SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2020 m. vasario 27 d. Nr. T9-54
Skuodas
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 „Dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“ patvirtintų Mažmeninės prekybos taisyklių 10 punktu, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymo Nr. 3D-357 „Dėl Prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešose vietose rekomendacijų aprašo“ 2 punktu, Skuodo rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
Patvirtinti Prekybos ir paslaugų teikimo Skuodo rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles (pridedama).
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyriui (H. Manto g. 37, Klaipėda) arba Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmams (Galinio Pylimo g. 9, Klaipėda) per vieną mėnesį nuo šio teisės akto paskelbimo arba įteikimo suinteresuotam asmeniui dienos.
PATVIRTINTA
Skuodo rajono savivaldybės tarybos
2020 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T9-54
PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Prekybos ir paslaugų teikimo Skuodo rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja mažmeninės prekybos, prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais organizavimo ir paslaugų teikimo tvarką Skuodo rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) viešosiose vietose.
2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais bei kitais teisės aktais.
3. Taisyklės privalomos Savivaldybės teritorijos viešose vietose ar viešose vietose vykstančių renginių metu prekiaujantiems ar paslaugas teikiantiems juridiniams ir fiziniams asmenims, įstatymų nustatyta tvarka įregistravusiems savo veiklą ar kitu būdu turintiems teisę prekiauti ar teikti paslaugas.
4. Taisyklės netaikomos prekybai ir paslaugų teikimui iš statinių, kurie įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, ir asmenims, prekiaujantiems ir (ar) teikiantiems paslaugas jiems nuosavybės teise priklausančiose ar nuomojamose teritorijose.
6. Apraše vartojamos sąvokos:
6.1. Kioskas – smulkios prekybos reikmėms skirtas lengvų konstrukcijų, į žemę įleistų pamatų neturintis laikinas įrenginys, kurio dalis sienų ar jų viršutinės dalys yra įstiklintos, ir prekyba vykdoma ar paslaugos teikiamos per priekinėje sienoje esančią virtinos angą;
6.2. Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuota ir lauke pastatyta įranga (prekystaliai, vežimėliai, stalai, pakylos ir pan.), skirta prekybai.
6.3. Lauko kavinė – lauke įrengtas laikinasis nesudėtingų lengvų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir pan.), kurie yra skirti viešojo maitinimo paslaugoms teikti.
6.4. Leidimas prekiauti ar teikti paslaugas Skuodo rajono savivaldybės viešosiose vietose – dokumentas asmeniui, suteikiantis teisę verstis mažmenine prekyba ar teikti paslaugas konkrečioje Skuodo rajono savivaldybės viešojoje vietoje.
6.5. Pardavėjas ar paslaugų teikėjas– juridinis ar fizinis asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka turintis teisę prekiauti ar teikti paslaugas, kuris verčiasi mažmenine prekyba ar teikia paslaugas viešosiose vietose.
6.6. Paviljonas – laikinas statinys, kuris neturi į žemę įleistų pamatų ir kuris yra atskiras statinys ar priestatas prie kito pastato, tačiau turintis atskirą įėjimą ir viduje įrengtą prekybos salę pirkėjams aptarnauti.
6.7. Paviljonas ar kioskas įrengtas savininkų lėšomis – paviljonas ar kioskas, įrengtas savininkų lėšomis pagal Skuodo rajono savivaldybės tarybos nustatytą tvarką.
6.8. Viešoji vieta – Savivaldybės teritorijoje esanti Savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (išskyrus išnuomotą ar perduotą naudotis teritoriją), kurioje teikiamos paslaugos ar vykdoma prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ir priekabų, lauko kavinių.
II SKYRIUS
PREKYBOS (PASLAUGŲ TEIKIMO) BŪDAI
7. Prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose būdai yra šie:
7.1. prekyba ir paslaugų teikimas iš (nuo) laikinosios prekybos įrenginių, prekybai pritaikytų automobilių ar jų priekabų;
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI PREKYBOS IR PASLAUGŲ VIETAI IR ĮRANGAI
8. Prekybą viešosiose vietose galima pradėti tik gavus Skuodo rajono savivaldybės administracijos konkrečios seniūnijos išduotą leidimą.
9. Laikinieji įrenginiai, specializuoti automobiliai, kioskai, paviljonai, nestacionariosios lauko kavinės negali būti statomi automobilių stovėjimo aikštelėse, ant pravažiavimo vietų, pėsčiųjų, dviračių, praėjimo takų ir žaliųjų plotų (išskyrus prekybą ir paslaugų teikimą švenčių, masinių renginių metu).
10. Prekybos ir paslaugų teikimo vietoje naudojami įrenginiai turi būti lengvai montuojamų konstrukcijų, atitinkantys lauko prekybos funkcinius reikalavimus, visiškai sukomplektuoti, švarūs, tvarkingi.
11. Prekybos ar paslaugų teikimo vieta neturi sudaryti kliūčių kitiems asmenims, negali trukdyti eismui. Prekybos vietoje turi būti palaikoma švara ir tvarka.
IV SKYRIUS
REIKALAVIMAI PARDAVĖJAMS IR PASLAUGŲ TEIKĖJAMS
13. Pardavėjai, prekiaujantys viešosiose vietose, privalo laikytis Lietuvos Respublikos
Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 „Dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“ patvirtintų Mažmeninės prekybos taisyklių ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-357 „Dėl Prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešose vietose rekomendacijų aprašo“ patvirtinto aprašo nuostatų.
14. Draudžiama prekiauti:
14.3. atviruose gatvės objektuose nefasuotais maisto produktais, išskyrus negreit gendančius vaisius ir daržoves;
15. Prekiautojai ir paslaugų teikėjai privalo:
15.1. turėti prekybos (paslaugų teikimo) vietoje leidimą, individualios veiklos vykdymo
pažymą ar verslo liudijimą, ar darbo sutarties kopiją, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prekių įsigijimą liudijančius dokumentus, maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (jeigu tų prekių prekybai jis yra privalomas). Jei prekiaujama maisto prekėmis reikia turėti asmens medicinos knygelę;
V SKYRIUS
KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ
16. Pardavėjų ir paslaugų teikėjų veiklą, jų parduodamų prekių saugą ir kokybę gali tikrinti pagal savo kompetenciją leidimą prekiauti ir teikti paslaugas viešosiose vietose išdavusios seniūnijos, pagal kompetenciją kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.
17. Pardavėjas ar paslaugos teikėjas kontrolę atliekančių institucijų įgaliotiems darbuotojams, pateikusiems tai patvirtinančius dokumentus, privalo pateikti jų prašomus dokumentus.
18. Pardavėjas ar paslaugų teikėjas, kontrolę atliekančių institucijų įgaliotų darbuotojų supažindintas su tikrinimo rezultatais, privalo nustatytais terminais pašalinti rastus trūkumus ir apie tai informuoti kontrolę atliekančias institucijas ir įstaigas.