LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2016 M. SAUSIO 19 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-35 „DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ APYVARTOS“ PAKEITIMO

 

2024 m. vasario 19 d. Nr. 5-V-172

Vilnius

 

Pakeičiu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2016 m. sausio 19 d. įsakymą Nr. 5-V-35Dėl civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ APYVARTOS

 

 

 

1. Tvirtinu Civilinių pirotechnikos priemonių apskaitos tvarkymo ir duomenų pateikimo, F1 ir F2 kategorijų fejerverkų platinimo ir leidimų platinti F2 kategorijos fejerverkus išdavimo, reikalavimų patalpoms, kuriose gaminamos ir (ar) laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, ir leidimų gaminti ir (ar) laikyti civilines pirotechnikos priemones šiose patalpose išdavimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas) (pridedama).

2. Nurodau Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo valdybai, iki Aprašo 15 punkte nurodyti duomenys Juridinių asmenų registrui bus pradėti teikti automatiniu būdu, užtikrinti šių duomenų įkėlimą į Juridinių asmenų registrą rankiniu būdu.

3. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos policijos generalinio komisaro 2010 m. birželio 30 d. įsakymą Nr. 5-V-547 „Dėl civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos“ su visais pakeitimais ir papildymais.“

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                                                                                  Renatas Požėla

 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2016 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 5-V-35

(Lietuvos policijos generalinio komisaro

2024 m. vasario 19 d. įsakymo Nr. 5-V-172

redakcija)

 

CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ APSKAITOS TVARKYMO IR DUOMENŲ PATEIKIMO, F1 IR F2 KATEGORIJŲ FEJERVERKŲ PLATINIMO IR LEIDIMŲ PLATINTI F2 KATEGORIJOS FEJERVERKUS IŠDAVIMO, REIKALAVIMŲ PATALPOMS, KURIOSE GAMINAMOS IR (AR) LAIKOMOS CIVILINĖS PIROTECHNIKOS PRIEMONĖS, IR LEIDIMŲ GAMINTI IR (AR) LAIKYTI CIVILINES PIROTECHNIKOS PRIEMONES ŠIOSE PATALPOSE IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Civilinių pirotechnikos priemonių apskaitos tvarkymo ir duomenų pateikimo, F1 ir F2 kategorijų fejerverkų platinimo ir leidimų platinti F2 kategorijos fejerverkus išdavimo, reikalavimų patalpoms, kuriose gaminamos ir (ar) laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, ir leidimų gaminti ir (ar) laikyti civilines pirotechnikos priemones šiose patalpose išdavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato reikalavimus patalpoms, kuriose laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, leidimų gaminti ir (ar) laikyti civilines pirotechnikos priemones šiose patalpose išdavimo ir civilinių pirotechnikos priemonių apskaitos tvarkymo bei duomenų pateikimo tvarką, o taip pat civilinių pirotechnikos priemonių, pagamintų specialiai moksliniams tyrimams, technologijų plėtrai ir bandymams bei skirtų prekybos mugėse, parodose ar pirotechnikos priemonėms reklamuoti rengiamuose pristatymuose rodyti ir naudoti, rodymo ir naudojimo tvarką.

2.  Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse.

3. Aprašo 4 punkte nurodytus leidimus laikyti pirotechniką išduoda Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo valdyba (toliau – įgaliota policijos įstaiga).

 

II SKYRIUS

LEIDIMŲ LAIKYTI IR (AR) GAMINTI CIVILINES PIROTECHNIKOS PRIEMONES PATALPOSE IŠDAVIMO TVARKA

 

4.  Išduodami šių rūšių leidimai:

4.1. leidimas gaminti ir laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones;

4.2. leidimas laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones;

4.3. leidimas platinti F2 kategorijos fejerverkus.

