LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2003 M. LIEPOS 2 D. ĮSAKYMO NR. 194 „DĖL PATAISOS ĮSTAIGŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2016 m. kovo 29 d. d. Nr. 1R-107
Vilnius
1. P a k e i č i u Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 194 „Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu 55 punktą ir jį išdėstau taip:
„55. Konvojaus pareigūnų pristatytus į laisvės atėmimo vietų ligoninę nuteistuosius priima ligoninės direktoriaus budintysis padėjėjas ir budintysis gydytojas. Nuteistieji, kurie į laisvės atėmimo vietų ligoninę pristatyti planinio konvojaus, priimami pateikus nuteistojo asmens bylą, medicininį siuntimą, Asmens sveikatos istoriją, Individualaus darbo su nuteistuoju knygelę, individualų socialinės reabilitacijos planą, Nuteistojo pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų apskaitos kortelę (3 priedas) ir Nuteistojo telefoninių pokalbių apskaitos kortelę (4 priedas).“
1.3. Pakeičiu 57 punktą ir jį išdėstau taip:
„57. Priimtiems į pataisos įstaigą nuteistiesiems daroma asmens krata, o jų turimi daiktai ir reikmenys patikrinami. Nuteistiesiems leidžiamų turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų bendroji masė neturi viršyti 30 kilogramų, o nuteistiesiems iki gyvos galvos – 50 kilogramų. Į nuteistiesiems leidžiamų turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų bendrąją masę neįskaičiuojama baudžiamosios bylos medžiaga, iki 3 metų vaikų, gyvenančių pataisos namuose su nuteistosiomis motinomis, maisto produktai, būtiniausi reikmenys ir kiti daiktai. Maisto produktai, reikmenys ir kiti daiktai, kurie nenurodyti leidžiamų įsigyti ir turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų sąraše ir (ar) kurie viršija šiame punkte nustatytą nuteistiesiems leidžiamų turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų bendrąją masę, paimami. Paėmus maisto produktus, reikmenis ir kitus daiktus, surašomas protokolas (5 priedas), kurį pasirašo maisto produktus, reikmenis ir daiktus paėmęs pareigūnas, konvojaus viršininkas ir nuteistasis. Vienas protokolo egzempliorius įteikiamas konvojaus viršininkui. Pataisos įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas paimtus iš nuteistųjų maisto produktus, reikmenis ir daiktus registruoja specialiame žurnale (6 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje. Netinkami naudoti daiktai, greitai gendantys maisto produktai, taip pat maisto produktai, kurių tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs, sunaikinami. Kiti paimti maisto produktai, reikmenys ir daiktai saugomi pataisos įstaigos sandėlyje arba, esant nuteistojo rašytiniam prašymui, perduodami prašyme nurodytam artimajam giminaičiui, sutuoktiniui, sugyventiniui ar pataisos įstaigos direktoriaus leidimu – kitam asmeniui. Sandėlyje saugomi maisto produktai, reikmenys ir daiktai, išskyrus maisto produktus, reikmenis, daiktus, kurie nenurodyti leidžiamų įsigyti ir turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų sąraše, grąžinami nuteistajam jo prašymu, jei su grąžintais maisto produktais, reikmenimis ir daiktais turimų maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų bendroji masė neviršys leistino svorio. Maisto produktai, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigia saugojimo metu, sunaikinami. Jei nuteistajam atliekant bausmę nustatoma, kad jo turimų maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų bendroji masė viršija leistiną svorį, jie paimami vadovaujantis šio punkto nuostatomis.“
1.4. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:
„64. Su naujai atvykusiais nuteistaisiais karantino patalpose pataisos įstaigos psichologas, būrio viršininkas, kriminalinės žvalgybos, priežiūros, asmens sveikatos priežiūros, įskaitos ir kitų tarnybų darbuotojai dirba tiriamąjį aiškinamąjį darbą, siekdami užtikrinti nuteistojo adaptaciją pataisos įstaigoje ir sudaryti individualų socialinės reabilitacijos planą.“
1.7. Pakeičiu 73.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.8. Pakeičiu XII skyrių ir jį išdėstau taip:
„XII SKYRIUS
NUTEISTŲJŲ APSIPIRKIMAS PARDUOTUVĖJE
76. Nuteistiesiems leidžiamų įsigyti ir turėti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų sąrašą nustato šių taisyklių 18 priedas.
77. Pataisos įstaigos direktorius privalo užtikrinti, kad kiekvienas nuteistasis dienotvarkėje nustatytu laiku galėtų apsipirkti pataisos įstaigos parduotuvėje ne rečiau kaip kartą per savaitę.
78. Pataisos įstaigos direktorius privalo užtikrinti, kad maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų pardavimo kainos neviršytų šių prekių vidutinių kainų, nustatytų parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši ir veikiančių toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia pataisos įstaiga.
79. Nuteistuosius, bausmę atliekančius kalėjimų kamerose, pataisos namų ir laisvės atėmimo vietų ligoninės kamerų tipo patalpose, maisto produktais, būtiniausiais reikmenimis ir kitais daiktais gali aprūpinti ir pataisos įstaigos personalas. Šiuo tikslu kiekvienam nuteistajam, turinčiam teisę apsipirkti pataisos įstaigos parduotuvėje, išduodamas prašymo blankas (20 priedas), kurį nuteistasis užpildo ir atiduoda personalui. Darbuotojas, gavęs prašymą, patikrina pataisos įstaigos buhalterijoje nuteistojo asmeninėje sąskaitoje turimą pinigų sumą. Nupirktos prekės įteikiamos nuteistajam. Šis pasirašo prašyme, kuris įsiuvamas į nuteistojo asmens bylą.“
1.9. Pakeičiu 83 punktą ir jį išdėstau taip:
„83. Nuteistiesiems, kurie neturi teisės gauti perduodamų siuntinių, atnešti perduodami siuntiniai nepriimami. Nuteistųjų gauti siuntiniai ir smulkieji paketai apskaitomi Nuteistojo pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų apskaitos kortelėje (3 priedas). Siuntiniu gali būti perduoti šie daiktai: drabužiai, avalynė, patalynė (išskyrus antklodę, čiužinį ir pagalvę), informacijos laikmena, rankinis arba stalinis laikrodis, taksofono kortelė, spauda, vokai, pašto ženklai ir rašymo popierius.
Asmuo, atnešęs perduodamą siuntinį arba smulkųjį paketą, pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, užpildo prašymo dėl perduodamo siuntinio ar smulkiojo paketo perdavimo blanką (21 priedas). Jo akivaizdoje patikrinamas atneštas siuntinys ar smulkusis paketas ir juose rasti maisto produktai, reikmenys ar kiti daiktai, kurių perdavimas nenustatytas Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse ir šiose taisyklėse, grąžinami asmeniui, atnešusiam siuntinį ar smulkųjį paketą, ir apie tai nurodoma prašymo dėl perduodamo siuntinio ar smulkiojo paketo blanke.“
1.10. Pakeičiu 84 punktą ir jį išdėstau taip:
„84. Iš pašto įstaigų pašto siuntiniai ir smulkieji paketai nepriimami, jeigu:
1.11. Papildau 841 punktu:
1.12. Papildau 842 punktu:
„842. Pašto siuntinys ar smulkusis paketas, išskyrus šiame punkte nurodytą atvejį, atidaromas ir patikrinamas, ar jame nėra maisto produktų, reikmenų ar kitų daiktų, kurių perdavimas nenustatytas Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse ir šiose taisyklėse. Pašto siuntinys ar smulkusis paketas atidaromas ir patikrinamas nuteistojo, kurio vardu jis gautas, akivaizdoje.“
1.13. Pakeičiu 85 punktą ir jį išdėstau taip:
„85. Nuteistajam pašto bei perduodami siuntiniai ir smulkieji paketai įteikiami, kai jis pasirašo Nuteistųjų pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų apskaitos kortelėje, taip pat Pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų apskaitos žurnale arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje (22 priedas). Kai nuteistasis atlieka nuobaudą – perkėlimą į kamerų tipo patalpas, jam pageidaujant perduodami tik tie siuntiniu perduoti daiktai, kuriuos jis gali turėti kamerų tipo patalpose, o smulkusis paketas arba daiktai iš šio paketo perduodami tik tais atvejais, kai jie būtini nuteistajam įgyvendinant Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 100, 109 ir 183 straipsniuose nurodytas teises. Nuteistajam atlikus nuobaudą – perkėlimą į kamerų tipo patalpas ar jos vykdymą nutraukus, jam siuntinys ar smulkusis paketas perduodamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną.“
1.14. Pakeičiu 91 punktą ir jį išdėstau taip:
„91. Laiškus kartu su neužklijuotais vokais nuteistieji įteikia pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu įgaliotiems darbuotojams. Laiškas ir vokas nuteistojo akivaizdoje patikrinamas, ar juose nėra kitų objektų, išskyrus laišką, nuotraukas, atvirukus, pašto ženklus, vokus ir dokumentus, kuriuos leidžiama turėti nuteistajam. Laiškas ir vokas, ant kurio nenurodytas siuntėjo vardas ir pavardė, laiško gavėjo adresas, laiškas, kuris siunčiamas kito nuteistojo vardu, taip pat laiškas ir vokas, kuriuose yra kitų objektų, nepriimami.“
1.15. Pakeičiu 93 punktą ir jį išdėstau taip:
„93. Pataisos įstaigoje nuteistųjų vardu gautus laiškus įteikia šiems nuteistiesiems pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu įgaliotas darbuotojas. Nuteistajam atsiųstas vokas su laišku prieš jį įteikiant nuteistojo akivaizdoje atplėšiamas ir neskaitant patikrinamas, ar jame nėra kitų objektų.
