MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL PAGALBOS PINIGŲ VAIKUS GLOBOJANČIOMS (RŪPINANČIOMS) ŠEIMOMS BEI ŠEIMYNOMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2024 m. rugpjūčio 26 d. Nr. 1-321
Marijampolė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 30 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 11 straipsnio 1 dalimi, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2024 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. A1-397 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, 33, 36 ir 37 punktais, Marijampolės savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Pagalbos pinigų vaikus globojančioms (rūpinančioms) šeimoms bei šeimynoms skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą (pridedama).
3. Pripažinti netekusiu galios Marijampolės savivaldybės tarybos 2016 m. gegužės 2 d. sprendimą Nr. 1-161 „Dėl Priedo fiziniam asmeniui (globėjui) už vaiko globą skyrimo ir mokėjimo iš savivaldybės biudžeto tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Marijampolės savivaldybės tarybos
2024 m. rugpjūčio 26 d.
sprendimu Nr. 1-321
PAGALBOS PINIGŲ VAIKUS GLOBOJANČIOMS (RŪPINANČIOMS) ŠEIMOMS BEI ŠEIMYNOMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pagalbos pinigų vaikus globojančioms (rūpinančioms) šeimoms bei šeimynoms skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato pagrindines sąvokas, kreipimosi dėl pagalbos pinigų tvarką, pagalbos pinigų dydį, pagalbos pinigų skyrimą ir mokėjimą, pagalbos pinigų naudojimą ir naudojimo kontrolę, globėjo (rūpintojo) pareigas, savivaldybės administracijos teises, neteisėtai gautų pagalbos pinigų išieškojimo tvarką.
2. Šis aprašas taikomas vaikus globojančioms (rūpinančioms) šeimoms bei šeimynoms, kurių globojamiems vaikams globa ar rūpyba nustatyta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus nurodymu bei vaikų, kuriems globa (rūpyba) nustatyta ne Lietuvos Respublikoje ir vaiko globos (rūpybos) vykdymą perėmė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius.
II SKYRIUS
PAGRINDINĖS SĄVOKOS
4. Šiame apraše vartojamos sąvokos:
4.1. vaiko globėjas (rūpintojas) - fizinis asmuo (šeima ar šeimyna), kuriam Civilinio kodekso nustatyta tvarka pavesta be tėvų globos likusio vaiko priežiūra, auklėjimas, teisių bei interesų gynimas ir atstovavimas jam arba kuris šias teises ir pareigas įgijo ne Lietuvos Respublikoje, tačiau sprendimą dėl šių teisių ir pareigų suteikimo ir jo vykdymą perėmė Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija;
4.2. globojamas vaikas – vaikas, kuriam Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) arba kuriam globa (rūpyba) nustatyta ne Lietuvos Respublikoje ir jos vykdymą perėmė Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija;
4.3. vaiko globa (rūpyba) – likusio be tėvų globos vaiko, įstatymų nustatyta tvarka patikėto fiziniam asmeniui (šeimai, šeimynai), priežiūra, auklėjimas ir ugdymas, kitų jam tinkamų dvasiškai ir fiziškai augti sąlygų sudarymas ir palaikymas, jo asmeninių, turtinių teisių bei teisėtų interesų gynimas ir atstovavimas jiems;
III SKYRIUS
KREIPIMASIS DĖL PAGALBOS PINIGŲ
6. Vaiko (-ų) globėjas (rūpintojas) (toliau-globėjas) dėl pagalbos pinigų kreipiasi į Marijampolės savivaldybės administracijos seniūnijų specialistus pagal deklaruotą gyvenamąją vietą arba seniūnijos, kurios teritorijoje nuomojasi būstą, specialistus, o jei bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo deklaruotos gyvenamosios vietos neturi, seniūnijos, kurios teritorijoje faktiškai gyvena, specialistus. Jeigu globėjo gyvenamoji vieta deklaruota kitoje savivaldybėje – į Marijampolės savivaldybės administracijos Piniginės paramos skyrių (toliau –Piniginės paramos skyrius) 1 langelis, J. Basanavičiaus a.1., Marijampolė.