5. Fizinis ar juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys, norintys gauti Aprašo 4.1 ar 4.2 papunktyje nurodytą leidimą, įgaliotai policijos įstaigai tiesiogiai pagal savo gyvenamąją vietą, elektroninėmis priemonėmis per Policijos elektroninių paslaugų sistemą arba per kontaktinį centrą (Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nustatyta tvarka) pateikia:

5.1. prašymą, kuriame nurodomas juridinio asmens, kitos organizacijos ar jų padalinio pavadinimas, kodas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai ar fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas (jei fizinis asmuo jį turi), adresas, telefono ir fakso numeriai, turimos licencijos rūšis, prašomo leidimo rūšis, patalpos (sandėlio), kurioje bus gaminamos ir (ar) laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, adresas, fizinio asmens, kuris tiesiogiai kontroliuoja civilinių pirotechnikos priemonių gamybą, įsigijimą, laikymą, realizavimą ar apskaitą, pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas (jei fizinis asmuo jį turi), prašymo pateikimo data;

5.2. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas) pavaldžios įstaigos pažymą, kad patalpa (sandėlis), kurioje bus laikomos ir (ar) gaminamos civilinės pirotechnikos priemonės, atitinka Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus įsakymu patvirtintus ir (ar) Apraše, kituose teisės aktuose nustatytus priešgaisrinės saugos reikalavimus. Pažymoje nurodoma didžiausia leidžiama laikyti patalpoje (sandėlyje) civilinių pirotechnikos priemonių bendra pirotechninio mišinio masė ir jų kategorija;

5.3. dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teisę į patalpas, kuriose gaminamos ir (ar) laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, ar dokumentus, patvirtinančius teisę naudoti šias patalpas kitais teisėtais pagrindais;

5.4. sutartį su apsaugos tarnyba dėl patalpos, kurioje gaminamos ir (ar) laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, apsaugos (Aprašo 33 punkte nurodytu atveju).

6. Fizinis ar juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys, norintys gauti Aprašo 4.3 papunktyje nurodytą leidimą, įgaliotai policijos įstaigai Aprašo 4 punkte nustatyta tvarka pateikia: 

6.1. pranešimą, kuriame nurodomas juridinio asmens, kitos organizacijos ar jų padalinio pavadinimas, kodas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai ar fizinio asmens vardas ir pavardė, adresas, telefono ir fakso numeriai, patalpos (sandėlio), kurioje bus laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, adresas, juridinio asmens, kitos organizacijos ar jų padalinio vadovo, kuris tiesiogiai kontroliuoja civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimą, laikymą, realizavimą ar apskaitą, pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas, prašymo pateikimo data;

6.2. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pavaldžios įstaigos pažymą, kad patalpa (sandėlis), kurioje bus laikomos ir (ar) gaminamos civilinės pirotechnikos priemonės, atitinka Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus įsakymu patvirtintus ir (ar) Apraše, kituose teisės aktuose nustatytus priešgaisrinės saugos reikalavimus;

6.3. pastatų (statinių) ar patalpų, kuriuose planuojama civilinių pirotechnikos priemonių platinimas, savininkų ar valdytojų sutikimą leisti platinti civilines pirotechnikos priemones.

7. Gautas prašymas ar pranešimas registruojamas Policijos licencijuojamos veiklos informacinėje sistemoje (toliau – PLVIS) ir kartu su padarytomis elektroninėmis dokumentų kopijomis įkeliamas į PLVIS. 

8. Gavus prašymą dėl Aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose nurodyto leidimo išdavimo ir visus su prašymu pateiktus tinkamai įformintus dokumentus, atliekamas patikrinimas, ar prašyme nurodytiems asmenims (toliau – tikrinami asmenys) nėra (yra) taikoma Įstatyme nustatytų teisės dirbti darbą, susijusį su licencijuojama veikla, apribojimų, dėl kurių Aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose nurodytas leidimas negalėtų būti išduotas. Duomenys apie juridinį asmenį ieškomi Juridinių asmenų registro nuostatų nustatyta tvarka.

9. Dėl Aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose nurodyto leidimo išdavimo PLVIS parengiamas sprendimas išduoti leidimą ir atsakymas pareiškėjui dėl leidimo išdavimo išsiunčiamas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų. Priėmus sprendimą išduoti leidimą, išduodamas Aprašo 4.1 ar 4.2 papunktyje nurodytas leidimas duomenis įrašant į PLVIS, o sprendimas neišduoti leidimo ar sprendimas dėl leidimo panaikinimo įforminamas išvada, apie tai raštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo, nurodant apskundimo tvarką, informuojamas pareiškėjas. Tokiu atveju patvirtintų sprendimų neišduoti leidimo ir atsakymų asmeniui dėl leidimo neišdavimo elektroninės kopijos įkeliamos į PLVIS.