Voke ar laiške rasti kiti objektai, išskyrus nuotraukas, atvirukus, pašto ženklus vokus ir dokumentus, kuriuos leidžiama turėti nuteistajam, perduodami saugoti arba sunaikinami šių taisyklių 57–59 punktuose nustatyta tvarka.“
1.16. Pakeičiu 94 punktą ir jį išdėstau taip:
„94. Perkėlus nuteistąjį į kitą pataisos įstaigą ar tardymo izoliatorių, jo vardu gauti laiškai ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo laiško gavimo pataisos įstaigoje dienos šios įstaigos sąskaita persiunčiami įstaigai, į kurią nuteistasis perkeltas. Paleistų iš pataisos įstaigų nuteistųjų vardu gauti laiškai ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo laiško gavimo dienos persiunčiami adresu, kurį nuteistasis nurodė pataisos įstaigos administracijai. Jeigu paleidžiamojo adresas nenurodytas, persiųstas laiškas nepasiekia adresato (pašto grąžinamas) arba nuteistasis mirė, nuteistojo vardu adresuoti laiškai įdedami į jo asmens bylą.“
1.17. Pakeičiu 98 punktą ir jį išdėstau taip:
„98. Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 94 straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodyti pasimatymai gali būti pakeičiami pataisos įstaigos direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno sprendimu.
Trumpalaikio arba ilgalaikio pasimatymo pakeitimas telefoniniais pokalbiais pažymimas Nuteistojo pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų apskaitos kortelėje (3 priedas) ir Nuteistojo telefoninių pokalbių apskaitos kortelėje (4 priedas), o ilgalaikio pasimatymo pakeitimas trumpalaikiais pasimatymais – Nuteistojo pasimatymų, gautų pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų apskaitos kortelėje.“
1.18. Pakeičiu 100 punktą ir jį išdėstau taip:
„100. Nuteistiesiems, turintiems teisę gauti kelis trumpalaikius ar ilgalaikius pasimatymus per tam tikrą Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso nustatytą laikotarpį, taip pat nuteistiesiems, kuriems socialiniams ryšiams palaikyti pataisos įstaigos direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno nutarimu suteiktas papildomas trumpalaikis ar ilgalaikis pasimatymas, šie pasimatymai gali vykti paeiliui, be pertraukos, jei to pageidauja nuteistasis arba asmuo, kuris nori pasimatyti su nuteistuoju ir pateikia objektyvius motyvus dėl kelių pasimatymų poreikio. Paeiliui gali vykti tik tos pačios rūšies pasimatymai. Bendra be pertraukos trumpalaikių pasimatymų trukmė negali būti ilgesnė kaip 6 valandos, o ilgalaikių pasimatymų – 2 paros. Dėl pasimatymų be pertraukos suteikimo sprendimą priima pataisos įstaigos administracija. Pasimatymai į dalis nedalijami.“
1.19. Pakeičiu 102 punktą ir jį išdėstau taip:
„102. Pasimatymo suteikimo procedūra pradedama gavus nuteistojo arba į pasimatymą su juo atvykusio asmens rašytinį prašymą, kuriame turi būti nurodytas prašančiojo suteikti pasimatymą vardas ir pavardė, asmens statusas nuteistojo atžvilgiu (sutuoktinis, sugyventinis, artimasis giminaitis, asmuo, turintis bendrą vaiką, ar kitas asmuo), nuteistojo, su kuriuo pageidaujama pasimatyti, vardas ir pavardė (kai prašymą pateikia į pasimatymą su nuteistuoju atvykstantis asmuo), pageidaujamo pasimatymo rūšis ir trukmė, motyvai dėl antro pasimatymo be pertraukos suteikimo. Leidimą suteikti pasimatymą ar kelis pasimatymus be pertraukos duoda pataisos įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas, arba pataisos įstaigos direktoriaus pavaduotojas, o poilsio ir švenčių dienomis – ir pataisos įstaigos vadovybės budintysis atstovas arba pataisos įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas. Pareigūno sprendimas leisti pasimatyti įrašomas nuteistojo arba į pasimatymą su juo atvykusio asmens prašyme dėl pasimatymo suteikimo, kuriame taip pat nurodoma pasimatymo ar kelių pasimatymų trukmė. Atsisakius suteikti pasimatymą arba antrą pasimatymą iš eilės be pertraukos, nuteistojo arba į pasimatymą su juo atvykusio asmens prašyme įrašomi atsisakymo motyvai. Asmenys, atvykę į pasimatymą su nuteistuoju, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o asmenys, kurių duomenys nėra tvarkomi Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kartu turi pateikti gimimo liudijimą, – kai reikia nustatyti tėvystės (motinystės) ryšį, santuokos liudijimą, – kai reikia nustatyti atvykusio asmens šeimos teisinį santykį su nuteistuoju. Nuteistojo sugyventinis, kuris yra nurodytas suimtojo (nuteistojo) asmens anketoje, atvykęs į ilgalaikį pasimatymą, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir įrodymus apie bendrą gyvenimą su nuteistuoju ne mažiau kaip vienus metus neįregistravus santuokos.
Kilus abejonių dėl atvykusio į ilgalaikį pasimatymą asmens tėvystės (motinystės) ryšio, santuokos ar partnerystės su nuteistuoju galiojimo arba dėl santuokos su kitu asmeniu buvimo, pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu įgaliotas pareigūnas nedelsdamas patikrina duomenis apie tai Lietuvos Respublikos gyventojų registre.“
1.20. Pakeičiu 103 punktą ir jį išdėstau taip:
1.21. Pakeičiu 104 punktą ir jį išdėstau taip:
„104. Pataisos įstaigos pareigūnai, prieš įleisdami į pasimatymų patalpą, patikrina į pasimatymą su nuteistuoju atvykusių asmenų daiktus ir drabužius. Atsisakius daiktų ir drabužių patikrinimo, taip pat jeigu atvykęs į pasimatymą asmuo yra apsvaigęs nuo psichiką veikiančių medžiagų, jam pasimatymas su nuteistuoju nesuteikiamas ir laikomas neįvykusiu. Nuteistasis teisės į pasimatymą, kuris neįvyko, nepraranda.“
1.22. Pakeičiu 105 punktą ir jį išdėstau taip:
1.23. Pakeičiu 107 punktą ir jį išdėstau taip:
„107. Pirmieji į pasimatymų patalpas įleidžiami asmenys, atvykę į pasimatymą su nuteistaisiais.
Po to, kai įleidžiami asmenys, atvykę į pasimatymą, į pasimatymų patalpas įvedami nuteistieji. Jiems paskelbiamos elgesio pasimatymo metu taisyklės. Nuteistieji įspėjami apie galimybę nutraukti pasimatymą, jeigu šios taisyklės pažeidžiamos.