7. Globėjas, kuris kreipiasi dėl pagalbos pinigų privalo pateikti šiuos dokumentus:
7.2. Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę, arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išskyrus aprašo 10 punkte numatytą atvejį;
7.4. mokyklos pažymą, kai vaikas (asmuo) mokosi ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą) bendrojo ugdymo mokyklos ar profesinio mokymo įstaigos bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre;
8. Dokumentus, nurodytus šio aprašo 7.3 ir 7.4 papunkčiuose, globėjas privalo pateikti tik tuo atveju, jeigu šių duomenų nėra valstybės ir žinybiniuose registruose ir valstybės informacinėse sistemose ar savivaldybės administracija šios informacijos neturi.
10. Jei prašymas teikiamas elektroniniu paštu, prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu, atitinkančiu 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, nustatytus kvalifikuotam elektroniniam parašui keliamus reikalavimus, prašymą ir dokumentus teikiančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija neteikiama.
11. Jeigu prašymas pagalbos pinigams skirti siunčiamas paštu, prie prašymo pridedami visų reikiamų dokumentų originalai arba jų kopijos, patvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka (įskaitant asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją).
12. Jeigu prašymas pagalbos pinigams skirti teikiamas per atstovą, pateikiamas notaro ar kito asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus, patvirtintas įgaliojimas arba jo kopija, patvirtinta teisės aktų nustatyta tvarka.
13. Kilus įtarimams, prašymus dėl pagalbos pinigų priimantis specialistas gali pareikalauti ir kitų papildomų šio aprašo 7 punkte nenurodytų dokumentų.
14. Kreipdamasis dėl pagalbos pinigų skyrimo, globėjas pateikia reikiamų dokumentų originalus, išskyrus tuos atvejus, kai dėl pagalbos pinigų kreipiamasi elektroniniu paštu. Dokumentus priėmę Piniginės paramos skyriaus ar seniūnijų specialistai (toliau - specialistai) privalo padaryti ir patvirtinti pateikiamų dokumentų (išskyrus asmens tapatybės dokumentus) kopijas.
15. Globėjas turi teisę atsisakyti paskirtų pagalbos pinigų pateikęs prašymą dėl pagalbos pinigų mokėjimo nutraukimo.
16. Specialistai gautą prašymą ir prie jo pridėtus reikiamus dokumentus tą pačią dieną užregistruoja ir išduoda arba išsiunčia globėjui informacinį lapelį (2 priedas).
17. Jeigu pateikti ne visi reikiami dokumentai, informacija apie trūkstamus dokumentus įrašoma į informacinį lapelį. Paaiškėjus trūkstamiems dokumentams ne prašymo priėmimo metu, specialistai informuoja globėją apie trūkstamus dokumentus globėjo prašyme pageidaujamu būdu, prašyme nurodydami trūkstamus dokumentus, informavimo datą ir tai patvirtina savo parašu. Trūkstami dokumentai pateikiami ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo pateikimo ar informacijos apie trūkstamus dokumentus gavimo dienos. Jeigu per mėnesį reikiamų dokumentų globėjas nepateikia, pagalbos pinigai neskiriami.
18. Prašymus su visais reikalingais dokumentais, priimtus iki einamojo mėnesio 25 d. imtinai, seniūnijų specialistai į kompiuterines laikmenas suveda ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio 27 d. imtinai.
19. Prašymai su visais reikalingais dokumentais, priimti po einamojo mėnesio 25 dienos ar į kompiuterines laikmenas suvesti po einamojo mėnesio 27 d., įtraukiami į kito mėnesio mokėjimus ir pagalbos pinigai globėjui išmokami už praėjusius priklausančius mėnesius.
20. Specialistai priėmę prašymą ir visus reikalingus dokumentus pagalbos pinigams skirti:
20.1. sutikrina globėjo prašyme ir pateiktuose dokumentuose nurodytų duomenų tikrumą bei kitus pagalbos pinigams skirti reikalingus duomenis Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (toliau – SPIS), sistemoje „Parama“ ir kituose turimuose registruose bei valstybės informacinėse sistemose;
20.3. nustato teisę į pagalbos pinigus, rengia sistemoje „Parama“ sprendimą pagalbos pinigams skirti arba neskirti;
IV SKYRIUS
PAGALBOS PINIGŲ DYDIS
22. Pagalbos pinigų dydis:
23. Už kiekvieną prižiūrimą ar globojamą (rūpinamą) vaiką iki 3 metų pagalbos pinigai didinami papildomai 1 BSI dydžiu per mėnesį.