10. Gavus pranešimą dėl Aprašo 4.3 papunktyje nurodyto leidimo suteikimo, ne vėliau kaip kitą darbo dieną PLVIS užpildomi leidimo duomenys. Patikrinimai, ar nėra Įstatyme nustatytų apribojimų gauti leidimą ir ar yra (nėra) Įstatyme nustatytų pagrindų panaikinti išduotą leidimą, atliekami ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pranešimo gavimo.

11. Leidime nurodomi šie duomenys:

11.1. leidimo rūšis, išdavimo data ir numeris;

11.2. leidimą išduodančios įgaliotos policijos įstaigos pavadinimas;

11.3. fizinio asmens vardas ir pavardė arba juridinio asmens, kitos organizacijos ar jų padalinio pavadinimas ir kodas;

11.4. patalpų, kuriose bus gaminamos ir (ar) laikomos civilinės pirotechnikos priemonės, adresas;

11.5. didžiausia leidžiama laikyti civilinių pirotechnikos priemonių bendra pirotechninio mišinio masė ir jų kategorijos;

11.6. leidimo galiojimo terminas.

12. Duomenys apie išduotus (panaikintus) leidimus saugomi PLVIS.

13. Fiziniams asmenims, juridiniams asmenims, kitoms organizacijoms ar jų padaliniams išduodama tiek leidimų, kiek jie turi objektų, kuriuose laikomos ir (ar) gaminamos civilinės pirotechnikos priemonės. Jei vienas subjektas viename objekte civilines pirotechnikos priemones laiko keliose skirtingose vietose, gali būti išduodamas vienas leidimas, o prie jo pridedama schema, kurioje pažymėtos civilinių pirotechnikos priemonių laikymo ir (ar) gamybos vietos.

14. Aprašo 4.1, 4.2 ar 4.3 papunktyje nurodytas leidimas išduodamas, neišduodamas, leidimo galiojimas sustabdomas, leidimo galiojimo sustabdymas panaikinamas ir leidimo galiojimas panaikinamas Įstatyme nustatyta tvarka. Priimtus sprendimus PLVIS tvirtina įgaliotos policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.

15. Aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose nurodyti leidimai išduodami neterminuotam laikui, jeigu patalpos, kuriose ketinama gaminti ir (ar) laikyti civilines pirotechnikos priemones, fiziniam ar juridiniam asmeniui, kitai organizacijai ar jų padaliniui, norinčiam gauti šį leidimą, priklauso nuosavybės teise. Jeigu patalpos naudojamos kitais teisėtais pagrindais – leidimas išduodamas ne ilgesniam negu pastatų (statinių) ar patalpų valdytojų sutikime nustatytam terminui. Aprašo 4.3 papunktyje nurodytas leidimas išduodamas neterminuotam laikui.

16. Duomenys apie išduotus leidimus, leidimų patikslinimą, leidimų galiojimo sustabdymą, leidimų galiojimo sustabdymo panaikinimą ir leidimų galiojimo panaikinimą automatiniu būdu perduodami Juridinių asmenų registrui Juridinių asmenų registro nuostatų nustatyta tvarka. Perduodami šie duomenys:

16.1. leidimo turėtojo pavadinimas, teisinė forma, kodas, buveinės adresas;

16.2. leidimo rūšis;

16.3. leidimo numeris;

16.4. leidimo išdavimo, galiojimo (jei leidimas išduotas terminuotam laikotarpiui), patikslinimo (papildymo), galiojimo panaikinimo, galiojimo sustabdymo arba galiojimo sustabdymo panaikinimo data.