Nuteistiesiems leidžiamų pasiimti į pasimatymą maisto produktų, daiktų ir reikmenų sąrašus turi teisę nustatyti pataisos įstaigos direktorius.“
1.24. Pakeičiu 108 punktą ir jį išdėstau taip:
„108. Trumpalaikis pasimatymas vyksta be fizinio kontakto. Neatskiriant nuteistojo nuo lankytojų vyksta trumpalaikiai pasimatymai su sutuoktiniu, sugyventiniu, artimaisiais giminaičiais ir asmeniu, su kuriuo nuteistasis turi bendrą vaiką, jei nei nuteistasis, nei šis asmuo nėra susituokęs su kitu asmeniu arba neturi sugyventinių ir šis vaikas yra Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka registruotas kaip bendras nuteistojo ir į pasimatymą atvykusio asmens vaikas, taip pat trumpalaikiai pasimatymai su nepilnamečiu nuteistuoju. Trumpalaikius pasimatymus kontroliuojantys pareigūnai privalo nuolat stebėti nuteistuosius ir į pasimatymą su jais atvykusius asmenis.“
1.25. Pakeičiu 111 punktą ir jį išdėstau taip:
1.26. Pakeičiu 114 punktą ir jį išdėstau taip:
„114. Nuteistojo, sergančio sunkia liga, gresiančia jo gyvybei, aplankymo procedūra pradedama gavus jo sutuoktinio, sugyventinio, artimojo giminaičio arba asmens, su kuriuo nuteistasis turi bendrą vaiką, rašytinį prašymą. Asmenys, atvykę aplankyti nuteistojo, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o asmenys, kurių duomenys nėra tvarkomi Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kartu turi pateikti gimimo liudijimą, – kai reikia nustatyti tėvystės (motinystės) ryšį, santuokos liudijimą, – kai reikia nustatyti atvykusio asmens šeimos teisinį santykį su nuteistuoju. Nuteistojo sugyventinis, kuris yra nurodytas suimtojo (nuteistojo) asmens anketoje, atvykęs aplankyti nuteistojo, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir įrodymus apie bendrą gyvenimą su nuteistuoju ne mažiau kaip vienus metus neįregistravus santuokos.
Kilus abejonių dėl asmens, atvykusio aplankyti nuteistojo, tėvystės (motinystės) ryšio, santuokos ar partnerystės su nuteistuoju galiojimo arba dėl santuokos su kitu asmeniu buvimo, pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu įgaliotas pareigūnas duomenis apie tai nedelsdamas patikrina Lietuvos Respublikos gyventojų registre.“
1.27. Pakeičiu 115 punktą ir jį išdėstau taip:
„115. Leidimą aplankyti sergantį nuteistąjį duoda ir tinkamas sąlygas sudaro pataisos įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas, kuris apie tai įrašo atvykusiojo prašyme, kartu nurodydamas šio aplankymo trukmę. Direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas taip pat paskiria pareigūnus, kurie palydi atvykusiuosius pas sergantį sunkia liga nuteistąjį.“
1.28. Pakeičiu 118 punktą ir jį išdėstau taip:
1.29. Pakeičiu 119 punktą ir jį išdėstau taip:
1.30. Pakeičiu 120 punktą ir jį išdėstau taip:
„120. Nuteistojo išsiunčiamų ir gaunamų laiškų apskaita tvarkoma Nuteistojo gaunamų ir siunčiamų laiškų apskaitos kortelėje (26 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje Kalėjimų departamento direktoriaus nustatyta tvarka. Nuteistąjį paleidžiant iš pataisos įstaigos ar perkeliant jį į kitą pataisos įstaigą ar tardymo izoliatorių, šiame punkte nurodyta kortelė įdedama į šio nuteistojo asmens bylą.“
1.31. Pakeičiu XIX skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.32. Pakeičiu 124 punktą ir jį išdėstau taip:
„124. Pataisos įstaigos direktorius privalo užtikrinti, kad nuteistiesiems būtų sudarytos sąlygos skambinti kitiems asmenims ir kalbėti telefonu. Skambinimui ir kalbėjimui telefonu prilyginamas skambinimas ir kalbėjimas internetine telefonija.
Nuteistųjų, kuriems Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse nustatytas ribotas telefoninių pokalbių skaičius, telefoniniai pokalbiai registruojami Nuteistųjų telefoninių pokalbių apskaitos kortelėse (4 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje.“
1.33. Pakeičiu 125 punktą ir jį išdėstau taip:
„125. Pataisos įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas, priėmęs sprendimą leisti nuteistajam papildomai vieną kartą paskambinti telefonu dėl svarbių aplinkybių arba neleisti, nuteistojo prašyme daro motyvuotus įrašus. Su šiais įrašais nuteistasis supažindinamas pasirašytinai.
Nuteistųjų prašymai su pataisos įstaigos direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno įrašais ir nuteistojo parašu įsegami į specialų segtuvą. Nuteistųjų papildomi telefoniniai pokalbiai taip pat registruojami specialiame žurnale arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje.“
1.35. Pakeičiu 157 punktą ir jį išdėstau taip:
1.36. Pakeičiu XXVI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.37. Pakeičiu 170 punktą ir jį išdėstau taip:
„170. Asmenims, išskyrus asmenis, kuriems pagal darbo pobūdį būtina patekti į pataisos įstaigą ar kurie atvyko į pasimatymus su nuteistaisiais, lankytis pataisos įstaigoje gali leisti pataisos įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas, arba pataisos įstaigos direktoriaus pavaduotojas, tik gavęs rašytinį Kalėjimų departamento direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno sutikimą.“
1.39. Pakeičiu 172 punktą ir jį išdėstau taip:
1.41. Pakeičiu 182 punktą ir jį išdėstau taip:
1.42. Pakeičiu 194 punktą ir jį išdėstau taip:
„194. Nuteistieji rašytinius pasiūlymus, prašymus (pareiškimus), peticijas ir skundus įteikia pataisos įstaigos direktoriaus paskirtam administracijos atstovui. Administracijos atstovas juos registruoja Nuteistųjų rašytinių pasiūlymų, prašymų (pareiškimų), peticijų ir skundų apskaitos žurnale (30 priedas) ir duoda nuteistajam pasirašyti arba šiuos nuteistųjų pasiūlymus, prašymus (pareiškimus), peticijas ir skundus registruoja elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje. Pasiūlymai, prašymai (pareiškimai), peticijos ir skundai, kuriuos reikia išsiųsti, išsiunčiami, o skirti pataisos įstaigos direktoriui perduodami per vieną darbo dieną nuo jų įteikimo (gavimo) momento.
Nuteistųjų rašytiniai pasiūlymai, prašymai (pareiškimai), peticijos ir skundai, skirti pataisos įstaigos direktoriui, registruojami atskirame Nuteistųjų rašytinių pasiūlymų, prašymų (pareiškimų), peticijų ir skundų apskaitos žurnale (30 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje.“
1.43. Pakeičiu 197 punktą ir jį išdėstau taip:
1.44. Pakeičiu 198 punktą ir jį išdėstau taip:
1.45. Pakeičiu 207 punktą ir jį išdėstau taip:
„207. Laikas, kurį nuteistieji, atliekantys nuobaudas kamerų tipo patalpose arba pasiųstiems nuobaudą atlikti kalėjime, buvo perkelti gydytis į laisvės atėmimo vietų ligoninę arba valstybės ar savivaldybių asmens sveikatos priežiūros viešąsias įstaigas, įskaitomas į nuobaudų atlikimo laiką, jeigu nuteistieji į šias gydymo įstaigas buvo perkelti ne dėl tyčinio savęs žalojimo.“
1.47. Pakeičiu 220 punktą ir jį išdėstau taip:
„220. Nuteistiesiems, perkeliamiems į kamerų tipo patalpas (išskyrus perkeliamiems į kamerų tipo patalpas pagal Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 142 straipsnio 2 dalies 3 punktą), neleidžiama su savimi imti maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų, išskyrus nutarimo dėl nuobaudos skyrimo kopiją, vokus, pašto ženklus, rašymo priemonę ir popierių, rankšluostį, muilą, dantų pastą, dantų šepetėlį, šukas, nosinę (moterims – moterų higienos reikmenis). Pataisos įstaigos direktorius privalo užtikrinti nuteistųjų, perkeltų į kamerų tipo patalpas, asmeninių daiktų, kurių jie negali turėti kamerų tipo patalpose, saugumą per visą nuobaudos atlikimo laiką. Greitai gendantys maisto produktai įdedami į šaldytuvą. Ilgai saugoti ir dėl natūralių sąlygų sugedę maisto produktai nuteistojo akivaizdoje sunaikinami. Apie tai surašomas aktas, kuris, nuteistajam pasirašius, įsiuvamas į jo asmens bylą.“
1.48. Pakeičiu 221 punktą ir jį išdėstau taip:
1.50. Pakeičiu 223 punktą ir jį išdėstau taip:
1.53. Pakeičiu 229 punktą ir jį išdėstau taip:
„229. Pataisos įstaigos direktorius, jo pavaduotojai, direktoriaus budintieji padėjėjai, tarnybų viršininkai bei būrių viršininkai ir kiti specialistai privalo lankytis kamerų tipo patalpose, tikrinti nuteistųjų laikymo sąlygas, imtis priemonių trūkumams šalinti, nagrinėti nuteistųjų skundus ir daryti įrašus Pareigūnų lankymosi kamerų tipo patalpose apskaitos žurnale (35 priedas).“
1.54. Papildau 2291 punktu:
1.55. Pakeičiu 233 punktą ir jį išdėstau taip:
„233. Pasivaikščioti vienu metu gali būti vedami visi vienoje gyvenamojoje patalpoje arba kameroje esantys nuteistieji. Vedami pasivaikščioti nuteistieji turi būti apsirengę pagal metų laiką ir oro temperatūrą. Pasibaigus pasivaikščiojimo laikui, nuteistieji privalo sutvarkyti pasivaikščiojimo kiemelį.“
1.56. Pakeičiu 234 punktą ir jį išdėstau taip:
„234. Nuteistieji, kurie pasivaikščiojimo metu naudoja fizinį ar psichinį smurtą prieš kitus asmenis, įžeidinėja, užpuola ar priešinasi pataisos įstaigos personalui, pataisos įstaigos direktoriaus budinčiojo padėjėjo sprendimu gali būti pašalinti iš pasivaikščiojimų kiemų ir uždaryti į gyvenamąsias patalpas ar kameras.“
1.58. Pakeičiu 240 punktą ir jį išdėstau taip:
„240. Kai reikia pataisos įstaigos Drausmės komisijos teikimo, ši privalo svarstyti klausimą dėl Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 142 straipsnio 2 dalyje nurodytų nuobaudų nuteistiesiems paskyrimo.
