiojimo pabaigos likus 5 darbo dienoms projekto vykdytojas nepateikia veiklos ataskaitos, su kuria prašoma galutinai įvertinti turimą avansą, arba pratęsto avanso draudimo dokumento ar naujo avanso draudimo dokumento, atitinkančio šiame punkte išdėstytas sąlygas, administruojančioji institucija apie tai informuoja asignavimų valdytoją ir gali inicijuoti avansu išmokėtų lėšų susigrąžinimo procedūras.“
1.2.15. Pakeičiu 171 punktą ir jį išdėstau taip:
„171. Jeigu stebėsenos rodiklių aprašymo kortelėse nurodytu pasiekimo momentu projekto vykdytojas yra nepasiekęs projekto sutartyje nustatytų stebėsenos rodiklių reikšmių, administruojančioji institucija, įvertinusi stebėsenos rodiklių reikšmių nepasiekimo priežastis ir projektui skirto finansavimo pagrįstumą, vadovaudamasi Taisyklių 172–178 punktuose nurodytais principais, suderinusi su atsakinga ministerija, sumažina projekto sutartyje nustatytą projektui skirtą finansavimą (nekeisdama projekto tinkamų finansuoti išlaidų dydžio, t. y. atitinkama suma didinamas projekto vykdytojo nuosavo įnašo dydis). Jei nėra numatyto projekto vykdytojo nuosavo indėlio projektui įgyvendinti, vadovaudamasi Taisyklių 172–178 punktuose nurodytais principais, administruojančioji institucija, suderinusi su atsakinga ministerija, sumažina projekto sutartyje nustatytą projektui skirtą finansavimą. Jeigu administruojančioji institucija nustato, kad nepasiekus stebėsenos rodiklių reikšmių taip pat nėra pasiektas projekto tikslas ir (arba) įgyvendinus projektą nepasiekta stebėsenos rodiklio reikšmė, kuri susieta su projektų atrankos kriterijumi, susietu su ateities rezultatais (poprojektiniu laikotarpiu), ir dėl to nebūtų skirtas finansavimas, išskyrus Taisyklių 481 punkte nustatytus atvejus, vadovaudamasi Taisyklių 116 punktu, ji inicijuoja projekto sutarties nutraukimą ir išmokėtų lėšų susigrąžinimą.“
1.2.16. Pakeičiu 173.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„173.6. Taisyklių 171 ir 172 punktų, 173.1–173.5 papunkčių nuostatos netaikomos Plano „Naujos kartos Lietuva“ bendriesiems rodikliams ir Investicijų programos rodiklių parodikliams, kuriems EK nenustatyta siektinų reikšmių. Parodikliai suprantami kaip smulkesni pagrindinį rodiklį detalizuojantys rodikliai.“
1.2.17. Pakeičiu 190 punktą ir jį išdėstau taip:
„190. Projekto vykdytojas arba JP projekto vykdytojas privalo teikti informaciją apie ESF+ projekto dalyvio, EGADP projekto dalyvio arba TPF projekto dalyvio dalyvavimo projekto veiklose pradžios bei pabaigos datas ir rezultatus, pasiektus per 28 dienas nuo jo dalyvavimo projekto veiklose pabaigos, pagal Projekto dalyvių informacijos administravimo instrukciją, kuriai pritarė darbo grupė ir kuri skelbiama svetainėje esinvesticijos.lt. Su veiklos ataskaita deklaruojamos projekto dalyvių išlaidos pripažįstamos netinkamomis finansuoti ir projektas yra nebaigtas įgyvendinti, jei nepateikiama informacija apie ESF+ projekto dalyvio, EGADP projekto dalyvio arba TPF projekto dalyvio dalyvavimo projekto veiklose pradžios bei pabaigos datas ir rezultatus arba pateikiama neteisinga ar netiksli informacija ir ji neištaisoma iki administruojančiosios institucijos nurodyto termino. Ištaisęs nurodytus trūkumus, projekto vykdytojas gali išlaidas įtraukti į kitą veiklos ataskaitą.“
1.2.18. Pakeičiu 227 punktą ir jį išdėstau taip:
„227. Pagrindas projekto vykdytojui grąžinti jo gautas arba jam išmokėtas lėšas yra administruojančiosios institucijos priimtas sprendimas dėl lėšų grąžinimo arba kitas Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklės), nurodytas pagrindas.“
1.2.19. Pakeičiu 228 punktą ir jį išdėstau taip:
„228. Administruojančioji institucija, atlikdama mutatis mutandis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių 11 ir 12 punktuose nustatytus veiksmus, per 3 darbo dienas nuo netinkamų finansuoti išlaidų ir (ar) kitų pagal Taisykles, ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktus ir (ar) projekto sutartis reikalaujamų grąžinti lėšų nustatymo ir (ar) informacijos dėl grąžintinų lėšų gavimo dienos priima sprendimą dėl lėšų grąžinimo ne vėliau kaip per 40 darbo dienų nuo šio sprendimo apskundimo termino pabaigos, o jeigu sprendimas apskundžiamas teismui, – nuo galutinio ir neskundžiamo sprendimo priėmimo dienos ir per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos pateikia projekto vykdytojui pranešimą, kuris parengtas pagal darbo grupės formą, ir priimtą sprendimą ir apie tai informuoja ministeriją (kai rengiamas jungtinis kvietimas, – visas jungtiniame kvietime dalyvaujančias ministerijas), o kai įgyvendinami RPPl projektai, – ir RPT.“
1.2.20. Pakeičiu 248.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„248.2. Kitais atvejais, nenurodytais Taisyklių 248.1 papunktyje, kai investuojama į infrastruktūrą, 5 metus nuo projekto finansavimo pabaigos (kai įgyvendinami JP projektai, – nuo JP projekto finansavimo pabaigos, t. y. galutinio JP projekto išlaidų apmokėjimo JP projekto vykdytojui datos) projektų vykdytojams (partneriams, JP projektų vykdytojams) taikomi Taisyklių 246.2 ir 246.3 papunkčiuose nustatyti reikalavimai. Infrastruktūros objekto nuosavybės teisės arba veiklos, kuriai vykdyti buvo skirta investicijų, pobūdis, tikslai arba vykdymo sąlygos nesibaigus investicijų tęstinumo laikotarpiui gali būti keičiamos nesilaikant Taisyklių 246.2 ir 246.3 papunkčių reikalavimų tik esant administruojančiosios institucijos sutikimui ir už pažangos priemonę atsakingos ministerijos sutikimui raštu.“