 

III SKYRIUS

CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ APSKAITA

 

17. Civilinių pirotechnikos priemonių gamintojai, eksportuotojai, importuotojai, įvežantieji ar išvežantieji asmenys, platintojai ir naudotojai privalo tvarkyti gaminamų, įsigytų, laikomų (sandėliuojamų), sunaudotų ir išplatintų civilinių pirotechnikos priemonių apskaitą:

17.1. pildyti įsigytų F4 kategorijos fejerverkų, T2 ir P2 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių bei civilinių pirotechnikos priemonių, pagamintų specialiai moksliniams tyrimams, technologijų plėtrai ir bandymams, taip pat pirotechnikos priemonių, skirtų prekybos mugėse, parodose ar pirotechnikos priemonėms reklamuoti rengiamuose pristatymuose rodyti ir naudoti, apskaitos žurnalą (1 priedas);

17.2. pildyti realizuotų (sunaudotų) F4 kategorijos fejerverkų, T2 ir P2 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių bei civilinių pirotechnikos priemonių, pagamintų specialiai moksliniams tyrimams, technologijų plėtrai ir bandymams, taip pat pirotechnikos priemonių, skirtų prekybos mugėse, parodose ar pirotechnikos priemonėms reklamuoti rengiamuose pristatymuose rodyti ir naudoti, apskaitos žurnalą (2 priedas);

17.3. tvarkyti bylą, kurioje saugomi pirotechnikų, įsigijusių F4 kategorijos fejerverkų, T2 ir P2 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių, pateikti dokumentai, patvirtinantys šių pirotechnikos priemonių realizavimo teisėtumą, arba pirotechnikos priemonių nurašymo aktai (3 priedas), jei pirotechnikos priemones bandymams, fejerverkams daryti ar kitiems tikslams panaudojo Aprašo 18 punkte nurodyti asmenys. Pirotechnikos priemonių nurašymo aktai turi būti surašomi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, panaudojus pirotechnikos priemones. Byloje dokumentai segami eilės tvarka.

18. Fizinis ar juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys, turintis Aprašo 4.1 papunktyje nurodytą leidimą, taip pat tvarko apskaitą:

18.1. pildo įsigyto civilinėms pirotechnikos priemonėms gaminti bedūmio parako apskaitos žurnalą (4 priedas);

18.2. pildo pagamintų F4 kategorijos fejerverkų, T2 ir P2 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių apskaitos žurnalą (5 priedas), kuriame surašomi kiekvieną parą pagaminti F4 kategorijos fejerverkai, T2 ir P2 kategorijų civilinės pirotechnikos priemonės;

18.3. pildo Aprašo 17.2 papunktyje nurodytą žurnalą;

18.4. tvarko Aprašo 17.3 papunktyje nurodytą bylą.

19. Civilinių pirotechnikos priemonių gamintojai ir importuotojai ar platintojai (jei civilines pirotechnikos priemones rinkai pateikia savo vardu arba naudodamiesi savo prekės ženklu, arba jie taip pakeičia rinkai jau pateiktą civilinę pirotechnikos priemonę, kad gali pasikeisti jos atitiktis Įstatymo reikalavimams) privalo ne mažiau kaip 10 metų po civilinės pirotechnikos priemonės pateikimo rinkai dienos ar panaudojimo dienos saugoti duomenis apie visų jų pagamintų arba importuotų civilinių pirotechnikos priemonių registracijos numerius kartu su prekės pavadinimu, bendrąja rūšimi ir porūšiu, jei taikoma, ir gamybos vieta.

20. Asmenys, turintys leidimus, apskaitos dokumentus turi pateikti kontroliuojančioms institucijoms ar įstaigoms jų nustatytais terminais ir forma. Jeigu asmuo, turintis leidimą, nutraukia veiklą, jis visus civilinių pirotechnikos priemonių apskaitos dokumentus ir bylas perduoda saugoti įgaliotai policijos įstaigai.

21. Žurnalų, kurie naudojami civilinių pirotechnikos priemonių apskaitai tvarkyti, puslapiai turi būti sunumeruoti, perverti virvele ir užantspauduoti įgaliotos policijos įstaigos antspaudais. Įrašas, rodantis žurnalo puslapių skaičių, tvirtinamas įgaliotos policijos įstaigos atsakingų pareigūnų parašais.

22. Trynimai ir taisymai žurnaluose draudžiami. Klaidingas įrašas perbraukiamas tiesiu brūkšniu ir patvirtinamas suklydusio asmens parašu.