24. Pagalbos pinigai globėjui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) už vaiką iki 18 metų ir vyresnį vaiką, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, baigiamaisiais mokymosi metais mokami iki tų metų rugsėjo 1 dienos, o asmeniui, kuris mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą (taip pat ir asmeniui, kurio mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai) ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, iki mokymosi ar studijų pagal šias programas baigimo dienos, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 24 metai.
V SKYRIUS
PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMAS IR MOKĖJIMAS
25. Pagalbos pinigai skiriami arba neskiriami Marijampolės savivaldybės mero įgalioto Marijampolės savivaldybės administracijos Piniginės paramos skyriaus karjeros valstybės tarnautojo sprendimu. Jeigu priimamas sprendimas neskirti pagalbos pinigų, būtina nurodyti atsisakymo skirti pagalbos pinigus priežastis ir šio sprendimo apskundimo tvarką.
26. Sprendimas dėl pagalbos pinigų skyrimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų gavimo dienos. Pagalbos pinigai skiriami 12 mėnesių laikotarpiui, bet ne ilgiau nei yra teisė gauti šią išmoką. Pagalbos pinigų mokėjimas pratęsiamas be atskiro globėjo prašymo, pateikus globotinio banko sąskaitos išrašą.
27. Globėjui už vaiką virš 18 metų, kuris mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą (taip pat ir asmeniui, kurio mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai) ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, pagalbos pinigai skiriami iki tų metų rugsėjo 1 d., bet ne ilgiau nei yra teisė gauti šią išmoką.
28. Pirmąkart besikreipiančiam globėjui pagalbos pinigai skiriami nuo prašymo pateikimo mėnesio 1 dienos (jei kreipiamasi tą mėnesį, kurį nustatyta globa (rūpyba), nuo globos (rūpybos) nustatymo dienos), iki atsiranda aplinkybių, turinčių įtakos pagalbos pinigų dydžio pasikeitimui ar nutraukimui. Jei kreipiamasi ne pirmą kartą pagalbos pinigai skiriami ir mokami ne daugiau kaip už 3 praėjusius mėnesius nuo visų dokumentų, būtinų pagalbos pinigams skirti, pateikimo dienos, jeigu globėjas turėjo teisę gauti pagalbos pinigus.
29. Jeigu pagalbos pinigai skiriami ne už visą mėnesį, jų dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, už kurias pagalbos pinigai skiriami, skaičiui.
30. Pagalbos pinigai globėjui mokami už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 25 dienos, lėšas pervedant į globėjo atsiskaitomąją sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiame banke ar banko skyriuje.
31. Pagalbos pinigai neskiriami arba jų mokėjimas nutraukiamas:
31.2. globėjui, kuriam vaiko laikinoji globa (rūpyba) nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos;
31.9. globotiniui, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą) bendrojo ugdymo mokyklos bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre ar globotinį patalpinus į globos įstaigą;
31.10. globotiniui atliekant su laisvės atėmimu susijusią bausmę, paskyrus priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbus globotinio paiešką, teismo pripažinus nežinia kur esančiu;
31.11. globėjui nesudarius galimybių specialistams ir socialiniams darbuotojams vykdyti pagalbos pinigų panaudojimo kontrolę;
31.12. nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį ir neužtikrinama globotinio gerovė, jo teisės ir teisėti interesai;
VI SKYRIUS
PAGALBOS PINIGŲ NAUDOJIMAS IR NAUDOJIMO KONTROLĖ
33. Pagalbos pinigai turi būti naudojami globotinio poreikiams, gerovei, teisėtiems interesams tenkinti: jo ugdymui, lavinimui, sveikatos priežiūrai, užimtumui, drabužiams, kišenpinigiams, kitoms vaiko reikmėms.
34. Globėjas 15 proc. per metus gautų pagalbos pinigų sumos turi pervesti į globotinio atsiskaitomąją sąskaitą banke.
36. Ar pagalbos pinigai naudojami pagal paskirtį, ar tenkinama globotinio gerovė, teisės, teisėti interesai, kontroliuoja Piniginės paramos skyriaus atsakingi specialistai ir Globos centro socialiniai darbuotojai.