1.2.21. Papildau 294.41 papunkčiu:
„294.41. Taisyklių 294.4.2 ir 294.4.3 papunkčiuose nurodytos išlaidos tampa netinkamomis finansuoti išlaidomis, jeigu projekto vykdytojas ne vėliau kaip su galutine veiklos ataskaita administruojančiajai institucijai nepateikia įrodymų, kad avansu apmokėtos prekės gautos, paslaugos suteiktos, darbai atlikti, o išmokos gautos projekto išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu.“
1.2.22. Pakeičiu 2981 punktą ir jį išdėstau taip:
„2981. Finansinės nuomos (lizingo) įmokos už įsigyjamą daiktą laikomos tinkamomis finansuoti išlaidomis, jeigu finansinės nuomos (lizingo) sutartyje numatyta didžiausia daikto vertė, atitinkanti finansavimo reikalavimus, neviršija išnuomoto daikto rinkos vertės finansinės nuomos (lizingo) sutarties sudarymo momentu. Finansinės nuomos (lizingo) laikotarpis negali būti ilgesnis už projekto įgyvendinimo trukmę, t. y. finansinės nuomos (lizingo) būdu įsigytas daiktas iki projekto įgyvendinimo pabaigos turi tapti projekto vykdytojo nuosavybe (ši sąlyga netaikoma, jeigu įgyvendinant projektą nenumatyta įsigyti daikto, tačiau kaip labiausiai ekonomiškai pagrįsta alternatyva kompensuojamos finansinės nuomos (lizingo) įmokos už naudojimąsi daiktu įgyvendinant projektą). Kitos su finansinės nuomos (lizingo) sutartimi susijusios išlaidos (sutarties dokumentų parengimo, sutarties sąlygų keitimo mokesčiai bei mokesčiai už įgaliojimus, pažymas, skolų sureguliavimo dokumentus, hipotekos mokesčiai, transportavimo, muitinės išlaidos ir kt.) nėra tinkamos finansuoti.“
1.2.23. Papildau 302.4 papunkčiu:
1.2.24. Pakeičiu 303 punktą ir jį išdėstau taip:
„303. Projekto dalyvių darbo užmokesčio išlaidos už dalyvavimo projekto veiklose laiką yra tinkamos finansuoti tik kaip projekto vykdytojo, partnerio ir (arba) JP projekto vykdytojo nuosavas įnašas, išskyrus atvejus, kai projektų finansavimo sąlygų apraše, o kai įgyvendinami RPPl projektai, – Gairėse nustatyta kitaip. Netinkamos finansuoti projekto dalyvių su darbo santykiais susijusios išlaidos, be Taisyklių 302 punkte nurodytų išlaidų, taip pat yra išlaidos už darbą poilsio ir švenčių dienomis, darbą naktį (išskyrus, jeigu darbas poilsio ir švenčių dienomis, taip pat naktį vyksta pagal asmeniui nustatytą individualų darbo laiko grafiką ir (arba) taikoma suminė darbo laiko apskaita (slenkantis grafikas), išlaidos savarankiškai besimokančių projekto dalyvių darbo užmokesčiui, projekto dalyvių darbo užmokesčiui už viršvalandinį darbą, kasmetines atostogas, išlaidos kompensacijoms už nepanaudotas atostogas, jeigu valstybės pagalbos schemoje, projektų finansavimo sąlygų apraše, kai įgyvendinami RPPl projektai, – Gairėse nenustatyta kitaip.“
1.2.25. Pakeičiu 315 punktą ir jį išdėstau taip:
„315. Jei projekto vykdytojas, partneris, JP projekto vykdytojas projekto, o kai įgyvendinami JP projektai, JP projekto įgyvendinimo metu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus įgyja teisę į PVM atskaitą ir turi galimybę susigrąžinti iš projekto lėšų sumokėtą PVM, net jei tokia galimybe nepasinaudoja, iš projekto lėšų sumokėtas PVM pripažįstamas netinkamu finansuoti, išskyrus atvejus, kai iš projekto lėšų buvo apmokėtas mišrusis PVM arba PVM buvo apmokėtas taikant Taisyklių 313.2 papunktyje nustatytą išimtį.“
1.2.26. Pakeičiu 316 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.27. Pakeičiu 352 punktą ir jį išdėstau taip:
„352. Paramos gavėjų, rangovų, subrangovų ir jų tikrųjų savininkų duomenys renkami Reglamento (ES) 2021/1060 XVII priede, o galutinių lėšų gavėjų, rangovų arba subrangovų, kai galutinis lėšų gavėjas yra perkančioji organizacija, ir jų tikrųjų savininkų duomenys renkami Reglamento (ES) 2021/241 22 straipsnio 2 dalies d punkte nurodyta apimtimi ir tikslais.“
1.2.28. Papildau 3521 punktu:
„3521. Jei projektas finansuojamas pagal Planą „Naujos kartos Lietuva“ ir pagal įgyvendinant projektą vykdomą prekių, paslaugų ar darbų pirkimo sutartį lėšų gavėjo tikrasis (-ieji) savininkas (-ai) yra užsienietis (fizinis asmuo) ar užsienyje registruotas juridinis asmuo arba paslaugų teikėjas, prekių tiekėjas, rangovas ir (ar) paslaugų subteikėjas, prekių subtiekėjas, subrangovas yra užsienietis (fizinis asmuo), projekto vykdytojas turi rinkti ir saugoti lėšų gavėjo tikrojo (-ųjų) savininko (-ų) arba paslaugų teikėjo, prekių tiekėjo, rangovo ir (ar) paslaugų subteikėjo, prekių subtiekėjo, subrangovo vardą, pavardę ir gimimo datą, kaip nustatyta Reglamento (ES) 2021/241 22 straipsnio 2 dalies d punkto iii papunktyje. Šiame punkte nurodytus duomenis projekto vykdytojas turi nurodyti Plano „Naujos kartos Lietuva“ administruojančiajai institucijai CPVA kartu su informacija apie įvykdytą pirkimą, teikiama Taisyklių 7 priedo 37 punkte nustatyta tvarka, ir užtikrinti šių duomenų teisingumą veiklos ataskaitoje, kurioje deklaruojamos išlaidos pagal prekių, paslaugų ar darbų pirkimo sutartį.“