Apie būtinybę pataisos įstaigos Drausmės komisijai svarstyti kitus klausimus sprendžia pataisos įstaigos direktorius.“
1.59. Pakeičiu 241 punktą ir jį išdėstau taip:
„241. Medžiagą apie nuteistojo padarytą bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimą pataisos įstaigos Drausmės komisijos posėdžiui rengia būrio viršininkas arba kriminalinės žvalgybos ar priežiūros skyriaus pareigūnas. Šios komisijos posėdžiui gali būti pateikta Individualaus darbo su nuteistuoju knygelė ir individualus socialinės reabilitacijos planas.“
1.60. Pakeičiu 242 punktą ir jį išdėstau taip:
1.61. Pakeičiu 249 punktą ir jį išdėstau taip:
„249. Pataisos įstaigos direktoriaus budintieji padėjėjai apie visus nuteistųjų padarytus bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimus, o būrių viršininkai apie pažeidėjams taikytas drausminio ar kitokio poveikio priemones daro reikiamus įrašus Tarnybinių pranešimų apie nuteistųjų padarytus bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimus registre (39 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje. Šių pažeidimų registravimą kontroliuoja pataisos įstaigos direktoriaus pavaduotojas.“
1.62. Pakeičiu 250 punktą ir jį išdėstau taip:
„250. Nutarimų ir pataisos įstaigos direktoriaus įsakymų dėl nuobaudų skyrimo nuteistiesiems kopijas bei išrašus Nutarimų ir įsakymų kopijų (išrašų) dėl nuobaudų skyrimo nuteistiesiems apskaitos žurnale (40 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje registruoja pataisos įstaigos direktoriaus įsakymu įgaliotas pareigūnas, kuris taip pat yra atsakingas už šio žurnalo saugojimą. Nutarimų ir įsakymų kopijos bei išrašai ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo paskirtų nuobaudų įvykdymo (atlikimo) momento perduodami pataisos įstaigos įskaitos tarnybos darbuotojui, jam pasirašant šiame punkte nurodytame žurnale, kad saugotų nuteistųjų asmens bylose.“
1.63. Pakeičiu 252 punktą ir jį išdėstau taip:
„252. Nuteistieji, bausmę atliekantys pataisos įstaigose, kuriose patekimas į asmens sveikatos priežiūros tarnybas yra apribojamas, pas medicinos specialistą registruojami iš anksto. Kalėjimų gyvenamųjų patalpų korpusuose (flygeliuose, aukštuose) ir pataisos įstaigų kamerų tipo patalpose šių įstaigų direktorių įgalioti priežiūros pareigūnai pildo nuteistųjų ambulatorinio priėmimo registracijos žurnalus (41 priedas), vadovaudamiesi Nuteistųjų registravimo į ambulatorinį priėmimą taisyklėmis (42 priedas). Pataisos įstaigos bendrabučiuose gyvenančius nuteistuosius pas medicinos specialistą registruoja būrių viršininkai arba kiti pataisos įstaigos direktoriaus įgalioti pareigūnai. Pacientai registruojami kasdien. Užbaigus registravimą, žurnalai pristatomi į asmens sveikatos priežiūros tarnybą jos darbo dienos pradžioje. Už visų registruotų pacientų susitikimą su medicinos specialistais atsako juos užregistravę pareigūnai. Į asmens sveikatos priežiūros tarnybą pacientai atvyksta patys arba juos palydi prižiūrėtojai pataisos įstaigoje nustatyta tvarka. Medicinos specialistui paprašius, paciento priėmimo metu asmens sveikatos priežiūros tarnybos patalpoje privalo būti tokios pat lyties kaip ir pacientas prižiūrėtojas.“
1.64. Pakeičiu 293 punktą ir jį išdėstau taip:
„293. Priimdamas sprendimą leisti nuteistajam išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų, pataisos įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas sprendžia dėl elektroninio stebėjimo priemonių panaudojimo nuteistojo išvykos metu, taip pat – ar šiam nuteistajam reikalingas šios įstaigos palydovas arba kelių pareigūnų palyda. Nuteistieji nepilnamečiai vyksta tik su palyda.
Pataisos įstaigos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas privalo nuspręsti, ar suaugusį nuteistąjį trumpalaikės išvykos metu lydėti su uždėtais antrankiais, ar be jų.“
1.65. Pakeičiu 294.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.66. Pakeičiu 296 punktą ir jį išdėstau taip:
1.67. Pakeičiu 297 punktą ir jį išdėstau taip:
1.68. Pakeičiu 298 punktą ir jį išdėstau taip:
„298. Pataisos įstaigos direktoriui arba jį pavaduojančiam pareigūnui atsisakius leisti nuteistajam išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų, direktorius, jį pavaduojantis pareigūnas arba jo pavaduotojas per dieną nuo dokumentų, nurodytų šių taisyklių 290 punkte, pateikimo privalo asmeniškai ir pasirašytinai supažindinti nuteistąjį su išvada dėl atsisakymo leisti nuteistajam išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų (56 priedas).“
1.69. Pakeičiu 299 punktą ir jį išdėstau taip:
„299. Jeigu nuteistasis išvykos už pataisos įstaigos ribų metu pabėgo, palydos arba elektroninio stebėjimo priemone stebėję nuteistąjį pareigūnai privalo nedelsdami apie tai pranešti tos vietovės, kurioje pabėgo nuteistasis, ir tos vietovės, į kurią jis turėjo vykti, teritorinei policijos įstaigai ir pataisos įstaigos, iš kurios buvo išleistas nuteistasis, vadovybei.“
1.70. Pakeičiu 300 punktą ir jį išdėstau taip:
„300. Nuteistųjų, kuriems leista išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų, įskaitą Nuteistųjų trumpalaikių išvykų apskaitos žurnale (57 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje atlieka įskaitos tarnyba, o sugrįžimą kontroliuoja pataisos įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas.“
1.71. Pakeičiu 301 punktą ir jį išdėstau taip:
„301. Jeigu nuteistasis, kuriam buvo leista išvykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų be palydovo ar palydos, dėl ligos, meteorologinių arba kitų svarbių priežasčių negali nustatytu laiku sugrįžti į pataisos įstaigą, jis privalo nedelsdamas apie tai pranešti telefonu šios įstaigos administracijai, kuri apie tokį nuteistąjį faksimilinio ryšio arba elektroninio pašto priemonėmis (o jei tokių nėra, – telefonu) privalo tuoj pat pranešti toms teritorinėms policijos įstaigoms, į kurių veiklos teritorijas išvyko nuteistasis.“
1.72. Pakeičiu 303 punktą ir jį išdėstau taip:
„303. Apie nuteistąjį, nustatytu laiku be pateisinamos priežasties nesugrįžusį į bausmės atlikimo vietą, pataisos įstaigos administracija raštu informuoja teritorinę policijos įstaigą, kurios veiklos teritorijoje yra ši įstaiga, ir tos vietovės, į kurią išvyko nuteistasis, teritorinę policijos įstaigą.“
1.73. Pakeičiu 307 punktą ir jį išdėstau taip:
1.74. Pakeičiu 308 punktą ir jį išdėstau taip:
„308. Jeigu nuteistasis dėl ligos, meteorologinių arba kitų svarbių priežasčių negali nustatytu laiku sugrįžti į pataisos įstaigą, jis privalo nedelsdamas apie tai pranešti telefonu šios įstaigos administracijai, kuri apie tokį nuteistąjį faksimilinio ryšio arba elektroninio pašto priemonėmis (o jei tokių nėra, – telefonu) privalo tuoj pat pranešti toms teritorinėms policijos įstaigoms, į kurių veiklos teritorijas išvyko nuteistasis.“
1.75. Pakeičiu 310 punktą ir jį išdėstau taip:
„310. Apie nuteistąjį, nustatytu laiku be pateisinamos priežasties nesugrįžusį į bausmės atlikimo vietą, pataisos įstaigos administracija raštu informuoja teritorinę policijos įstaigą, kurios veiklos teritorijoje yra ši įstaiga, ir tos vietovės, į kurią išvyko nuteistasis, teritorinę policijos įstaigą.“