23. Asmenys nurodytus žurnalus ir bylas saugo tol, kol vykdoma Apraše reglamentuojama veikla.

24. F1, F2 ir F3 kategorijų fejerverkų, T1 ir P1 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių apskaita ir prekyba vykdoma vadovaujantis Mažmeninės prekybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 „Dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus įsakymais patvirtintais ir (ar) Apraše, kituose teisės aktuose nustatytais priešgaisrinės saugos reikalavimais.

 

IV SKYRIUS

CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ, PAGAMINTŲ SPECIALIAI MOKSLINIAMS TYRIMAMS, TECHNOLOGIJŲ PLĖTRAI IR BANDYMAMS BEI SKIRTŲ PREKYBOS MUGĖSE, PARODOSE AR PIROTECHNIKOS PRIEMONĖMS REKLAMUOTI RENGIAMUOSE PRISTATYMUOSE RODYTI IR NAUDOTI, RODYMO IR NAUDOJIMO TVARKA

 

25. Fiziniai ar juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, norėdami rodyti ir naudoti pirotechnikos priemones prekybos mugėse, parodose ar pirotechnikos priemonėms reklamuoti rengiamuose pristatymuose, privalo gauti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžios įstaigos pažymą, kurioje turi būti nurodyta, kokį pirotechnikos priemonių kiekį galima tose patalpose (vietoje, vietovėje) laikyti, naudoti. Fiziniams ar juridiniams asmenims, kitoms organizacijoms ar jų padaliniams draudžiama viršyti pažymoje nurodytą pirotechnikos priemonių kiekį.

26. Fiziniai ar juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, turintys civilinių pirotechnikos priemonių, pagamintų specialiai moksliniams tyrimams, technologijų plėtrai ir bandymams, bei pirotechnikos priemonių, skirtų prekybos mugėse, parodose ar pirotechnikos priemonėms reklamuoti rengiamuose pristatymuose rodyti ir naudoti, naudodami jas išvardytiems tikslams privalo užtikrinti, kad nekiltų grėsmė žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai.

27. Civilines pirotechnikos priemones, pagamintas specialiai moksliniams tyrimams, technologijų plėtrai ir bandymams, bei pirotechnikos priemones, skirtas prekybos mugėse, parodose ar pirotechnikos priemonėms reklamuoti rengiamuose pristatymuose rodyti ir naudoti, tvarkyti, prižiūrėti ir (ar) naudoti gali tik pirotechnikai.

 

V SKYRIUS

DUOMENŲ TEIKIMO TVARKA

 

28. Fizinis ar juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys, turintys įgaliotos policijos įstaigos išduotus aprašo 4.1 ir 4.2 punktuose nurodytus leidimus ir vykdantys F2 ir (ar) F3 kategorijos fejerverkų, T1 ir P1 kategorijų civilinių pirotechnikos priemonių prekybą (gamybą), iki kiekvienų metų sausio 31 dienos Aprašo 5 punkte nustatyta tvarka turi pateikti duomenis, kiek per paskutinius metus buvo įsigyta ir (ar) parduota (pagaminta) civilinių pirotechnikos priemonių ir koks yra pirotechnikos priemonių likutis (nurodoma bendra pirotechninio mišinio masė).

29. Fiziniai ar juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, turintys Aprašo 4.1 ar 4.2 papunktyje nurodytus leidimus, iki kiekvienų metų spalio 15 dienos privalo el. paštu leidimai.pd@policija.lt pateikti pirotechnikos priemonėms paskelbtųjų įstaigų išduotus atitikties įvertinimo sertifikatus, kurie nebuvo pateikti įgaliotai policijos įstaigai kartu su prašymu išduoti leidimą eksportuoti ar importuoti civilines pirotechnikos priemones, .pdf formatu. Failo pavadinimas turi būti sudarytas iš visų pirotechnikos priemonių, kurios yra nurodytos sertifikatuose, pavadinimų. Elektroniniu paštu gauti duomenys apie pirotechnikos sertifikatus įkeliami į Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tinklinį diską.