1.2.29. Pakeičiu 1 priedą:
1.2.29.1. Pakeičiu VI skyrių:
1.2.29.1.1. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Mano atstovaujamo pareiškėjo vadovas, naudos gavėjas, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 2 straipsnio 14 dalyje (toliau – naudos gavėjas), ar savininkas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas (-ai), turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar finansinę apskaitą (toliau – apskaita) tvarkantis asmuo (asmenys), ar kitas (kiti) asmuo (asmenys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, PĮP pateikimo dieną neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis dėl neteisėtos veiklos, kenkiančios Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, t. y. už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jų organizavimą ar vadovavimą jiems, teroristinius ir su teroristine veikla susijusius nusikaltimus ar teroristų finansavimą, vaikų darbą ar kitas su prekyba žmonėmis susijusias nusikalstamas veikas, kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą ar realizavimą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, arba nėra subjektas, kuriam taikomos sankcijos, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje (netaikoma biudžetinėms įstaigoms ir asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas). Esu informuotas (-a), kad šiame punkte nurodytų asmenų teistumo duomenys tvarkomi vykdant 2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, Euratomas) 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1296/2013, (ES) 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 ir sprendimas Nr. 541/2014/ES, bei panaikinamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012, su visais pakeitimais (toliau – Finansinis reglamentas) 136 straipsnio 1 dalyje nustatytą pareigą.“
1.2.29.1.2. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
„8. Mano atstovaujamas pareiškėjas įsipareigoja 5 metus nuo projekto finansavimo pabaigos (arba kitą laikotarpį, nustatytą projektų finansavimo sąlygų apraše arba Gairėse) nenutraukti gamybinės veiklos arba neperkelti jos už konkretaus Investicijų programos regiono ribų, taip pat už Lietuvos ribų (taikoma, kai projektas finansuojamas iš Sanglaudos fondo, ERPF arba TPF ir investuojama į infrastruktūrą arba gamybą (prekių ar paslaugų kūrimą). Netaikoma, jei projektui suteiktas pažangumo ženklas, apibrėžtas 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/1060, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės, su visais pakeitimais (toliau – BNR reglamentas) 2 straipsnio 45 dalyje (toliau – pažangumo ženklas), arba jei projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą, bendrai finansuojamą bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ (toliau – programa „Europos horizontas“) lėšomis, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, ir jį planuojama finansuoti iš ERPF arba ESF+ lėšų). Mano atstovaujamas pareiškėjas įsipareigoja užtikrinti, kad jungtinio projekto projektų vykdytojai vykdys investicijų tęstinumo reikalavimus, kaip nustatyta Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 246–247 punktuose.“
1.2.29.1.3. Papildau 82 punktu:
„82. Mano atstovaujamas pareiškėjas įsipareigoja vykdyti investicijų tęstinumo reikalavimus ta apimtimi, kokia nustatyta valstybės pagalbos taisyklėse ir PFSA (taikoma, kai investuojama į gamybą (prekių ar paslaugų kūrimą) ir projektas finansuojamas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (toliau – EGADP) lėšų).“
1.2.29.1.4. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.29.1.5. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Mano atstovaujamas pareiškėjas PĮP pateikimo dieną Juridinių asmenų registrui yra pateikęs metinių finansinių ataskaitų rinkinius, taip pat metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinius, kaip nustatyta Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ (taikoma tik tais atvejais, kai finansines ataskaitas būtina rengti pagal įstatymus, taikomus juridiniam asmeniui, užsienio juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai arba jų filialui, netaikoma biudžetinėms įstaigoms).“
1.2.29.1.6. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:
„18. Mano atstovaujamas pareiškėjas yra informuotas, kad vadovaujantis BNR reglamento 49 straipsnio 3 ir 5 dalimis ir prisidedant prie investicijų skaidrumo didinimo, sudarius projekto sutartį ar po paraiškos finansuoti JP projektą patvirtinimo dienos, svetainėje esinvesticijos.lt ir kitose su Europos Sąjungos investicijomis susijusiose interneto svetainėse bei komunikacijos, matomumo priemonėse visuomenės informavimo tikslais bus paskelbti šie duomenys: projekto vykdytojo pavadinimas, partnerio pavadinimas, JP projekto vykdytojo pavadinimas (fizinio asmens vardo ir pavardės viešinimo trukmė yra 2 metai), rangovo ir subrangovo, prekių tiekėjo ir subtiekėjo, paslaugų teikėjo ar subteikėjo pavadinimas (kai vykdomi viešieji pirkimai ar ne perkančiosios organizacijos pirkimai, projekto pavadinimas, projekto tikslas ir rezultatai, projekto pradžios ir pabaigos laikas, bendra projekto vertė, Europos Sąjungos lėšų šaltinio (fondo) pavadinimas ir jo