1.76. Pakeičiu 318 punktą ir jį išdėstau taip:
1.77. Pakeičiu 319 punktą ir jį išdėstau taip:
„319. Nuteistųjų, kuriems leista išvykti už atvirosios kolonijos ribų arba išvykti į namus Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 91 straipsnio 1 dalies 7 ir 8 punktuose nustatytais atvejais, įskaitą Nuteistųjų trumpalaikių išvykų apskaitos žurnale (57 priedas) arba elektroninėje apskaitos (registracijos) sistemoje atlieka įskaitos tarnyba, o sugrįžimą kontroliuoja pataisos įstaigos direktoriaus budintysis padėjėjas.“
1.78. Pakeičiu 320 punktą ir jį išdėstau taip:
„320. Jeigu nuteistasis dėl ligos, meteorologinių arba kitų svarbių priežasčių negali nustatytu laiku sugrįžti į pataisos įstaigą, jis privalo nedelsdamas apie tai pranešti telefonu šios įstaigos administracijai, kuri apie tokį nuteistąjį faksimilinio ryšio arba elektroninio pašto priemonėmis (o jei tokių nėra, – telefonu) privalo tuoj pat pranešti toms teritorinėms policijos įstaigoms, į kurių veiklos teritorijas išvyko nuteistasis.“
1.79. Pakeičiu 321 punktą ir jį išdėstau taip:
„321. Apie nuteistąjį, nustatytu laiku be pateisinamos priežasties nesugrįžusį į bausmės atlikimo vietą, pataisos įstaigos administracija raštu informuoja teritorinę policijos įstaigą, kurios veiklos teritorijoje yra ši įstaiga, ir tos vietovės, į kurią išvyko nuteistasis, teritorinę policijos įstaigą.“
1.80. Pakeičiu 327 punktą ir jį išdėstau taip:
1.81. Pakeičiu 332 punktą ir jį išdėstau taip:
2. P a v e d u Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos vykdyti nuteistųjų įsigyjamų ir turimų maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų stebėseną ir kiekvienų metų gruodžio mėnesį pateikti Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai apibendrintą informaciją apie šios stebėsenos rezultatus.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
3 priedas
NUTEISTOJO PASIMATYMŲ, GAUTŲ PAŠTO BEI PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ SU SPAUDA APSKAITOS KORTELĖ
201__ – ____ – ____
_____________
(vietovė)
Asmens bylos Nr.__________
Vardas ______________________ Pavardė_________________ Gimimo data __________
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnis, dalis, punktas___________________
Bausmės vykdymo pradžia_________________ Bausmės vykdymo pabaiga_____________
_________________________________
(pataisos įstaigos įskaitos tarnybos viršininkas) (parašas) (vardas ir pavardė)
I SKYRIUS
PAGAL ĮSTATYMĄ PRIKLAUSANTYS PASIMATYMAI IR SIUNTINIAI
Eil. Nr. |
Ilgalaikiai pasimatymai |
Trumpalaikiai pasimatymai |
Siuntiniai |
Įskaitos arba socialinės reabilitacijos tarnybos darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
II SKYRIUS
DUOMENYS APIE NUTEISTOJO PRISKYRIMĄ GRUPEI
Eil. Nr. |
Įsakymo (nutarimo) data ir Nr. |
Įrašas apie priskyrimą grupei |
Įskaitos arba socialinės reabilitacijos tarnybos darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
III SKYRIUS
NUTEISTOJO GIMINAIČIAI
Eil. Nr. |
Vardas ir pavardė |
Giminystės ryšys |
Namų adresas |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IV SKYRIUS
PASIMATYMŲ APSKAITA
Eil. Nr. |
Pasimatymo data |
Su kuo įvyko pasimatymas |
Pasimatymo rūšis |
Pasimatymo trukmė (paros, valandos, minutės) |
Pasimatymą suteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
|
Giminystės ryšys |
Vardas ir pavardė |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
V SKYRIUS
PAŠTO BEI PERDUODAMŲ SIUNTINIŲ IR SMULKIŲJŲ PAKETŲ APSKAITA
Eil. Nr. |
Priėmimo data |
Kas priimta (siuntinys, smulkusis paketas) |
Iš ko priimta (vardas ir pavardė) |
Siuntinį, smulkųjį paketą gavusio nuteistojo parašas ir data |
Siuntinį, smulkųjį paketą įteikusio darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VI SKYRIUS
DUOMENYS APIE TEISĖS GAUTI PAPILDOMUS PASIMATYMUS, SIUNTINIUS SUTEIKIMĄ IR ATĖMIMĄ
Eil. Nr. |
Įsakymo (nutarimo) data ir Nr. |
Į ką suteikta teisė (į siuntinį ar į pasimatymą) |
Į ką atimta teisė |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
VII SKYRIUS
ELEKTROS PRIETAISŲ IR KITŲ DAIKTŲ APSKAITA
Priėmimo data |
Elektros prietaiso ar kito daikto pavadinimas, gamyklinis Nr. |
Elektros prietaisą ar kitą daiktą įteikusio nuteistajam darbuotojo vardas ir pavardė, parašas |
Elektros prietaiso ar kito daikto įteikimo data |
Nuteistojo, gavusio elektros prietaisą ar kitą daiktą, parašas ir data |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
7 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
DIREKTORIUS
NUTARIMAS DĖL PAIMTŲ IŠ NUTEISTOJO PINIGŲ IR VERTINGŲ DAIKTŲ PERDAVIMO Į PATAISOS ĮSTAIGOS SOCIALINĖS PARAMOS NUTEISTIESIEMS FONDĄ
201__ m. ______________ ___d. Nr._______
________________
(vietovė)
Asmens bylos Nr._________
Aš,______________________________________________________________ direktorius
(pataisos įstaigos pavadinimas)
_______________________________________ , išnagrinėjęs medžiagą dėl pinigų ir vertingų daiktų
(vardas ir pavardė)
paėmimo iš nuteistojo ______________________________________________________________ ,
(vardas ir pavardė, gimimo metai)
nustačiau, kad 201__m.____________ ___d. pas nuteistąjį ______________________
(vardas ir pavardė)
buvo rasti ir iš jo paimti pinigai –_____________________________________________________ ,
(pinigų suma nurodoma skaitmenimis ir žodžiais)
ir vertingi daiktai –________________________________________________________________ .
(daiktai aprašomi)
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 112 straipsniu,
nutariu pinigus – _______________________________________________ , ir vertingus
(pinigų suma nurodoma skaitmenimis ir žodžiais)
daiktus –________________________________________________________________ , paimtus iš
(daiktai išvardijami)
nuteistojo _______________________________________________________________________ ,
(vardas ir pavardė)
perduoti į ________________________________________________________________ socialinės
(pataisos įstaigos pavadinimas)
paramos nuteistiesiems fondą.
Direktorius ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Nutarimas man paskelbtas
________________________________
(nuteistojo parašas)
________________________________
(vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
8 priedas
_____________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
_________________________________________________________________
(pataisos įstaigos duomenys)
_______________________________________
(nuteistojo artimojo vardas ir pavardė)
_______________________________________
(adresas)
PRANEŠIMAS APIE NUTEISTOJO ATVYKIMĄ Į BAUSMĖS ATLIKIMO VIETĄ IR JO KAI KURIAS TEISES
201___ – _____ – _____ Nr._____
Pranešame, kad Jūsų_________________________________________________________
(giminystės ryšys, nuteistojo vardas ir pavardė)
nuo 201__m.____________________ ____d. atlieka laisvės atėmimo bausmę _________________
_______________________________________________________________________________ .
(pataisos įstaigos pavadinimas)
Nuteistasis turi teisę:
1. Siųsti ir gauti neribotą kiekį laiškų. Voke su laišku negali būti kitų objektų, išskyrus laišką, nuotraukas, atvirukus, pašto ženklus, vokus ir dokumentus, kuriuos leidžiama turėti nuteistajam.