30. Fizinis ar juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Aprašo 5.1 ar 6.1 papunktyje nurodytų asmenų pasikeitimo Aprašo 5 punkte nustatyta tvarka pateikia duomenis įgaliotai policijos įstaigai, išdavusiai Aprašo 4 punkte nurodytą leidimą. Įgaliota policijos įstaiga taip pat vertina poreikį dėl leidimo tikslinimo, kai pateikiami duomenys apie kitus pasikeitimus.

 

VI SKYRIUS

REIKALAVIMAI PATALPOMS, KURIOSE GAMINAMOS IR (AR) LAIKOMOS CIVILINĖS PIROTECHNIKOS PRIEMONĖS

 

31. Fiziniai ar juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, turintys Aprašo 4.1 papunktyje nurodytus leidimus, gali įsigyti ir laikyti ne daugiau kaip 100 kg bedūmio parako, kitų sprogstamųjų medžiagų ar sprogstamųjų medžiagų mišinio, reikalingo civilinėms pirotechnikos priemonėms pagaminti.

32. Fiziniai ar juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, laikantys ir (ar) gaminantys civilines pirotechnikos priemones, privalo užtikrinti, kad jomis nepasinaudos pašaliniai asmenys.

33. F3 ir F4 kategorijų fejerverkai, T2 ir P2 kategorijų civilinės pirotechnikos priemonės arba gaminamos civilinės pirotechnikos priemonės turi būti laikomos atskirose patalpose, jose turi būti įrengta į centralizuoto stebėjimo pultą įjungta apsauginė signalizacija, kaip nustatyta Ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių laikymo, saugojimo ir laikino saugojimo reikalavimuose, patvirtintuose Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. kovo 3 d. įsakymo Nr. 5-V-180 „Dėl Ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų, jų dalių laikymo, saugojimo ir laikino saugojimo reikalavimų patvirtinimo“.

34. Fizinis asmuo asmeninėms reikmėms (švenčių progoms pažymėti ar kita) savo gyvenamojoje vietoje gali laikyti civilinių pirotechnikos priemonių, kurių bendra pirotechninio mišinio masė – ne didesnė kaip 5 kg. Tokių pirotechnikos priemonių bendras svoris neturi viršyti 20 kg. Laikant pirotechnikos priemones savo gyvenamojoje vietoje, būtina laikytis gaisrinės saugos reikalavimų.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Įgaliota policijos įstaiga, išdavusi aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose nurodytus leidimus, privalo ne rečiau kaip vieną kartą per 6 mėnesius atlikti planinį, netikėtą ar pakartotinį patikrinimą, ar nepažeidžiami civilinių pirotechnikos priemonių gamybos ir (ar) laikymo reikalavimai, ar tinkamai tvarkoma šių priemonių apskaita.

36. Baigus vykdyti turimoje licencijoje nurodytą civilinių pirotechnikos priemonių apyvartą, apskaitos žurnalai ir bylos Aprašo 4 punkte nustatyta tvarka perduodami įgaliotai policijos įstaigai. Už žurnalų ir bylų perdavimą atsako fizinis asmuo, juridinio asmens, kitos organizacijos ar jų padalinio vadovas.

37. Įgaliota policijos įstaiga gautus žurnalus saugo 10 metų nuo jų gavimo dienos, bylas – 3 metus.

38. Aprašo 19 ir 20 punktų nuostatos taikomos nuo 2016 m. spalio 17 d.

39. Apie Lietuvos rinkai skirtas civilines pirotechnikos priemones, įvežtas į Lietuvą iš valstybių narių (tais atvejais, kai išmuitinimo procedūros netaikomos), privaloma per 10 darbo dienų pranešti įgaliotai policijai el. paštu leidimai.pd@policija.lt ir pateikti .xlsx arba .ods formatu informaciją apie gaminio pavadinimą, civilinės pirotechnikos priemonės registracijos numerį, kategoriją, kiekį (vienetais) bei .pdf formatu paskelbtųjų įstaigų pirotechnikos priemonėms išduotus atitikties įvertinimo sertifikatus (Įstatymo 7 straipsnio 4 ir 5 dalyse nurodytais atvejais).

 

_________________________