finansavimo dydis, su projektu susijusi intervencinės priemonės sritis pagal BNR reglamento 73 straipsnio 2 dalies g punktą, projekto įgyvendinimo vietos šalies nuoroda arba geografinė padėtis, kita informacija, kurios viešinimas neprieštarauja teisės aktų nuostatoms dėl su Europos Sąjungos investicijomis susijusių duomenų viešinimo. Taip pat mano atstovaujamas pareiškėjas yra informuotas, kad pagrindinėje interneto svetainėje (jeigu tokia yra) ir socialiniuose tinkluose per 20 darbo dienų nuo projekto sutarties pasirašymo dienos turės būti paskelbiamas trumpas projekto aprašymas, kuriame pristatomos visos įgyvendinant projektą suplanuotos veiklos, poveiklės, nurodomi projekto tikslai bei rezultatai ir informuojama apie gautą Europos Sąjungos finansavimą. Taip pat esu informuotas (-a), kad vadovaujantis BNR reglamento 49 straipsnio 6 dalimi Europos Sąjungos institucijų, organų, tarnybų ar agentūrų prašymu joms būtų suteikta galimybė susipažinti su projekto komunikacijos ir matomumo medžiaga, įskaitant informaciją Europos Sąjungos lėšų gavėjų lygmeniu, ir kad Europos Sąjungai būtų suteikta nemokama, neišimtinė ir neatšaukiama licencija naudoti tokią medžiagą ir visas su ja susijusias ankstesnes teises pagal BNR reglamento IX priedą ir EGADP finansinio susitarimo tarp Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos 10 straipsnio 6 punktą.“
1.2.29.2. Pakeičiu 1 priedą:
1.2.29.2.1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
„6. Mano atstovaujamas partneris PĮP pateikimo dieną galutiniu teismo sprendimu ar galutiniu administraciniu sprendimu nėra pripažintas nevykdančiu pareigų, susijusių su mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus arba pagal kitos valstybės teisės aktus, jei partneris yra užsienyje registruotas juridinis asmuo (netaikoma biudžetinėms įstaigoms, pareiškėjams ir partneriams, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai).“
1.2.29.2.2. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Mano atstovaujamo partnerio vadovas, naudos gavėjas, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 2 straipsnio 14 dalyje (toliau – naudos gavėjas), ar savininkas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas (-ai), turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar finansinę apskaitą (toliau – apskaita) tvarkantis asmuo (asmenys), ar kitas (kiti) asmuo (asmenys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, PĮP pateikimo dieną neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl partnerio (-ių) per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis dėl neteisėtos veiklos, kenkiančios Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, t. y. už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jų organizavimą ar vadovavimą jiems, teroristinius ir su teroristine veikla susijusius nusikaltimus ar teroristų finansavimą, vaikų darbą ar kitas su prekyba žmonėmis susijusias nusikalstamas veikas, kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą ar realizavimą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, arba nėra subjektas, kuriam taikomos sankcijos, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje (netaikoma biudžetinėms įstaigoms ir asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas). Esu informuotas (-a), kad šiame punkte nurodytų asmenų teistumo duomenys tvarkomi vykdant 2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, Euratomas) 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1296/2013, (ES) 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 ir sprendimas Nr. 541/2014/ES, bei panaikinamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012, su visais pakeitimais (toliau – Finansinis reglamentas) 136 straipsnio 1 dalyje nustatytą pareigą.“
1.2.29.2.3. Papildau 82 punktu ir jį išdėstau taip:
„82. Mano atstovaujamas partneris įsipareigoja vykdyti tęstinumo reikalavimus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“, 245–248 punktuose nustatyta tvarka.“
1.2.29.2.4. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2.29.2.5. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Mano atstovaujamas partneris PĮP pateikimo dieną Juridinių asmenų registrui yra pateikęs metinių finansinių ataskaitų rinkinius, taip pat metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinius, kaip nustatyta Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ (taikoma tik tais atvejais, kai finansines ataskaitas būtina rengti pagal įstatymus, taikomus juridiniam asmeniui, užsienio juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai arba jų filialui, netaikoma biudžetinėms įstaigoms).“
1.2.30. Pakeičiu 2 priedą:
1.2.30.1. Pakeičiu 4.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„4.2. |
Pareiškėjui ir partneriui (-iams) nėra apribojimų gauti finansavimą (vertinant atitiktį šiam kriterijui vadovaujamasi pareiškėjo ir partnerio pateiktomis deklaracijomis. Pareiškėjo ir partnerio deklaracijose pateiktų teiginių dėl šiame papunktyje nurodytų apribojimų tikrumas tikrinamas atrankos būdu. Tikrinimo imtis turi būti sudaroma derinant rizika grįstos ir atsitiktinės (ne mažiau kaip 5 procentai) atrankos metodus: |
|
|
4.2.1. |