2. Gauti pinigines perlaidas ir siųsti jas sutuoktiniams, sugyventiniams bei artimiesiems giminaičiams ir pataisos įstaigos direktoriaus arba jį pavaduojančio pareigūno leidimu – kitiems asmenims.
3. Gauti neribotą kiekį smulkiųjų paketų. Šiuose paketuose gali būti siunčiama tik spauda, vokai, pašto ženklai ir rašymo popierius.
4. Per šešis mėnesius gauti vieną pašto arba perduodamą siuntinį. Siuntiniu gali būti perduoti šie daiktai: drabužiai, avalynė, patalynė (išskyrus antklodę, čiužinį ir pagalvę), informacijos laikmena, rankinis arba stalinis laikrodis, taksofono kortelė, spauda, vokai, pašto ženklai ir rašymo popierius. Paštu siunčiamas siuntinys negali sverti daugiau kaip 10 kilogramų, o perduodamas siuntinys – daugiau kaip 15 kilogramų.
5. Gauti šiuos trumpalaikius ir ilgalaikius pasimatymus:
_______________________________________________________________________________,
(pasimatymo rūšis, kiekis ir periodiškumas)
Trumpalaikiai pasimatymai iki 3 valandų suteikiami su sutuoktiniu, sugyventiniu, artimaisiais giminaičiais ir kitais asmenimis. Ilgalaikiai pasimatymai iki vienos paros suteikiami tiktai susitikimams su sutuoktiniu, sugyventiniu arba asmeniu, su kuriuo nuteistasis turi bendrą vaiką, jei nei nuteistasis, nei šis asmuo nėra susituokę su kitu asmeniu arba neturi sugyventinių ir šis vaikas yra Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka registruotas kaip bendras nuteistojo ir į pasimatymą atvykusio asmens vaikas. Su nuteistojo sugyventiniu ilgalaikis pasimatymas suteikiamas, jei sugyventinis yra nurodytas suimtojo (nuteistojo) asmens anketoje ir pateikė įrodymus dėl bendro gyvenimo su nuteistuoju ne mažiau kaip vienus metus neįregistravus santuokos. Už naudojimąsi pasimatymų patalpomis mokestis neimamas. Asmenys, atvykę į pasimatymą su nuteistuoju, privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o asmenys, kurių duomenys nėra tvarkomi Lietuvos Respublikos gyventojų registre, kartu turi pateikti gimimo liudijimą, – kai reikia nustatyti tėvystės (motinystės) ryšį, santuokos liudijimą, – kai reikia nustatyti atvykusio asmens šeimos teisinį santykį su nuteistuoju.
Ilgalaikio pasimatymo metu maisto produktų bus galima įsigyti pataisos įstaigos parduotuvėje arba, esant galimybėms, asmenys bus maitinami nemokamai.
6. Paskambinti telefonu _____________________________________________________.
(skambinimo telefonu kiekis ir periodiškumas)
7. Gauti šiuos elektros prietaisus: televizorius, nešiojamasis kompiuteris arba kompiuterinių žaidimų aparatas, vaizdo leistuvas, radijo imtuvas arba garso grotuvas, barzdaskutė, plaukų džiovintuvas, elektrinis virdulys, skrudintuvas arba sumuštinių keptuvė, ausinės. Elektros prietaisai gali būti perduodami ____________________________________________________________________
(nurodoma elektros prietaisų perdavimo tvarka)
_________________________________________________________________________________.
Direktorius ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
18 priedas
NUTEISTIESIEMS LEIDŽIAMŲ ĮSIGYTI IR TURĖTI MAISTO PRODUKTŲ, BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ IR KITŲ DAIKTŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Daikto pavadinimas |
Pastabos |
1. |
Maisto produktai: |
|
1.1. |
Duonos gaminiai |
Gamintojo pakuotėse |
1.2. |
Pieno produktai |
|
1.3. |
Termiškai apdoroti mėsos gaminiai |
|
1.4. |
Termiškai apdorota žuvis |
|
1.5. |
Vaisiai, daržovės (švieži, šaldyti, konservuoti) |
|
1.6. |
Chalva, šokoladas, šokoladiniai saldainiai, džiovinti vaisiai, riešutai |
|
1.7. |
Aliejus, margarinas |
|
1.8. |
Arbata, kava, kakava |
|
1.9. |
Sultys, gaivieji gėrimai, mineralinis vanduo |
|
1.10. |
Prieskoniai, cukraus pakaitalai |
|
1.11. |
Sausi dribsniai, sausa sriuba, sausi antrieji patiekalai, sausas sultinys |
|
1.12. |
Kruopos, makaronai (išskyrus kamerose ir kamerų tipo patalpose laikomiems nuteistiesiems) |
|
1.13. |
Kečupas, pomidorų padažas, sojų padažas, majonezas, garstyčios, krienai |
|
1.14. |
Kiaušiniai (išskyrus kamerose ir kamerų tipo patalpose laikomiems nuteistiesiems) |
|
1.15. |
Maisto papildai |
|
2. |
Drabužiai ir avalynė: |
|
2.1. |
Kepurės (nedengiančios veido), šalikas, pirštinės |
Išskyrus karinę ir kitokią uniformą ar uniformos elementus |
2.2. |
Apatiniai drabužiai |
|
2.3. |
Viršutiniai drabužiai (įskaitant sportinę aprangą) |
|
2.4. |
Chalatai |
|
2.5. |
Paltai arba striukės |
|
2.6. |
Kojinės arba pėdkelnės |
|
2.7. |
Avalynė (įskaitant šlepetes ir sportinę avalynę) |
|
2.8. |
Vaikų drabužiai ir avalynė |
Nuteistosioms, auginančioms vaikus iki 4 metų |
3. |
Higienos priemonės: |
|
3.1. |
Muilai, šampūnai, plaukų kondicionieriai, kūno dezodorantai arba antiperspirantai ir kitos kūno priežiūros priemonės, burnos skalavimo skystis, skutimosi kremai arba putos |
Išskyrus gaminius, kuriuose yra etilo alkoholio, ir aerozolinius gaminius |
3.2. |
Skalbimo ir plovimo priemonės |
|
3.3. |
Dantų pasta, dantų šepetėlis, tarpdančių siūlai arba šepetėliai ir dantų krapštukai, skutimosi šepetėliai, muilo, dantų šepetėlio dėklai, kempinės |
|
3.4. |
Tualetinis popierius |
|
3.5. |
Saugūs vienkartiniai skustuvai su nekeičiamais peiliukais |
|
3.6. |
Šukos arba plaukų šepetys (be metalinių dalių) |
|
3.7. |
Plaukų segtukai, gumytės |
|
3.8. |
Moterų higienos reikmenys |
|
3.9. |
Prezervatyvai |
|
3.10. |
Vienkartinės nosinaitės, higieninės servetėlės, kosmetinė vata |
|
3.12. |
Manikiūro priemonės (žirklutės, nagų žnyplės ir nemetalinė dildė) |
|
3.13. |
Ausų krapštukai ir (arba) kištukai |
|
3.14. |
Sauskelnės |
|
3.15. |
Vaikų higienos reikmenys |
Nuteistosioms, auginančioms vaikus iki 4 metų |
4. |
Kiti daiktai ir reikmenys: |
|
4.1. |
Taksofono kortelės |
|
4.2. |
Vokai, pašto ženklai, proginiai atvirukai, asmeninės nuotraukos ir kiti smulkūs asmeniniai daiktai, religinė simbolika, kalendoriai, knygos, laiškai, žurnalai, laikraščiai ir kiti periodiniai leidiniai, rašymo popierius, sąsiuviniai ir rašymo reikmenys |
Išskyrus pornografinio ar smurtinio pobūdžio leidinius |
4.3. |
Baudžiamosios bylos medžiaga, nuosprendžių, nutarčių ir nutarimų nuorašai ar kopijos, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, visuomeninių organizacijų bei tarptautinių institucijų atsakymai, kvitai |
|
4.4. |
Reikmenys, skirti užsiimti individualia kūrybine veikla |
Nuteistiesiems, gavusiems pataisos įstaigos direktoriaus leidimą |
4.5. |
Muzikos instrumentai |
|
4.6. |
Plastikiniai arba mediniai stalo indai (lėkštė, šaukštas, puodukas, šakutė, peilis) |
|
4.7. |
Tabako gaminiai ir reikmenys (pypkė, popierius, filtrai) |
Išskyrus nepilnamečius ir asmenis, laikomus nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose ir Laisvės atėmimo vietų ligoninėje |
4.8. |
Žiebtuvėliai, degtukai |
|
4.9. |
Rankiniai arba staliniai laikrodžiai |
|
4.10. |
Dekoratyvinės kosmetikos gaminiai |
Išskyrus gaminius, kuriuose yra etilo alkoholio, ir aerozolinius gaminius |
4.11. |
Rankšluosčiai |
|
4.12. |
Patalynė (paklodė, užvalkalai pagalvei ir antklodei) |
2 komplektai (nuteistosioms, auginančioms vaikus iki 4 metų, patalynės komplektų skaičius neribojamas) |
4.13. |
Lagaminai, krepšiai, kuprinės |
|
4.14. |
Stalo žaidimai |
Išskyrus pornografinio ar smurtinio pobūdžio stalo žaidimus |
4.15. |
Akiniai, kontaktiniai lęšiai, jiems skirtos dėtuvės ir kontaktinių lęšių priežiūros priemonės |
|
4.16. |
Informacijos laikmenos |
|
4.17. |
Šepetys (be metalinių dalių) drabužiams ir batams, batų tepalas |
|
5. |
Elektros prietaisai: |
|
5.1. |
Televizorius |
|
5.2. |
Nešiojamasis kompiuteris arba kompiuterinių žaidimų aparatas |
|
5.3. |
Vaizdo leistuvas |
|
5.4. |
Radijo imtuvas arba garso grotuvas |
|
5.5. |
Barzdaskutė |
|
5.6. |
Plaukų džiovintuvas |
|
5.7. |
Elektrinis virdulys |
|
5.8. |
Skrudintuvas arba sumuštinių keptuvė |
|
5.9. |
Ausinės |
|
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
20 priedas
____________________________________________
(nuteistojo vardas ir pavardė,
____________________________________________
gimimo metai, kameros Nr.)