37. Piniginės paramos skyriaus atsakingiems specialistams ar Globos centro socialiniams darbuotojams nustačius, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, kad globėjas pažeidė savo prisiimtus įsipareigojimus pagal teisės aktus, Piniginės paramos skyriaus atsakingi specialistai surašo buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, Globos centro socialiniai darbuotojai – rekomendaciją bei per 5 darbo dienas pateikia informaciją Piniginės paramos skyriaus atsakingam specialistui dėl pagalbos pinigų mokėjimo nutraukimo ar mokėjimo.
VII SKYRIUS
GLOBĖJO PAREIGOS
39. Globėjai, kurie kreipiasi dėl pagalbos pinigų mokėjimo ir kurie juos gauna, privalo:
39.1. pateikti visą teisingą informaciją, įrodančią teisę gauti pagalbos pinigus ir būtinus pagalbos pinigams gauti dokumentus;
39.2. pranešti seniūnijos arba Piniginės paramos skyriaus specialistams apie aplinkybes, turinčias įtakos pagalbos pinigams mokėti per mėnesį nuo šių aplinkybių atsiradimo dienos;
39.3. Piniginės paramos skyriaus specialistams arba Globos centro socialiniams darbuotojams sudaryti galimybę tikrinti gyvenimo sąlygas bei kaip naudojami pagalbos pinigai;
VIII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS TEISĖS
40. Seniūnijų ir Piniginės paramos skyriaus specialistai turi teisę apklausti asmenis, kurie kreipiasi dėl pagalbos pinigų ar kurie juos gauna, tikrinti jų pateiktus dokumentus ir reikalauti papildomos informacijos, įrodančios teisę gauti pagalbos pinigus.
41. Piniginės paramos skyriaus specialistai ar Globos centro socialiniai darbuotojai turi teisę tikrinti globėjų šeimas, surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą ar rekomendaciją ir informaciją pateikti Piniginės paramos skyriaus atsakingiems darbuotojams.
IX SKYRIUS
NETEISĖTAI GAUTŲ PAGALBOS PINIGŲ IŠIEŠKOJIMAS
43. Dėl globėjo kaltės neteisėtai gautų pagalbos išieškojimas:
43.1. nustačius, kad globėjas pagalbos pinigus gavo neteisėtai, arba per mėnesį laiko nepranešė apie aplinkybes, turinčias įtakos teisei į pagalbos pinigus, turi grąžinti neteisėtai gautą pagalbos pinigų sumą arba ją sumokėti dalimis;
43.2. vadovaujantis Marijampolės savivaldybės mero įgalioto Marijampolės savivaldybės administracijos Piniginės paramos skyriaus karjeros valstybės tarnautojo sprendimu, negrąžinti neteisėtai gauti pagalbos pinigai iš globėjui paskirtų pagalbos pinigų yra išskaičiuojami ne daugiau kaip po 20 procentų mokėtinos sumos per mėnesį, jeigu nėra globėjo raštu pateikto sutikimo išskaičiuoti didesnę mokėtinos sumos dalį per mėnesį ar visą mokėtiną sumą;
43.3. jeigu neteisėtai gauti pagalbos pinigai negrąžinti arba neišskaičiuoti, likusi skola išieškoma Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka, jeigu su išieškojimu susijusios administravimo išlaidos neviršija išieškotinos sumos:
43.3.1. Piniginės paramos skyrius pateikia Marijampolės savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriui visų dokumentų, susijusių su globos pinigų skyrimu, kopijas ir medžiagą, susijusią su šio gyventojo informavimu apie neteisėtai gautą piniginę socialinę paramą;
X SKYRIUS
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS
45. Asmens duomenų tvarkymo tikslas priimant prašymus pagalbos pinigams gauti bei skiriant ir išmokant pagalbos pinigus – nustatyti asmens tapatybę ir gauti papildomą informaciją, reikalingą paslaugai teikti.