pareiškėjui ir partneriui (-iams), kurie yra juridiniai asmenys, nėra iškelta byla dėl bankroto arba jis (jie) nėra likviduojamas (-i), nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka (ši nuostata netaikoma biudžetinėms įstaigoms). Pareiškėjui ir partneriui (-iams), kurie yra juridiniai asmenys, t. y. vadovui, naudos gavėjui, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 2 straipsnio 14 dalyje (toliau – naudos gavėjas), ar savininkui, ūkinės bendrijos tikrajam nariui (-iams) ar mažosios bendrijos atstovui (-ams), turinčiam (-iems) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar finansinę apskaitą (toliau – apskaita) tvarkančiam asmeniui (asmenims), ar kitam (kitiems) asmeniui (asmenims), turinčiam (-tiems) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, arba jungtinio projekto projekto pareiškėjui, kuris yra fizinis asmuo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės ir (arba) ekonominės veiklos. Jungtinio projekto projekto pareiškėjui, kuris yra fizinis asmuo, nėra iškelta byla dėl bankroto; |
(Vertinama projekto įgyvendinimo plano vertinimo metu nuo projekto įgyvendinimo plano pateikimo dienos nepažeidžiant Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“ (toliau – PAFT), 48 punkto nuostatų. Pakartotinai nevertinama, jei kriterijus buvo įvertintas projektui suteikiant pažangumo ženklą arba projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų) |
|
4.2.2. |
pareiškėjas ir partneris (-iai) galutiniu teismo sprendimu ar galutiniu administraciniu sprendimu nėra pripažinti nevykdančiais pareigų, susijusių su mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus arba pagal kitos valstybės teisės aktus, jei pareiškėjas ir partneris (-iai) yra užsienyje registruoti juridiniai asmenys arba jungtinio projekto projekto pareiškėjas – fizinis asmuo, deklaravęs gyvenamąją vietą užsienyje;
|
(Netaikoma biudžetinėms įstaigoms, pareiškėjams ir partneriams, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai. Vertinama projekto įgyvendinimo plano vertinimo metu nuo projekto įgyvendinimo plano pateikimo dienos, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų. Pakartotinai nevertinama, jei kriterijus buvo įvertintas projektui suteikiant pažangumo ženklą arba projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų) |
|
4.2.3. |
pareiškėjas ir partneris (-iai) neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo ir partnerio (-ių) per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis dėl neteisėtos veiklos, kenkiančios Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, t. y. pareiškėjas ir partneris (-iai), kurie yra fiziniai asmenys, arba pareiškėjo ir partnerio (-ių), kurie yra juridiniai asmenys, vadovas, naudos gavėjas ar savininkas, ūkinės bendrijos tikrasis narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas (-ai), turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar apskaitą tvarkantis asmuo (asmenys), ar kitas (kiti) asmuo (asmenys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo ir partnerio (-ių) per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jų organizavimą ar vadovavimą jiems, teroristinius ir su teroristine veikla susijusius nusikaltimus ar teroristų finansavimą, vaikų darbą ar kitas su prekyba žmonėmis susijusias nusikalstamas veikas, kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą ar realizavimą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, arba nėra subjektas, kuriam taikomos sankcijos, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje; |
(Netaikoma biudžetinėms įstaigoms ir asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas. Vertinama projekto įgyvendinimo plano vertinimo metu nuo projekto įgyvendinimo plano pateikimo dienos, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų. Pakartotinai nevertinama, jei kriterijus buvo įvertintas projektui suteikiant pažangumo ženklą arba projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų) |
|
4.2.4. |
pareiškėjo ir partnerio (-ių) planuojamos veiklos nėra tokios, kurias vykdant per PAFT 246–247 punktuose nustatytą investicijų tęstinumo laikotarpį būtų nutraukta gamybinė veikla arba ji būtų perkelta už konkretaus ESF investicijų programos regiono ribų, taip pat už Lietuvos ribų; |
(Taikoma, kai vertinami ESF investicijų programos projektų įgyvendinimo planai, jei projektams, vadovaujantis PAFT 246–247 ir 250–252 punktais, taikomas reikalavimas per investicijų tęstinumo laikotarpį nenutraukti gamybinės veiklos arba neperkelti jos už konkretaus ESF investicijų programos regiono ribų, taip pat už Lietuvos ribų. Vertinama projekto įgyvendinimo plano vertinimo metu nuo projekto įgyvendinimo plano pateikimo dienos, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų. Netaikoma, jei projektui suteiktas pažangumo ženklas arba projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, ir jį planuojama finansuoti iš ERPF arba ESF+ lėšų) |
|
4.2.41. |
pareiškėjo ir partnerio (-ių) planuojamos veiklos nėra tokios veiklos, kurias vykdant būtų pažeisti investicijų tęstinumo reikalavimai ta apimtimi, kokia nustatyta valstybės pagalbos taisyklėse ir PFSA, o kai įgyvendinami RPPl projektai, – Gairėse;
|