____________________________________ direktoriui
(pataisos įstaigos pavadinimas)
PRAŠYMAS
APSIPIRKTI PATAISOS ĮSTAIGOS PARDUOTUVĖJE
201__ – ____ – ____
______________
(vietovė)
Prašau leisti pirkti už negrynuosius pinigus šių maisto produktų, būtiniausių reikmenų ir kitų daiktų:
Eil. Nr. |
Prekės pavadinimas |
Prašomas kiekis (vnt., kg) |
Parduota |
||
Kiekis (vnt., kg) |
Kaina |
||||
Eur |
ct |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
__________________________
(nuteistojo parašas)
Nuteistojo_____________________________ asmeninėje sąskaitoje yra ________Eur____ct
(vardas ir pavardė)
___________________________ ______________ __________________________
(buhalterijos darbuotojo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____
Prekių už ______________________________________________________ Eur ______ct
(pinigų suma žodžiais)
nusipirkau. Šią pinigų sumą prašau nurašyti iš mano asmeninės sąskaitos.
__________________________
(nuteistojo parašas)
PASTABA. Nuteistasis užpildo tiktai lentelės 2 ir 3 skiltis.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
30 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
NUTEISTŲJŲ RAŠYTINIŲ PASIŪLYMŲ, PRAŠYMŲ (PAREIŠKIMŲ), PETICIJŲ IR SKUNDŲ APSKAITOS ŽURNALAS_______________________
(identifikavimo žymuo)
Reg. Nr. |
Įteikimo (registravimo) data |
Būrio (kameros) Nr. |
Įteikusio rašytinį pasiūlymą, prašymą (pareiškimą), peticiją ar skundą nuteistojo vardas ir pavardė, parašas |
Adresatas |
Raštinės darbuotojo, gavusio išsiųsti rašytinį pasiūlymą, prašymą (pareiškimą), peticiją ar skundą, vardas ir pavardė, parašas, data |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_____________________ __________________ ______________________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
PASTABA. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
33 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
DIREKTORIAUS BUDINTYSIS PADĖJĖJAS
NUTARIMAS
DĖL NUTEISTOJO LAIKINO IZOLIAVIMO, KOL NĖRA PATAISOS ĮSTAIGOS DIREKTORIAUS
201__m.___________ ____d. Nr.____
__________________
(vietovė)
Asmens bylos Nr.___________
___________________________
(grupės pavadinimas)
Atsižvelgdamas į tai, kad nuteistasis ____________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo metai, būrio Nr.)
201__m.___________ ____d. padarė šiurkštų teisėtvarkos pažeidimą – _______________________
________________________________________________________________________________
(pažeidimo padarymo laikas, vieta, aplinkybės, pobūdis)
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ ,
ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 144 straipsniu,
nutariu nuteistąjį _________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
perkelti į kamerų tipo patalpas, kol nėra pataisos įstaigos direktoriaus.
Direktoriaus budintysis padėjėjas
(parašas) (vardas ir pavardė)
Nuteistasis_________________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
perkeltas į kamerų tipo patalpas 201__ m.________________________________ ___d._______val.
Kratos metu iš nuteistojo paimta:________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ .
Prižiūrėtojas ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Nuobauda – perkelti į kamerų tipo patalpas neskirta, todėl nuteistasis ________________________________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
iš kameros išleistas 201__m.___________ ___d._____val., dalyvaujant pataisos įstaigos direktoriaus
budinčiajam padėjėjui ir prižiūrėtojui.
Direktoriaus
budintysis padėjėjas ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Prižiūrėtojas ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Paimtus daiktus gavau
Nuteistasis______________________
(parašas)
201__-___-___
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
35 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
PAREIGŪNŲ LANKYMOSI KAMERŲ TIPO PATALPOSE APSKAITOS ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Data, trukmė |
Besilankančio pareigūno pareigos, vardas ir pavardė, parašas |
Lankymosi tikslas ir pastabos |
Kokių imtasi priemonių |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
__________________________ ______________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
PASTABA. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
38 priedas
__________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
DIREKTORIUS
NUTARIMAS
DĖL NUTEISTOJO NUBAUDIMO
201__ m. _____________ ____ d. Nr. ____
_______________________________
(sudarymo vieta)
Asmens bylos Nr. ___________________
Atsižvelgdamas į tai, kad nuteistasis ____________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo metai)
__________ 201__ m. _________ ____d. padarė bausmės atlikimo režimo reikalavimų pažeidimą –
________________________________________________________________________________
(pažeidimo padarymo laikas, vieta, aplinkybės, pobūdis)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ ,
taip pat į nuteistojo rašytinį pasiaiškinimą ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 142 ir 143 straipsniais,
nutariu nuteistajam _______________________________________________________
(vardas ir pavardė)
skirti ___________________________________________________________________________ .
(nuobaudos rūšis)
Nuobauda per vieną mėnesį nuo jos paskyrimo gali būti skundžiama Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 183 straipsnyje nustatyta tvarka.
Direktorius |
_____________ (parašas) |
_______________________ (vardas ir pavardė) |
Nutarimo kopiją gavau
________________________________
(nuteistojo parašas)
________________________________
(nuteistojo vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____
Nuteistasis perkeltas į kamerų tipo patalpas, drausmės grupę (reikalingą pabraukti) 201__ m. ________ ___ d. _______ val.
_____________ (pareigos) |
_____________ (parašas) |
_________________________ (vardas ir pavardė) |
Nuteistasis iš kamerų tipo patalpų išleistas arba grąžintas į paprastąją grupę (reikalingą pabraukti) 201__ m. ___________ ____ d. _______ val.
_____________ (pareigos) |
_____________ (parašas) |
_______________________ (vardas ir pavardė) |
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
39 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
TARNYBINIŲ PRANEŠIMŲ APIE NUTEISTŲJŲ PADARYTUS BAUSMĖS ATLIKIMO REŽIMO REIKALAVIMŲ PAŽEIDIMUS REGISTRAS ____________________
(identifikavimo žymuo)
Reg. Nr. |
Registracijos data |
Pažeidėjo vardas ir pavardė |
Būrio, kameros Nr. |
Pažeidimo padarymo data, laikas |
Padaryto pažeidimo pobūdis |
Darbuotojo, surašiusio tarnybinį pranešimą (protokolą, aktą), vardas ir pavardė |
Darbuotojo, gavusio medžiagą pažeidimui patikrinti, vardas ir pavardė, parašas |
Kada ir kokios poveikio priemonės taikytos pažeidėjui |
Pastabos |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
__________________________ __________________________ ______________________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
PASTABA. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
40 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
NUTARIMŲ IR ĮSAKYMŲ KOPIJŲ (IŠRAŠŲ) DĖL NUOBAUDŲ SKYRIMO NUTEISTIESIEMS APSKAITOS ŽURNALAS___________________
(identifikavimo žymuo)
Reg. Nr. |
Rašytinio pranešimo apie režimo pažeidimą registracijos budėtojo žurnale numeris ir data |
Nuteistojo, padariusio režimo pažeidimą, vardas ir pavardė, būrio Nr. |
Nuteistojo padaryto režimo pažeidimo pobūdis |
Nuteistajam skirtos nuobaudos rūšys |
Įskaitos tarnybos darbuotojo, priėmusio nutarimo ar įsakymo kopiją (išrašą) dėl nuobaudos skyrimo ir medžiagą apie režimo pažeidimą, vardas ir pavardė, parašas, data |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
__________________________ ______________
(pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
PASTABA. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
42 priedas
NUTEISTŲJŲ REGISTRAVIMO Į AMBULATORINĮ PRIĖMIMĄ TAISYKLĖS
1. Registravimo į ambulatorinį priėmimą tikslas – nuteistiesiems, bausmę atliekantiems pataisos įstaigose, kuriose patekimas į asmens sveikatos priežiūros įstaigas yra ribojamas, sudaryti galimybę iš anksto registruotis dėl medicinos pagalbos, taip pat sureguliuoti nuteistųjų ir priežiūros, socialinės reabilitacijos (auklėjamojo darbo) bei sveikatos priežiūros personalo santykius, kontroliuoti, kad medicinos pagalba būtų suteikta laiku.