46. Priimant prašymus pagalbos pinigams gauti bei skiriant ir išmokant pagalbos pinigus, tvarkyti asmens duomenis yra būtina, vykdant Marijampolės savivaldybės administracijai pavestas viešosios valdžios funkcijas. Viešosios valdžios funkcijos įtvirtintos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymuose. Rinkti asmens duomenis yra būtina Marijampolės savivaldybės administracijai taikomos teisinės prievolės pagrindu. Teisinė prievolė numatyta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymuose bei detalizuojama šiame apraše.
47. Priimant prašymus pagalbos pinigams gauti bei skiriant ir išmokant pagalbos pinigus, asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir jo įgyvendinamaisiais teisės aktais, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu bei Asmens duomenų tvarkymo Marijampolės savivaldybės administracijoje taisyklėmis.
48. Marijampolės savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, priimantis prašymus pagalbos pinigams gauti bei skiriantis ir išmokantis pagalbos pinigus, pasirašytinai įsipareigoja saugoti asmens duomenis, kurie jam tapo žinomi priimant prašymus pagalbos pinigams gauti bei skiriant ir išmokant pagalbos pinigus.
49 Užpildytas prašymas pagalbos pinigams gauti saugomas išmokų vaikams skyrimo elektroninėse bylose Marijampolės savivaldybės administracijos dokumentacijos plane nustatytą laikotarpį. Pasibaigus saugojimo terminui, duomenys sunaikinami.
50. Marijampolės savivaldybės administracija pati gauna informaciją iš:
50.1. Gyventojų registro apie asmens kodą, vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą ir gyvenamosios vietos deklaravimo datą, šeimos sudėtį, šeiminę padėtį, šeimos narių asmens kodus, tėvų asmens kodus, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento rūšį;
Pagalbos pinigų vaikus globojančioms
(rūpinančioms) šeimoms bei
šeimynoms skyrimo ir mokėjimo
tvarkos aprašo
1 priedas
(Prašymo dėl pagalbos pinigų vaikus globojančioms (rūpinančioms) šeimoms bei šeimynoms skyrimo forma)
ASMENS, KURIS KREIPIASI DĖL PAGALBOS PINIGŲ VAIKUS GLOBOJANČIOMS (RŪPINANČIOMS) ŠEIMOMS BEI ŠEIMYNOMS |
||||||||||||||||||||||||||
Vardas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pavardė |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asmens kodas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
||||||||||||||||
Deklaruotos gyvenamosios vietos adresas arba asmens įtraukimas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą * |
Deklaravimo data* |
|
||||||||||||||||
|
Telefono Nr. |
|
||||||||||||||||
Faktinės gyvenamosios vietos adresas |
Įrašymo į apskaitą data* |
|||||||||||||||||
|
Telefono Nr. |
|||||||||||||||||
* duomenys gaunami iš valstybės ir žinybinių registrų ir valstybės informacinių sistemų
____________________________________________________
(savivaldybės (seniūnijos) pavadinimas)
PRAŠYMAS DĖL pagalbos pinigŲ vaikus globojančioms (rūpinančioms) šeimoms bei šeimynoms SKYRIMO
20 __ m. __________________ d. Nr.
Prašau skirti pagalbos pinigus už globojamą vaiką (-us).
1. DUOMENYS APIE globotinius (rūpintinius) :
Eil. Nr. |
Vardas ir pavardė |
Asmens kodas, jo nesant – gimimo data |
Mokymo įstaiga (jei mokosi) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 . PAGALBOS PINIGUS PERVESTI Į SĄSKaitą:
c banke
|
_________________________________________________________ (banko pavadinimas, jo filialo (skyriaus) pavadinimas, banko kodas) __________________________________________________________ (sąskaitos Nr.) |
3.TVIRTINU, kad pateikta informacija yra teisinga c .
4. ĮSIPAREIGOJU ne vėliau kaip per mėnesį pranešti apie:
4.1. gyvenamosios vietos, asmens duomenų pasikeitimą ir globėjo (globotinio) išvykimą į kitą valstybę;
4.2. globotinio (rūpintinio) apgyvendinimą valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje, socializacijos centre, mokyklos bendrabutyje ir ar jam yra teikiamas išlaikymas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą);
4.3. globėjo (rūpintojo) atleidimą ar nušalinimą;
4.4. globotinio įvaikinimą;
4.5. globotinio mirtį;
4.6. globos (rūpybos) panaikinimą;
4.7. apie tai, kad globotinis nutraukė mokymąsi;
4.8. apie tai, kad globotinis yra emancipuotas ar sudarė santuoką;
4.9. tai, kad asmuo suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška, jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu;
4.10. globotinio, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą apgyvendinimą bendrojo ugdymo mokyklos bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre ar globotinį patalpinus į globos įstaigą.