(Taikoma EGADP lėšomis, nepanaudotomis EGADP lėšomis arba kitomis valstybės biudžeto lėšomis, skirtomis projektams, įgyvendinamiems iš ES lėšų, bendrai finansuoti, finansuojamiems projektams, kai, vadovaujantis PAFT 248.1 papunkčiu, valstybės pagalbos taisyklėse ir PFSA nustatyti investicijų tęstinumo reikalavimai, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų) |
|
4.2.5. |
per 2 metus iki projekto įgyvendinimo plano pateikimo pareiškėjas ir partneris nėra perkėlę (kaip apibrėžta 2014 m. birželio 17 d. Komisijos reglamento (ES) Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius, su visais pakeitimais 2 straipsnio 61a punkte ir 14 straipsnio 16 dalyje) projekto įgyvendinimo plane nurodytai veiklai tapačios veiklos arba jos dalies ar panašios veiklos iš kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje esančios įmonės į Lietuvos Respublikoje esančią įmonę, kuriai prašoma suteikti finansavimą, ir įsipareigoja to nedaryti projekto įgyvendinimo metu bei 2 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos, kai įgyvendinami jungtinio projekto projektai, – jungtinio projekto įgyvendinimo metu bei 2 metus po jungtinio projekto įgyvendinimo pabaigos; |
(Reikalavimas taikomas, kai projektui teikiama valstybės pagalba (įskaitant „de minimis“ pagalbą). Netaikoma, jei projektui suteiktas pažangumo ženklas arba projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, ir jį planuojama finansuoti iš ERPF arba ESF+ lėšų) |
|
4.2.6. |
pareiškėjui ir partneriui (-iams) nėra taikomas apribojimas (iki 5 metų) neskirti Europos Sąjungos finansinės paramos dėl trečiųjų šalių piliečių nelegalaus įdarbinimo; |
(Netaikoma viešiesiems juridiniams asmenims. Vertinama projekto įgyvendinimo plano vertinimo metu nuo projekto įgyvendinimo plano pateikimo dienos, nepažeidžiant PAFT 48 punkto nuostatų)“. |
|
1.2.30.2. Pakeičiu 6.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„6.2. |
Projekto įgyvendinimo alternatyvos pasirinkimas pagrįstas sąnaudų ir naudos arba sąnaudų veiksmingumo analizės rezultatais. |
(Taikoma, kai, vadovaujantis Strateginio valdymo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Strateginio valdymo metodikos patvirtinimo“, 140.5 papunkčiu, kartu su projektu teikiamas investicijų projektas (kartu su investicijų skaičiuokle). Vertinant jungtinio projekto projektus ir projektus, apimančius finansines priemones, šis vertinimo aspektas netaikomas. Netaikoma, jei projektui suteiktas pažangumo ženklas, projektas atrinktas, bet nefinansuotas arba bendrai finansuojamas pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“, ir jį planuojama finansuoti iš ERPF arba ESF+ lėšų, arba projektas bendrai finansuojamas pagal Skaitmeninės Europos programą) |
|
6.2.1. |
Pasirinkta projekto įgyvendinimo alternatyva yra finansiškai gyvybinga ir teikia socialinę ir ekonominę naudą (ekonominės naudos ir išlaidų santykis (ENIS) nėra mažesnis nei 1, o ekonominė grynoji dabartinė vertė (EGDV) yra didesnė už 0). Atlikus alternatyvų analizę, pasirinkta alternatyva, kurios ENIS ir EGDV yra didesni. |
(Šis vertinimo aspektas taikomas projektams, kurių įgyvendinimo alternatyvų analizė atlikta taikant sąnaudų ir naudos analizės (SNA) metodą)
|
|
6.2.2. |
Pasirinkta projekto įgyvendinimo alternatyva yra finansiškai gyvybinga. Atlikus alternatyvų analizę, pasirinkta alternatyva, kurios sąnaudų veiksmingumo rodiklio (SERV) reikšmė yra mažiausia. |
(Šis vertinimo aspektas taikomas projektams, kurių įgyvendinimo alternatyvų analizė atlikta taikant sąnaudų ir veiksmingumo analizės (SVA) metodą)“. |
|
1.2.32. Pakeičiu 4 priedo 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Investicijų projekto rengimo ir tikslinimo, siekiant gauti papildomą finansavimą, tvarkos apraše (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuojamas investicijų projekto, siekiant gauti papildomą finansavimą, rengimas arba tikslinimas Strateginio valdymo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Strateginio valdymo metodikos patvirtinimo“, 140.5 papunktyje nurodytais atvejais (kai įgyvendinant projektą planuojama investicijų į ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto, reikalingo viešosioms paslaugoms, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme, teikti ir (arba) viešojo administravimo funkcijoms vykdyti, sukūrimą, įsigijimą arba jo vertės padidinimą suma, išskyrus (atėmus) jai tenkantį pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokestį, viršija 1 mln. eurų) ir jeigu siekiamas gauti papildomas finansavimas sudaro daugiau kaip 5 procentus projekto vertės.“
1.2.33. Pakeičiu 6 priedo IV skyrių:
1.2.33.1. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:
„6. Aš arba mano atstovaujamas JP projekto pareiškėjas paraiškos pateikimo dieną galutiniu teismo sprendimu ar galutiniu administraciniu sprendimu nėra pripažintas nevykdančiu pareigų, susijusių su mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus arba pagal kitos valstybės teisės aktus, jei JP projekto pareiškėjas yra užsienyje registruotas juridinis asmuo ar fizinis asmuo, deklaravęs gyvenamąją vietą užsienyje (netaikoma biudžetinėms įstaigoms).“