2. Šios taisyklės netaikomos staigaus sveikatos sutrikimo atvejais, kai medicinos pagalba turi būti suteikta nedelsiant.
3. Nuteistiesiems registruoti į ambulatorinį priėmimą pataisos įstaigos padaliniuose pildomas Nuteistųjų ambulatorinio priėmimo registracijos žurnalas. Žurnalo puslapiai iš anksto sunumeruojami, pacientai registruojami chronologine tvarka. 1 skiltyje numeracija pateikiama kalendoriniams metams.
4. Žurnalą saugo ir pildo kiekvienas pataisos įstaigos būrys, kamerų tipo patalpa, kalėjimo korpusas (korpuso aukštas), izoliuotas tuberkuliozės skyrius ir karceris.
5. Pataisos įstaigos būrio žurnalą saugo ir 1–5 skiltis pildo už socialinę reabilitaciją (auklėjamąjį darbą) atsakingas pareigūnas arba jo įgaliotas asmuo.
Kamerų tipo patalpų ir izoliuoto tuberkuliozės skyriaus žurnalą saugo ir 1–5 skiltis pildo korpuso (korpuso aukšto) skyriaus vyresnysis arba jo paskirtas budintis priežiūros pareigūnas.
Žurnalo 6–9 skiltis pildo medicinos specialistai. Jie 9 skiltyje įrašo asmens sveikatai sugrąžinti ir išsaugoti reikalingas organizacines priemones, priklausančias psichologinės, socialinės reabilitacijos ir priežiūros tarnybų kompetencijai.
6. Pacientai registruojami kasdien. Užbaigus registravimą, žurnalas pristatomas į asmens sveikatos priežiūros tarnybą jos darbo dienos pradžioje.
Už visų registruotų pacientų susitikimą su medicinos specialistais atsako juos užregistravę pareigūnai.
7. Į asmens sveikatos priežiūros tarnybą pacientai atvyksta patys arba juos palydi prižiūrėtojai pataisos įstaigoje nustatyta tvarka.
Pataisos įstaigų kamerose laikomus asmenis medicinos specialistas lanko pats. Jis reguliariai susitinka su įrašytaisiais į žurnalą ir nusprendžia dėl medicinos pagalbos teikimo kiekvienam iš jų.
8. Į žurnalą neįrašomi tik tie pacientai, kuriems medicinos specialistai nustatė pakartotinių apsilankymų tvarką ir apie tai informavo socialinės reabilitacijos ir priežiūros tarnybų pareigūnus.
9. Kai asmuo dėl ambulatorinio priėmimo kreipiasi su rašytiniu prašymu, jis užregistruojamas žurnale, prašymas pridedamas.
10. Užbaigus ambulatorinį priėmimą, žurnalas grąžinamas į reikiamą padalinį. Už padalinio nuteistųjų psichologinę terapiją, socialinę reabilitaciją ir priežiūrą atsakingi pareigūnai susipažįsta su medicinos specialistų įrašais žurnalo 9 skiltyje ir įgyvendina jų kompetencijai priklausančias organizacines priemones.
11. Užbaigtą pildyti žurnalą saugo pataisos įstaigos asmens sveikatos priežiūros tarnyba vienus metus nuo paskutinio įrašo jame datos.
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
48 priedas
__________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
DIREKTORIUS
NUTARIMAS
DĖL TEISĖS PANAIKINIMO NUTEISTAJAI GYVENTI NE PATAISOS NAMŲ TERITORIJOJE
201__m._____________ ____d. Nr.____
__________________
(vietovė)
Asmens bylos Nr.___________
___________________________
(grupės pavadinimas)
Atsižvelgdamas į tai, kad nuteistoji _____________________________________________
(vardas ir pavardė, gimimo metai, būrio Nr.,
________________________________________________________________________________
sistemingų arba piktybiškų pažeidimų padarymo datos, pobūdis, taikytos poveikio priemonės)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________ ,
taip pat į nuteistosios rašytinį pasiaiškinimą ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 152 straipsnio 6 dalimi,
nutariu nuteistajai ________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
panaikinti teisę gyventi ne pataisos namų teritorijoje.
Direktorius ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
_______________________________
(tarpininkaujančio darbuotojo pareigos)
_______________________________
(parašas)
_______________________________
(vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____
Nutarimas man paskelbtas
___________________________
(nuteistosios parašas)
___________________________
(vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
49 priedas
_____________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
DIREKTORIUS
NUTARIMAS
DĖL TEISĖS SUTEIKIMO NUTEISTAJAM IŠVYKTI BE SARGYBOS ARBA BE PALYDOS
201 _ m. ____________ ____ d. Nr.____
___________________
(vietovė)
Asmens bylos Nr.___________
___________________________
(grupės pavadinimas)
Atsižvelgdamas į tai, kad nuteistasis ____________________________________________ ,
(vardas ir pavardė, gimimo metai, būrio Nr.)
nuteistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso ___ ____________________________
(straipsniai ir jų dalys)
________________________ laisvės atėmimu, atliko ____________________________________ ,
(bausmės laikas) (atlikto bausmės laiko dalis)
ir, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 154 straipsniu ir 155 straipsnio 1 dalimi bei Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 194 „Dėl Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“, 281 punktu,
1.S u t e i k i u nuteistajam __________________________________________________
(vardas ir pavardė)
teisę išvykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos (kardomojo kalinimo vietos) teritorijos ribų____________________________________________________________________________.
(išvykos tikslas)
2. N u s t a t a u, kad išvykti be sargybos arba be palydos nuteistasis gali nuo _________ val. iki ______ val. šiuo maršrutu _______________________________________________________.
Direktorius ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
_______________________________ Nutarimas man paskelbtas
(tarpininkaujančio darbuotojo pareigos)
_______________________________ ___________________________
(parašas) (nuteistojo parašas)
_______________________________ ___________________________
(vardas ir pavardė) (vardas ir pavardė)
201__ – ____ – ____ 201__ – ____ – ____
Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių
53 priedas
___________________________________________________________
(pataisos įstaigos pavadinimas)
IŠVADA
DĖL TRUMPALAIKĖS IŠVYKOS UŽ PATAISOS ĮSTAIGOS TERITORIJOS RIBŲ SUTEIKIMO NUTEISTAJAM
201__ m.____________ ____d. Nr.____
__________________
(vietovė)
Asmens bylos Nr.___________
___________________________
(grupės pavadinimas)
201__m. ____________ ____d. ______________________________________________________
(pataisos įstaigos pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)
_______________________________________________________________________________ ,
išnagrinėjęs nuteistojo ______________________________________________________________ ________________________________________________________________________________
(vardas ir pavardė, biografiniai, teisminiai duomenys ir charakteristika)
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________ rašytinį prašymą
suteikti trumpalaikę išvyką už pataisos įstaigos teritorijos ribų dėl ___________________________ ,
(išvykimo priežastis)
NUSTATĖ:
________________________________________________________________________________
(nurodoma priežastis, dėl kurios suteikiama trumpalaikė išvyka, ir ją patvirtinantys dokumentai bei
________________________________________________________________________________
įvertintos aplinkybės)
_______________________________________________________________________________ .
SIŪLO:
Nuteistajam ____________________________ suteikti trumpalaikę išvyką į ____________
(vardas ir pavardė) (nurodomas vietovės
________________________________________________________________________________
pavadinimas, išvykos trukmė (parų skaičius), taip pat ar tikslinga naudoti elektroninio stebėjimo priemones, skirti palydovą (palydą), uždėti antrankius)
Direktoriaus pavaduotojas ________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)