5. ŽINAU IR SUTINKU:
5.1. Teikti visą teisingą informaciją ir būtinus dokumentus, reikalingus pagalbos pinigams gauti.
5.2. Pagalbos pinigus naudoti pagal jų tikslinę paskirtį.
5.3. Kad nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus pagalbos pinigams gauti, permokos atveju turėsiu grąžinti savivaldybei neteisėtai gautus pagalbos pinigus arba pagalbos pinigų permoka bus išieškota įstatymų nustatyta tvarka.
5.4. Sudaryti galimybes Marijampolės socialinės pagalbos centro Globos centro socialiniams darbuotojams, savivaldybės specialistams vykdyti pagalbos pinigų panaudojimo kontrolę.
6. ESU INFORMUOTAS, kad:
6.1. Savivaldybės administracija Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktuose, reglamentuojančiuose asmens duomenų apsaugą, nustatyta tvarka gaus ir tvarkys duomenis ir informaciją apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis, kuriais vadovaujantis nustatoma teisė į pagalbos pinigus, iš valstybės registrų (kadastrų), žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų, kitų informacinių sistemų. Asmens duomenų tvarkymo tikslai – įvertinti, ar asmuo turi teisę gauti pagalbos pinigus, taip pat administruoti pagalbos pinigų skyrimą ir mokėjimą. Dokumentai saugomi ir tvarkomi savivaldybės administracijoje Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1) ir savivaldybės administracijos, į kurią kreipiamasi, nustatyta tvarka.
6.2. Kad pagalbos pinigų mokėjimo tikslais apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis iš kitų institucijų bus renkama informacija, reikalinga pagalbos pinigams skirti, ir kad duomenys apie skirtus pagalbos pinigus gali būti teikiami kitoms institucijoms.
7. PATEIKIU: Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę (pabraukti).
8. PATVIRTINU, KAD INFORMACINĮ LAPELĮ GAVAU: _______________ (pareiškėjo parašas)
9. PRIDEDAMA* (pažymėti pridedamus dokumentusQ):
9.1. Pažyma iš mokymo įstaigos, kai globotinis mokosi, ____ lapų.
9.2. Globos (rūpybos) nustatymą ir asmens paskyrimą globėju (rūpintoju) patvirtinančio dokumento kopija, __ lapų.
9.3. Mokyklos pažymą, kai globotinis mokosi ir yra išlaikomas (gauna nakvynę ir maistą) mokyklos bendrabutyje, socializacijos centre,___ lapų.
9.4.Kita _____________________________________________________ _____________________________________________________________________________
* Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų
Pareiškėjas __________________ _________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Bylos Nr. ____________
Prašymas pagalbos pinigams gauti gautas: _________________ Nr. ____
(gavimo data)
Pateikti visi reikalingi dokumentai
Nepateikti pagalbos pinigams skirti reikalingi dokumentai
Nepateikti dokumentai |
Pateikimo data |
Dokumentus priėmusio darbuotojo vardas, pavardė ir parašas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prašymą ir dokumentus priėmė
|
|
|
|
|
(pareigų pavadinimas) |
|
(parašas) |
|
(vardas ir pavardė) |
Jūsų asmens duomenų valdytojas: Marijampolės savivaldybės administracija (juridinio asmens kodas 188769113, adresas: J. Basanavičiaus a. 1, 68307 Marijampolė, tel. 8 343 90011, el. p. administracija@marijampole.lt). Marijampolės savivaldybės administracijos asmens duomenų apsaugos pareigūno kontaktai:. duomenu.apsauga@marijampole.lt
Su asmens duomenų tvarkymo Marijampolės savivaldybės administracijoje politika galima susipažinti svetainėje https://teisineinformacija.lt/marijampole/document/55700
Pagalbos pinigų vaikus globojančioms
(rūpinančioms) šeimoms bei
šeimynoms skyrimo ir mokėjimo
tvarkos aprašo
2 priedas
Informacinis lapelis, kuris įteikiamas užregistravus prašymą pagalbos pinigams gauti
INFORMACINIS LAPELIS
________________________________________________________
(asmens, kuriam įteikiamas lapelis, vardas, pavardė)
Prašymas pagalbos pinigams gauti pateiktas: __________ Nr. ________
(gavimo data)
c Pateikti visi reikalingi dokumentai
c Nepateikti išmokai skirti reikalingi dokumentai
Nepateikti dokumentai |
Pateikimo data |
Dokumentus priėmusio darbuotojo vardas, pavardė ir parašas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Prašymą ir dokumentus priėmė:
|
|
|
|
|
(pareigų pavadinimas) |
|
(parašas) |
|
(vardas ir pavardė) |
BŪTINA ŽINOTI
Pagalbos pinigai globėjui už vaikų priežiūrą ar globą (rūpybą) už vaiką iki 18 metų ir vyresnį vaiką, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, baigiamaisiais mokymosi metais mokami iki tų metų rugsėjo 1 dienos, o asmeniui, kuris mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą (taip pat ir asmeniui, kurio mokymą pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai) ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, iki mokymosi ar studijų pagal šias programas baigimo dienos, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 24 metai.