1.2.33.2. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Aš arba mano atstovaujamo JP projekto pareiškėjo vadovas, naudos gavėjas, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo 2 straipsnio 14 dalyje (toliau – naudos gavėjas), ar savininkas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas (-ai), turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar finansinę apskaitą (toliau – apskaita) tvarkantis asmuo arba kitas (kiti) asmuo (-enys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, paraiškos pateikimo dieną neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl JP projekto pareiškėjo per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis dėl neteisėtos veiklos, kenkiančios Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams, t. y. už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jų organizavimą ar vadovavimą jiems, teroristinius ir su teroristine veikla susijusius nusikaltimus ar teroristų finansavimą, vaikų darbą ar kitas su prekyba žmonėmis susijusias nusikalstamas veikas, kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą ar realizavimą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos finansiniams interesams (netaikoma biudžetinėms įstaigoms ir asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas), arba aš arba mano atstovaujamas JP projekto pareiškėjas, JP projekto pareiškėjo vadovas, naudos gavėjas ar savininkas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas (-ai), turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar apskaitą tvarkantis asmuo arba kitas (kiti) asmuo (-ys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus (netaikoma asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos teisės aktų nustatyta tvarka taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas), paraiškos pateikimo dieną nėra subjektas, kuriam taikomos sankcijos, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje.“
1.2.33.3. Papildau 82 punktu:
„82. Aš įsipareigoju ar mano atstovaujamas JP projekto pareiškėjas įsipareigoja vykdyti tęstinumo reikalavimus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“ (toliau – Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės), 245–248 punktuose nustatyta tvarka.“
1.2.33.4. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Man ar mano atstovaujamam JP projekto pareiškėjui paraiškos pateikimo dieną nėra taikomas apribojimas (iki 5 metų) neskirti Europos Sąjungos finansinės paramos dėl trečiųjų šalių piliečių nelegalaus įdarbinimo (netaikoma viešiesiems juridiniams asmenims). Esu informuotas (-a), kad šiame punkte nurodytų asmenų duomenys tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 1 straipsnio 4 dalimi ir 56 straipsnio 6 dalies 2 punktu.“
1.2.33.5. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Mano atstovaujamas JP projekto pareiškėjas paraiškos pateikimo dieną Juridinių asmenų registrui yra pateikęs metinių finansinių ataskaitų rinkinius, taip pat metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinius, kaip nustatyta Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ (taikoma tik tais atvejais, kai finansines ataskaitas būtina rengti pagal įstatymus, taikomus juridiniam asmeniui, užsienio juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai arba jų filialui. Netaikoma, kai JP projekto pareiškėjas yra fizinis asmuo arba biudžetinė įstaiga).“
1.2.33.6. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:
„18. Esu informuotas (-a), kad vadovaudamasis (-asi) Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 262 punktu JP vykdytojas turi teisę gauti iš manęs ar mano atstovaujamo JP projekto pareiškėjo ir, įgyvendinant JP projektą, iš JP projekto vykdytojo informaciją, reikalingą JP tinkamai įgyvendinti, ir įsitikinti šios informacijos pagrįstumu.“
1.2.34. Pakeičiu 7 priedą:
1.2.34.1. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Pirkimo sutartis, kurios vertė lygi arba viršija 10 000 (dešimt tūkstančių) eurų (be PVM), o kai perkamos prekės ir (ar) paslaugos, skirtos moksliniams tyrimams ir (ar) eksperimentinei veiklai, – 15 000 (penkiolika tūkstančių) eurų (be PVM), turi būti sudaroma raštu sudarant vieną dokumentą, pasirašomą fiziniu ar elektroniniu kvalifikuotu ar nekvalifikuotu parašu (vadovaujantis 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, net ir nekvalifikuotų elektroninių parašų, pavyzdžiui, elektroninio laiško, teisinė galia yra prilyginama rašytiniam parašui, tačiau nekvalifikuoto elektroninio parašo, pavyzdžiui, elektroninio laiško, autentiškumo rizika gali turėti įtakos išlaidų tinkamumui finansuoti (nes yra didesnė suklaidinimo rizika neidentifikavus asmens), todėl NPO pati turėtų įvertinti naudojamų sandorio autentiškumo patvirtinimo priemonių riziką) visų sandorio šalių, ar apsikeičiant atskirais abiejų sutarties šalių pasirašytais dokumentais. Visais atvejais raštu sudarytoje sutartyje turi būti nurodytos pagrindinės pirkimo sutarties sąlygos (prekių patiekimo, paslaugų suteikimo ar darbų atlikimo terminai, kaina ar kainodaros taisyklės, atsiskaitymo terminai ir tvarka, pirkimo sutarties įvykdymo užtikrinimo reikalavimai (jei keliami), jei reikia, – kitos sąlygos.“
1.2.34.2. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:
„31. Išankstinė pirkimų patikra atliekama dviem etapais: iki pirkimo pradžios ir pirkimo sutarties sudarymo. Išankstinės pirkimų patikros tikslas – galimų pažeidimų prevencija. Išankstinės pirkimų patikros metu administruojančioji institucija teikia pastebėjimus ir rekomendacijas, kurios nėra administracinis sprendimas pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymą ir nėra privalomi vykdyti. Paskesnė pirkimų patikra atliekama siekiant nustatyti išlaidų atitiktį finansavimo reikalavimams priimant administracinius sprendimus. Pirkimų patikra neatliekama dėl tų projekto išlaidų, kurios apmokamos supaprastintai, išskyrus atvejus, kai kyla įtarimas, kad projekto išlaidos, kurios apmokėtos supaprastintai, patirtos nesilaikant VPĮ, PĮ ir Pirkimų taisyklėse nustatytų reikalavimų. Pirkimų patikra taip pat neatliekama dėl tų projekto išlaidų, kurios patirtos ir apmokėtos privataus sektoriaus partnerio, su kuriuo sudaryta viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis. Kai pirkimams VPĮ ar PĮ netaikomas šiuose įstatymuose nustatytais atvejais, paskesnė pirkimų patikra atliekama vertinant pirkimo procedūrų atitiktį šiuos pirkimus reglamentuojantiems teisės aktams.“
1.2.34.3. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:
1.3. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Stebėsenos rodiklių nustatymo ir skaičiavimo aprašą:
1.3.1. Papildau 121 punktu:
1.3.2. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:
„13. Plano „Naujos kartos Lietuva“ stebėsenai atlikti pažangos priemonių aprašuose gali būti nustatyti nacionaliniai stebėsenos rodikliai su siektinomis reikšmėmis metais ir ketvirčiais vykdant pažangos priemonės veiklas (poveikles, jei jos vykdomos). Nacionaliniai stebėsenos rodikliai gali būti nustatyti tik tuo atveju, jei jie susiję su Plano „Naujos kartos Lietuva“ projektų įgyvendinimu.“
1.3.3. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:
„33. Nustatant stebėsenos rodiklius, skaičiuojant pasiektas jų reikšmes ir atsiskaitant už jų pasiekimą turi būti vadovaujamasi stebėsenos rodiklių aprašymo kortelėse, kurios rengiamos pagal finansų ministro tvirtinamose Strateginio valdymo sistemoje naudojamų pažangos ir tęstinės veiklos stebėsenos rodiklių nustatymo ir skaičiavimo gairėse (toliau – Gairės) pateiktą formą, pateikta informacija. Stebėsenos rodiklių aprašymo kortelės turi būti parengtos su pažangos priemonių pagrindimu arba ne vėliau nei iki kvietimo teikti projektų įgyvendinimo planus veiklai (poveiklei) vykdyti paskelbimo dienos, kai įgyvendinamos regioninės pažangos priemonės, – ne vėliau nei iki regioninių pažangos priemonių finansavimo gairių patvirtinimo dienos.“
1.3.4. Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:
„37. Atsakingos ministerijos, administruojančioji institucija CPVA turi užtikrinti, kad Investicijų programos ir Plano „Naujos kartos Lietuva“ stebėsenos rodiklių, turinčių tokius pačius kodus, nustatytus skirtingoms pažangos priemonėms, stebėsenos rodiklių aprašymo kortelėse pateikta informacija būtų vienoda ir stebėsenos rodiklių aprašymo kortelėse pateikta informacija atitiktų Europos Komisijos metodiniuose dokumentuose nustatytus reikalavimus.“
1.3.5. Pakeičiu 1 priedą:
1.3.5.1. Pakeičiu 201 punktą ir jį išdėstau taip:
„201. |
R.B.2.2098 |
RCR98 |
Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti, pagal įgūdžių rūšį: techniniai, valdymo, verslumo, ekologijos, kiti įgūdžiai“. |
1.3.5.2. Pakeičiu 202 punktą ir jį išdėstau taip:
„202. |
R.B.2.2098.1 |
RCR98a |
Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti, pagal įgūdžių rūšį: techniniai įgūdžiai“. |
1.3.5.3. Pakeičiu 203 punktą ir jį išdėstau taip:
„203. |
R.B.2.2098.2 |
RCR98b |
Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti, pagal įgūdžių rūšį: valdymo įgūdžiai“. |
1.3.5.4. Pakeičiu 204 punktą ir jį išdėstau taip:
„204. |
R.B.2.2098.3 |
RCR98c |
Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti, pagal įgūdžių rūšį: verslumo įgūdžiai“. |
1.3.5.5. Pakeičiu 205 punktą ir jį išdėstau taip:
„205. |
R.B.2.2098.4 |
RCR98d |
Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti, pagal įgūdžių rūšį: ekologijos įgūdžiai“. |
1.3.5.6. Pakeičiu 206 punktą ir jį išdėstau taip:
„206. |
R.B.2.2098.5 |
RCR98e |
Labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojai, baigę mokymą, skirtą pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingiems įgūdžiams ugdyti, pagal įgūdžių rūšį: kiti įgūdžiai“. |
1.3.5.7. Papildau 2591 punktu:
„2591. |
R.S.2.3045 |
|
Numatomas išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis“. |
2. N u s t a t a u, kad:
2.1. projektų finansavimo sąlygų aprašų projektai, parengti ir pradėti derinti iki šio įsakymo įsigaliojimo dienos, gali būti tvirtinami pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo dienos galiojusią formą;
2.2. jeigu įsigaliojus šiam įsakymui iki kvietime teikti paraiškas finansuoti jungtinio projekto projektus nustatyto paraiškų finansuoti jungtinio projekto projektus pateikimo termino lieka mažiau negu 20 darbo dienų, paraiškos finansuoti jungtinio projekto projektus gali būti teikiamos ir vertinamos pagal iki šio įsakymo įsigaliojimo dienos galiojusią paraiškos finansuoti jungtinio projekto projektus formą.