Kad nuslėpęs ar pateikęs neteisingus duomenis, reikalingus pagalbos pinigams gauti, permokos atveju turėsiu grąžinti savivaldybei neteisėtai gautus pagalbos pinigus arba pagalbos pinigų permoka bus išieškota įstatymų nustatyta tvarka.
Kad pagalbos pinigų mokėjimo tikslais apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis iš kitų institucijų bus renkama informacija, reikalinga pagalbos pinigams skirti, ir kad duomenys apie skirtus pagalbos pinigus gali būti teikiami kitoms institucijoms.
Sudaryti galimybes Marijampolės socialinės pagalbos centro Globos centro socialiniams darbuotojams, savivaldybės specialistams vykdyti pagalbos pinigų panaudojimo kontrolę.
Savivaldybės administracijos sprendimas per vieną mėnesį nuo paskelbimo (įteikimo) dienos, jeigu įstatymai nenustato kitaip, gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Kauno apygardos skyriui (adresu: Laisvės al. 36, LT-44240 Kaunas) Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba Regionų administracinio teismo Kauno rūmams (adresu: A. Mickevičiaus g. 8A, LT-44312 Kaunas) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta.
ĮSIPAREIGOJU ne vėliau kaip per mėnesį pranešti apie:
gyvenamosios vietos, asmens duomenų pasikeitimą ir globėjo (globotinio) išvykimą į kitą valstybę;
globotinio (rūpintinio) apgyvendinimą valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje, socializacijos centre, mokyklos bendrabutyje ir jeigu jam yra teikiamas išlaikymas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą);
globėjo (rūpintojo) atleidimą ar nušalinimą;
globotinio įvaikinimą;
globotinio mirtį;
globos (rūpybos) panaikinimą;
apie tai, kad globotinis nutraukė mokymąsi;
apie tai, kad globotinis yra emancipuotas ar sudarė santuoką;
tai, kad globotinis suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę, jam paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, paskelbta jo paieška, jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu;
globotinio, kuris mokosi pagal bendrojo ugdymo programą apgyvendinimą bendrojo ugdymo mokyklos bendrabutyje ar vaikų socializacijos centre ar globotinį patalpinus į globos įstaigą.
Esu informuotas, kad Savivaldybės administracija Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktuose, reglamentuojančiuose asmens duomenų apsaugą, nustatyta tvarka gaus ir tvarkys duomenis ir informaciją apie mane ir bendrai gyvenančius asmenis, kuriais vadovaujantis nustatoma teisė į pagalbos pinigus, iš valstybės registrų (kadastrų), žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų, kitų informacinių sistemų. Asmens duomenų tvarkymo tikslai – įvertinti, ar asmuo turi teisę gauti pagalbos pinigus, taip pat administruoti pagalbos pinigų skyrimą ir mokėjimą. Dokumentai saugomi ir tvarkomi savivaldybės administracijoje Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1) ir savivaldybės administracijos, į kurią kreipiamasi, nustatyta tvarka.